Zakaj psi jedo pasjo travo?

ssega1 · 29088

ssega1

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 1
  • http://freeweb.siol.net/ssega1/
: 13 September 2006, 22:55:08
lep pozdrav!

Že večkrat sem opazila, da psi jedo travo (pasjo travo) in ljudje pravijo, da je to za psa dobro, da je to dobro za prebavo in da pes že ve kaj mu paše. Tudi moja psica je že večkrat jedla to travo in dostikrat je po njej tudi bruhala. Zakaj psi jedo to travo? Je to dobro za prebavo? Naj ji dovolim da jo je, ali naj ji to preprecim?

Lep pozdrav, Maja!

+1


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #1 : 14 September 2006, 08:40:38
Tudi pri nas je pes večkrat jedel travo in po njej bruhal. Buffy je (zaenkrat še) ne je.
Če se prav spomnim, in so me prav obvestili, naj bi psi jedli travo zato da si uredijo prebavo in se znebijo dlačnih vozlov iz želodca.


mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #2 : 14 September 2006, 10:36:17
Tudi jaz sem slišala, da si psi s tem, ko jedo travo, uravnavajo prebavo, saj jih večina po tem bruha. Naša je pa zgleda en čuden primer, saj se na travniku pase kot krava, bruha pa nikoli ne ??? ::)

Lp, Marusa


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3 : 14 September 2006, 10:46:12
Mary tole se pa tako bere kot da bi o mojem govorila, Lars se tud ko kaka kravca ups bikec spusti v travo in jo lepo pase, sicer potem občasno vsebino izbruha velikokrat pa ne ;)
Včasih mi je že prav nerodno ko se moj ko kak teliček tam po travci pase mimo mene hodi pa folk z ali brez kužkov in naju samo čudno gledajo :-[ zgleda ko da ga doma nič ne futramo pa se mora potem revež trave napast :o >:(, sem že tud kak komentar dobla če je moj vegeterjanc >:( :o, sam zdej sam rečem naj mu dajo meso pa naj sam hiter roko umaknejo da jim nav še njo snedel he he


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #4 : 14 September 2006, 11:59:38
Moj tudi to počne in to zelo vneto. Cele šope si utrga, prežveči in požre.  ::)  :)  Da bi pa to tudi izbruhal, pa še nisem opazila.

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #5 : 14 September 2006, 13:13:44
Ko gremo na sprehod,ponavadi to ni sprehod ampak pašnja  ::) Ni še bilo dneva,ko se naša gospodična nebi parkirala zraven šopa trave in ga začela glodat.Pa tudi kadar sva v pasji šoli in je na prostoru,ponavadi zoba travo  ;D
Bruhala pa ni še nikoli zaradi trave.Izpade pa res tako,kot da nebi dobila drugega za jest,pa mora revčka jest travo.

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #6 : 14 September 2006, 13:17:48
Po vrh vsega pa je Lars še zbirčen, on se parkira pri najlepšem šopku trave, ki je ponavadi locirana kje na sredini travnika, da ne bi bilo slučajno kaj posoljeno in zabeljeno! :o ;) Zanjga bo treba en travnik odpret z biološko pridelano travo, brez kakih dodatkov, konzervansov in umetnih gnojil! :D ;D


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #7 : 14 September 2006, 13:23:13
Šado si pa izbere take lepe košate in obilne, pa seveda ne smejo biti suhi ali rumenkasti, ampak samo sveže zeleni.  ;D

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #8 : 14 September 2006, 13:24:54
Zanjga bo treba en travnik odpret z biološko pridelano travo, brez kakih dodatkov, konzervansov in umetnih gnojil! :D ;D

Pasjo travo (točno tako se imenuje) se da kupiti in jo doma posaditi  :o. Očitno bo imela večina to "okrasno rastlino"  :D


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #9 : 14 September 2006, 13:26:57
No, nekateri se pritožujejo, da jim psi trgajo rože. Evo, rešitev! Posadiš v gredice pasjo travo, pa bodo vsi zadovoljni.  >:D  ;D

