vsi psi nezaželeni na vsakem koraku

5rca · 99249

nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #210 : 27 September 2007, 21:11:38
Geez,a ne moreta te debate na privat nadaljevat?  ::)
Človek,ki bo iskal kake pametne informacije,se bo moral prebijat skozi vajine poste,ki nimajo nobenega koristnega pomena -zvedel pa ne bo nič,razen tega kdo ali kaj je Luna(žival ali nebesno telo),kdo nosi nagobčnik in zakaj ga oz.zakaj ga ne ipd... ::)



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #211 : 27 September 2007, 21:14:55
Geez,a ne moreta te debate na privat nadaljevat?  ::)
Človek,ki bo iskal kake pametne informacije,se bo moral prebijat skozi vajine poste,ki nimajo nobenega koristnega pomena -zvedel pa ne bo nič,razen tega kdo ali kaj je Luna(žival ali nebesno telo),kdo nosi nagobčnik in zakaj ga oz.zakaj ga ne ipd... ::)

Je kar prav, da se te debate nadaljujejo tukaj. Očitno nekateri ne dojemajo najboljezakonov in odgovornosti...
Posledično tudi mnogim ni jasno, zakaj je toliko ljudi negativno nastrojenih proti psom.
Upravičeno očitno.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #212 : 27 September 2007, 21:15:34
Citiraj
Yo, brez zamere, ampak če imaš take pse, za katere si 100%, da ti bo napadel vsakega, ki ga ne pozna... Kako je z nagobčnikom? Pa ne razumi zdaj, da te zajeb***, ampak če bi tvoj pes ugriznil kakega človeka (pa če je še tako človek kriv, ker steguje roke vanj), potem si tukaj ti odgovorna za to.

to je bilo VPRAŠANJE! Kje ti tukaj vidiš, da sem napisala, da imaš nevarne pse? ČE BI (kar ne pomeni, da so)...

Citiraj
Namesto, da bi vsak posameznik sam ocenil, ali rabi njegov pes nagobčnik ali ne, je bolje, da se čaka, da pride do kakšne nesreče. Zato pa prihaja do napadov, ko ljudje ukrepajo, ko je prepozno...

Vsak posameznik... Ne VSAKA YO!!!!

Ne vrti se cel svet okrog tebe in tvojih psov...




Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #213 : 27 September 2007, 21:20:28
Se ti bereš? Ok, posledično vse ostale? Ja, moj pes bo ugriznil vsakega, ki bo težil kljub opozorilu oz izključno takrat, ko ne bo pod nadzorom. Do tega bo pa malo težje priti, a ne?
Posledično moji psi ne rabijo nagobčnika, ga bodo imeli, ko bodo okolici nevarni - v skladu z zakonom.
No, glede stegovanja tac in podobnega imaš na sosednjem forumu nekaj primerov iz sodne prakse. Očitno si zadeve malo narobe razlagaš. Preberi si.

Koliko se pa svet vrti okoli mene, pa mene očitno še najmanj zanima.
Pa tudi ena sama Yo je očitno zelo v napoto - ne sama sebi, vsekakor pa mnogim, ki se imajo z njo željo/čas/voljo obremenjevat. Očitno je toliko brezvezna, da se ne da spat brez misli nanjo  :P


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #214 : 27 September 2007, 21:22:04
Ok, Yo, tvoji ga ne rabijo. A je treba napisati miljon postov, da si napisala to? Ne vem, zakaj je bilo treba iti v zrak ob omembi besede nagobčnik... Jaz v njem ne vidim nič slabega...  :-\


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #215 : 27 September 2007, 21:23:07
Ok, Yo, tvoji ga ne rabijo. A je treba napisati miljon postov, da si napisala to? Ne vem, zakaj je bilo treba iti v zrak ob omembi besede nagobčnik... Jaz v njem ne vidim nič slabega...  :-\

Jaz pa. Naj ga nosijo nevarni psi. Moji ga ne bodo. Če se ti zdi pozitiven, leti v štacuno in ga kupi svojemu psu.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #216 : 27 September 2007, 21:25:16
Jaz pa. Naj ga nosijo nevarni psi. Moji ga ne bodo. Če se ti zdi pozitiven, leti v štacuno in ga kupi svojemu psu.

