vsi psi nezaželeni na vsakem koraku

5rca · 99030

TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #270 : 18 Maj 2010, 11:10:02
Ja, to je drugo. Mi teh težav nimamo. Je Jazz le take pasme, da če že kdo želi, prej vpraša  ;)



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #271 : 18 Maj 2010, 11:18:13
Dobro,bom drugače rekla-normalno vzgojenih otrok in staršev,ki bi se znali približati psu je čedalje manj.
Poleg tega majhen otrok ne loči kako se psa pravilno boža ne pa da se ga grabi.Še posebno bassete radi grabijo za uhlja,ki pa so pri pasmi precej občutljiva.In ne vem zakaj bi potem te bolečine dopuščala pri svojih psih.So popolnoma nepotrbne.
LP Tjaša



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #272 : 18 Maj 2010, 11:31:59
Huh.. se mi zdi da je tole en tak obrambni odziv.. samo da razčistimo - jaz nisem nikogar obsojala in vsak s svojim psom počne kar želi (v mejah normale jasno). Sama sem samo navedla, da smo pri nas pa res vsi zelo srečni, če želijo mimoidoči vzpostavit stik..  ;) če je pa Jazz kdaj neprijetno, se pa sama malo odmakne in potem tudi jaz prevedem (včasih moram tudi nekaterim psom  ??? ::)) njeno sporočilo  ;)

Sem pa sicer v treh letih imela samo en tak skrajen primer, ko sem morala ukrepati bolj ostro, ko po nekaj mirnih opozorilih (z moje strani - Jazz se je itak samo umaknila), na enem pikniku, ko je en mali otrok (cca. 2 leti) proti Jazz brcal, metal vanjo eno "težko" žogo,.. Vsi ostali otroci so bili dosedaj izjemno nežni in so jo božali tako, bolj od daleč, čeprav bi psica prenesla tudi kakšnega, ki je komaj shodil, da se nasloni nanjo ali se ji celo obesi za dlako, da se obdrži pokonci  ;)



Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #273 : 18 Maj 2010, 13:09:18
Saj to je to, da jaz takih težav prej nisem imela, saj sem imela večje in ˝nevarnejše˝ pse. ;D In če se je kdo približal si bil vesel in še to so se vsi bolj previdno, pravilno približali, vprašali... Pri majhnih jim je pa očitno samoumevno, da on to hoče, da je tega navajen, da zato je in da bo dovolil da se mu dela vse, pa tud če ne bo, tak ne more fejst ugriznit. in medtem ko Athos beži pred hordo božanja željnih otrok, naš Bongo ( večji pes) z žalostjo gleda zakaj pa njega noče noben mečkat. ;D

LP Ika


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #274 : 18 Maj 2010, 13:26:16
Saj to je to, da jaz takih težav prej nisem imela, saj sem imela večje in ˝nevarnejše˝ pse. ;D In če se je kdo približal si bil vesel in še to so se vsi bolj previdno, pravilno približali, vprašali... Pri majhnih jim je pa očitno samoumevno, da on to hoče, da je tega navajen, da zato je in da bo dovolil da se mu dela vse, pa tud če ne bo, tak ne more fejst ugriznit. in medtem ko Athos beži pred hordo božanja željnih otrok, naš Bongo ( večji pes) z žalostjo gleda zakaj pa njega noče noben mečkat. ;D

To imajo sploh veselje poudarjat, še posebej po tem ko jim razložiš, da psu, ki se odmika ali kako drugače sporoča, da mu je neprijetno, očitno nekaj ni všeč; in ker jaz nočem imet (spet) kakih nevšečnosti ker bo uščipnil. -.-'

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #275 : 18 Maj 2010, 15:51:41
takisto, raje vidim da ljudje žival božajo kot pa da naredijo ovinek; namreč diskriminacija v veliki meri temelji na strahu



Tapravi se oglaša. :o Si sam poln predsodkov in diskriminatoren do dolčenih skupin ljudi-kar se je lepo pokazalo na forumu.  ::) Jaz rada vidim da naredijo obinek in se me izognejo, če ne marajo psov ali pa jih je panično strah. Bolje kot poslušat lajnanje.

