vsi psi nezaželeni na vsakem koraku

5rca · 98751

5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #60 : 22 November 2006, 19:38:37
čestitke ;) boš lažje spala, kaj? ::)

niti ne... dokler ne bo čisto, čisto konec... Najraje bi videla, da se s tipom pomeniva o zadevi, da bom pol res lahko malo bolj mirna...


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #61 : 23 November 2006, 10:11:15
Čestitke - vsaj nekaj! Upam, da bo šlo še naprej tako dobro. Držimo pesti.



*ana*

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: -10
  • moj,moj "cukr" španjel...
Odgovori #62 : 23 November 2006, 17:13:50
čestitke!
držimo pesti in šape še naprej! :-* :-*

Podpis je besedilo ki se samodejno prikaže ob koncu vsakega sporočila...  al neki tazga^^


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #63 : 29 November 2006, 13:35:33
5rca to je bilo grozno!!kako sem jezna ko slišim kaj takega  >:( tudi sama vem za nekaj takih primerov samo ,da ni prišlo do fizičnega napada...taki tepci niso pri pravi  >:(...bogi vi ki se vam take stvari dogajajo.upam da se ti bo vse srečno izteklo.

LP
K.


katka

  • Gost
Odgovori #64 : 29 November 2006, 14:21:49
 UFF...ta je bila pa kar  prevec cez rob...modelu ocitno res nekaj ni jasno in stvari v svoji glavi nma razciscenih...skrajno omejen clovek ( bi ga lahko oznacili) >:( Ja samo...a ta mal( mulcek) je pa kar gedal  kako oce pretepa tujo zensko??? Daj ..sicer nisem brala kompletne teme od zacetka in ce si se z odvetnikom  mu povej, da je otok napad gledal in da po eni strani to nikakor ni dobra spodbuda za mladega nadobudneza  :-\ ;)  Upam, da se bodo stvari dobro razpletle!  ( tudi meni se je ze zgodilo to a vendar brez fizicnih obracunov....groza, kaj ljudje delajo..)

 Lp!

 KATJA & BART



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #65 : 01 December 2006, 23:04:56
taki ljudji niso ravno ok v svoji glavi!!!zato ker tvojaa Veni ni bila privezana te je moral iti tepst???????????     >:( >:( >:(   ta človek res nima vse razčiščeno v svoji glavi!" ideja nekoga se mi je zdela dobra ja naj se združijo taki kot je 5rca  in grejo v javnost



Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 04 September 2007, 20:31:47
Privezan pes ali pa odvezan pes... Meni težijo tudi če jo imam privezano.
Včasih se mi zdi, da se bomo kmalu lahko sprehajali samo po poteh točno določenih za sprehajanje psov!  ???



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #67 : 04 September 2007, 20:42:32
Hvala bogu nimam še nobene izkušnje da bi mi kdo zaradi psa zatežil. Pri prejšjnem je še kdo postrani pogledal, saj ljudje pač mislijo da je "grozota" oz nevarnost psa odvisna od njegove velikosti in je pač nevarno se mu približevati. Ko pa se ustaviš in ljudem razložiš da ni nevaren in ga lahko poboža je vse vredu. Z Rivo pa (zaenkrat) nimam teh problemov, jo imajo vsi radi in se moramo ustavljati zato da jo alhko prečohajo  :) .
Ko gremo po poteh kjer je veliko ljudi jo imam vedno zavezano na vrvici, saj nikoli nevem koga srečam, kako bodo reagirali ljudje in kako Riva. Vsem pač ne godi pasja družba tako kot nam in jih moramo upoštevati. Spustim jo na velikih travnikih ali v gozdu in polskih poteh, kjer hodimo sprehajalci, sicer pa se mi zdi prav da imaš psa na povodcu, pa ti nemore nihče ničesar očitati  ;)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #68 : 04 September 2007, 21:02:34
meni se je to zgodilo ravno danes zvečer na sprehodu.... baje smo jo imeli preveč "na dolgo" privezano pa jim ni bilo všeč.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #69 : 04 September 2007, 21:05:05
Domino... naj gre čez eno uho noter čez drugo ven ;) Če ne se boš požrla zaradi takih pripomb. Če je pes na štriku je na štriku nimajo se kaj vsajat. Če ne jim pa kaj lepega poveš nazaj pa je  >:D  ;)

