Pes napade psa!

Herr-Thor · 702669

simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #1890 : 19 Januar 2017, 20:32:14


Pa verjemi, to, da prideta v register je super. Ker vsaka prijava in dokaz o sprehajanju psa brez nagobčnika in povodca  jih bo po žepu udarla. Če ponovijo ugruz je 1x višja kazen in obvezna prevzgoja in takrat se tudi lahko ugotovi, da se ne da več nardit drugega, kot psa uspavat.



Po mojih skromnih podatkih je tako, da tisti, ki pridejo v prevzgojo - torej se lastniki odločijo za prevzgojo - le to tudi uspešno zaključijo.
Po podatkih, s katerimi razpolagam, se samo ena prevzgoja ni dokončala, ker je bil lastnik narkoman. 2 prevzgoji sta bili prekinjeni in je bila odrejena evtanazija, ker inšpektor ni upošteval dokazov o opravičeni odsotnosti in prekinitvi šolanja.
Tako da, do zdaj (kolikor mi je znano) še ni bilo primera, da bi pač rekli, ne bomo prevzgajali, ker se psa ne da prevzgojiti.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1891 : 19 Januar 2017, 20:37:49
Je pa možno psa legalno uspavat oz. pridobit mnenje, nekak tako, kot recimo za samca akite v Velenju. Mi je razlagala takrat lastnica, pa res ne vem več točno kako je šlo. Vem samo, da je pes imel zaveden 1 ugriz in da so ga kmalu za tem uspavali in da je omenjala neko ocenjevanje psa.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1892 : 20 Januar 2017, 16:57:30
Otrok star 12 let lahko zadrži na povodcu 10 kg psa. Ni pa sposoben tega psa ubraniti pred dvema akitama. starša sta vedela, da so v bližinio nevarni psi, torej bi morala paziti na otroke. Nekaj v tem stilu. Če se še kdo spomni sage, ko je punca ne vem 14, 15 let se vozila s kolesom po napačni strani kolesarske steze, kakšen cirkus so naredili - starši so se morali zagovarjati na policiji in na socialni zaradi zanemarjanja otroka. Ker je šla sama na cesto, čeprav to ni izrecno prepovedano.
Naši zakoni in predpisi so itak tako napisani, da si jih lahko razlagajo kakor jim drago. Prav tako je za nas značilno, da se raje kaznuje žrtve  kot storilce. se že najde kaj. nisi imel zaklenjene drvarnice, iz katere so ti ukradli motor - ti že lahko pripopajo prekršek. Ko so mi sunili denarnico v Lidlu (ok, denarnice mi niso sunili, ker sem jo kasneje našla, jo je ukradla doma psica iz cekarja ampak policaji tega niso vedeli) so me nadrli kot cucka, zakaj ne pazim na svoje stvari.  Pa naj bi bila to že peta ukradena denarnica v tistem tednu.  Če si recimo kolesar, pa padeš, si naj... v vsakem primeru si kriv. Se že najde kaj. ali si imel cekar ali si vozil preblizu roba, preveč od roba, če padeš na ledu nisi prilagodil vožnje razmeram....čim je zraven policija, te čaka listek. razen mogoče občasno kdaj, če te kdo nasadi od zadaj. Pa še takrat se kaj najde. zato pa se manjših prekrškov raje ne prijavlja.


Tiasshy

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #1893 : 20 Januar 2017, 17:40:30
Jaz res ne vem, ampak meni se zdi starost 12 let dovolj, da sprehajaš psa. Še posebej na vasi, kjer ni nobenih resnih prometnih cest in psa itak pelješ na polje, kjer je bila nekoč največja nevarnost lisica. Moram povedati, da na vasi nihče ne sprehaja psa razen mi. No in ko so sosedje dobili drugo akito so še oni začeli sprehajati, prej ko so imeli samo eno, niso nič sprehajali... Imamo kar nekaj 'hudih' psov (na verigi) ampak tudi ko je enkrat nemški ovčar ušel iz verige in je prišel na naš vrt, kjer sta se punci igrali, sem preprosto stopila pred njega, ga grdo pogledala in je odšel stran. Na verigi pa vedno grozno laja... Do sedaj je bilo kar varno. Še posebej podnevi. Ravno zato sta punce vedno sprehajali direkt po šoli. Mah, sedaj je itak vseeno. Novega psa ne bo več. Akite so tam in bodo ostale.

