Pes napade psa!

Herr-Thor · 707897

Babaroza

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #90 : 25 Februar 2010, 23:24:52
Bom še v tej temi vprašala.
Danes sva se s mojim kužkom sprehajala po mestu (seveda je bil mali na povodcu) in naenkrat se je pred nama pojavil pes brez povodca in začelo se je renčanje, potem pa še ravsanje, kazanje zob itd. Lastniki spuščenega psa pa nič. Midva sva se vrtela sem in tja, skušala sva se umakniti, jaz sem hotela preusmeriti pozornost mojega, a vse zaman, ker je šel "spuščenec" takoj za nama in se je zaganjal v mojega. Moj seveda  na vsako grožnjo odgovori (se ne umakne) in temu kar ni bilo konca, lastniki še vedno nič.  >:( Na srečno ni prišlo do poškodb, ker sem se jaz s svojim na povodcu ves čas izmikala in krožila, da se spuščeni ne bi direktno zagnal v mojega. Šele po petih minutah je lastnica prišla, svojega prijela za ovratnico in ga odpeljala stan. Ni ga nič klicala, medtem, ko se je to dogajalo, vsi so samo gledali.  :'(

Zato me zdaj zanima, kako ravnati v takšnih primerih?  ??? Ali piščalka za odganjanje psov res obstaja oz. deluje? Kako je s poprovim sprejem, je to ok? Na kakšne načine lahko še branim sebe in psa v takšnih primerih, ko napade pes, ki ni na povodcu oz. ko lastnik ne reagira? To se ni zgodilo prvič, da je kakšen pes napadel mojega (ki je bil na povodcu, pes na drugi strani pa je bil spuščen, lastnik pa je stal zraven, kot da ni nič).

Že sedaj hvala za nasvete!



_nnn_

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #91 : 26 Februar 2010, 07:59:33
S poprovim sprejem pošpricaj lastnike >:D >:D >:D.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #92 : 28 Februar 2010, 14:44:21
Babaroza zakaj takrat nisi psa /lastnika prijavila ? naslednjič bo nemara taisti resnično poškodoval psa

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Babaroza

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #93 : 28 Februar 2010, 18:33:15
Ja, tisti hip, ko je bilo napada konec oz. je bila možnost, da odideva, sva jo samo ucvrla naprej.  :(Totalno sem bila v šoku in sem bila samo vesela, da je konec. Sicer pa vem, kako je psu ime in kdo je lastnik (včeraj sem ju od daleč spet videla v mestu), tako da če se še kdaj srečamo, mu bom že povedala in če ne bo na povodcu, bom prijavila. Predvsem bom pa sposobna že v naprej vsaj zavpiti, da ga priveže, ker sem bila zadnjič tako v šoku, da tudi tega nisem mogla izustiti.  :'(

Še vedno me pa zanimajo konkretni možni ukrepi, ko se kaj takega zgodi. Kaj pa če pes nima lastnika oz. ga ni v bližini? Kako naj branim psa (in eventualno še sebe)?  ???



_nnn_

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #94 : 28 Februar 2010, 19:13:00
Po pravici povedano, je odvisno samo od tebe. Mene ob napadu mine vse empatija in ljubezen do psov na splošno. Na tvojem mestu, bi si res nabavila poprov sprej. Psu bo škodilo, samo si je to kar sam iskal. Na mojo psico se je samo enkrat spravil pes brez lastnika, ko je bila stara 2,5 meseca. Usmiljenja ni bilo, je pokasiral 3 konkretne brce in je bil par mesecev mir. Narediš kar je potrebno, da zaščitiš sebe in psa.
Lp



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #95 : 28 Februar 2010, 19:15:26
saj plastenka vode ima podoben efekt

drugače pa :
Citiraj
Narediš kar je potrebno, da zaščitiš sebe in psa. 

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Babaroza

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #96 : 28 Februar 2010, 19:37:16
Sprej sem včeraj nabavila, sem pa v trgovini vprašala, če lahko kakorkoli poškoduje psa, pa so rekli, da ne.  ??? Ne vem, nisem čisto prepričana (človek naj bi spiral ta sprej vsaj 15 minut pod vodo, psi so pa še bolj občutljivi, sploh smrček), pa da me ne bi potem še lastnik tožil, kaj da sem naredila njegovemu psu.