Tudi pri meni klicarijo psico otroci-pa me to ne moti, še super priložnost za utrjevanje in nagrajevanje pozornosti je ;) Sem pa sosedu tudi povedla, da njega psica pač ne bo ubogala in da je to edino pravilno in pohvalno. Kaj če enga tujca, nepomembnega človeka, ki se z njo itak ne ukvarja ubogat??? Je povsem dovolj da mene in tiste, ki zanjo skrbijo. Drugih pa niti podrazno. Je močno nezaželjeno.

Je pa res, da se vedno manj ljudi zna obnašat do psov in za povrh ne upoštevajo lastnika! To je pa brezobrazno-tega jaz ne dopustim-znam zarobantit in zatežit, da se kadi, tut premaknem otroka stran ali pa roke odraslih, umaknem psa.

Kako je težko razumeti, da vsi psi ne marajo tujcev, da vsem ni do božanja in da ni igrača???

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #276 : 18 Maj 2010, 16:40:58
Citiraj
Tapravi se oglaša.  Si sam poln predsodkov in diskriminatoren do dolčenih skupin ljudi-kar se je lepo pokazalo na forumu. 

Imam rad vse pse, menim pa da določene pasme niso najbolj primerne za človeško okolje, sploh v kombinaciji z neprimernim lastnikom; in ja če veš da pes grize in je navaren itako ne sodi v javnost
Če je to tvoja definicija deskriminacije sem vsekakor kriv , če si že načela spet tole

Ta da  se psa drži trdno na štriku, ker je javnost pozorna na njega in se grdo gleda na vsakega ki bi ga požulil je pak že drugi ekstrem; mene pa prav veseli , ker dokaj jasno nakaže da je pes sprejet v okolici in še nikoli nobenemu ni bilo potrebno zaradi moje izbire iti na drugo stran ceste. -Moje mnenje seveda, kaj počnete z psi je pak osebna stvar
Tudi samoumevno da ne boste dovolil, da se dela psu škoda, jaz pač takšnih izkušenj hvalabogu nimam

bi pa v vsakem primer požulil Lojzetove bassete, bonton gor ali dol :P

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #277 : 18 Maj 2010, 17:34:00
Imam rad vse pse, menim pa da določene pasme niso najbolj primerne za človeško okolje, sploh v kombinaciji z neprimernim lastnikom; in ja če veš da pes grize in je navaren itako ne sodi v javnost
Če je to tvoja definicija deskriminacije sem vsekakor kriv , če si že načela spet tole

Ta da  se psa drži trdno na štriku, ker je javnost pozorna na njega in se grdo gleda na vsakega ki bi ga požulil je pak že drugi ekstrem; mene pa prav veseli , ker dokaj jasno nakaže da je pes sprejet v okolici in še nikoli nobenemu ni bilo potrebno zaradi moje izbire iti na drugo stran ceste. -Moje mnenje seveda, kaj počnete z psi je pak osebna stvar
Tudi samoumevno da ne boste dovolil, da se dela psu škoda, jaz pač takšnih izkušenj hvalabogu nimam

bi pa v vsakem primer požulil Lojzetove bassete, bonton gor ali dol :P

Da te sram ni  :-X  torej naj psa, ki rad šavsne če kdo sili v njega, zavoljo takih ljudi s podobnim mišljenjem kot ti, zaprem doma za ograjo ali pa naj ga vodim na sprehod samo še po zapuščenih poteh (kje to sploh še je??) Kaj ima kdo za silit v njega? Kako naj ga odvadim tega, da zanj tujci ne bodo predstavljali več grožnje z vsiljivostjo, če mi napredek vsak drugi na cesti spet poruši..
Pasma, že stotič, pa sploh nima nobene veze. Določene pasme niso primerne za človeško okolje.  ::)  ja, določeni ljudje tud ne, pa se še vseeno sprehajajo naokrog. Natičniki in to, spet pogrevamo stare juhe  ;D

