Almo nature

Nelly · 25999

Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
: 06 September 2006, 16:26:05
Danes sem v mr.petu kupovala opremo za nasega psa, ko k meni pristopi prodajalec in me vprasa z katero hrano hranimo psa. Ker baje psa hranim z ne ravno dobro hrano (nutro) mi je predlagal njihovo novost, hrano, ki jo imajo baje na novo  in se imenuje Almo nature. Hrana naj bi bila 100% naravna, brez konzervansov, bazirana na naravnih sestavinah in naj bi vsebovala 26% cistega mesa, brez kakrsnih koli stranskih produktov itd. Kakrsnega koli prospekta niso imeli na razpolago... da bi pa vse sestavine na embalazi prestudirala pa na zalost nisem imela casa, ker se mi je mudilo.

A kdo pozna omenjeno hrano? Je res kaj na tem ali pac samo propaganda?


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #1 : 06 September 2006, 17:18:34
Mi smo isto bili v Mr. Petu pa smo hoteli zamenjat Eukanubo in so nam predlagali Almo Nature. Smo se kar dosti pogovarjali in smo na koncu kupili 7.5 kg vrečo.

So pa briketi super! Manj se jih dozira (vsaj v primerjavi z Eukanubo, pa Atra ni nič bolj lačna ali pa da bi se ji poznalo na ven ;)), z Atro nismo imeli nobenih problemov (kakšna driska, prhljaj,...). Tako da meni so briketi všeč :) in bomo verjetno tudi ostali pri njih. Je pa res da so kar dragi :-\

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #2 : 06 September 2006, 17:49:02
Kolikor mi je znano gre za italijanski proizvod, hrana naj bi bila narejena po holističnem principu. Jaz sem imela cca 2 leti nazaj priložnost testirati mačje konzerve in moja mačka je bila navdušena nad njimi. Po pravici povedano so izgledale tako, da jih na krožniku nihče ne bi označil kot mačjo hrano.


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #3 : 06 September 2006, 20:29:26
Pa tudi sami briketi nimajo neprijetnega vonja (meni drugače večina pasje hrane zelo smrdi, te pa so čist ok) :)

Imajo pa od Almo Nature tudi vrečke s pasjo hrano, ki so tudi baje da ok in slastne :)

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #4 : 06 September 2006, 20:58:44
A imajo več okusov? Tudi za aktivne, velike pasme ...?

Pa tole z vrečkami me je tudi premamilo, tako da bom verjetno že drugič v tem tednu šla tja  ;)

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #5 : 06 September 2006, 21:24:42
jaz imam macjo hrano (konzervice, vrecke in brikete za tamale mackone) in jih jedo tako moje zverine kot mackon. Za Spelo sem vzela par konzerv. Kot je rekla Urska, hrana izgleda super (vidijo se koscki mesa in ne necesa "karnekaj"). Moje zverinice, celo izbircna Kuna, so kar "padli" po konzervicah in hrani v vreckah. Briketi (macji) izgledajo kar ok, jih pa mesam le kot dodatek k Felidae.
Pasje konzerve izgledajo tudi ok (ravno tako so notri kosi mesa), to da jih Spela je, pa ni ravno merilo ;D, ker je itak pozre vse kar vidi ..

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #6 : 07 September 2006, 09:54:07
Ima kdo slucajno naslov kaksne strani, kjer bi se dalo videt sestavo teh briketov?

battito animale


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #7 : 07 September 2006, 09:55:59
Malo si lahko pomagaš s tem... http://www.ponderosa-birds.com/almo_nature.htm

Lp nina



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #8 : 07 September 2006, 10:00:16
Malo ;)

Sicer sem nasla njihovo stran, ampak je se "under construction" in so gor samo linki na reklame ::)
http://www.almo.it/

Predvsem me zanima, ce imajo res hrano za aktivne pse...

battito animale


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #9 : 07 September 2006, 14:29:36
Lilit na tej hrani, ki jo imamo za Atro piše samo, da je za odrasle pse do 5 let. So imeli pa v Mr. Petu še ful enih različnih možnosti samo se niti pod razno ne spomnim kaj so kaj bile ???

