Seminarska sociologija

Bugz · 3529

Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
: 12 September 2006, 16:23:25
No stvar je taka:)

Js imam pri sociologija za maturo za nardit seminarsko nalogo. in ker imam zelo rada zivali sm se odlocla da bo tema povezana z zivalmi..najverjetneje pa z psi. Zdj mene zanima kaksna tema ki vkljucuje zivali bi bla primerna za to seminarsko...da ma kej veze z sociologijo:)...

Razmilsljala sem o naslovo naprimer...clovekov odnos do zivali,clovek odnos do psa,...

Razmisljala sem tudi da bi pisala kej kako kruto nekateri ravnajo z psi,kej o "nevarnih pasmah" ???

Zdj mene zanima ce je kdo mogoce kdj delal kej podobnega...ali pa ce ima kdo mogoce kaksne izkusnje....dave ce to sploh spada pod sociologijo....

Tako da me zanima vasi predlogi za naslov...in sploh bilokaksen nasvet bo prisel zelo prav...o temi..naslovu...res o vsem:)

Lep pozdrav

Alenka:)

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 12 September 2006, 16:34:33
Kaj pa , če bi pisala o tem, ko vodijo pse v bolnišnice in domove za ostarele ? Kako vpliva bližina živali na počutje teh ljudi. Lahko se pogovoriš s kakšnim vodičem psa, greš z njim na obisk.
Lahko pa je naslov : Vpliv živali na osamljene ljudi.
Lp, T.



newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #2 : 12 September 2006, 18:39:19
Lahko bi tudi npr. o položaju psa v človeški skupnosti/družini/družbi nasploh nekoč in danes ali pa o vplivu psov/živali na odraščanje otroka...

Jaz sem ravno letos delala maturitetno nalogo za psihologijo z naslovom Stališča in predsodki ljudi do nekaterih pasem psov, kjer sem obravnavala tiste t.i. "nevarne" pasme. Če se boš pri sociologiji odločila kaj v tej smeri, me lahko vprašaš, če ti bo kaj v pomoč.  ;)

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #3 : 12 September 2006, 22:00:05
hvala za sve odgovore...bom se malo razmislila...vi kr se predlogov dejte....in ko se odlocim mi boste se kej pomagali:)


"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #4 : 12 September 2006, 22:51:34
men se zdi da si sam ne moreš izbrati naslova za maturo ampak jih maš na možnosti ene 500 če se ne motim... ena je tudi o nevarnih pasmah.



lp

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #5 : 12 September 2006, 23:00:22
Lahko si sam izbereš naslov, ampak ti ga morajo še potrditi tam na tisti komisiji.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #6 : 19 Oktober 2006, 17:40:02
Lahko pa naredis seminarsko o tem, kako posamezen napad psa (ki je objavljen v medijih) vpliva na javno mnenje o pasmi (pasmi, ki je napadla).



Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #7 : 30 November 2006, 14:17:14
No naslov sm zdj poslala na komisijo in bom čakala če mi ga odobrijo

naslov: Vpliv medijev na človekov odnos do psov " nevarnih pasem "

No upam da odobrijo:)....pol pa na delo počasi:)

sej materjala za pisat je ogromno sploh zdj ko se napadi kr vrstijo.....

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."