Drugače pa hvala za nasvet glede plastenke! Mogoče za pse res to pride bolj v poštev, sprej bom imela pa s seboj, če me napade kakšen padalec v človeški obliki (ker včasih res pozno hodiva ven na sprehod) ali pa kakšen napadalen pes brez lastnika.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #97 : 28 Februar 2010, 20:18:05
Navadna voda ti ne bo nič pomagala pri res agresivnem psu, prav tako z brcami lahko narediš več škode sebi - napadalca še dodatno razdražiš, če ga ne boš pravilno in dovolj močno brcnila. Poprov sprej mogoče res lahko tudi škodi, ampak kaj te briga. Latnik te pa nima kaj tožit, če si ga uporabila v samoobrambi.



Janusa

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #98 : 05 Marec 2010, 14:32:26
Po mojih izkušnjah (glej eno stran nazaj) brce ne zaležejo nič. Jaz sem se potem samo sekirala, če nisem napadalcu polomila kakšnega rebra. Pomagalo je šele, ko sem ga dvignila za ušesa in nato pritisnila k tlom. Ne vem pa, če je pri vseh psih enako.
Baje pomaga razpršilec, v katerega natočiš navaden kis. Ni nevarno za psa, zaustavilo pa naj bi ga za nekaj časa. Ne vem pa iz prve roke, nisem poskušala.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #99 : 08 Marec 2010, 15:24:38
V mojem primeru je brca zalegla, ampak brcnem pa tut konkrteno in v trebuh. V drugem primeru je zalegla žoga v glavo. Se pa sprehajam z gojzerji.  ;D

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #100 : 08 Marec 2010, 15:40:46
Budi je dons napadel psa  ::) Crknila so nam avtomatska dvoriščna vrata, tako da jih ne morem kar ven spustit in se it obut, ampak to počnemo skupaj. Stopimo na dvorišče, takrat pa iz enga grma pogleda pasja buča. Buda je že bil v njem, kratek fajt dokler se ni un podredil, pol je blo pa vsega konc. Lastnica se je opravičila, sem povedala da ni problema, sva pregledali pse, pa je blo to to. Sem pa vesela, da mam normalnega psa, ki ne kolje, ampak razume pasjo govorico  ;) In rahlo razočarana, ker me ni ubogal in izstopil iz pretepa.



chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #101 : 09 Marec 2010, 12:19:18
Eno dobro namerjeno klofuto(ampak res Bogovsko) lastnici.Boš vidla učinek.Prisežem ,da učinkuje.Najbolj ,brez besed.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #102 : 09 Marec 2010, 13:11:54
Hm.. mislim da drugač dojemava situacijo, vsaj men ni tako piskra dvignilo kot bi ga očitno tebi  ;D



NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #103 : 09 Marec 2010, 13:48:52
Kako odreagirat če vidiš da proti tebi teče pes brez povodca (ti imaš svojega na povodcu), ne vem, z namenom da bi že prej preprečila da bi prišlo do ravsanja.

Sicer ne vem, ali bo sploh prišlo, ker na daleč ne vidim ali je samec ali samica.

Ampak da bi nekako s kakšnimi kretnjami že prej to preprečila.....ne vem no  :-\ sej vem...čudno vprašanje....ampak v enem mesecu sem imela 3 napade ze. Da pop*****  >:(


Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #104 : 09 Marec 2010, 14:54:39
Takšnole dirjanje proti meni mi običajno zaledeni kri v žilah. :-[ Do sedaj je še vedno pomagalo, da sem se zelo očitno postavil pred mojo psičko. Samo enkrat pa je bilo treba še malo glasovnega opozorila. Ko se je 100 in še nekaj kilski dec postavil pred svojo psičko srednje velikosti, iztegnil roko tri metre pred prihajajočo psico (z visoko dvignjeno grbo) in zarjul "STOJ" je imelo kar viden učinek. :P
Ta se naju od takrat kar malo izogiba. Je ugotovila, da šef obstaja.  ;D



anas

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • Lu
Odgovori #105 : 09 Marec 2010, 16:39:40
Ampak da bi nekako s kakšnimi kretnjami že prej to preprečila.....ne vem no  :-\ sej vem...čudno vprašanje....ampak v enem mesecu sem imela 3 napade ze. Da pop*****  >:(

Pri nekaterih psih pomaga, da greš kar se da odločno proti njemu - sem vsakič posebej presenečena, kako to deluje  8)
Pa metanje kamnov v bližino ali pod noge tudi.