Drugače je pa tole v hrani: sveže 100% piščanjčje meso (>26%), 100% organski riž, koruza, ječmen, kokošja mesna moka, kokošje olje, sledova moka, lososovo olje, cela jajca, sadni oligosaharidi, izvleček juke, kvas, cela lanena semena, organska zelišča, rožmarinovo olje, mešanica alfa-tokoferol. Minerali: (skupaj dodano 1%) železo, cink, mangan, selen, jod, bakrov sulfat (ustreza 20 mg bakra). Vitamini: (skupaj dodano 0,9%) vitamin A 20000 IU/kg, vitamin D3 1500 IU/kg, vitamin E 150 IU/kg, vitamin C 75 mg/kg, vitamin B1-B2-B4-B6-B12, niacin, pantotenat, folna kislina, biotin, beta-karoten. Druga funkcionalna živila: izvleček grozdnih pečk 125 mg/kg, glukozamin sulfat 1 g/kg, hondroitin sulfat 1 g/kg.
voda 8%, surove beljakovine 24%, surova maščoba 14%, surovi pepel 5%, surove vlaknine 2,5%

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #10 : 07 September 2006, 14:38:18
Hvala, bom sla se pogledat v Mr. Pet :)

battito animale


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #11 : 20 September 2006, 20:30:34
Mene so tudi danes v Mr. Petu prepričevali za to hrano, pa sploh nisem kupovala hrane, ampak povodec  ;) Res pa sem vzela tudi dve vrečkici za probat, ker je bila Luna tudi z njihovimi konzervami zadovoljna.

A to da je sveže meso v hrani je dobro ali slabo? Se mi zdi da sem nekje brala, da je potem dejanska vsebnost mesa manjša zaradi vode. Prodajalec pa me je prepričeval, da je hrana bolj hranilna ravno zaradi tega svežega mesa.

Meta kakšna je pa cena hrane? Nisem potem niti pogledala, ker se mi je mudilo.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #12 : 21 September 2006, 18:37:25
Cena za 7.5 kg vrečo je okrog 8000 sit. Je pa meni osebno hrana všeč  :) Atra ima manj težav z ušesi (oz. ima samo tako malo masla), dlaka se ji ni nič spremenila, se ji enako sveti, zobje so ok. Pa res se daje količinsko manj briketov ampak se ji nič ne pozna, da bi bila kaj bolj lačna ali pa da bi shujšala. Pa še fino je ker ful manj kaka  :P

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #13 : 21 September 2006, 21:46:53
Koliko pa se dozira ene 20 kg psu?

Los je car!


flatka

  • *
    • Prispevkov: 390
    • Točke: 3
  • ***FCR***
Odgovori #14 : 22 September 2006, 11:57:49
Tudi jaz sem za enkrat zelo, zelo, zelo zadovoljna s to hrano. (ne jem jaz, ampak se opazi na psički  :P) Predvsem se pozna na dlaki. Ima pa včasih edino malo vetrov, ampak je to verjetno tudi zaradi drugih packarij, ki jih požre.
meta ima Atra tudi kdaj vetrove?   :D

Cena za puppy hrano medium 2,5kg (to je za pse od 10kg-25kg) je 4344 sit. Večje za medium puppy mislim, da ni.
Cena za puppy hrano large 7,5kg (to je za pse od 25- 65+kg) je 9184sit.

Se mi zdi za puppyije kar drago, ampak so potem pri adultih cenejše  ;)


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #15 : 22 September 2006, 20:36:10
Almo vsebuje 26% svežega mesa kar pomeni, da je to procent mesa v briketih in ne na začetku procesa izdelave briketov. Začetna količina je okoli 33% svežega mesa.
Preverjeno pri proizvajalcu ;)

Res pa je da drugi briketi ki imajo sveže meso imajo večinomanapisano procent mesa pred sušenjem briketov  :-\ Drugače pa je itak v večini briketov mesna moka...

Jaz imam tud mladička na small puppy že dva meseca in je super. Vzreditelj jo je imel na hillsu ampak jaz sem pri njej opazila da je bila od te hrane njena koža ful občutljiva - se je zažela praskati ko si jo božal. PO mesecu dni na almotu tega ni več...
aja pa cene hillsa niso nič nižje, kvaliteta hillsa pa je definitivno nižja  8)



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #16 : 22 September 2006, 21:11:35
Almo vsebuje 26% svežega mesa kar pomeni, da je to procent mesa v briketih in ne na začetku procesa izdelave briketov. Začetna količina je okoli 33% svežega mesa.

