KRUTA, A RESNIČNA ZGODBA

ssega1 · 26838

tanita

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Love dogs
Odgovori #30 : 20 Avgust 2008, 01:21:38
Nevem, zakaj si ni psičke brez repa že kupil, če si je tako želel? V bistvu si tak človek sploh ne zasluži psa, če mu je sposoben sam odrezat rep?!?  >:( >:(

Kako majčken in kako običajen kuža. Brez rodovnika, tudi na pogled ni ne vem kaj. Je pa bitje, polno življenja in ljubezni. (Pamela Dugdale)


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #31 : 20 Avgust 2008, 03:09:16
Tema je stara skoraj 2 leti  ::)


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #32 : 20 Avgust 2008, 09:32:21
ja sej... kruti so sploh ne vem kko loh to delajo.. so brez srca.. še posebi do psov!! ma budale  >:(
lp, anja.
p.s.: js nimam kšne novice, če pa bo pa povem  ;)

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #33 : 20 Avgust 2008, 09:34:48
ubistvu to ni budala ampak bulan človek! >:(

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #34 : 20 Avgust 2008, 11:06:02
Ja mene tud zanima kaj je zdaj s psičko  ;) a sodni postopek še poteka ??? ???

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Biba.Bibich.Teia

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
  • Moia.višauka.Biba. . .
Odgovori #35 : 22 Avgust 2008, 17:12:41
Emm...Upam da ne bo nič narobe če napišm eno salbo iskušnjo u to temo..:(

No jst sem pred petimi leti bla u bolnci in starši so mi oblubli psa če ne bom jokala...
Jst sm si psa od zmjri želela in sem se potrudla da nism jokala...Pol sm pa dobila KONČNO tega psa..
Dobila sem huskya...:) In pol ko so moja najboljša prijateljica zvedela da sem jaz dobila psa ga je hotela tudi ona..
[ prijateljica je malo razvajena in vedno dobi kar hoče...]..
In  je tudi ona dobila psa..no psičko.. Ta njena psička je bila zanjo in njeno sestro zanimiva le kakšen mesec..
Nato je za to psičko skrbela nejna mama, ki pa ni ravno ljubiteljica psov.
Čez leto dni je psička dobila 3 mlade kepice...2 samčka in samičko. oba samčka so oddali, za samičko pa niso našli lastnika zato je ostala pri njih.
Starejša psička je bila leto dni priveznana na verigi nato pa so ji zgradili pesjak.
Problem je v tem da je ta pesjak dolg 2 m in širok 1,5m..[Stem da uta zasede polovico pesjaka], čeprav imajo zelo velik vrt in veliko več prostora za večji pesjak..[vsaj malo večji bi lahko bil]Ti dve psički sta zelo veliki (mati mešanka je mešanka z nemškim ovčarjom tako da je zelo velika..tudi njena hči je zelo velika) in sta v pesjaku zelo utešnjenji...Hkrati ne moreta jesti.(ENA JE V UTI ENA PA ZUNAJ KER NI DOVOL PROSTORA)..
Poleg tega da nimata dovolj velikega pesjaka ne vem kdaj ju je nazadnje peljala na sprehod..Njeni starši nimajo časa da bi psički peljali na sprehod, njej se pa enostavno ne da...raje gre ven s prijateljicami kot pa da bi ju enkrat na dan peljala usaj na kratek spehod...

P.S.:Ne  vem če se vam zdi ravno žalostna zgodba ampak meni se zdi ker ju vsak dan skozi okno gledam kako sta stišnjeni v majhnem prostoru...Jaz mam višauko pa ma 12 m dolg in 1,5m širok pesjak..Pa je 3-krat majša od teh dveh psičk...
Pa upam da mi ne zamertite ker sem v to temo to napisala...Nisem vedela kam naj to napišem...Upam da mi daste kakšen nasvet kaj naj rečem ti prijateljici..oz. če ji sploh kaj rečem...:( :/

Če V NebEsih Ni nobEnega PSA pOtem Pa Že ne grEm tjA!! :)


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #36 : 22 Avgust 2008, 17:43:32
Hmm..sorry..sam kaj se je pa s tvojim huskyjem zgodl? ???

