vsi psi nezaželeni na vsakem koraku

5rca · 98471

ssega1

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 1
  • http://freeweb.siol.net/ssega1/
Odgovori #30 : 06 September 2006, 13:32:25
lp!

Ajajaj... Groza, da bi se to nardilo meni bi unmu tipu skočila direkt v glavo... Vsekakor se mu ne bi pustila in bi ga udarla nazaj, pa mi je čist vseeno kaj bi bilo potem (si kr predstavlam kako bi potekalo vse skupaj, ki bi se zacela dret nazaj pa mahat okol sebe :) ). Je pa res da si v tistem trenutku v šoku in da ne veš kaj nardit, ker enostavno ne moreš dojet da obstajajo taki tipi/ljudje. Zanimivo se mi zdi pa to, da te tvoj pes ni branil, ker se mi zdi, da bi bil moj rotti pripravljen mene oz. mojega fanta braniti (sem punca od ssega1), se posebej po tem zadnjem dogodku, ko nas je napadel nemški ovčar, ker se psica od takrat naprej obnaša malo drugače (bol je pozorna na dogajanje okoli sebe, več tudi laja čeprav rottiji ne lajalo veliko...).

Na tvojem mestu bi šla s to zadevo do konca (tudi do sodišča). Zgubiti nimaš v bistvu kej, ker si kazni tako in tako že dobila, lahko ti pa uspe pa bo tisti tip kaznovan. Bomo držal pesti...

Lep pozdrav, Maja.


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #31 : 06 September 2006, 14:25:10
Zanimivo se mi zdi pa to, da te tvoj pes ni branil, ker se mi zdi, da bi bil moj rotti pripravljen mene oz. mojega fanta braniti (sem punca od ssega1), se posebej po tem zadnjem dogodku, ko nas je napadel nemški ovčar, ker se psica od takrat naprej obnaša malo drugače (bol je pozorna na dogajanje okoli sebe, več tudi laja čeprav rottiji ne lajalo veliko...).

Veni ni pes, ki bi napadal. Tudi jaz dvomim, da bi me moja psica branila v takem primeru. Vse skupaj bi vzela bolj kot igro. Mogoče bi zalajala, kaj več pa nebi nardila.


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #32 : 06 September 2006, 15:04:51
Upam, da boš rešila zadevo na sodišču in da bo tip drago plačal, ker če ne bo, si bo naslednjič še več upal in bogi tisti, ki sreča takega tipa na sprehodu,...itak kot zgleda policija brani napadalca in ne žrtve.... vsaj sodišče naj bi bilo pošteno.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #33 : 06 September 2006, 18:34:16
Citiraj
Vsekakor se mu ne bi pustila in bi ga udarla nazaj, pa mi je čist vseeno kaj bi bilo potem

To vsekakor ni preveč priporočljivo, če je tip močnejši od tebe. Mene sicer še noben ni za vrat, so pa že bile resne grožnje. Pa sem lepo mirno rekla "ti kar, mam ravno streho za prenoviti in bi mi ena mastna odškodnina ravno prav prišla". ali kaj podobnega. Doslej je delovalo. Prav tako kot je delovalo, ko sem videla dva tipa ki sta enga mulca tlačla v avto, pa sem samo na varni razdalji vzela ven mobitel in malo tipkala, pa nekaj sem si zapisovala na listek, pa sta si premislila in raje odpeljala. Brez mulcam ki jo je pobral kolikor hitro se je dalo.


danaja

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 2
  • moj mali princ
Odgovori #34 : 07 September 2006, 12:18:29
No pa še ena zares ironična zgodbica, ki mi jo je včeraj povedala kolegaica.
Njena znanka iz Kranja je pred kratkim pustila psa v avtu, ko je šla v trgovino. Ker je bilo vreme zares vroče, večina naših trgovinskih parkirišč pa nima sence, je svojemu prinašalcu putila za kake 4 cm odprto okno. Ko se je vrnila iz trgovine, jo je na avtu čakal listek: ''Vaš pes me je ugriznil, pokličite xxx- xxx- xxx.''  Ženska je bila čisto paf, ker njen pes ni še nikoli pokazal znakov agresivnosti in je tipa poklicala, jo je celo prijavil in ima zdaj probleme zaradi tega.... je imal pa baje na roki (malce nižje od komolca) neke praske, kot da bi ga popraskal maček, pa baje niti tako sveže niso bile.
Če mene vprašate, se je tip odločil na lahko zaslužit denar, ker je to očitno vedno lažje, kadar srečaš kakšnega psa!
1. Ne vem kako bi lahko odrasel ZP dal gobec skozi 4cm široko špranjo (sicer nisem poznavalka pasme, pa vseeno - ne zdi se mi, da imajo ZP tako majhne gobčke!)  ??? ???
2. Če torej upoštevamo, da pes skozi okno nikakor ni mogel kar tako ugriznit človeka poglejmo na zadevo še z druge plati:
 Če pes torej ni dal gobca ven, to pomeni, da je tip tiščal roko v avto -  torej je namenoma hotel da ga pes ugrizne ali pa je morda celo hotel vlomit v avto in mu je pes to preprečil.
Ne vem, kateri normalen in pošten človek pa bi stikal pri tujem avtu, oziroma - kaj zaboga je sploh delal pri njenem avtu!? >:(
3. Na njegovi roki ni sledov pasjega ugriza, temveč ima tip stare praske...