Joj, Yo... daj nehi s takim odnosom...  ::)


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #217 : 27 September 2007, 21:26:28
Je zmanjkalo argumentov očitno.
Še vedno je zgoraj odprto vprašanje, na katerega želim odgovor,


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #218 : 27 September 2007, 21:26:49
Se strinjam z Yo,kar se tiče nagobčnika. Ne razumem zakaj bi ga moral moj pes nosit,če pa je vedno pod nadzorom.
Če kdo ne upošteva mojega opozorila,pa naj kar faše-sam si je kriv,kaj pa mi slili v psa po opozorilu. Moje roke so čiste  :-\
In tudi nekaj me moti pri nagobčniku-pa nisem jaz nora,da bom svojemu psu odvzela možnost,da se brani ob napadu drugega psa. Potem naj bo nagobčnik za vse,pa bodo(bomo) imeli vsi enake šanse in pravice-odgovorni in neodgovorni lastniki.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #219 : 27 September 2007, 21:34:52
Ni zmanjkalo argumentov, nič bat...

Ne vem, zakaj bi jaz letala v trgovino po nagobčnik... Jaz nisem tista, ki je napisala, da pes 24/7 lahko napade osebo... To da ga imaš pod nadzorom in da tega ne naredi takrat v tistem postu namreč nisi napisala... Moje vprašanje je bilo hipotetično in si se odzvala kot da sem ti vrgla naprej, da si pojdi kupti nagobčnik.

Kar me moti je to... Ogromno ljudi ima napadalne pse brez kontrole (pa to ne leti nate, draga YO, da ne boš spet užaljena) pa ne dajejo psu gor nagobčnika, ker to pa ne (grozni, grozni nagobčniki)... Ni napadalen po zakonu. Ni treba... In potem pride do napada na psa ali človeka. Potem bomo pa spet vsi zgroženi, ko bodo sprejeli kakšen zakon, kjer bodo predpisali, da morajo imeti vsi psi po možnosti nagobčnike. Če vidiš, da je pes napadalen (Yo, spet ne leti nate, ampak na splošno), potem mu daj gor nagobčnik, ker nikoli ne veš, kaj se bo zgodilo...

nyssa, veš, verjetno tudi tisti lastnik, čigar pes bi morebiti napadel tvojega, razmišlja isto kot ti. Začaran krog.  :-\


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #220 : 27 September 2007, 21:35:55
Lahko nekaj vprašam? P aprosim za mnenja ne glede na temo. Je 8 do 10-letni otrok sposoben oz. je vreden zaupanja in lahko verjameš, da bo znal ob problemu odreagirati, ko ven pelje 2 nemški dogi brez povodca (kraj: blokovsko naselje, polno ljudi otrok, psov - takšnih ali drugačnih). Me zanimajo mnenja.

No meni se zdi, da tak otrok ni zmožen obvladati psov v kritičnih situacijah.
Jst nobenega mojega psa ne zaupam dati punčki stari 11 let, da gre sama z njim na sprehod. pa ne zato, da ga ne bi mogla zadržat (ok haskija res ne bi mogla, drugedva bi), ampak zaradi drugih psov in nikoli ne veš kdaj bo kak odvezan kje se pojavu, ali pa kakršnakoli negativna situacija. Vedno gre z njo odrasla oseba, ki je sposobna v kritičnih situacijah reagirati pravilno (če ne drugega vsaj mene poklicat, za tamalo nism zihr če bi v šoku bila to zmožna).

Glede branjenja se strinjam z Nysso...
Vsekakor bi moral vsak lastnik znati poskrbeti za svoje pse... in če bi bilo to možno, mislim da noben pes ne bi rabil nagobčnika. Žal pa vsi vemo da to ni možno... Pomoje je to ali ima pes nagobčnik odločitev lastnika.

lp  ;)



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #221 : 27 September 2007, 21:38:53
5rca, sem te že vprašala, če si iz Lune, pa te bom še enkrat.
Si?
Kolikokrat sem samo v tej temi napisala, da sta moja psa VEDNO privezana in pod nadzorom?
Če komentiraš, še beri pred sabo pisoče.