Če pa greš silit na lastno pest v nekekega psa, ker je pač luštkan, te pa namesto psa jaz brcnem. Ima se prej za vprašat, pa pika. Saj na parkirišču menda ne greš nekemu človeku s ful hudim avtom že ključe iz roke grabit, da bi se malo popeljal okrog, ali pač? Me zanima kako daleč bi prišel  ;)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #278 : 18 Maj 2010, 18:21:10
Citiraj
torej naj psa, ki rad šavsne 

v primeru ugriza , če se ne motim je zakonodaja jasna; sploh če je kakšen otrok zraven pa naj sili v psa ali ne; za ostalo sem pa itako podal že svoje mnenje v drugii temi, ne vidim smisla da bi tole ponovno pregreval
 fino bi bilo tudi vedeti vsaj kakšno pasmo imaš da ne fašem brce :P

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #279 : 18 Maj 2010, 20:20:11
Sploh ni potrebno, da pride do ugriza, če poznaš svojega psa in veš na kak način ukrepat, preden pride do kakih nevšečnosti.  ;)  moj recimo, prenese če ga nekdo poboža in jaz šele nato opozorim, in mu nato dajo mir - če ga pa kdo na vsak način hoče še naprej žulit, se zna pa tud sam postaviti nazaj. Zakonodaja gor ali dol, vsakega psa se da sprovocirat, enega prej, drugega kasneje. Zakaj po nepotrebnem izzivati?  Tukaj nisem imela v mislih psa, ki bi šavsal kar naokrog kdor mu slučajno pride pod zobe jih faše. Ne, si me narobe razumel.

Pa ne samo pes; - otrok, ki ne zna rokovat s psom, ne bo znal tudi z drugimi živalmi. Prej ko slej bo staknil kakšno, če ne od psa, pa od mačke, glodalca, ptiča, konja ali pa -še najbolje- od lastnika.
Pa se ti postavi v to kožo - da bi nek otrok/človek tečen silil v tebe non stop če ne drugega, bi ga vsaj nadrl nazaj. Zakaj od psov zahtevat, da so pokorne miške, pa če mu taco stran režeš?

Kaj imam? Imam "cezarčka", kot ga tako silno radi naslovijo ljudje, preden stegnejo prste k njemu.

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #280 : 18 Maj 2010, 21:11:12
Davor če mam jaz psa na povodcu in me otrok ves čas zasleduje ko grem od naše bajte do garaže 200m stran, mama pa daleč za njo capa in ga mala celo pot žoka in bocka kljub opozorilom njej in mami in te noben ne upošteva. In potem moj pes opozorilno vščipne, si lahka tist zakon kar nekam vtaknejo. Tako se je meni zgodilo lani z Athosom. Aja pa da omenim, ni nitii slučajno tak primer da ne bi maral ljudi in otrok, mam tudi jaz 3 letno hčerko in ga lahko žuli in boža ampak je pučena o mejah oz. da mora biti z njim dosti bolj nežna, pa tudi Athos ve da če pride do upsa pri tamali da ga nehote pohodi, cukne..., da ne sme odreagirati. ostali otroci imajo pa očitno predstavo da do večjih psov moraš biti nežen, majhni majo pa menda tako majhne kosti in organe da jih skoraj ni in ga lahko stiskaš, dviguješ... Pa ne samo otroci tudi odrasli...

LP Ika


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #281 : 18 Maj 2010, 22:12:20
Citiraj
če poznaš svojega psa in veš na kak način ukrepat, preden pride do kakih nevšečnosti

Pa jasno, to je bistvo , sem poudaril izključno  navarne pse, in tiste specifično agresivne
In upam da ločimo med opozorilnim ali igrivim ščipanje in ugrizom , slednji nikoli ni sprejemljiv navsezadnje je žival naša odgovornost: če se otrok znajde v bolnici je v vsakem primeru kriv lastnik pa bil pes provociran  ali ne Nihče mi ne bo rekel da lastnik ni sposoben ukrepati, sploh ker pes ponavadi daje tudi znake;  ob prijavi ti "kaj pa je silil v njega" ne pomaga nič