Poskusi prijateljici na lep nacin povedat da se psicki ne pocutita dobro, da imata premalo prostora,... Bos videla, mogoce bo pa kaj zaleglo..



Biba.Bibich.Teia

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
  • Moia.višauka.Biba. . .
Odgovori #37 : 22 Avgust 2008, 17:54:41
moiga huskya bliska pa ni več..:'( :'(
1. novembra ponoči ga je nekdo spustu iz pesjaka in pol ga nismo več našli..dala sm 100 oglasov na rdjo, v čsopis, letake smo dal..pa ga nismo našli..
verjetno so ga sosedi spustil kr ga niso marali...[ponoči je tulu u luno]. sam pa nebi mogu iz pesjaka kr je blo tko narjen da si lohk sam sz zunanje strani odpru...je bla mreža gosta da ni mogu dat tace al pa gobca skozi...in od tiskrat ga ni...smrk smrk..:(

amm..to sm že poskusla..pa mi je reklda da je pesjak čist zadost velik...sam meni se ne zdi da je tko majhen prostor zadost velk za dve veliki psički...sej zdej je tud skragana sz mano kr sm ji to rekla..:S
a< mogoče veš če psom zaradi premalo omogočenega gibanja začne ispadat dlaka?? kr ta mlajša je čist brez dlake...

Če V NebEsih Ni nobEnega PSA pOtem Pa Že ne grEm tjA!! :)


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #38 : 22 Avgust 2008, 17:56:20
Lahko das pa prijavo na VURS.

Dlaka ji lahko izpada iz razlicnih razlogov..lahko je kaj bolna, lahko zaradi slabe prehrane ali pa jo preprosto menja sedaj ko je vroce..



Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #39 : 22 Avgust 2008, 18:17:20
Lepo pozdravljena!
Grozno, da lahko kdo tako ravna z živaljo, še posebej s psom  >:(
Strinjam se s sasho. Jaz bi na tvojem mestu kar lepo odprla pesjak (kakorkoli bi se le dalo), ampak vem da to ni nevem kako mogoče.
Če te prijateljica ali njeni starši ne bodo poslušali, se res lahko obrneš na Veterinarsko upravo Republike Slovenije, ali pa povprašaš koga starejšega ali kaj jas vem. Lahko, da ti pomagajo.
No, upam, da se bo vse lepo uredilo in da bodo psi našli primeren dom, ali pa se bodo lastniki (v primeru skrbništva) poboljšali. Poskušaj se pogovoriti, če bo šlo.  ;)
lp, anja.

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Biba.Bibich.Teia

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
  • Moia.višauka.Biba. . .
Odgovori #40 : 22 Avgust 2008, 19:03:16
omenila sem mojim staršem da se psičkama ne godi ravno najbolš...
pa so mi rekli da naj se skušam pogovorit z njo, če pa ne bo razumela da se bodo oni poskušali pogovorit z njenimi starši..
ampak mislim da se tudi po pogovoru s njenimi starši ne bo kaj dosti spremenilo, ker niso ravno ljubitelji živali..
moja prijateljica pa ima psički samo zato da lahko v družbi reče da ima psa..doma pa ji je useeno zanju...
ravno sedaj sem šla mimo niju ko sva z bibo šli na sprehod...annie. sem že razmišljala da bi šla do nje in jo uprašala če ju lahko peljem na sprehod...
na žalost pa v naši vasi nista ti dve psički edini takšen primer...en mešanček j ecel dan na soncu brez sence na verigi..:(
prav jezna sem na ljudi v naši vasi...upam da me razumete zakaj sem sploh  omenila to tukaj..:/ :S :(

Če V NebEsih Ni nobEnega PSA pOtem Pa Že ne grEm tjA!! :)