In ja, dokler svoje pisanje začenjaš z : Yo.... ga smatram namenjenega sebi.
Zato ponovno sprašujem, kje je odgvor na zgornje pisanje.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #222 : 27 September 2007, 21:42:06
Sori, Yo, ampak za čisto vsakega cucka na forumu si pa res ne zapomnim, če je pod kontrolo ali ne... Vprašanje je bilo? Tole?

Citiraj
Imam pa jaz vprašanje zate:
So moji psi nevarni?
So koga poškodovali?
Se je meni treba ubadati z vsiljivimi spuščenmimi psi?

Ne vem, če so nevarni. Jih ne poznam. To veš samo ti verjetno. Isto na drugo vprašanje... Na tretje pa... Tukaj ti jaz ne morem pomagat (vem, da se ti z mano glede tega ne bo treba ukvarjati).  ::)


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #223 : 27 September 2007, 21:44:06
nyssa, veš, verjetno tudi tisti lastnik, čigar pes bi morebiti napadel tvojega, razmišlja isto kot ti. Začaran krog.  :-\
Vem,zato pa pravim-za vse ali pa že enkrat konec te debate o nagobčnikih,ker sem res sita vsega razlikovanja in diskriminacije in vsega,kar prinesejo debate o nagobčnikih zraven.
Moj pes pa ne bo napadel nikogar,pa ne zato ker je tako zelo oh in sploh ampak zato,ker se potrudim in se trudim in poskrbim ,da do take situacije preprosto ne pride.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #224 : 27 September 2007, 21:48:34
Sori, Yo, ampak za čisto vsakega cucka na forumu si pa res ne zapomnim, če je pod kontrolo ali ne...

Če sodeluješ v temi, moraš vedeti o čem pišeš, s kom si dopisuješ, kaj in komu odpisuješ, sicer raje ne piši, saj te berejo mnogi.

---------------------------
Yo, brez zamere, ampak če imaš take pse, za katere si 100%, da ti bo napadel vsakega, ki ga ne pozna... Kako je z nagobčnikom? Pa ne razumi zdaj, da te zajeb***, ampak če bi tvoj pes ugriznil kakega človeka (pa če je še tako človek kriv, ker steguje roke vanj), potem si tukaj ti odgovorna za to.

to je bilo VPRAŠANJE! Kje ti tukaj vidiš, da sem napisala, da imaš nevarne pse? ČE BI (kar ne pomeni, da so)...

----------------------------
Namesto, da bi vsak posameznik sam ocenil, ali rabi njegov pes nagobčnik ali ne, je bolje, da se čaka, da pride do kakšne nesreče. Zato pa prihaja do napadov, ko ljudje ukrepajo, ko je prepozno...
---------------------------

Tole mi malo bolj razloži. Moji psi rabijo nagobčnik? Če, zakaj? So nevarni? Zakaj in s čim oz. s katerim dogodkom to utemeljuješ? Kaj bi morala ocenjevati? Umestnost nagobčnika? Če, zakaj?


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #225 : 27 September 2007, 21:54:08
Sodelovala sem z vprašanjem o tem, kaj je z nagobčnikom. In konec koncev tukaj ni bilo bistveno, ali sta psa pod kontrolo ali ne. Zanimalo me je samo to, kaj si misliš o nagobčniku. In zdaj vem. Na žalost si isto o nagobčniku mislijo verjetno lastniki napadalnih psov, ki so brez kontrole...

Kje sem napisala, da tvoji psi rabijo nagobčnik? In kje sem napisala, da so nevarni?


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #226 : 27 September 2007, 21:55:30
Se strinjam z Yo,kar se tiče nagobčnika. Ne razumem zakaj bi ga moral moj pes nosit,če pa je vedno pod nadzorom.
Če kdo ne upošteva mojega opozorila,pa naj kar faše-sam si je kriv,kaj pa mi slili v psa po opozorilu. Moje roke so čiste  :-\
In tudi nekaj me moti pri nagobčniku-pa nisem jaz nora,da bom svojemu psu odvzela možnost,da se brani ob napadu drugega psa. Potem naj bo nagobčnik za vse,pa bodo(bomo) imeli vsi enake šanse in pravice-odgovorni in neodgovorni lastniki.
Se strinjam :)


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #227 : 27 September 2007, 21:59:07



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #228 : 27 September 2007, 22:04:31
Sodelovala sem z vprašanjem o tem, kaj je z nagobčnikom. In konec koncev tukaj ni bilo bistveno, ali sta psa pod kontrolo ali ne. Zanimalo me je samo to, kaj si misliš o nagobčniku. In zdaj vem. Na žalost si isto o nagobčniku mislijo verjetno lastniki napadalnih psov, ki so brez kontrole...