Res pa je, da se jaz psov ne bojim. Ker vem, da psi vedo, kdaj te je strah in takrat postaneš plen. To sem večkrat povedala sestram, ampak mislim, da sedaj ne bo nič pomagalo. Psov ne bosta niti pogledali več.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1894 : 20 Januar 2017, 18:15:54
Ni problem v tem, da tvoji sestri ne bi bili sposobni sprehajat vašega psa. Tudi zadržat 10kg na povodcu. Problem je, ker pri tej starosti nista sposobni ubranit psa, ker pač nimata toliko moči, najbrž tudi ne znanja (ki ga marsikateri odrasli vodnik nima), spreja pa tudi nista imele s sabo. In če bi se trudili zavarovati vašega psa z njjunim telsom, ga dvignili v naročje etc, bi sami bili grdo pogriženi. No, žalostno, a resnično, takrat bi se pa zmigale vse pristojne institucije. še novinarje bi imeli na vratih.

Do ljudi akite nista agresivni? jaz bi okoli pobarala, če so še drugi imeli slabe izkušnje. Dejansko od vrat, do vrat, pa zvedet, kdo bi bil pripravljen dat tudi izjavo inšpektorju.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1895 : 20 Januar 2017, 19:57:12
Dveh aklit se tudi odrasla oseba ne more ubraniti.
Ampak a se ti ne zdi sprevržena logika, da otroci ne bi smeli ven s svojimi kužki zato, ker jih lahko napadejo večji psi? Kaj pa če bi bili lastniki psov, ki napadejo druge, zlasti pa otroke ali pse v njihovem varstvu tako kaznovani, da jim na kraj pameti ne bi več padlo, da bi ne zavarovali svojih psov?


Tiasshy

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #1896 : 21 Januar 2017, 21:09:36
No, moj bratranec, ki je policaj, se je končno javil in pravi da on ne pozna nobenega zakona, ki bi omejeval starost sprehajalcev psov. Da je verjetno policaj samo govoril. Zdaj pa čakamo na zapisnik, da vidimo če tam kaj piše o kakšnem členu.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1897 : 22 Januar 2017, 09:23:09
Z vet. inšpektorjem so vaši že govorili? Ali imajo vsaj podatek, če je javljeno naprej inšpekciji? Ker samo oni lahko podelijo status oz. psa odvzamejo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Tiasshy

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #1898 : 22 Januar 2017, 09:54:50
Ja, so javili inšpekciji.



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #1899 : 23 Januar 2017, 23:23:41
Je pa možno psa legalno uspavat oz. pridobit mnenje, nekak tako, kot recimo za samca akite v Velenju. Mi je razlagala takrat lastnica, pa res ne vem več točno kako je šlo. Vem samo, da je pes imel zaveden 1 ugriz in da so ga kmalu za tem uspavali in da je omenjala neko ocenjevanje psa.

Res je. V primeru, da se želi zaradi agresije uspavati psa, se pridobi mnenje strokovne osebe. In na osnovi tega mnenja, izda uradni veterinar odločbo, s katero se lahko psa uspava.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1900 : 24 Januar 2017, 06:12:35
Katere so pa te strokovne osebe? Samo ti, mogoče "navadni" inštruktorji ali so recimo lokalno določeni kot dežurni veterinarji za neko regijo?



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #1901 : 25 Januar 2017, 16:26:38
Načeloma odredi uradi veterinar kam mora iti oseba po to mnenje. Za prevzgojo smo sedaj trije.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Tim Šmit