Poanta zgodbe:
danes očitno res ne moreš nikamor več s psom, brez strahu, da te bo kdo česa obtožil, čeprav ni niti prišlo do telesnega stika med njim in tvojim psom.
Po tej logiki, tudi nimaš več pravice do zaščite svoje lastnine (avta, hiše, sebe), torej ne rabimo policije, ker itak ne naredi nič, če pa kaj prijaviš, boš pa ti prej plačal kakšno kazen, kot pravi nepridiprav, ker imaš ti psa - in čeprav ti in tvoj pes nista naredila nič narobe, le to, da pač obstajata... in več kot očitno je, da lastniki psov nimamo nobenih pravic več.
 >:( >:(
Za kar se pa moramo po mojem najbolj zahvalit tistim neodgovornim lastnikom, zaradi katerih v medije pricurljajo takšne in drugačne zgodbice, ki potem ustvarjajo dobičkaželjne barabe in sovražnike živali. Ja pa tudi medijem gre lahko taka ''zahvala'', ko tako radi napihujejo....

Pozabil sem veliko imen ljudi, ki so se dotaknili mojega življenja. In si zapomnil veliko imen psov - ker so se dotaknili moje duše.


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #35 : 07 September 2006, 12:20:34
Danaja, ta zgodba se je "v zivo" odvijala na mojpes.net-u se mi zdi da lani.



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #36 : 07 September 2006, 13:36:10
Ljudje so marsičesa zmožni ja. Policija in naše sodstvo pa namesto da bi zaščitilo žrtve, jih naredi za krivca. Še če pes napade vlomilca na svojem ozemlju, te vlomilec lahko toži za poškodbe. Ma kera logika. Folk pa izsiljuje.

Tudi našega prvega psa je ena punca iz soseščine obtožila, da jo je ugriznil. Mi smo na dom dobili prijavo iz veterinarske ambulante in smo morali potem voziti psa na preglede, če nima slučajno stekline. Jaz sem bila takrat v 2. razredu OŠ, tako da je to urejal moj oče. In takrat sme mu ful zamerila, ker od te družine ni zahteval, da pokažejo rano. Namreč oni so trdili, da jo je pes napadel, ko je šla po cesti, ampak v tistem času ko naj bi šla, pes niti slučajno ni bil prost, tako da sem 100% da so si vse zmislili. Ampak moj oče je samo zato da bo mir, to vzel brez pritožb.

vem da če se bo še kdaj kaj takega zgodilo, bom šla do konca, pa čeprav bo treba iti nož na nož.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


danaja

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 2
  • moj mali princ
Odgovori #37 : 08 September 2006, 07:16:42
Danaja, ta zgodba se je "v zivo" odvijala na mojpes.net-u se mi zdi da lani.

Poglej, meni je kolegica rekla, da se je njeni znanki zgodila pred kratkim, tako da - nočem širiti kakšnih dezinformacij, tako sem pač jaz slišala.

Pozabil sem veliko imen ljudi, ki so se dotaknili mojega življenja. In si zapomnil veliko imen psov - ker so se dotaknili moje duše.


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #38 : 08 September 2006, 08:50:53
Poglej, meni je kolegica rekla, da se je njeni znanki zgodila pred kratkim, tako da - nočem širiti kakšnih dezinformacij, tako sem pač jaz slišala.
Lahko, da je ta "tip" udaril ponovno, ker so že takrat na mojpes.netu udeleženi v debati ugotavljali, da to ta tip naredi pri skorajda vsakem avtu, kjer je notri pes in malo odprto okno. Eni so nasedli, mu plačali ali se spustili v tožbo, drugi so ga odpikali...
Ljudje poskušajo služiti čisto povsod.  >:(


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #39 : 09 September 2006, 15:42:42
En sosed se je pred leti tudi vedno vpikoval v nase pse. Na vsakem sprehodu mi je grozil, da bodo psi enkrat sli v maloro, da jih bo pofural, zastrupil.. Jaz sem stvar pridno ignorirala, enkrat pa mi je dokurcilo in sem mu je cisto lepo razlozila, da v primeru smrti kakega nasega psa naj pazi na svoje otroke, da se jim kaj ne zgodi. Od takrat naprej ni vec problemov.