Kje sem napisala, da tvoji psi rabijo nagobčnik? In kje sem napisala, da so nevarni?

Ne štekam, oprosti, stara sem 33 let in sem naravna blondinka.

Kaj si mislim o nagobčniku? Nič. Naj ga imajo tisti, ki ga rabijo. Mene si citirala ti in tudi svoje pisanje si začela z "Yo...". No, zakaj naj bi moja psa imela nagobčnik oz. zakaj meniš, da sta nevarna (glede na tvoje pisanje zgoraj?)? Ju poznaš? Poznaš mene? Veš za en sam primer, ko sta bila nevarna okolici? Sta kdaj harala sama naokoli brez 100% nadzora? Prosim za odgovor. Samo na kratko: DA ali NE?

Ja, prekleto bistveno je ali sta moja psa (kot vsi ostali) pod nadzorom.

In ne, nikar si mene ne drzni metati v isti koš z nevestnimi lastniki napadalnih ali kakršnihkoli psov, saj si sama napisala, da me ne poznaš, posledično ne poznaš mojih psov in nimaš nobene pravice pisariti tega, kar si napisala!

Kje si napisala, da naj razmislim o nagobčniku? Halo, preberi si svoje poste, ki si jih naslovila direktno name. Začnejo se z Yo...

Torej?


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska

Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #230 : 27 September 2007, 22:11:38
Ja res ja :P

Kako lepo je biti glup...
A to so argumenti in odgovori?
Res, vedno manj me čudi naperjenost proti psom.
Mislim, da je večina pritožb kar upravičena.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #231 : 27 September 2007, 22:12:51
Edini, ki govori o nagobčniki in se začne z "Yo", je prvi. In zakaj se začne z Yo? Ker leti le-ta direktno nate. Ker si napisala, da je pes pripravljen napasti človeka 24/7. In v moji knjigi, pes, ki je pripravljen napasti človeka 24/7, skoraj mora imesti nagobčnik. Moje mnenje pač. Če ti meniš drugače in ga obvladaš, oki. Bi napisala to. Bi bilo tako težko napisati:
Ne, moja psa nimata nagobčnikov, ker jih imam 100% pod kotrolo.  :-\ ::) :-\ ::) ::)
Ne pa se p!"%it, kako si revca, ker sem se spravila nate in na tvoja uboga psa, ki ju vznemirjajo cucki na sprehodu...  ::) ::)

Pa da se spustim na tvojo raven... Zame si zgleda ena 33letna zagrenjena blondinka, ki samo gleda, kdo se bo kje spravil na njena uboga, privezana psa...  ::) ::)

In res lepo je žalit in žalit in žalit vse uporabnike foruma... super si res...  ::)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #232 : 27 September 2007, 22:16:26
Dajte se malo umirit no...

Yo, 5rca te je vprašala, kaj misliš o nagobčniku, ker si napisala, da je tvoj pes sposoben ugrizniti človeka.



Ne vem, zakaj je nagobčnik tak problem (ne ciljam več na Yo). Če ga pes ne rabi, naj ga ne nosi (razen tam, kjer ga mora); če se lastniku zdi, da bi bil koristen naj ga pes nosi. Se mi pa zdi, da imajo ljudje v glavi predstavo, da nagobčnike nosijo malodane "klavci", in potem čudno in očitajoče gledajo, ko greš mimo z nagobčenim psom.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #233 : 27 September 2007, 22:17:05

battito animale


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #234 : 27 September 2007, 22:17:58
Glede na to, kar si napisala, se resnično počutim super.
Imam 2 psa pod kontrolo, česar očitno nekateri ne zmorete, niti najmanj nisem zagrenjena in očitno živim bolj polno življenje od zakompleksanih najstnic  :P
Malo se umiri, ker padaš v neke smešne stratosfere, kjer se ti lahko samo še režimo  :o


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #235 : 27 September 2007, 22:20:52
Zadnji post, kar se zadeva drage Yo (potem zoe, te bom pa ubogala)...

