vsi psi nezaželeni na vsakem koraku

5rca · 98771

Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #300 : 19 Maj 2010, 13:27:48
Basset Houndi so načeloma veliki ljubitelji otrok in z njimi nimajo problema,obstajajo pa tudi izjeme.Kar se naših tiče so Berry,Zani in Zaina takšni,naša mala Tinka pa ne.Punca v svojem življenju ni imela pretirano veliko kontakta z ljudmi in tudi njena zgodnja socializacija ni potekala v tej smeri.Sedaj ima manjši krog ljudi,ki jih "obrajta" in malo večji krog ljudi,ki jih "tolerira".Ne me pa spraševat po kakšnem ključu jih to določa.Tega mi še ni uspelo razvozlati.Ostali so njeno popolno nasprotje.Sicer je Berry nekoliko zadržana v smislu bom prišla ko bom pri volji,če bom, :P Zani in Zaina pa bi ti najraje v naročje splezala.Vsi trije pa obožujejo otroke in mladiče.Samo so malo preveč štorasti,da bi jih spuščala v njihovo bližino.Tako se kontakta z neznanimi otroci izogibamo.
LP Tjaša



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #301 : 19 Maj 2010, 13:55:10
Davor, jaz res ne vem ali sem popolnoma blond ali kaj, ampak vedno manj razumem.
Kako lahko pes, ki je v naročju lastnice, šavsne tvojega kolega v hlačnico? OK, predvidevam, da je ali lastnica pritlikava ali pa je kolega bil na hoduljah.
Pa še nekaj me zanima. Hm, ko greš po cesti, a je normalno, da nos ali prste tiščiš v pse, ki se nosijo v naročju? Ker v bistvu moraš biti že presneto blizu, da te šavs doseže. Razen, če morda ne govorimo o kakšnih žirafah ali pa morda barbapapah.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #302 : 19 Maj 2010, 14:24:35
heh , replika je bila na odstavek TibiQ, seveda gre za dva ločena primera; gospa je prišla v trgovino z majhnim psom v naročju in v kontekstu pogovora je želel psa pobožat pa jih je dobil; na tole grizenje hlačnic pa sem naletel v parku ob sprehodu ,  takšne jaz smatram kot šavserje

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #303 : 19 Maj 2010, 17:22:55
Niti ni to bistvo, ampak če veš da pes ne mara otrok, živali, družbe, ter rad grize, ga pač ne boš izpostavljal takšnemu okolju
S temle se pa celo strinjam. Če moja psica ne bi marala drugih psov, je zagotovo nikoli ne bi peljala na sprehod v Tivoli na primer.

Sem hotel tudi napisat to kar je deteljica, kako to da mirno gledate / opozarjate ("ne to delat prosim" ?) ko otrok /starš mentretira vašega psa; sam bi svojad nadrl da bi poslušala vsa soseska; ampak dvomim da bi imel to isti odziv tule :P
Vsi pač niso taki, da je njihova prva reakcija dretje in pričakujejo nekaj kulture od drugih ljudi. Sama sicer nimam tolikšnih problemov kot lastniki "cezarčkov", so mi pa ljudje, ki so me presenetili in se vtaknili v psico brez vprašanj večkrat pokvarili par mesecev trdega dela, ko sem jo navajala, da vsakega mimoidočega ni treba pozdravit. Sem raje izbrala taktiko, da vedno zinem "pazi skače" potem naj se pa sami odločijo ali se bodo umaknili ali ne, upozorjeni so bili... Če pa kdo lepo vpraša, če lahko poboža psa, je pa tudi moj odziv prijazen.



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #304 : 19 Maj 2010, 18:01:21
gospa je prišla v trgovino z majhnim psom v naročju in v kontekstu pogovora je želel psa pobožat pa jih je dobil

Kaj pa tišči prste tja kamor ni treba  :P  smatram, da predhodno NI vprašal, če se psa sme pobožati ali ne.