leonora

  • *
    • Prispevkov: 300
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 10 September 2006, 15:07:37
En sosed se je pred leti tudi vedno vpikoval v nase pse. Na vsakem sprehodu mi je grozil, da bodo psi enkrat sli v maloro, da jih bo pofural, zastrupil.. Jaz sem stvar pridno ignorirala, enkrat pa mi je dokurcilo in sem mu je cisto lepo razlozila, da v primeru smrti kakega nasega psa naj pazi na svoje otroke, da se jim kaj ne zgodi. Od takrat naprej ni vec problemov.

Tole je šlo pa mimo vsake kulure in normalnega razmišljanja.Čudno,da se sosed ni vate spustil,jaz bi se že.Pa ne razumi narobe,že odkar pomnim,imamo kužke in na žalost z njimi povezane tudi razne težave s sosedi in drugimi ljudmi.Sem pa v prvi vrsti mama treh otrok in ne znam si predstavljati,kako bi reagirala na takšno grožnjo.No,pa saj verjetno še nimaš otrok,ko jih boš imela boš nehala enačiti hišne ljubljenčke z njimi.


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #41 : 10 September 2006, 15:26:17
Res se strinjam, da najbrž še nima otrok... Je pa tudi res, da je človek sit neprestanih groženj in strahu za svoje ljubljenčke. Kot mama 2 otrok jo vseeno razumem. Ko ti enkrat "pisker dvigne" človek reče marsikaj, da bi se ubranil (če pa napadalec resno vzame je pa njegov problem, vsaj mir imaš). Pa verjemi, da ne enačim otrok s hišnimi ljubljenčki. Sicer se jaz takšnih ljudi izogibam oziroma ignoriram, vendar znajo nekateri iti čez vse meje in ti življenje zagreniti na vsakem koraku.
lp
T.

8)


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #42 : 10 September 2006, 15:35:28
Res se nimam otrok. Me je pac minilo do vsega, ko je zacel svojega psa scuvati na nas. Niti slucajno ne mislim na vsakodnevne sprehode hoditi z miljon spreji, palicami, dazzerji ipd.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #43 : 10 September 2006, 18:29:36
Pa ja ne misliš da se te je ustrašil? Če bi meni kdo grozil, kaj bo naredil komu od domačih se mu ne bi dobro godilo. Vsaj prijavo na policiji bi si prislužil. Če bi ga jemala resno. Kakšnemu smrkavca bi malo za tasladke, dabi drugič pazil na jezik.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #44 : 10 September 2006, 19:24:16
Se ne obremenjujem s tem, kaksne reakcije sem oz. nisem sprozila v njem. Glavno da imam jaz mir



troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #45 : 10 September 2006, 19:55:00
Hoj!Katastrofalna zgodba.Tega tipa bi bilo treba "prevzgojit" >:(.
Petra kje pa je blo to?Zajčja?Me zanima ker smo mi dost na tem koncu.
Upam da se ti tole čim lepše izpelje, in da se ti sprehodi spet spremenijo v sprostitev.

lpMi3



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #46 : 10 September 2006, 20:32:43
o moj bog ... :-X ne morem verjeti, kaj sem prebrala ... v rwm šoku kakšnih pametnih predlogov nimam in vse kar lahko naredim je to, da upam in držim pesti, da se bo vse skupaj izteklo tako kot se mora. če bi prišla stvar v tiskane medije, bi vsaj po mojem mnenju večina novinarjev zgodbo obrnila v prid temu tipu ... mogoče pa sem samo preveč pesimistična ... :-\

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #47 : 10 September 2006, 21:30:30
Hoj!Katastrofalna zgodba.Tega tipa bi bilo treba "prevzgojit" >:(.
Petra kje pa je blo to?Zajčja?Me zanima ker smo mi dost na tem koncu.
Upam da se ti tole čim lepše izpelje, in da se ti sprehodi spet spremenijo v sprostitev.

lpMi3

Ni bilo v Zajčji. Je pa ena punca razlagala na drugem forumu, da jo je en tip napadel v zajčji in pretepel njo in njene pse, mladičke...  >:(

V medije bi bilo pa dobro, da bi prišlo, ker to nikamor ne pelje.


troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #48 : 11 September 2006, 20:30:45
Hej!
In so dobili unega z zajčje?
A je kazensko odgovarjal?
Kok časa nazaj pa je bilo to v zajčji?
Lahko se zmenimo za kakšen sprehod v kratkem, če si pri volji.
 