Yo, če je živeti polno življenje to, da je treba vsak dan užaliti vsaj tri osebke, da se sama dobro počutiš, potem nočem živeti polnega življenja.
In, če je imeti psa pod kontrolo to, da ti je pes pripravljen ugrizniti človeka 24/7, potem nočem imeti psa pod kontrolo.


Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #236 : 27 September 2007, 22:22:03
Eni se pa drugim režimo.  :D

V glavnem, ni treba tri strani, da se pove odgovor. Debata je prišla v absurdno komičnost.  ;D
Glede nagobčnikov se pa strinjam z Yo, dokler ne bo zakonsko pogojeno je stvar presoje lastnika ali ga bo dal ali ne. Za varnost drugih, nagobčnik ja, s tem da tvoj pes postane tarča spuščenih nevzgojenih psov in se ne more braniti.

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #237 : 27 September 2007, 22:27:55
Yo, če je živeti polno življenje to, da je treba vsak dan užaliti vsaj tri osebke, da se sama dobro počutiš, potem nočem živeti polnega življenja.
In, če je imeti psa pod kontrolo to, da ti je pes pripravljen ugrizniti človeka 24/7, potem nočem imeti psa pod kontrolo.

No, ni treba. Tako kot ni treba riniti prstov v neznanega PRIVEZANEGA psa, če te opozorim, da tega NE počni, A je tako težko razumet? Pes je bil zavržen, podvržen travmam, ima terapije in ima tudi fobije, ki več kot očitno ne bodo izzvenele. Zaradi tega je VEDNO privezan, VEDNO pod nadzorom. Ja, je pa za pop!"%it luškan. In ja, te bo čapnil, če boš šla mimo mojih opozoril, da ga pusti pri miru. In ja, bo čapnil vsakega spuščenega psa (privezanega pač ne bo, ker je tudi sam privezan in je potem malo težje izvedljivo).
Kaj mi predlagaš? Evtanazijo?


Nejcika

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
Odgovori #238 : 28 September 2007, 07:47:09
 :) Menim da Yo, ni neumna ženska in si zasluži, da pove svoje mnenje.Če se je pa razjezila in hotela dopovedati nekaterim kje je vozel problema pa nič narobe.Jo štekam.

Moj miško (bokser) Apolon je socializiran pes,a vsak pes ima svoje muhice.Razmišljam, da mu bom nabavila nagobčnik,samo zaradi ljubega miru vseh mimoidočih sprehajalcev.Ljudje so pač dandanes (svako jaki) in zakaj bi se prepirali, ko pa itak vsi vemo, da imajo vsi ljudje kanček straha pred psmi.Velikimi, malimi,debelimi suhimi.Vsaka mrcinica ima kosmata ušesa.
Lepo na vrvico jaz rečem, če smo na šetingu pa se nima kaj zgodit,lepo nagobčnik gor,kaj češ še lepšega.
Nimaš problemov. :) Če je pes izšolan ali ne glavno, da je 100% zraven lastnika, ki ga tudi 100% obvlada.Vse smo mi,lastniki krivi.Ne pes!To je glavno.



katka

  • Gost
Odgovori #239 : 28 September 2007, 08:25:11
Hm, hm, hm, sploh ne vem, zakaj sta se YO in 5rca začeli dajat? A si ti mogoče 5rca imela kako bližnje srečanje z njenim psom?
Jaz sama ne vem, kako bi opredelila nagobčnike, ker se mi potem pes zdi "napadalen" če nosi nagobčnik. Mi je že bolj fajn se sprehajat s psom, brez nagobčnika, za katerga vem, da ga obvaladam 100% in za katerga vem, da uboga. Pač opozoriš folk, da naj ga ne boža, če že na daleč oceniš, da ta oseba nikakor ni sposobna tega, da bi psa samo pobožala, ampak bo zraven tega še rinla v psa. Že ko greva na sprehod z haltijem, me vsi čudno gledao, ker mislijo, da je nagobčnik  :-[  ::)

lp!