Kaj je narobe???

Sunshine_1 · 1889

Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
: 07 September 2006, 19:13:33
Pomoč rabim! Naša mačkonarka mijavka in mijavka. Hrano ima. Vodo tudi (svežo). Je zunaj (notri ne želi biti več kot 2 uri). Ko opravlja potrebo (na vrtu) mijavka (no ja, v bistvu takrat, ko išče prostor za opravljanje potrebe). Ko  hodi- mijavka. Če se želi čohat prileti in... mijavka. Zadnjič je dobila ampulo (mačjo) tako da dvomim, da bi bilo kaj narobe s srbenjem. Je pa ni po pol dneva. Aja, je pa sterilizirana. Kadar grmi, dežuje pride v mojo sobo, ker se tega močnooo boji (sumim da zato, ker je bila stara kakšna 2 meseca ko je bila najdena... Tako majhna je bila... Pa sama...)
Ne mijavka samo takrat, ko jo čoham- me morda izsiljuje ker ve, da čim zamjavka jo grem čohat in jo crkljam? Pa čeprav jo crkljam kar dosti časa na dan...
Okoliški mački je ne marajo, sem slišala, da steriliziranih mačkov ostali mački ne marajo? Si morda želi mačje družbe? Imate kakšen nasvet?

Lp


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 07 September 2006, 19:20:02
Ah najin tud non stop nekaj mijavka je bolj zgovorne sorte ;D. Lovi muhe in mijavka, sedi v kopalnici in mijavka, preden gre na potrebo obvezno pol ure mijavka, meni se zdi da izsiljuje, ker ga nič ne boli, je noter, se z njim ukvarjamo, hrano ima, vodo tudi, on pa bi vseeno non stop rad da nekdo leta za njim in je vsa pozornost na njem.

Lp nina




Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #2 : 07 September 2006, 19:27:58
Ninci hvala za odgovor  :-* Naša tudi lovi muhe, čebele, ptičke...  ::) Jo je zanimivo gledati kako poskakuje.  ;D  Ampak mijavka pa ves čas.
Ja verjetno je to, da želi vso pozornost. Ko je bila majhna je bila ves čas v stanovanju (stara je manj kot leto dni) pa ni nikoli mijavkala (no razen kadar je želela da ji nekdo odpre vodo v kopalnici, da je tačke namakala  ::)  ;D ). Potem je pa začela opravljati potrebe pred vrati, ne več na mačjem WC-ju in spraskala vrata, ker je mala gospodična želela ven. In sva se navajali na ovratnico in mačji povodec, da sva postopoma spoznavali zunanji svet... in je želela biti zunaj  ::) No, potem se je pa to začelo... Notri pa noče biti več...

Hvala še enkrat za odgovor :)

Lp



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #3 : 08 September 2006, 10:21:17
saj je enako kot pri ljudeh - eni ne zaprejo ust niti takrat, ko spijo, ves cas morajo nekaj razlagat in nakladat in bit v centru pozornosti ;D . Bolj se je za sekirat, ce se tak zgovoren mackon nenadoma neha "pogovarjat", ali ce mackon, ki je sicer tiho, zacne mijavkat.
lp, m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4 : 08 September 2006, 10:35:07
 ;D Evo tak je najin Frajer! Hudič ust ne zapre niti ko spi, sploh pa ne takrat ko spiva midva >:D Ne vem zakaj mora ravno takrat imeti samogovore.

Lp nina



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #5 : 09 September 2006, 11:45:39
Hvala za odgovore, ravno sedaj se crklja in  naglaaaaas prede v mojem naročju  :-*  ;D