lp, pa hvala za odgovore(bomo vsaj vedli kaj se dogaja in na kaj je treba biti pozoren)



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #49 : 11 September 2006, 20:48:29
Hej!
In so dobili unega z zajčje?
A je kazensko odgovarjal?
Kok časa nazaj pa je bilo to v zajčji?
Lahko se zmenimo za kakšen sprehod v kratkem, če si pri volji.
 
lp, pa hvala za odgovore(bomo vsaj vedli kaj se dogaja in na kaj je treba biti pozoren)

Unega iz zajčje menda da niso dobili. Meni se je to zgodilo pri obvoznici. Pa menda je bilo tudi okrog treh tednov nazaj. Za kakšen sprehod bi se pa res lahko kdaj dobili.


troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #50 : 11 September 2006, 21:58:41
Kje pri obvoznci če ni skrivnost?
Ta in naslednji teden sva zelo zasedena ::), pol se pa lahko kej slišimo.
No sej mogoče se pa že prej najde kakšna luknja ;D.
 
lp



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #51 : 11 September 2006, 22:52:23
Kje pri obvoznci če ni skrivnost?
Ta in naslednji teden sva zelo zasedena ::), pol se pa lahko kej slišimo.
No sej mogoče se pa že prej najde kakšna luknja ;D.
 
lp

Gozdiček, kjer se je zadeva zgodila, vidiš, če se pelješ po obvoznici (recimo, če prideš na obvoznico iz Fužin pa greš na odepu proti Gorenjski) na tistem levem ovinku, kjer se združi obvoznica s priključkom, ki pripelje iz Letališke. Gozdiček je na desni strani.


troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #52 : 11 September 2006, 23:16:33
O poznam ta kraj.
Novo polje!Tukaj živita moja stara starša(dedi,babi), imajo nemško ovčarko Kajo in so zadnja hiša v prvem kompleksu vrstnih hišic
če gereš po makedamu proti šentjakobu
(dve hiše naprej od tiste betonske "jadrnice" ki stoji tam že leta in leta).
Sem pa tudi jaz že bil tam na sprehodu in sem vedno srečal kakega psa(tam jih ima skoraj vsaka druga hiša)!
A je bil napadalec domačin??

lp



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #53 : 11 September 2006, 23:27:15
A je bil napadalec domačin??

nimam pojma. Glede na to, da je imel s sabo samokolnico, mislim, da je bil nekje od tam doma...


troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #54 : 11 September 2006, 23:37:28
Imaš na ZS! ;)



Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #55 : 13 September 2006, 11:03:43
Lepo pozdravljeni

Sem nova na forumu in kot lastnica APBT-jke mi je tema seveda padla takoj v oči. Moram reči, da sem ostala brez besed ???

Takšni in podobni incidenti torej niso več izjema ampak očitno že kar stalnica. Mene sicer nihče še ni 'napadel' v takem smislu, kot je bilo opisano, sem pa večkrat deležna kakšnih komentarjev, prišlo pa je tudi že do kakega prepira.
Svojo psičko šolam, je izredno miroljubna in boječa. Vendar nikogar ne posiljujem z njeno bližino. Pa je kljub temu slišati več opazk kot ne, kako si upam sploh sprehajati takšnega psa, da so to ubijalci in oh in sploh.

Ne vem...ni mi jasno, kako so lahko ljudje tako zelo debilni. Drugega izraza ne najdem :-\ In ni mi jasno, kaj bo z našimi 'nevarnimi' pasmami, če imate probleme lastniki psov, ki niti najmanj niso podobni bullmastifom.

5rca, lahko poročaš, kaj je s tvojim primerom?



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #56 : 13 September 2006, 11:16:48
Nič novega. Od policije sploh ni glasu (ne vem, ali naj bom zadovoljna ali ne), vse ostalo ureja moj odvetnik.  V medije se mi ne da dajat, ker nimam več živcev, da bi se ubadala s tem. Imam drugi težav okrog tega čisto dovolj. Če bi pa kdo drug dal kakšno svojo izkušnjo, sem pa na voljo, da povem tudi svojo.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #57 : 22 November 2006, 17:28:52
No, pa sem dobila od policije dolgo pričakovano pošto... Sem se kar tresla, ko sem odpirala. Veni ni nevarna psica in je bila pod kontrolo in se zadeve ne odobrava kot prekršek... Mi je takooooo odleglo. Sem kar skakala naokrog. Pa Veni z mano...  :o :o :o


Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #58 : 22 November 2006, 19:33:59
čestitke ;) boš lažje spala, kaj? ::)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #59 : 22 November 2006, 19:35:21
Res super, da se je tako končalo - čestitke :)..lp