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #10 : 14 September 2006, 13:33:02
Petrca je problem v tem ker bi bil lonec zanjga premalo, ko se gospod spravi k pasenju, lahko tam stojiva tudi eno uro, medtem ko on mirno prežvekuje, Andreja pa zavija z očmi. Pa še dodatne odjemalce mam, če bi jo pa za trato posejala pa mislil da bi imel oč nekaj proti, čeprav po drugi strani pa to ni švoh ideja, ker bi jo Lars popasel in jo ne bi bilo treba kositi :o, samo prej moramo še ograjo postaviti da je nav sosedov pes hodil solit in zabelt, ker pol ni šans da se je Lars dotakne, Newfka tud pri Larsu mora biti vse sveže, sočno in zeleno, če slučajno kaka bolj nesočna travca vmes pride samo še čuješ kak jo začne ven pljuvat :o :D


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #11 : 14 September 2006, 14:59:29
Tudi Grin dostikrat je travo, najrajsi ima, ce je sveze zrasla. Bruha pa ne.
Enkrat smo sli na skupni sprehod s 7 psi in je bil tak smeh, ko so se vsi ustavili pri enem sopu trave, take fajn, ravno zrasle, svetlo zelene in ful ostre, in se zaceli past :D

battito animale


Franka

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 1
Odgovori #12 : 14 September 2006, 17:42:28
Tudi naš je travo in je zelo zbirčen. Včasih mu tudi pomagam in mu jo še jaz trgam in dajem. Bruha po travi redkogdaj.


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #13 : 14 September 2006, 18:59:52
Trava, še malo zemlje zraven... Bruhala pa naša (zaenkrat) še nikoli ni. Je pa zato včasih treba na drugem koncu kakšno travico ven vlečt  ::)  :D
lp
T.

8)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #14 : 14 September 2006, 19:01:40
Je pa zato včasih treba na drugem koncu kakšno travico ven vlečt  ::)  :D

 :D to tudi mi poznamo (bljak...).

battito animale


tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #15 : 14 September 2006, 19:02:39
Jaz sem pa slišala, da psi jedo travo, kadar jim ni dobro in se s tem ''zdravijo''. Ponavadi si izberejo eno vrsto trave (mislim, da tisto, na kateri se vrežeš) in jo pojedo ter deluje kot kak Rupurut. Bruha pa po mojem, ker mu je bilo že od prej slabo ali pa da mu več ne bi bilo (ga travo rahlo požene).  ;)



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #16 : 14 September 2006, 21:09:45
Se strinjam s tjasav! Moja psička je "žrla" travo še ko je bila na prejšnji hrani, ki ji ni najbolj dišala in zaradi katere je imela veliko kisline. Največkrat  jo je jedla, kadar je štrajkala s to hrano in kmalu potem bruhala travo z rumeno kislino.
Odkar pa smo hrano menjali (zdaj smo na dietni), ki je očitno veliko boljša za želodec, pa ni več toliko mahnjena na travo in ne bruha več. Tako, da teorija, da psi jedo travo, kadar jim ni dobro pri moji psici drži.
LP


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #17 : 15 September 2006, 10:23:00
Vsi psi, ki jih trenutno poznam jejo travo in ne bruhajo zaradi nje...

Nekje sem prebrala, da psi jejo travo, ker tako lažje spravijo dlako iz telesa. Dlake pač ne morejo prebaviti. Se pa baje dosti lažje izločijo, ker se nekako prime na travo.
Verjetno zato, ker tudi trave ne prebavijo ravno in je to odličen vir vlaknin. Za lažjo prebavo :)

Kot mačke.

Če pa pogosteje bruha in to celo rumeno ali zeleno pa res ni pokazatelj dobrega počutja...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #18 : 15 September 2006, 19:44:35
Moja tudi ful je na dvorišču travo bruha pa nikoli prejšna psička pa je vedno bruhala ko je jedla travo

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #19 : 16 September 2006, 18:29:09
Tara tudi včasih je travo, ampak kupljeno, ker je zunaj vsa umazana. Večinoma jo kupujemo za muca ker je nor nanjo in po njej vedno bruha da vrže ven dlako ki jo z umivanjem poje. Nekaj dni nazaj pa se jo je Tara prav lotla  :D

http://www.youtube.com/watch?v=AO-EVAKjoII

http://www.youtube.com/watch?v=ZYUcT7HXMhU (vgasni zvočnik!)


Franka

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 1
Odgovori #20 : 24 September 2006, 14:52:46
Kupljeno? Hm, kje se pa ta trava kupi?