Lp nina



Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 04 September 2007, 21:10:46
Kar se tiče pa velikosti in grozote oz. nevarnosti, misim, da je že barva pomembna :D Velikokrat slišim:" Ojej, črn pes! Pejmo na drugo stran!"
Pri prejšnjem, pa še večji je bil, nisem bila navajena na take izjave mimoidočih :D



Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 04 September 2007, 21:11:57
He he  hvala ninci za podporo! lp



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #72 : 04 September 2007, 21:43:19
Kaj pa to, ko je moji kolegici redar grozil s kaznijo, da je pes na predolgem štriku (bil je na 5m dolgem flexiju v mestnem gozdu, ki je preurejen v nekakšen park za joging pa takšne zadeve). Pa meni policisti, ker psa nimata nagobčnika in še bi se našlo...tako da morem rečt, da so sprehajalci dosti bolj tolerantni tudi do odvezanih psov, kot pa naši varnostni organi pri zavezanih.  >:(

Jajaj, sto ludi sto čudi...moti jih če za psom pobiraš dreke in si jih celo dovoliš vržt v koš za smeti, ki je javen, potem jih moti, če jih ne pobereš, ker ne veš kam bi v tem primeru dal drek....moti jih, da nimaš otrok imaš pa pse...v bistvu moti jih že to, da so sami na svetu, pa ker se ne morejo dovolj intenzivno znašat nad samim sabo, pa se nad drugimi...in vedno več je tega, sploh v strnjenih, blokovskih naseljih, kjer več nihče ne pozna nikogar in vsak misli, da je na svetu sam in da vsi drugi vdirajo v njegov osebni prostor....egoizem je vodnik našega časa... :-X

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #73 : 04 September 2007, 22:01:19
Saj si sama napisala...moti jih, da so sploh sami na svetu.  :D


Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 05 September 2007, 10:42:57
Sem mnenja, da je danes precej več fobij kot pa včasih. Dva dni nazaj se je neka ženska z otrokom v vozičku obrnila sredi ceste (pa ni vedela kakšnega psa imam sabo, samo da je pes zraven) in šla k hiši. Danes so veliko večji problem ne ljudje, ampak odvezani/spuščeni psi, ki pohajkujejo po vaseh in mestih, kar ti lahko prav fino zaj.. vzgojo psa. Človek bo večinoma ostal pri besedah, napad na tvojega psa pa bo pustil veliko hujše, če ne celo trajne posledice...

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


malena3

  • Gost
Odgovori #75 : 05 September 2007, 12:28:20
Glede spuščenih psov imam veliko za komentirati.

Imam že rahlo načete živce, namreč, kamorkoli se grem sprehajati, so psi spuščeni.
Ne motijo me psi, ki pohajkujejo po svoje in se ne zmenijo za okolico, ampak po napadu psa sem že tako in tako bolj previdna,sploh ker ne vem kako odregirati če me napade 40 kg težki pes.

In sedaj se niti ne bom več obremenjevala in gledala ko sova kje je kak odvezen pes, ampak se bomo šli na grd način.
Če imam sama lahko psa privezanega po javni sprehajalni poti in še takrat ko koga srečamo gremo stran od ljudi, bodo drugi tudi čuvali svoje pse.

Vsak dan na poti srečam po ene 2 psa, ki ga lastniki spustijo in se ne meni za njega, on pa že metre nazaj laja in renči.



Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #76 : 05 September 2007, 13:15:48
Jaz se že grem na grd način, ker večino psov, sploh pa samcev (imam samico) ne moreš odgnati samo s telesnimi grožnjami. Če hodi za mano prvo grozim, če to ne zaleže pa dobi brco. Zadnjič jo je pa en samec dobil s povodcem v bok, ker ga ne grožnje ne moje akrobacije z nogo niso odgnale. Žal. 

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


Mi-Maya

  • Gost
Odgovori #77 : 05 September 2007, 14:37:55

Zaenkrat se jaz še ne grem na grdo. Je pa res, da z mojo Mayo po novem hodiva samo še tam, kjer "upam", da ne bova nobenega srečali.

Se pa strinjam, če imam jaz privezano in pod kontrolo, naj jo imajo še drugi.

Žal so ljudje danes nestrpni skoraj do vsega, kar seveda ni najbolje za našo prihodnost.