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #41 : 22 Avgust 2008, 19:13:01
Ja, seveda razumem.. Starši naj se kar pogovorijo z njenimi starši in upajmo, da se bodo zavedali, kaj sploh počnejo. Psi kot vse živali rabijo primeren dom in s tem primerno velikost prebivališča, dobro hrano, pijačo (ko si že omenila tistega psa na soncu na verigi- ima vsaj pijačo?? in vsaj hrano kdaj?), ljubezen lastnika in ogromno pozornosti. (osnovno ;)) Tale tvoja prijateljica se pa kolikor vdimo niti ne zaveda, kakšne so lahko posledice. Če jih ne bo peljala na sprehod vsaj 2x do 3x na dan ali kolikor pač pes potrebuje, bodo čez čas psi v pesjaku bolj ali ne zanemarjeni.. Lahko da bodo živeli v lastnih izstrebkih  :( To pa nikakor ni sprejemljivo! Če se razmere čez čas ne bodo izboljšale, mogoče res raje kar pokliči tisto Veterinarsko upravo, ker bi bilo to mučenje živali.. Mogoče se bo pa prijateljica začela zavedati, da to niso dobri pogoji..
no vse je stvar časa, ampak upajmo, da bo kmalu konec  ;D Upaj na najboljše in se pogovor, če bo res le šlo..
lp, Anja. ;)

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Biba.Bibich.Teia

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
  • Moia.višauka.Biba. . .
Odgovori #42 : 22 Avgust 2008, 19:51:46
No usej nekdo da me razume..
Kr tistm ki jim zaupam sem jim omenla kaj si mislm od teh dveh psičk..
pa niso ravn razumel da jim ni ravno raskošnpo v tistem njunem pesjaku..:/
Upam da se mi bo uspel pogovort sz njo...Bolše bi blo da bi se sama zavedala kako ravna z njima...
Drugače pa mislm da res ne bo druge rešitve kot da pokličem tisto veterinarsko upravo rs.
Ta drug pes(tisti ki je na verigi) hrano ima...Sam voda pa bl tko no...Jo ma sam ne vem kolkrat mu jo menjajo kr tista njegova skleda je že čist pouna alg..:S :@ Pa še na soncu je tko da je velikokrat voda topla..:S
No skratka u grozni vasi živim...3/4 ljudii sploh ne zna ravnat s svojim psom. Al pa ga majo sam tko "za lepše vidt"..če veš kaj mislm...:S :@:@...

Ti maš doma kakšnega psa / psičko? :) ,)

Če V NebEsih Ni nobEnega PSA pOtem Pa Že ne grEm tjA!! :)


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #43 : 22 Avgust 2008, 20:02:33
Vem, kaj mislš  ;D
Ej pa nimam in tudi nisem mela psa, samo mi ga je dala sestrična v skrbništvo za en teden, ker so šli na morje, pa sem se z njim veliko ukvarjala pa to pa že malo vem.
Jah, drugače je pa res najboljše da pri unem primeru dveh psičk narediš tko kot si rekla. Bo najbolje. Upam da se vse dobr izteče. Saj mislim, da se bo, samo če kateri (z lastniki vred) ne bo ukrepal pa mogoče nič ne bo. Ampak mislim da bo vse v redu.
No, potem mi pa lahko v prihodnosti kej poveš kko se je kaj odvijalo.  ::)
lp, anja.
(drugače pa, če kateri pes v soseski ne bo imel vode, lahko pa kar ti daš, če ne bo kdo jezen ali kaj podobnega. :-[)

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Biba.Bibich.Teia

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
  • Moia.višauka.Biba. . .
Odgovori #44 : 22 Avgust 2008, 20:21:02
aja..Pol se njenmu psu ni slabo godilo..Niti prbližno! ;)
Ja enkrat sem že to nardila..(enmu psu u vasi ki ni meu vode sm mu jo mal dolila) pol pa sm bla še jst mokra...
me je ena "babica" nadrla da kko si upam kr tko h nekomu prit in stikat po "posestvu"..in bla bla bla..-.-'
Mal nore ljudi mamo tle pr nas..-.-' :S

Če V NebEsih Ni nobEnega PSA pOtem Pa Že ne grEm tjA!! :)


Laalaa

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 22 Avgust 2008, 20:26:06
čaw!!

meni je nasploh grozno že če vidim psa na verigi,ali pa pesjaku, ker sem pač ljubiteljica živali, se mi zdi da to ni ok, ker zakaj bi si psa(ali pa kakšno žival) nabavil potem pa ga mel v pesjaku in podobne,še hujš pa na verigi.