No skratka nimam slabih izkušenj s tem, me ne moti če mi psa žulijo , pa naj imajo veselje z psom ona ima vsekakor z vsem kar je na nogah, edino pač je to da počasi kam pridem
Ampak to sem jaz in moj pes, razumem da nekatere to moti in imajo slabše izkušnje z drugimi otroci recimo; spoštujem želje takšnih lastnikov (pač pobožam ko ne gledajo  :P )
 

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #282 : 18 Maj 2010, 22:34:43
spoštujem želje takšnih lastnikov (pač pobožam ko ne gledajo )
 

Smo opazli ja, da ti težko kdo kaj dopove. Potem smo pa vsi ostali krivi, ko jih fašete..
"Specifično manj tolerantni" so za moje pojme terierji, pa se jih 99% ljudi manj boji ko bullijev. Kaj je specifično agresivno, je strašno relativno - za vsakega človeka drug odgovor. Enostavno ne maram, da kdo loči pasme na nevarne in nenevarne, po možnosti že 100m stran. Videz včasih vara  ;) 

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #283 : 18 Maj 2010, 22:53:45
Ah no, tole je bilo mišljeno kot hec.

In navarne pasme sem opisal  kot vse pse ki so sposobni smrtno poškodovati odraslega človeka, tvoj cezar čeprav rado malo živčen (sodeč po sosedovem par metrov stran, ga ravno poslušam kako rohni) sicer lahko zelo boleče ugrizne, kot navarnega pa ga kot tako nikakor ne bi mogel določiti; Zgolj za to se gre in ne videz. Bilo o tem mnogo rečeno drugje na tem forumu, poudaril bi da se ljudje pitbulom ne umaknejo zaradi sovraštva do pasme (definicija deskriminacije), ampak strahu pred tem kar je tak pes potencialno sposoben storiti ali njegov lastnik če smo že pri tem; daj še zraven malo sterotipa...Roko na srce človek ki se odloči za takšno pasmo itako mora vedeti v kaj se podaja

Bi rekel da,  če pes kaže zobe in čavsne po vsem kar se mu približa ni ravno relativno agresiven, vsaj zame, sto ljudi sto čudi pravijo  :P

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #284 : 18 Maj 2010, 22:55:37
če se otrok znajde v bolnici je v vsakem primeru kriv lastnik pa bil pes provociran  ali ne Nihče mi ne bo rekel da lastnik ni sposoben ukrepati, sploh ker pes ponavadi daje tudi znake;  ob prijavi ti "kaj pa je silil v njega" ne pomaga nič

V resnici so krivi starši, ki svojemu otroku niso preprečili siljenja v psa...



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #285 : 18 Maj 2010, 23:55:50
V resnici so krivi starši, ki svojemu otroku niso preprečili siljenja v psa...

Nasrka pa lastnik, to se celo strinjam z davorjem  ;)
Starši so pa krivi, ker govorijo: poglej kako lep mali beli kužeeeeek - za drugim vogalom pa - jooooj pazi ta je nevaren, je pitbul! Marsikdaj bi otrok lahko komot živel brez predsodkov pred pasmami, ki jim ga vtepejo v glavo že starši  ::)

ps, davor: tisti tvoj hec si tolkokrat omenil, da sem ga morala še jaz.

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #286 : 19 Maj 2010, 10:48:57
Davor, kaj so specifično agresivni psi? Se trudim razvozljat, pa mi ne gre.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #287 : 19 Maj 2010, 11:23:00
Citiraj
če pes vedno kaže zobe in čavsne po vsem kar se mu približa

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #288 : 19 Maj 2010, 11:28:40
Takega psa pa še nisem srečala. Razen, če ciljaš na zelo predgrizave ali podgrizave pse, ki dejansko ne morejo zapret gobca?


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #289 : 19 Maj 2010, 11:48:33
sploh manjše pasme imajo to tendenco, ne zgolj te, samo moja opažanja; grizenje pa in histerično lajanje na vse kar se giblje in pride nasproti; navsezadnje če veš da se v določenih lokacijah nahajajo otroci (igrišča, parki) in ti pes teh ne prenaša , čemu potem tja vlačiti psa?