Sem pa kar malo zgrožena, ko berem vse te vaše zgodbe.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #78 : 05 September 2007, 15:03:10
Tudi jaz imam že malo poln k* spuščenih cuckov. Doga, ki jo sprehaja fantek, komaj malo višji od nje - odvezano seveda. Ker je pridna. Aha, ampak, če enkrat samkrat ne bom dovolj pozorna, da se ji z mojo, ki pač ni tako "pridna", pravočasno izogneva, me prav zanima, kako bom obvladala obe psici sama  ??? Aja, moja je na povodcu. Pa ne mi zdaj o tem, da je nevzgojena in problematična. Zna biti problematična, ja, zato je privezana in pod nadzorom. Potem RW, ki seveda nikomur nič ne naredi. Hm ja, zato je seveda odvezana in naježeno srepi v mojo na drugi strani ceste. Pa da ne bi o tem, kako nič ne naredi, lahko Mel pove, kaj je naredila z nekim manjšim psom iz okolice.
In ah ja, dolgi štrikci, da so kužki srečni. Grem iz službe, lepo upedenana in s štiklčki, pa obložena z vrečkami iz trgovine. In glej ga, zlomka sosedovega, on veselo šiba naokoli na 8m povodcu, medtem, ko njegova lastnica čveka z neko prav tako priletno gospo. In ščene seveda naredi par krogov okoli mene, mi skače po vrečkah, na koncu, po tem, ko mi je strgal še najlonke, pa me vso zapleteno skoraj prevrne po tleh. Če bi imela malo manj živcev in ljubezni do psov, bi ga zabrisala v ta prvo grmovje z lastnico vred.
Malo tudi lastniki pazite na svoje pse in bodite obzirni. Gre za čisto obojestransko zadevo namreč.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #79 : 05 September 2007, 15:11:49
Malo tudi lastniki pazite na svoje pse in bodite obzirni. Gre za čisto obojestransko zadevo namreč.

Ta zadnji stavek ima edini rep in glavo in nek smisel.
ne  pa filozofiranje o privezanih ali ne privezanih- pol pa na predolgo privezanih, kmal boste še zakon predlagali ,da pes mora bit vedno ne samo privezan , ampaka izključno na 45 cm povodcu  >:(- čez pol leta pa že na 30 cm, sledilo  bo ,da mora bit vodnik vsaj 2 x težji od psa, ker drugače nevzgojen pes na 30 cm povodcu povleče vodnika, sledilo bo,da pese lahko imaš ,samo ne smeš jh vozit po javnem mestu- nakar bo predpis,da jih lahko imaš ampak tud v stanovanju obvezno samo v kletki, ker lahko drugače kakšen skozi odprta vrata pobegne  ::) ...
Mislim-a lahko prosim enkrat razčistimo kateri psi n emotijo okoice?

Okolice ne motijo psi, ki so pod nadzorom bilo kakšnim fizičnim ali psihičnim in dovolj izšolani, da nadzor deluje.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #80 : 05 September 2007, 15:17:52
Jest zdej vedno tako delam, da mojo psico pokličem k sebi,(če je pred mano in prihajajo ljudje nasproti) da se vsede zraven mene in počakava, da grejo mimo, pa čeprav vem, da jih ne bo pošlivila pou posta ne. Neda pa se mi kregati z ljudmi, ki se psov bojijo(to je razumno) ali pa samo tečni. Ampak če mi bo kdo težil in se drl name,da naj psa dam na krajšo vrvico ali pa, da naj ga privežem, ga pa ne bom. Sej vem da je to grdo, ampak tega ne bom naredila zato, ker smo ljudje sposobni rečt oz. prosit druge lepo, da se psa priveže.

Yo imaš prav. Svojega psa moreš paziti, ker če ti ne boš pazil svojega psa in mu pustil skakati po tujih ljudeh, bo vedno več problemov in teženja da se da pse vrvice in da nosijo nagobčnike  :-\ nakoncu še flexsiji ne bodo več dovoljeni  :-\ :-\


doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #81 : 05 September 2007, 16:16:20
Jaz sem 2 tedna nazaj imela podobno izkušnjo, ko me je sosed fizično napadel. Imel je manjšega psa - seveda ne na povodcu, jaz se, imela mojo psico in zraven je bila nona  s psico (na povodcu),ki ne mara majhnih psov. Se ustavimo in mu povemo kakšna je situacija in da naj da psa na povodec. In tip meni,da če imamo napadalnega psa ga moremo dat ubit.  Jaz se delam,da ne slišim in mu še enkrat ponovim naj ga zaveže. Tip 2x pokliče psa k sebi, ta ne je&% 5 posto in pride meni točno pod noge. V tem psica od moje none zalaja nanj, moški pa prime palco in jo 3x udari (psico). Jaz pop%&$)m in se zaderem,če je normalen in on udari še mene. Od tax naprej se spomnim bolj malo,ker sem bila totalno na obratih .... Po par stavkih mi tip začne grozit,da bo ubil mene,psa in celo mojo familjo,če ne zaprem gobca. Jaz mu rečem,da naj pazi kaj dela, se obrnem in grem naprej (vsa rdeča,komaj zadržujem v sebi,da nebi pobrala palce in ga počla). Tip me preklinja,mi je** vse po spisku in potem prilaufa za mano in se dere: "ubiu te bom mula,ubiuuu, vem kje živiš!" V tistem so prilaufali sosedje in ga zvlekli stran, tip pa se še vedno dere,da ima puško in naj se pazim.
Doma sem povedala kaj in kako, foter je poklicau in ga prijavu. Je pa foter policist,zato je bil postopek s policijo dokaj normalen.
Od takrat se na sprehode "vozim",se ne sprehajam po okolici,psica je večina časa v hiši, sosedje so ves čas na preži,zaklepamo vse možne ključavnice (seveda tudi na boxu), zagradili smo tako,da do boxa ne more prit...itd.

Uglavnem...strah me je na vsakem koraku, ....Nona je še isti dan šla nazaj domov in nevem kdaj si bo upala nazaj....  :( :-\



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #82 : 05 September 2007, 16:55:35
Oooo šit! :(  Verjamem da te je ful strah...Mislim, ta nima 1 čiste u glavi  :-\ :(


katka

  • Gost
Odgovori #83 : 13 September 2007, 14:13:48
Ok, ko sm tole brala so mi šle kar kocine pokonci in ne morm si prdstavlat(dokler se to meni ne bo zgodilo), kako se počutiš, verjamem da te je strah in vse, ne vem pa kako to izgleda, da se bojiš na vsakem koraku. Tip je definitivno nezdrav v glavo, bolan!!Mislm sranje da se ti to zgodi, zdej je v strahu tvoja nona, ti, familija pa še sosedi in tvoj pes.  :-X  >:(

lp!



Babi

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 3
  • sožitje
Odgovori #84 : 13 September 2007, 14:52:47
Ampak če mi bo kdo težil in se drl name,da naj psa dam na krajšo vrvico ali pa, da naj ga privežem, ga pa ne bom. Sej vem da je to grdo, ampak tega ne bom naredila zato, ker smo ljudje sposobni rečt oz. prosit druge lepo, da se psa priveže.

Tule se pa ne morem strinjati s teboj. Mimoidočim niti malo ni treba, da te lepo prosijo, da priveži psa. Psa si po zakonu dolžna imeti privezanega. Če pa se kdo zaradi kršenja zakona ne obremenjuje, pa verjetno tudi njegova srčna kultura ni kaj prida razvita - že če bi tak človek imel nekaj te kulture bi pomislil na to, da je njegova svoboda omejena s svobodo drugega človeka.

Bolj ko sem spoznaval ljudi, rajši sem imel svojega psa (L. Byron)


doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #85 : 13 September 2007, 14:54:45
verjamem da te je strah in vse, ne vem pa kako to izgleda, da se bojiš na vsakem koraku.

Živim v centru dokaj majhne vasice,kjer se stvari hitro (s svetlobno hitrostjo) razvejo. In že tako ne marajo nas "priseljencev",zato nikoli ne veš kako bo kdo odreagiral. Lahko bi bili na njegovi strani in rekli: "prej je šla tle mimo" in ko bi se vračala nazaj bi me kje čakal. Zdaj se dnevi krajšajo in na večerni sprehod grem,ko je že tema...Nikoli ne vem kaj naju čaka za vogalom.
Tam staroselci vsi držijo skupaj (večinoma) proti nam...
Niso lahke  :-\



Babi

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 3
  • sožitje
Odgovori #86 : 13 September 2007, 15:00:20
Ta zadnji stavek ima edini rep in glavo in nek smisel.