No naj vam povem da tudi v naši ulici ne morem spregledat par psov,ki živijo na krut način.

Prva zgodba:
Imam sosedo,ki je bila včasih tudi moja sošolka in je imela psičko(kraško ovčarko), nekaj časa na vrvici(ki je skozi bla na soncu..mislim groza) nato pa je njen oče zgradil pesjak in v bistvu velik 2x2 metra, še včasih ko sem jaz hodila k njej po tisti vročini ni imela vode, drugih ljudi sploh ni poznala,niti psov. Sej niti upala se ni primit, bila je zelo agresivna. Nazadnje niti lajala več ni ,ker je niso peljali niti na spehode (no mogoče 2x na leto, al pa še to ne). Nevem kako lahko imaš tako zaprto kakšno žival...ne razumem takšnih ljudi(če so sploh to ljudje) ??? No uglavnem nato so jo ustrelili, ker je bla že stara, grozno da psa vstreliš :'(. Sedaj pa imajo že kakšni 2-3 leta drugega psa,ki je mešanček in ga imajo lepo zunaj hodi in vse (imajo veliko kmetijo) tako , da se mi to zdi zelo lepo.

Druga zgodba:
Res se mi smili en pes ,ki ga imamo v naši ulici ( kletko ima veliko 1,5x1,5 metrov,parcelo pa veliko), ta pes ne pozna niti ljudi,kot tudi psov ne. Če ga kdo kdaj pelje ven( to se tudi zgodi 1x na leto), ga enostavno ne more imeti dolgo veni ,ker ga pes dobesedno "vleče", tako ,da je tistemu človeku zlomil nogo, ker ga je tko "potegno". Pes je čisto na koncu parcele(pozimi in poleti), pa še nemški ovčar je ,ki pa bi rabil veliko gibanja. Jaz nevem kaj je z temi ljudmi, zanima me KAM PRIJAVIT TAKŠNE?? ???tega enostavno ni za gledat, pol je bolje ,da ga komu podarijo ,ki ga bo imel rad in mu omogočal normalno življenje ne pa življenja v pesjaku(kletki) to zame ni imet rad živali(pač sem takega mnenja), če imaš žival potem skrbi za njo, kot bi želel da skrbijo zate.

Lp



Biba.Bibich.Teia

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
  • Moia.višauka.Biba. . .
Odgovori #46 : 22 Avgust 2008, 20:39:58
Laalaa..poznam tud jst takšne primere jih je v naši vasi kr velik..
Oz. use moje šošolke (skor use)  ki majo pse jih majo u pesjaku 1,5x1,5 m  al pa ne verigi na soncu...oz. zanje skrbijo njihovi staršši...:S :@ Pse majo sam zato da lohk rečjo oz. se pohvaljo da majo psa.. :@ :@
tko kot so men svetoval lohk se poskušaš z to osebo pogovorit..(lohk tud tvoji starši)...
Če pa pogovor ne bo zalegu,ga/jo prjavt na veterinarsko upravo republike slovenije...!

Sm mislna da so sam pr nas  taki "odgovorni skrbniki" psov.. :@ pa jih je očitno mal več..:@:@

Če V NebEsih Ni nobEnega PSA pOtem Pa Že ne grEm tjA!! :)


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #47 : 22 Avgust 2008, 20:49:05
Grozn kko to ravnajo >:( Pa jih bomo mi zaprli v 1,5x1,5 velik pesjak pa bomo sonce not spustl da jih bo žgalo k nore! Pa še približn eno leto jih naumo vn uzel pa jim naumo vode dajal.. mogoč bomo kšne 3 metre od pesjaka dal mau vode pa nej se znajdejo kok čjo! >:(
res bi najraje tako naredla! nej še oni malo takšnih zanemarjanj okusijo! Pa lahko jih tut na verige prvežemo pa jih pustimo dan za dnem na vročini brez vsega. Potem bi kar prosu na kolenih za vodo.
No malo sm se razpisala. ::)
lp, anja.