Ne vem kje si dobila podatek, o zacetnih procentih, ampak zal tole ne more drzati. Meso vsebuje priblizno 70% vode, po procesiranju pa le se okrog 10%, v ostalih surovih sestavinah je vode bistveno manj (riz 12%, koruza 10%, ...) in se kolicina tudi po obdelavi ne spremeni toliko, torej bi morala biti zacetna kolicina mesa bistveno visja, ce bi zeleli, da je tak procent mesa po procesiranju.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #17 : 23 September 2006, 17:18:05
Podatki so od proizvajalca...res pa je da so bili samo približni, upam pa da v kratkem dobim malo bolj natančne informacije. Je pa deklariranih 26 % procentov po zagotovilu proizvajalca procent mesa v briketih po obdelavi.


Ivan

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 23 Oktober 2006, 16:56:22
Zdravo, mam dobro novico za vse navdušence nad Almo Nature, z današnjim dnem se je odprla spletna stran www.almonature.si, kjer lahko najdete več in bolj natančnih informacij, je pa res super hrana



Ivan

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 23 Oktober 2006, 17:00:33
Glede svežega mesa pa je dejansko res, da je na začetku izdelave cca. 4krat več svežega mesa, potrebnega da v končnem izdelku dobimo 26%. Kar pomeni, da je za eno kilo svežega mesa v briketih potrebno približno 4 kilograme "svežega svežega " mesa - za eno 2,5kg vrečo holističnih birketov se tako porabi cca 2,6 kg surovine (svežega mesa)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #20 : 24 Oktober 2006, 07:49:18
Jaz bi imela samo eno pripombo, vem pa da zastopnik z tem nima nič. Konzerva od :Almo Nature Pure Beef 340 g je tako nepraktična :-\, meso se težko dobi ven pa še hitreje se človek poreže kot na navadni konzervi.  :-\

Se mi pa zdijo zanimivi sadni priboljški, a je to že kdo sprobal??


Lp nina



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #21 : 24 Oktober 2006, 14:06:58
Mi smo "prešaltali" na Almo nature približno 3 tedne nazaj. Za spremembo moja še vedno vse poje, ne pušča ostankov in tudi koža se ji je izboljšala. Sadni priboljški so super, samo drobijo se kot hudič (če ste alergični na drobtine jih rajši dajte zunaj  ;)).
Moti me samo to, da še nimajo dozirnih lončkov ;) ostalo BP.
lp
T:

8)


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Odgovori #22 : 30 November 2006, 11:55:57
jaz sem hrano prejšnji torek naročila na netu, piše da dostavijo v roku 3 delovnih dni, pa hrane še danes ni. No ok, ampak da bi se vsaj javili na telefon alpa odgovarjali na maile!! >:( A ima kdo izkušnje z naročanjem preko neta?



meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #23 : 03 December 2006, 14:48:11
A ima kdo izkušnje z naročanjem preko neta?

Jaz sicer nimam izkušenj... ko smo se pa pogovarjali na eni razstavi o tem, sem slišala samo dobre stvari...da hitro dostavijo pa še ceneje naj bi bilo...

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #24 : 05 December 2006, 21:11:50
Tudi mene so danes prepričevali v to hrano, pa sem kupovala oprsnico. Na koncu sem vzela 2,5 kg adult hrane in Lon jo je danes z veseljem popapcal :o



flatka

  • *
    • Prispevkov: 390
    • Točke: 3
  • ***FCR***
Odgovori #25 : 08 December 2006, 14:53:37
No, glede na to, da je danes polno hran na razpolago, ki včasih niti ne veš katera bi bila v redu, me zanima sledeče.
Kakor sem bila navdušena, sem takoj začela tudi dvomiti ozr. se spraševati.
Je ta hrana res v redu?
Do sedaj sem zasledila, da je v trgovini na voljo samo v Mr.Petu, kjer so tudi večino prepričali.
Gre morda samo za trgovsko foro, da prodajo večje količine hrane ali so res prepričani v to, da je kakovostno,...  ???

Me zanima za konzerve in brikete. Za konzerve ste vsi rekli, da lepo zgledajo, kaj pa njihova vsebina.
Vsebujejo vse kar potrebujejo mački in psi, za rast, razvoj, funkcioniranje, metabolizem,...??