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #305 : 20 Maj 2010, 12:06:09
heh , replika je bila na odstavek TibiQ, seveda gre za dva ločena primera; gospa je prišla v trgovino z majhnim psom v naročju in v kontekstu pogovora je želel psa pobožat pa jih je dobil; na tole grizenje hlačnic pa sem naletel v parku ob sprehodu ,  takšne jaz smatram kot šavserje
1. tako mali nagobčniki (za čivave npr.) ne vem če sploh obstajajo
2. če je tak mali pes nevaren in v naročju, je odgovornost lastnika da je pozoren na okolico in da opozori, če ne opozori, je seveda odgovoren za ugriz in bi se mu v tem primeru tudi morala zaračunati kazen za nenošenje nagobčnika, ampak glede na točko ena, pa jaz ne bi kar vsepovprek kaznovala nevarnih psov, ki nimajo nagobčnika in imajo odgovorne lastnike, ki jih v bližini ljudi pač drugače fizično omejijo (če to pomeni vzeti v naročje, potem tudi to). In v končni fazi je soodgovoren vsaj z nekaj mere tudi človek, ki rine v psa v naročju brez predhodnega izrecnega dovoljenja lastnika. Jaz bi taka dejanja štela pod namerno draženje (dejansko je, saj pes šavsne, ker ga razdraži ko mu nekdo povzroča občutke ogroženosti ipd.), po katerem pa je pes "oproščen" ugriza.  ;)

3. No, jaz sem srečala že ogromno renčačev,.. ravno včeraj enega spet, ki se je zagnal proti nam.. pa so naše (mene, partnerja in mojega psa) mirne in ignorantske reakcije pripeljale samo do tega, da se je ta psička ustavila, povohala mojo psico in šla dalje, tako da bi rekla da si moral imeti izjemno srečo, da si doživel grizenje hlačnic iz agresije.

Ne glede na vse, pa ponovno prosim za malo več smisla za življenjskost, namreč par posameznih primerov, kjer ne bo pomagal itak noben zakon, nima nobene zveze s splošnim stanjem in če že nekdo meni, da je javnost treba zaščitit, potem prosim naj se uvede horo legalis za vse, ki se ne preživljajo sami in ne znajo cenit truda, ki ga nekdo vloži za to, da nekaj ima,... namreč sama se vedno bolj počutim ogroženo od nevzgojenih mladoletnikov - pa ne govorim o včerajšnjem protestu, ampak o dnevno razbiti, polomljeni ali drugače uničeni javni imovini, za katero in katere popravila gre denar iz davkoplačevalskega žepa, torej tudi mojega, ITD.



MANDY

  • Gost
Odgovori #306 : 20 Maj 2010, 12:59:51
-Psi v naročju, groza, groza tudi če so majhni. Najbolj mi gre na živce, ko srečam lastnika ki ima majhnega psa v naročju, ko ga prepričam, da mu moja psa ne bosta naredila nič, ga postavi na tla in se lastnik bolj trese kot pes. Zadnjič sem bila slabe volje in sem lastnici to tudi povedala, ej kar v zrak jo je vrglo, da to pa ne, nje pa že ni strah. Pol pa se je njena majhna žvirca lepo povohala z mojima in smo šli vsak svojo pot.
Ne moreš jim dopovedati, da se majhni psi v naročju počutijo močne kot doge  >:( >:( .
-Če imaš napadalnega psa in ga ne moreš kontrolirat so pač sprehodi omejeni na določeno "varno"področje.
-Otrok in pes, moji zverinici imata zelo radi otroke in če srečamo neznane (večina ju tak pozna in ju že od daleč kliče) in starši spodbujajo otroka naj psa poboža se vedno ustavim psa primem, da ga lahko otrok poboža. To se mi zdi dobro za psa in za otroka. In želim si čim več takšnih srečanj saj otroci odrastejo in bodo imeli radi pse.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #307 : 20 Maj 2010, 13:03:48
saj se strinjamo tule, ampak če je prvi odziv psa na kakšen zunanji tresljaj ugriz, a ni tukaj odpovedala socializacija ali pa je sploh ni bilo ?
pa tišal roke kam al ne