Ne vem pa če vsak pes pali na te fore. Za vsak slučaj je dobro imeti še plan B.



delfinčika

  • Gost
Odgovori #106 : 09 Marec 2010, 20:15:00
Takšnole dirjanje proti meni mi običajno zaledeni kri v žilah. :-[ Do sedaj je še vedno pomagalo, da sem se zelo očitno postavil pred mojo psičko. Samo enkrat pa je bilo treba še malo glasovnega opozorila. Ko se je 100 in še nekaj kilski dec postavil pred svojo psičko srednje velikosti, iztegnil roko tri metre pred prihajajočo psico (z visoko dvignjeno grbo) in zarjul "STOJ" je imelo kar viden učinek. :P
Ta se naju od takrat kar malo izogiba. Je ugotovila, da šef obstaja.  ;D

Meni tudi zaledeni kri v žilah.
Se jaz postavim pred Maco, če pa bi se kakšen pes zagnal vame bi ga lahko pa tud po gobčku usekala. Samo udarec po gobčku je za situacije, ko niti Macini zobje ne pomagajo, kar pa je zelo redko. Maca sam un videz 'JAZ-SEM-VOLK' pa psa že ni več.

Heh hec



chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #107 : 09 Marec 2010, 20:50:32
Mal za hec  ;D ampak resno,če si se dejansko samo ti trudila rešiti situacijo ,lastniki pa so pasivno opazovali,so v osnovi delovali napačno.Pri takem ravnanju,jo boslej ko prej slabo odnesel njihov ,nevzgojen pes.Zato še zmeraj zagovarjam, da bi krivec zaslužil dobro klofuto. :P ::)



blob

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #108 : 16 April 2010, 14:35:22
Jaz sem danes, za dobro jutro, doživela šok. Namreč prvič odkar imam psa, sem doživela pravi napad.
Vem, da je v bloku pes, ki ni vzgojen, nikoli na štriku in je napadalen.
Ko sem danes stopila iz bloka je izza zidka priletel in se počil Bachotu direkt za vrat (ga nisem uspela niti videt). Se skušam umikati, lastnica napadalca ga vleče za rep ( da ne omenim, da fleks pa vedno v roki nosi, samo psa pripet pa ne  >:( ).
Ko ga je končno odvlekla sem se začela odmikati, itak je komaj držala svojega psa. Bacho je bil že tolk out da ga je hotel požreti.
Sicer ni bilo nič, ampak si takega psa ne morejo privoščiti takole 'šetat'.
Naslednjič ko jih vidim, kličem policijo takoj! >:(



Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #109 : 16 April 2010, 18:38:40
Mikija ni noben pes še napadel. Ampak predkratkim sva šla na sprehod, Miki lepo hodil na povodcu poleg in kar od nekje prileti bokser. Noben od naju ga ni videl. Mikija je zgrabil za vrat tako,da se Miki ne bi uspel niti braniti.Potem sem nekajkrat zakričala in pes je stekel. Miki na srečo ni imel nobene rane. Najbolj pa me je bilo strah,da bo napadalen do nepoznanih psov. Bila sem tako jezna ! In potem še izvem,da je isti pes napadel od moje tete prijateljičinega psa ( OK  nerazumljivo povedano).Aja bokser je bil odvezan in brez lastinika ! >:(  In zdaj vedno ko greva tam mimo se raje umakneva na drugo stran ceste

My best friend is a westie


anas

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • Lu
Odgovori #110 : 16 April 2010, 21:16:41
Jaz sem danes, za dobro jutro, doživela šok. Namreč prvič odkar imam psa, sem doživela pravi napad.
Vem, da je v bloku pes, ki ni vzgojen, nikoli na štriku in je napadalen.
Ko sem danes stopila iz bloka je izza zidka priletel in se počil Bachotu direkt za vrat (ga nisem uspela niti videt). Se skušam umikati, lastnica napadalca ga vleče za rep ( da ne omenim, da fleks pa vedno v roki nosi, samo psa pripet pa ne  >:( ).
Ko ga je končno odvlekla sem se začela odmikati, itak je komaj držala svojega psa. Bacho je bil že tolk out da ga je hotel požreti.
Sicer ni bilo nič, ampak si takega psa ne morejo privoščiti takole 'šetat'.
Naslednjič ko jih vidim, kličem policijo takoj! >:(

A se psu kaj pozna od napada?
Jaz ne bi nič čakala, ampak bi kar takoj prijavila, da do 'naslednjič' sploh ne pride.