Lp


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Odgovori #26 : 08 December 2006, 15:08:45
Ojla!

No mi smo hrano potem po pošti končno dobili :) Geri nad njo ni preveč navdušena (nad briketami), ostali pa so. Konzerve pa zmljaskajo v sekundi. Priboljške sem pa tudi sama poskusila :-[, ko so pa tako dobro izgledali! Sicer so bili zame premalo sladki ampak okusni :D Za priboljške človek ne bi mogu reči da so pasji, če ne bi gor to pisalo... konzerva s tuno je tudi kot rio mare. So mi pa poslali še eno konzervico za muce zastonj ;)

Flatka, jaz sem to hrano že cca. 1 leto nazaj zasledila v eni trgovinici v Sežani in dobila testerčke, mogoče jo v Lj, prodajajo samo v Mr. Petu, vsekakor pa ni to edina trgovina ki ima to hrano. Je pa res da je hrana razmeroma draga in da je zato veliko trgovin že opustilo prodajo, ker jim enostavno NI šlo skozi- pač niso prodali dovolj. V Sežani npr. imajo tako samo še mačjo hrano, saj ta gre v promet, pasja pa ne... Glede sestavin in analize dobiš vse na njihovi spletni strani ;) Ja, res je da je vedno več vrst hrane na razpolago.. jaz trdim takole, če si s to ki jo imaš zadovoljna potem ne vidim smisla menjave. Moji tavečji trije so na ProPlanu in se super obnese, tako da sem res zadovoljna. Pri Geri se je do sedaj tudi, ampak zgleda da ji hrana ne odgovarja več (sklepam po analnih žlezah) in sem zato menjala... Zakaj sem izbrala to hrano... Hills ji povzroča skoraj drisko, Eukanuba jo je obarvala,... pred ProPlanom sem kar nekaj časa iskala primerno hrano za Geri in sedaj grem pač na nove, ker sem ostale (ki so se meni zdele OK) že testirala.

Npr. moja tastarejša je imela prej pogoste probleme z analnimi žlezami, pa ji je ProPlan res fino porihtau zadeve, pri Geri pa zgleda da je blo lih obratno.. pač ni vsaka hrana za vsakega psa ;) Najbolje da sama oceniš kaj je primerno za tvojega psa, testiraš pa vidiš...

Bom pa poročala čez kak mesec kako se obnese ta hrana pri Geri, ker jo ma zdaj komaj 1 slab teden in je prezgodaj za govorit.



flatka

  • *
    • Prispevkov: 390
    • Točke: 3
  • ***FCR***
Odgovori #27 : 08 December 2006, 15:19:31
Hvala Geri!  ;)

Saj sem bila zadovoljna s to hrano, ampak je noče več jesti, zato moram hitro najti še kaj primernega, ampak mi gre včasih vse skupaj tako na živce, ker je toliko tega.
Po eni strani dobro, da zbereš primerno za svojega psa, po drugi strani pa zoprno, ker na koncu ne vem več kaj od tega je kakovostno in zadovoljivo za psa.

Misli, da že vem s katero hrano bomo mešali, še malo preštudiram,... in bo.

Za tole hrano se pa kar oglasi čez čas, kako si zadovoljna ozr. kako je zadovoljna Geri  ;D  ;)!


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Odgovori #28 : 08 December 2006, 15:30:13
Za tole hrano se pa kar oglasi čez čas, kako si zadovoljna ozr. kako je zadovoljna Geri  ;D  ;)!

Jaz sem s priboljški zelo :P  :D
Geri bo pa še povedala čez čas... no priboljški ji zelooo grejo v rit :) Bom poročala.



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #29 : 08 December 2006, 16:32:27
No, mi smo od včeraj tudi na Almotu, ker je pri Nutru začel štrajakt (kot očitno večina). Zaenkrat je bil zelo vesel spremembe in brez težav pomljacka porcijo, česar zdaj kakšen mesec ni. Tako da, začetek dober ... bomo videli, kako naprej.

Hotela pa sem samo še to dodati, da je zdaj že veliko manjših trgovinic začelo prodajati Almo Nature (Smrček, Jumbo ...), zaradi velikega povpraševanja. Je pa tam še nekoliko dražja, kakor v Petu. Še najceneje je seveda prek neta.
lp