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #21 : 24 September 2006, 15:19:01
Ponavadi jo imajo kar v vseh bolje založenih živalskih trgovinah



Franka

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 1
Odgovori #22 : 25 September 2006, 16:52:57
Zanimivo, to bom pa sigurno kupila po zimi ko zunaj nič ne raste.


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #23 : 29 November 2006, 17:31:43
Moj včasih pase travo kot kakšna krava:)

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #24 : 12 April 2016, 14:41:06
Z nečim bi si rada prišla na čisto, pa nekako ne morem.
Žretje trave. Ne nekaj bilk, žretje v velikih količinah. Tako zelo, da sem to morala omejiti-psico peljem stran od trave, čeprav bi ona še hlastala zanjo. Ker, ji sicer povzroča probleme pri iztrebljanju. Ima še kdo to čast, da psu trava iz riti štrli, ker ne more vsega ven spravit, ker je pojedel-a preveč trave, da je v iztrebku skoraj da več trave kot rjave zmesi? No, se je že parkrat zgodlo.  ::)

Je bila na briketih z velikim% mesa in z majhnim. Z žitaricami in brez. Z veliko vlaknin in malo. Trenutno pa je na sveži hrani (nekaj surov, nekaj pokuhano, 50% zelenjave, ki je pretežno surova in zribana ter 50% mesa, ki je pretežno surovo, drobovina pokuhana).

Ona...golta travo. Vem, da ima bolj občutljivo prebavo, uspe mi požret marsikateri drek in tudi kako embalažo. Ampak več ali manj te požrtije preprečim.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #25 : 12 April 2016, 15:33:15
To je ena izmed stvari, zaradi katerih mojemu ne paše bit na izključno surovi. Že če par dni ne dobi taprave zelenjave zraven mesa, se pase kot ovca, tako da tu moraš pomoje ugotovit po katerih sortah ti tega ne bo delala. Buda nobene zelenjave ne dobi surove, vedno je obdelana in zna biti to tudi pri tebi problem, poskusi pokuhat. Trenutno pri nas laufajo koprive, regrat, čemaž - poblanširam in zmiksam.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #26 : 12 April 2016, 16:10:09
No, takega nasveta še nisem dobla. Bom poskusla s podušeno zelenjavo. A meso tudi pokuhaš?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #27 : 12 April 2016, 19:29:49
V splošnem je kuhana zelenjava za pse bolj prebavljiva kot surova, surovo korenje pride pri nas še celo iz riti (pa verjetno še kaj drugega tudi, sam ne opazim ker ni živo oranžno;)). Meso, tudi drobovino, dobi kuhano in surovo, čisto odvisno.



aegir

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 13 April 2016, 01:37:05
Psi nimajo prebavnega sistema, ki bi bil sposoben razgraditi rastlinsko hrano na tako majhne delce, da bi se lahko skozi crevo kaj vsrkalo v telo. Psi ne prebavljajo celuloze, kot je to pri rastlinojedcih, zato pride trava ali npr. Korenje cela iz riti. Rastlinska hrana se razgrajuje dolgo casa, zato imajo rastlinojedci daljse crevo kot pes. Jst pravim da je rastlinska hrana pri psu bolj za drek stukat, kot pa da bi imel kaj koristi od nje. Dokler sem svojga psa futrala z briketi, in dodajala se malo surove hrane pa se 1000 enih dodatkov za "zdravje", se je redno naziral s travo. Sedaj ko sem samo na surovi, za priboljske ima meso ki ga sama susim v hladilniku se je naziranje s travo nehalo. Tudi prebavne tezave, ki so se kazale kot npr. Prdenje so se prenehale. Je pa res, da je nekaterim psom trava tako vsec da bi jo skos jedli in je edina varianta, da mu ne pustis.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #29 : 13 April 2016, 06:48:17
Jaz dajem zelenjavo zaradi vlaknin. Ker po 600g samo mesa je bila lakotna. Pa prav niti grama premalo ni imela. Tako, da ja, zdaj smo na 50% zelenjave ravno zato-vlaknine, pisana skleda, rada ima zelenjavo in tudi sadje. Pa še lcarnitin dobiva. Sem pa izključla iz prehrana OHja-riž, proso....tega več ne dobiva.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!