Citiraj
V resnici so krivi starši, ki svojemu otroku niso preprečili siljenja v psa...

kdo je kriv je pač stvar mnenja; po zakonodaji ja jasno da kdo; to tudi vem iz prve roke ker se je sorodniku oz, njegovemu psu zgodil ravno ta scenarij, ko je otrok silil v psa, lastnik ni bil pozoren posledica je bil težak ugriz roke; so kar nekaj časa odplačeval kazen in poravnavo. Ravno zato takšno pavšaliziranje ščipanja, ki se rado pojavlja tule sploh ob bok polemike okoli registra navarnih psov, kvečjemu gre na lastno škodo

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #290 : 19 Maj 2010, 12:29:02
..samo moja opažanja; grizenje pa in histerično lajanje na vse kar se giblje in pride nasproti;
Ti dejansko opaziš ugrize ali samo histerično lajanje in zaganjanje?

Ker po mojih izkušnjah srečujem samo ogromno histeričnih lajavcev, ki pa se tudi sami od sebe umikajo ko pridejo na bližino pol metra, pa čeprav jim sploh nihče nič noče.  ;)



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #291 : 19 Maj 2010, 12:36:16
Davor, kaj so specifično agresivni psi? Se trudim razvozljat, pa mi ne gre.

Mogoče iščeš odgovor na nepravem "objektu"  :D

Specifično agresivnega psa...oz potencialnega šavsarja spoznaš tako , da od daleč najprej opazuješ njegovega lastnika. >:D

 nasplošno....glede ostalega ...

jaz se sicer nobenega psa ne bojim. Imam pa pri določenih občutek nelagodnosti. Pa sploh ne gledam psa... temveč dobim tisti občutek ,ko gledam lastnika.

Eni pač niso primerni da imajo živali te vrste... tako je. Lepo ali grdo. :P
nazadnje sem imela "čast" spoznat eno punčaro z nekim malim mešančkom... pes , živčen in strapan, a ona meni sanja kako bi ona imela tudi en dan velikega psa .
 ???...

Se pa delno strinjam z Davorjem... in sicer v parih trditvah . Kot potrjeno .. kar koli se zgodi vedno je kriv pes.
In drugo. Če nek pes ne prebavlja drugih psov in majhnih otrok itd... potem se ga na taka mesta kjer je možnost teh " dejavnikov" ne vlači.

Če se ti kljub izogibanju, še vedno najdejo otroci ,ki rinejo v tvojega psa; Sta dve možnosti.
1. si usran/a in grd/a... jih enostavno najuriš proč... in še njihovemu staršu poveš tasvoje.
2. prevzgojiš svojega psa.

 :)

p.s.  že res da je nekaj v karakterju psa, še več je pa v njegovem lastniku. Vsi majhni psi pa le niso bevskači in šavsarji. Torej... karakter? ;) :)... bi rekla- da niti ne toliko kot vzgoja lastnika.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #292 : 19 Maj 2010, 12:38:38
Davor če mam jaz psa na povodcu in me otrok ves čas zasleduje ko grem od naše bajte do garaže 200m stran, mama pa daleč za njo capa in ga mala celo pot žoka in bocka kljub opozorilom njej in mami in te noben ne upošteva. In potem moj pes opozorilno vščipne, si lahka tist zakon kar nekam vtaknejo. Tako se je meni zgodilo lani z Athosom.
takega zoprnega froca jaz osebno sunem v rit da ga odnese stran (če ne pomaga da ga nahruliš -kar pa dosedaj vedno je  ;)). Moj pes tako ne pride do priložnosti,da bi bi prišlo do ugriza za katerga ni kriv  :P.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #293 : 19 Maj 2010, 12:39:35
sploh manjše pasme imajo to tendenco, ne zgolj te, samo moja opažanja; grizenje pa in histerično lajanje na vse kar se giblje in pride nasproti;

Zdaj sem se čisto izgubila. A nisi govoril o nevarnih pasmah ipd., pa o hudih ugrizih itd.? Ma, zdaj smo prišli na ščeneta od koliko? Ene 3 kile in zdaj so to potencialno agresivni psi?
Ali morda pse deliš na potencialno agresivne in potencialno nevarne?
Res ne štekam.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #294 : 19 Maj 2010, 12:45:49
Citiraj
Davor, kaj so specifično agresivni psi?
Citiraj
..samo moja opažanja; grizenje pa in histerično lajanje na vse kar se giblje in pride nasproti

ha? in kako bi potem v to shemo uvrstil pite in druge pasme, pred katerimi imaš predsodke? Ti namreč niti histerično ne lajajo, niti ne grizejo vsega, kar se giblje. In ščipljejo tudi ne.