  • Pesjanarček
  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #1902 : 22 Avgust 2020, 22:14:43
Pozdravljeni,

na forum sem se prijavil, ker potrebujem odgovor na vprašanje povezano s temo v tej rubriki.
Ravnokar sem prišel domov s sprehoda s psom. Tokrat je bil moj pes že tretjič napaden s strani Nemškega ovčarja lastnikov, ki živijo ulico stran od nas. Pes ima, kolikor mi je znano, tri lastnike. Od tega ga uspe obvladati samo en lastnik. Ostalima dvema se je že dvakrat strgal s povodca, enkrat pa je pri odprti ograji zbežal z dvorišča, ko sva šla ravno mimo. "Na srečo" jaz nisem nikoli njegova tarča temveč vedno moj pes. Težko je opisati dogodek, ker se odvije zelo hitro... Pes v polnem šprintu teče proti mojem psu, jaz se seveda poizkusim narediti čim večjega in kričim, da bi se pes ustrašil, svojega psa pa spustim s povodcem, da bi mu lahko ubežal. To nažalost ne pomaga saj me pes obide in se zažene direktno v mojega psa, ki je Border Collie in je inferioren v dvoboju. Seveda psa, kadar mi je v bližini, brcam kolikor lahko močno, vendar z mojimi 70 kg očitno to ne zaleže. Iz videnega tudi ne morem reči, da bi se pes ustavil, saj mojega še vedno grize, tudi ko je nemočno prikovan na tleh... Moj pes seveda cvili, medtem jaz pritečem in poizkušam napadalnega psa zbrcati dol z njega. Načeloma se pes odmakne šele, ko ga s skrajnimi močmi odvleče lastnik. Danes sem si ob napadu tudi dvakrat sklecnil koleno, katerega sem imel že dvakrat operiranega. Rehabilitacija je bila dolga. Kaj bo s kolenom bom videl jutri... Kaj bo z mojim psom, bom prav tako videl jutri...
Naj bom pošten in povem, da tudi moj pes ni angelček. Tudi on se z dosti psi ne razume, a vedno uboga na odpoklic in vedno sem ga sposoben obvladati. Za lastnike napadalnega psa tega seveda ne morem trditi.
Enostavna rešitev je seveda, da se psu izognem, a vedno to ne gre. Poleg mene vodi psa tudi moja mati in si raje ne upam predstavljati kaj bi se zgodilo, če bi bila ob napadu z njim ona.
Zanimajo me torej vaši predlogi, kaj lahko naredim? Lastniki me po napadu niti enkrat niso poklicali ali kakor koli poizkušali kontaktirati, se opravičiti ali kaj podobnega, čeprav živimo ulico stran in v informacijski dobi ni problem dobiti kontakta, če se že osebno nočejo oglasiti h nam.
Zadnjič med "korona lockdownom", ko so bile ulice prazne, sem res enkrat šel s psom mimo njihove hiše in takrat ga izjemoma nisem imel na povodcu. Lastnik me je videl in mi zagrozil, da bo naslednjič spustil psa nad mene... Ob vseh napadih seveda psa niso spustili nad mene načrtno, temveč ker ga ne zmorejo obvladati. Vseeno pa gre pri taki grožnji lahko videti s kakšnimi ljudmi imam opravka. Prič o dogodkih nažalost ni.

Najlepša hvala za vse KONSTRUKTIVNE odgovore.

Tim



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1903 : 27 Avgust 2020, 12:29:49
Ti pojdi k zdravniku da ti napišejo mnenje, psa pelji k veterinarju po isto zadevo + iz kartoteke še vse od prejšnjih napadov, priloži račune in daj prijavo na policijo ter uvhvvr.



Tim Šmit

  • Pesjanarček
  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #1904 : 03 September 2020, 14:45:52
Ti pojdi k zdravniku da ti napišejo mnenje, psa pelji k veterinarju po isto zadevo + iz kartoteke še vse od prejšnjih napadov, priloži račune in daj prijavo na policijo ter uvhvvr.

Se je gospa prišla v ponedeljek opravičit in mi zatrdila, da bo od sedaj psa vozil ven samo edini lastnik, ki ga lahko obvlada. Rekla je še, da bodo kupili električno ovratnico zanj. Verjetno se je ustrašila, da jo bom tožil. Kakorkoli, zadeve potem nisem prijavljal, ker se mi resnici na ljubo ne da ukvarjati z nesposobno birokracijo in imeti probleme s tem. Upam, da je to zadnjič, kar sem jih srečal oz. imel opravka z njimi.

Hvala vseeno za odgovor