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #308 : 20 Maj 2010, 13:11:38
Pa kaj vas briga, če kdo dviga pse v naročje? Njegova stvar. Za psa to seveda ni dobro, ampak to je stvar lastnika in ne mimoidočih. Navsezadnje se lahko sprehaja tudi z mačkom v naročju ali pa dihurjem na štrikcu - nobenmu nič mar. Če se je nekdo vtaknil v psa v naročju in jo staknil, si je sam kriv in je dobil, kar je iskal. Bi pa vseeno lahko uspel skasirat kakšno odškodnino, če bi se potrudil, naša zakonodaja je pač taka, kakršna je.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #309 : 20 Maj 2010, 13:34:20
heh , replika je bila na odstavek TibiQ, seveda gre za dva ločena primera; gospa je prišla v trgovino z majhnim psom v naročju in v kontekstu pogovora je želel psa pobožat pa jih je dobil; na tole grizenje hlačnic pa sem naletel v parku ob sprehodu ,  takšne jaz smatram kot šavserje

Manjka pomemben podatek-je kolega vprašal prej za dovoljenje, se je psu pravilno približal?

Ena ženska je bla skrajno ogorčene, ker ji en gospod ni pustil pobožat njegovega psa-pes ne mara ljudi in bi šavsnil in jo skoraj je, ker ga je probala pobožat, pa ja lastnik reagiral pravi čas. Mislim, a je tak težko vprašat in spoštovat lastnika. In tujega psa ne božat po glavi in buljit v oči?

šavsarji so meni tisti, ki te čvapne, ko si pri miru in gre pes mimo tebe, ali pa si na spoštljivi razdalji in ne greš proti psu, se ne sklanjaš nad njega in ga ne buljiš pa te čopne. Teh ne maram.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #310 : 20 Maj 2010, 14:05:28


šavsarji so meni tisti, ki te čvapne, ko si pri miru in gre pes mimo tebe, ali pa si na spoštljivi razdalji in ne greš proti psu, se ne sklanjaš nad njega in ga ne buljiš pa te čopne. Teh ne maram.

 meni " še ljubši" so tisti , ki se samostojno sprehajajo, gre mimo tebe..prav potuhnjeno ...potem pa naredi giro.. gre za teboj in te od zadaj šavsne.
 

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


bol.ha

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 0
Odgovori #311 : 13 Avgust 2010, 15:23:43
Cucki iz našega bloka so očitno nezaželjeni  ::)
Kako lahko ukrepaš proti sosedi/sosedu, ki nate in na tvoje pse meče ostanke hrane? To se dogaja vsem pasjim stanovalcem našega bloka.
Za psom vedno poberem, z vsemi sem kulturna in ne vem zakaj si zaslužim, da skasiram gnjilo banano na glavo, moja tamala pa na hrbet lubenico.
Nikoli ne uspem razbrati iz kje pade. Napisala sem list na oglasno desko, lepo kulturno ampak ne zaleže  ??? :-X



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #312 : 13 Avgust 2010, 16:09:19
Pomaga le policija in sodisce. Drugace s takimi ne gre in se ne konca (morda so kje izjeme).

Kar pa mene moti je pa to, da ko je pes mladic, vsi iiiiiiii in oooooooooo, pa ga lahko pobozam... Ko je pa velik, pa ceprav se vedno mladic, pa vsi delajo paniko (OK, veliko tistih, ki prej iiiiii in ooooooo...) in bejz stran, pes gre. Ce ne maras pobozati velikega psa, mi pusti tudi mladica na miru.


bol.ha

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 0
Odgovori #313 : 13 Avgust 2010, 16:17:19
Ampak za prijavo bi morala imeti ime človeka, ki nas obmetava  :-\
Res da ne dovolim, da mi vsi psa šlatajo, sam še vedno si ne zaslužim smeti na glavo.. Bljak.. :-X