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Biba.Bibich.Teia

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
  • Moia.višauka.Biba. . .
Odgovori #48 : 22 Avgust 2008, 21:10:58
Annie maš 1000% prou!!...Take ljudii je treba na verigo prvezat pa na sonce dat...Brez vode in hrane!
Pa jih tm ene 2 leti pustit da se valjajo u svoji umazaniji kr ne morjo drugam...
In jih mogoče enkrat na leto na sprehod peljat...Sam "sprehod" dolg  15 m..največ...
Pol bodo vidl kko se počutjo njihovi psi ko jih tko pustijo in se bodo mogoče spametoval pa mal boljše začeli skrbet za svoje pse!.. ggrooozaaa...!....

Če V NebEsih Ni nobEnega PSA pOtem Pa Že ne grEm tjA!! :)


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #49 : 23 Avgust 2008, 10:39:47
Točno tko! Kar naj se zavedajo, kako je psom tam notri!!
anja. ::)

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #50 : 23 Avgust 2008, 12:11:49
Strinjam se z vami ;) ampak a lahko pišete bolj berljivo  :-\


Mamo pa tudi mi podoben primer v našem bloku. ga bom na hitro opisala  :-\ Sosedje ki imajo A3 (ograjen vrt pri stanovanju) imajo huskya ki ga peljejo na kratke sprehode na 2 m dolgem povodcu, velikokrat se jim ga neda peljati na sprehod in ga kar spustijo. To nebi bil takšen problem če nebi živili v bližini želežniške proge  :-\ in psa sem že veččkrat videla kako se sprehaja zraven nje. Se je stanje malo izboljšalo ker sem lastnike (otroke zradi katerih je pes tukaj) nadrla da jih bom prijavla ker večina pozna moj stil veste da me v nič ne prepričate tako lahko (zraven sem natvezla da je pes napadalen ker drugače se nebi nič spremenilo)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 23 Avgust 2008, 12:19:08
Joj,Joj >:( >:(
Kakšni so danes ljudje,
zdi se jim, da vse se sme.
Ko živali v pesjak zaprejo
in jih dolgo mučijo
jih prijavit le je treba.
Pa potem pridejo
in živali odpeljejo
a lahko se tut zgodi,
da novo si omislijo.
Moja pesmca :-[ ::)
SE ne rima glih. :-[



Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #52 : 23 Avgust 2008, 12:21:15
To je pa lahko res zelo nevarno za psa, lahko ga povozi vlak. Ampak mogoče pa le ima nek čut, da se čimhitreje izogne vlaku. Razen če bi vlak prišel nepričakovano. :[
No, to je pa zelo dobro, da so se lastniki začeli zavedati. Čeprav mogoče samo zaradi tega, da bi se izognili prijavi...
Upam, da bodo za psa skrbeli in da bo tako tudi ostalo.
Lp, Anja.
P.S.: Bom pisala knjižno. ;)

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Laalaa

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 23 Avgust 2008, 12:25:20
ja sej to bi jaz tudi njim nardila ja. Da bi jih dala v pesjak 1,5x1,5m pa da vidimo kako bi jim blo tam za živet. Sam tako da pride kdo mimo njega pa mu reče: "Ja kaj je mali, si pridn". Pa gre lepo naprej...Al pa ja da se pohvalijo da imajo psa doma. Sicer pa nevem kaj ljudje mislijo, če imaš velikega psa je logično da rabi veliko prostorja ,da se razlaufa in to tako , da pomoje bloki ne pridejo v poštev ni to isto kot hiša. Za notri so pač manjši psi ,hišni ::)

Uglavnem še zdaj sem se spomnila, da imam tudi sosedo, ki ima mešančka z špicem in ta kuža je za v hišo. No okej, ko smo ravno pri tem on je vedno hodil okoli a enkrat ko je mimo laufal (en gospod ???) jim je reko, da ga naj dajo na vrvico in od takrat naprej je vedno na vrvici ta je dolga kakšna 2 metra al pa še to ne. Dobila ga pa je njuna hčerka (v 5 razredu, ker je bila odlična ???). No zdaj je etaq ni več toliko doma, tako , da ga redkokdaj pelje na sprehod v večini to storijo njeni starši (mislim glupi starši, ki kupujejo svojim otrgokom žival kot nagrado >:().