pa kako smešni smo ljudje, hočemo točno tisto, česar nimamo. Če se folk lima na našega luštnega cucka, nam je to skrajno zoprno, če pa se na široko izogne mrcini, ki zgleda žleht, smo pa spet vsi nesrečni. In na drugi strani je povsem enako. Če peljem na sprehod pet psic in bi mimoidoči radi čohali, pa rečem, da te štiri lahko kolikor jih je volja, samo tele tukaj pa ne, ker je žleht - devet od desetih hoče čohat točno to in nbeno drugo (pa začuda je najmanj kjut od vseh od vseh. a kaj ko je ravno ona prepovedana)


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #295 : 19 Maj 2010, 12:55:38
potem pa se o meni trdi da ne berem; "šavsarji" oz,  "specifično" agresivni  (mi prva beseda ni padla takoj na pamet), navarni /smrtonosni psi, kar je povsem druga tema

Citiraj
Ti dejansko opaziš ugrize ali samo histerično lajanje in zaganjanje?

priznam, da nisem tišal roke v njihovo smer da bi preveril, velik del jih je jasno samo vroč zrak in živec, marsikateri pa tudi šavsne , sploh rado tisti ki so v naročju lastnice;
Pa da ne bo spet kako posplušujem in zatiram določene pasme, zgolj opažanje, kar doživljam na sprehodim, meni so takšni pritlikavi živčkoti itako zabavni . Še bolj ker bi se moja rada igrala, mala zadeva pa rohni in ropoče da je joj :P





When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #296 : 19 Maj 2010, 12:57:11
Joj,Lanabela točno tako :o.Od naših štirih norcev je Tinka najbolj "žleht" in ima najmanj rada ljudi.Običajno se jim rajši umakne.Pa vedno silijo ravno vanjo.
LP Tjaša



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #297 : 19 Maj 2010, 13:01:25
Sicer le malo vem, ampak sem slišal da baseti značajsko načeloma, kljub družabnosti niso ravno ljubitelji otrok ? mal od psa do psa odvisno

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #298 : 19 Maj 2010, 13:07:40
priznam, da nisem tišal roke v njihovo smer da bi preveril, velik del jih je jasno samo vroč zrak in živec, marsikateri pa tudi šavsne , sploh rado tisti ki so v naročju lastnice;
Ne razumem, potem si dejansko pri teh, ki niso v naročjih, opazil že ugrize ali ne?

Kar se pa psov v naročjih tiče pa tudi ne vidim načina da bi pes lahko šavsnil, če ga ima lastnica direktno pred očmi in hkrati tudi človeka, ki se približuje in lahko čisto pravočasno odreagira tako, da človeka ustavi ali pa se s psom obrne stran. Ne pretiravat no.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #299 : 19 Maj 2010, 13:16:31
šavsnil v naročju je kolega na šihtu, ga je probal pobožat pa je fasal mal krvav prst; lastnica tud ni zinila nič, in ja opazil sem , da je pes šavsnil sicer v hlačnico. Sicer nič kritičnega, ker pač nihče od majhnega psa ne pričakuje ne vem kakšne fizične grožnje, ampka a se recimo za 60 kilskega psa takšno vedenje smatra kot agresivno? Niti ni to bistvo, ampak če veš da pes ne mara otrok, živali, družbe, ter rad grize, ga pač ne boš izpostavljal takšnemu okolju
Za registrirane navarne pse pa pri nas itako velja obvezen nagobčnik v javnosti

Sem hotel tudi napisat to kar je deteljica, kako to da mirno gledate / opozarjate ("ne to delat prosim" ?) ko otrok /starš mentretira vašega psa; sam bi svojad nadrl da bi poslušala vsa soseska; ampak dvomim da bi imel to isti odziv tule :P

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.