Meni so pa čisto vsi stavki, ki jih je napisala Yo, popolnoma razumljivi. :) Podobne doživljaje sem že imela tudi sama.
Pri psih na predolgih povodcih (flexi) pa je treba malo pomisliti vsaj sebično, če se že drugače ne da, in sicer: Boš lahko plačala nekaj tisoč ali nekaj desettisoč evrov odškodnine (ali še več), če se bo pes s povodcem zapletel v nekoga, povzročil padec in poškodbe (ki so lahko tudi hude, s trajnimi posledicami)? Ljudje smo včasih malo premalo seznanjeni s tem, da imamo kot lastniki psov tudi kazensko in odškodninsko odgovornost za škodo, ki jo povzroči naš pes.



Bolj ko sem spoznaval ljudi, rajši sem imel svojega psa (L. Byron)


doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #87 : 13 September 2007, 15:05:51
Ja v bistvu so tej flexiji kar malo "zoprni". Ko greš ko Kopru po tako imenovani Promendadi z rolerji in nasproti tebe ena baba s psom. Ona veselo klepeta s kolegico na eni strani ceste (sprehajalne),pes pa neki ovohava na drugi strani.  Kam potem? Bojiš se da boš psa (ponavadi je kaj majhnega) povozil, a ko hočeš it čez vrvico ta kar naenkrat steče proti lastnici...



Kurja vas

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 1
Odgovori #88 : 13 September 2007, 21:30:39
Kaj zdaj... A se bomo zjasnili; je lahko pes privezan ali ne, je lahko na fleksiju ali ne, mora biti vzgojen ali ne, mora biti samo sosedov privezan in vzgojen ali tudi ni treba, koliko mora biti povodec (fleksi) dolg, koliko mora biti pes vzgojen, koliko je lakho velik in kakšne pasme mora biti, da je lahko na svetu...?

Je dovolj, če imam psa privezanega pa mi pride nasproti neka histerična babnica, ki jo vrže božjast ali ga moram kar takoj ustreliti. Moram jaz poskrbeti da vse osebe, ki se bojijo psov, dobijo ustrezno psihoterapijo ali je dovolj, da se moj pes ne zmeni za ljudi, otroke, kolesarje...?

S kakšno pravico in po katerem zakonu mi nekdo lahko sika, kako moram voditi svojega psa, čeprav ta niti pogledal ni v njegovo smer...?

Ali ni morda bolj pametno imeti psa odvezanega, da se sam umakne sprehajalcem in tekačem, kot pa da moram za to skrbeti jaz, ki imam precej slabše reflekse...? Kdo npr. je kriv, če se mi v povodec zaplete nek izmozgan tekač, ki niti zase ne ve, jaz ga pa tudi nisem opazil pravi čas, da bi psa zvlekel 100m s poti?

Babi je napisala, da je moja svoboda omejena s svobodo drugega, točno tako; torej bom jaz svojo svobodo uveljavljal tako, da ne bom nikogar kakorkoli grožal - pa me bodo tudi drugi res pustili pri miru? Iz nekaterih vaših postov sklepam, da ne...! 



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #89 : 13 September 2007, 22:05:38
Danes sem pa jaz prvič srečala res negativno proti psom nastrojenega človeka... :o

In kaj je bilo...
... S Tajem sva šla na sprehod in sva srečala enega starejšega gospoda, ki nama je šel na sproti, bili pa smo več kot 3m razdalje med seboj. Taja sem imela čisto ob sebi, na povelje "zraven" (zelo podobno kot poleg), se pravi, da se me je dani trenutek, čisto tiščal ob nogi. Taj tega gospoda tudi pogledal ni, saj že tako ali tako nima prav velikega zanimanja za ljudi, le če ga kdo ogovori, takrat pozdravi človeka. No in kaj nama prijavi tale gospod... Da naj dam psu nagobčnik gor, ker bo drugče pobil ljudi! :o :o :o
Pa sem mislila, da sem narobe slišala in mu lepo odvrnem: "Kako prosim?"... on pa meni še bolj ostro in glasno "Daj psu nagobčnik gor, ker bo pobil ljudi!".... ok po tem slišanem sem se začela samo smejati in sem mirno odkorakala naprej, kot da ni bilo nič...
Aja, pa niti slučajno ni bilo videti, kot da bi se bal psa, videti je bilo tako, kot da jih sovraži in že po obrazu sodeč, se mi zdi en tak zelo zagrenjen človek. ::)