Drugače pa bilokomu bi kaj reko bi se jim zameril :-\ Sej veste kako je ,ko se cela vas pozna :-\
Čeprav razmišljam da bi jim napisala na računalnik A4 list pa dala v kuverto >:(



Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #54 : 23 Avgust 2008, 12:33:07
Laalaa, imaš prav. Psi niso neka nagrada, ki jo čez čas kar tako lepo pozabiš in ignoriraš. Ne glede na vse, moraš skrbeti zanjo.. Če pa ne moreš zaradi kakšnih razlogov, pa jo oddaš v zavetišče mislim, da.
Verjetno se njeni starši kot ona niso zavedali odgovornosti, ki bi jo hčerka morala meti. Če je bila odločena, da bo skrbela za psa, bi to morala narediti. Drugače pa, če ne bodo hoteli več skrbeti zanj, ga bodo mogli oddati.
Zaradi mene napiši na list A4.  ;D
Ah, saj če vsaj kdo skrbi zanj in mu nudi potrebno je že kul.
Lp, anja.

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 23 Avgust 2008, 12:33:32
Laalaa, če ima človek psa v pesjaku pa res ni nič tako zelo groznega - seveda če lepo skrbi za njega. Moja je v pesjaku, zaradi njene lastne varnosti - pred hišo imamo kar prometno cesto, za hišo pa gozd, kjer jo lahko kaj premami... Ima velik, pokrit pesjak, veliko in dobro izolirano hiško, dovolj sence...preden grem v službo jo spustim ven, nahranim, zamenjam vodo. Ko me ni za svežo vodo skrbi kdor je doma (vedno je nekdo doma), če smo zunaj je spuščena, ko pridem iz službe je pa tako in tako skoraj ves moj čas njen. Tako, da mislim, da ji ni čisto nič hudega.

...sledi svojim sanjam


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #56 : 23 Avgust 2008, 12:36:34
Dina, maš ti tudi prav. :)
Če ima človek v pesjaku žival in jo spušča ven, ter ji nudi kar je potrebno in ga ima rad, to že zelo zadošča. Če se pa človek zanj ne zmeni, je pa žalostno.
Lp, Anja.

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 23 Avgust 2008, 13:37:28
Moja je v pesjaku ravno tako, kot so drugi v stanovanju, kadar lastnikov ni doma... Glede na to, da je ovčarka se mi zdi, da ji je ljubše zunaj na svežem zraku, kot bi ji bilo v vročem stanovanju...

...sledi svojim sanjam


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #58 : 23 Avgust 2008, 14:20:11
Tudi naš ima pesjak, ki glede na njegovo velikost tudi ni oh in sploh velik. Lahko hodi sem in tja, ravno zletal se pa ne bo. In takšen je ravno iz razloga, ker tudi vrta nimamo ravno ogromnega in mu nisem hotela kradit še tisto kar ima na razpolago. Je pa res, da je v pesjaku samo čez noč (kadar se ne prešverca v hišo), drugače je prosto spuščen + 3 sprehodi dnevno, od tega en daljši.

Se strinjam, da so psi v pesjakih ubogi..ampak tudi inšpekcija ne vem če bo ukrepala, vsaj pred časom ni, če je pes v pesjaku in ima vodo in hrano na razpolago, če ni zanemarjen in podhranjen... na žalost... še za hujše primere ne ukrepajo. Pomaga lahko samo "klik" v lasnikovih egoističnih glavah.


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 23 Avgust 2008, 15:13:36
Ko to berem si sploh ne morem predstavljat kako bi bila lahko Abby zaprta v majčken prostor na soncu brez vode. Men osebno bi se prevč smilila.
DRugače je pa mi nimamo v pesjaku ampak je pa na dvorišču spuščena-samo dvorišče ni nevem kakoooo veliko. Je pa zanjo čist dost pa ma potem tm uto in lepo teče naokrog.