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #111 : 16 April 2010, 22:31:31
Jaz sem danes, za dobro jutro, doživela šok. Namreč prvič odkar imam psa, sem doživela pravi napad.
Vem, da je v bloku pes, ki ni vzgojen, nikoli na štriku in je napadalen.
Ko sem danes stopila iz bloka je izza zidka priletel in se počil Bachotu direkt za vrat (ga nisem uspela niti videt). Se skušam umikati, lastnica napadalca ga vleče za rep ( da ne omenim, da fleks pa vedno v roki nosi, samo psa pripet pa ne  >:( ).
Ko ga je končno odvlekla sem se začela odmikati, itak je komaj držala svojega psa. Bacho je bil že tolk out da ga je hotel požreti.
Sicer ni bilo nič, ampak si takega psa ne morejo privoščiti takole 'šetat'.
Naslednjič ko jih vidim, kličem policijo takoj! >:(

Blob, za naslednji napad si boš kriva sama, ker nisi prijavila današnjega. Policija in veterinarska inšpekcija. Ko boste prijavili bo pes dobil odločbo, da je nevaren pes in bo moral nositi nagobčnik in biti na povodcu. Vsakič, ko bo brez nagobčnika ali brez povodca, boste lahko poklicali inšpkcijo ali policijo in kazem bo od 700 € naprej. Mislite, da bo velikokrat brez nagobčnika?
Ne bo, in vi in vaš pes boste varni.
Torej? Zakaj čakati naslednjič......naslednjič bo napad bolj dodelan kot je bil današnji. Res to želite?

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


blob

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #112 : 17 April 2010, 09:24:31
Klicala sem, pri meni so bili. Potem so šli še do sosedov. Zanimivo, da jih danes nisem srečala >:D (pa jih drugače vsako jutro)



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #113 : 17 April 2010, 15:25:59
V ponedeljek pokliči še na veterinarsko inšpekcijo in podaj še tam prijavo,

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


blob

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #114 : 17 April 2010, 17:57:42
Hvala za tole, bom!  :)



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #115 : 18 April 2010, 20:24:56
Včeraj smo reševalci v Ljubljani in okolici imeli eno tako dost veliko vajo. 15 ekip je delalo nekje 16 ur skupaj. Pa to tu ni pomembno. POomembna je neumnost nekaterih. Že dopoldan je v Podpeči samojed ali vsaj mešanec s samojedom napadel psa v eni od ekip. Pri tem je lastnica napadenega psa padla po tleh in se poškodovala. Popoldne je ta isti pes napadel še eno od ekip.

Resno upam, da bo organizator vaje podal ovadbo!


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #116 : 18 April 2010, 22:23:22
Dokler ne bo naša zavest tako močna, da ne bomo prav nič tolerantni do teh cuckov in predvsem do njihovih lastnikov, ne bo prav nič drugače kot je.

Vsak posameznik bi moral v takem primeru takoj vzeti telefon v roke in poklicat policijo, poklicat na 112 in zahtevat intervencijo inšpektorja. Sploh ko gre za javno prireditev, kot je bila ta.

Upam, da bo z reševalko in psom kmalu vse ok.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


blob

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #117 : 19 April 2010, 08:58:35
No, tale pes ki je naju napadel je včeraj naredil še eno štalo. Sicer ni napadel nas, ampak enega drugega psa. Enih res nič ne izuči  >:(



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #118 : 19 April 2010, 09:28:38
No, tale pes ki je naju napadel je včeraj naredil še eno štalo. Sicer ni napadel nas, ampak enega drugega psa. Enih res nič ne izuči  >:(
č ebodo re sredno prijavljani in kaznovani jih bo že izučilo.Ampak kjer ni učitelja ni učenca.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #119 : 19 April 2010, 10:19:02
Dokler ne bo naša zavest tako močna, da ne bomo prav nič tolerantni do teh cuckov in predvsem do njihovih lastnikov, ne bo prav nič drugače kot je.

Vsak posameznik bi moral v takem primeru takoj vzeti telefon v roke in poklicat policijo, poklicat na 112 in zahtevat intervencijo inšpektorja. Sploh ko gre za javno prireditev, kot je bila ta.

Upam, da bo z reševalko in psom kmalu vse ok.

Tov opisanem primeru ni bilo možno, saj smo bili močno omejeni na čas in če si zamudil nisi mogel delati na tisti točki. Glede na to, da je bilo potrebno najti vsaj 70% markerjev, si tegani bilo mogoče privoščiti.


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!