GAG tablete

mateycha · 43574

regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #30 : 19 Avgust 2007, 10:10:20
GAG tablete se uporabljajo pri problemih z veznim tkivom so: akutna in kronična vnetja sklepov in tetiv, pešanje kit in vezi, poškodbe hrustanca, obrabljeni in togi sklepi; tudi nekatere bolezni gibalnega aparata (n.pr. displazija, spondiloza, artroza).

Osnovna substanca veznega tkiva so glikozaminoglikani in glikoproteidi. Ta kompleks učinkovin vzdržuje in povečuje vzdržljivost, hitrost in zmogljivost pri povečanih obremenitvah (trening, lov, brejost, dojenje), koristen je za starejše pse, pomaga izgrajevati vezno tkivo pri mladičih v zadnji tretjini brejosti, pri rasti pomaga optimalno razvijati tetive, kite in sklepe.

 ??? Pa sem spet tam, ko hočem najboljše, obenem pa se bojim da delam najslabše...


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #31 : 19 Avgust 2007, 15:10:06
Moji psici ni nič, samo 16 let bo kmalu stara, malo jo bolijo zapesatja in občasno je malce trda. Najprej sem ji bolj za štos dajala priboljške z glukozaminom, pa se je pokazalo, da celo pomaga. Zato sem šla iskat izdelek z malo bolj konkretno vsebnostjo. Temu mojemu se reče prav Glukozamin Pharma Nord, ne vem če se drugi kaj dosti razlikujejo. Glukozamin je glukozamin.
sicer pa mi je farmacevt rekel, da lahko naroči tudi veterinarske preparate - cena bi bila precej nižja kot pri veterinarju.

Regga, verjetno je poanta v količini. Količina ki se rabi za zdravljenje artroz je po vsej logiki precej višja od tiste, ki se rabi za preventivo.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #33 : 21 Avgust 2007, 12:35:10
In kaj ima ta zadeva opraviti z GAG tabletami?


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #34 : 26 September 2007, 09:12:11
Sicer res ne gre za GAG, gre pa za podobno zadevo, z Larsom bova po končani terapiji z protibolečinskimi tabletami zaradi njegove diagnoze, začela uporabljati dodatek k prehrani tablete HD, pa me malce zanima vaše mnenje o njih če ima slučajno kdo z njimi kake  izkušnje. Sicer iščem  kaj podobnega v tekočinski obliki saj bo tole prava nočna mora vsaj prve 3 tedne ko morava dol po grlu spravit 5 tablet ::) ;)


shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #35 : 13 September 2008, 17:46:40
Zanima me, če bi bilo dobro dajati tablete mladičku (bernski planšar) te tablete ali ne? stara pa je 5 mesecev

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 18 April 2009, 12:39:56
Katero znamko priporočate?



mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #37 : 04 Maj 2009, 07:46:46
Zanima me, kateri glukozaminsko-hondroitinski pripravek mi priporočate za psa z displazijo levega kolka?

Lp, Živa

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #38 : 04 Maj 2009, 09:17:45
Tekom tega tedna imam namen naročit prehranske dodatke z glukozaminom iz ene od spodnjih spletnih prodajaln v ZDA. Ker so stroški poštnine kar visoki me zanima, če bi se kdo pridružil naročilu?

Dobrodošel je tudi kakšen nasvet od koga, ki je že kdaj naročal kaj podobnega iz tujine, kakšen link, izkušnje,…

Spodaj je nekaj linkov (čakam še na odgovor glede pošiljanja v Slovenijo):

http://www.vetamerica.com/dog-supplies.aspx

http://www.naturalpets.com/

http://www.healthypets.com/dog.html

http://www.entirelypets.com/





KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #39 : 20 April 2010, 07:52:33
Ali kdo ve, kako se dozira GAG FORTE in kje ga najhitreje naročim?



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #40 : 20 April 2010, 08:35:01
Ali kdo ve, kako se dozira GAG FORTE in kje ga najhitreje naročim?

GAG lahko kupiš pri vetu. Vsaj Trstenjak Zajc so jih vedno imeli. Sicer pa , če se ne motim ima Saba še eno škatlo boljšega preprata iz Amerike na zalogi (ker zadnje naročilo je več naročila zaradi paketa).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 20 April 2010, 19:24:10
GAG tablete, navadne, ne forte, jaz kupujem v trgovini Aler v hali A v BTC-ju po 42 € za škatlico s 180 tabletami, se mi zdi, da so tu najceneje  ::)



Puma

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 05 Oktober 2010, 08:56:17
Kar nekaj nas psom, ki imajo težave z okostjem dodaja tablete Flex-a-min, ki smo jih naročili v ZDA. Poleg glukozamina vsebujejo tudi MSM. Kaj točno še si lahko pogledate tule: http://www.amazon.com/Flex-A-Min-Triple-Strength-180-Count-Box/dp/B002YK41K4/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1286261311&sr=8-1

Ker mi je od velike zaloge ostala še ena škatlica mi sporočite na ZS vkolikor bi jo kdo želel.

Lp, Kaja

A dog has one aim in life... to give you his heart. (J. Cairns)


k94lif

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 02 Julij 2012, 10:59:51
Kaj je kdo v kakšni slovenski trgovini (tudi spletni) videl Canina tablete Canhydrox GAG?



aro.si

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 31 Julij 2012, 06:34:01
Živjo! Malo pozno sem opazila vprašanje. Pri nas imamo Canina tablete, tako na spletu kot v trgovinicah.
http://www.aro.si/psi-in-oprema-za-pse/detail/227-psi/flypage/3061-canina-canhydrox-gag-za-okostje-vezi-in-sklepe-120--240-table?keyword=gag&sef=hcfp

LP, Barbara

Spletna trgovina za male živali ARO - www.aro.si


k94lif

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 31 Julij 2012, 12:04:27
Hvala!  ;D Ste mi že dostavli. :P



aro.si

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 31 Julij 2012, 17:36:36
ha ha super, me veseli!  ;D  :P

Spletna trgovina za male živali ARO - www.aro.si


denis93

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Dogo Argentino/Argentinska Doga <3
Odgovori #47 : 22 Februar 2014, 21:49:36
Moj Togo je imel operacijo pogačice in me zanima ali mu lahko dajem te gag tablete ali pač ni priporočljivo če nima neke kronične bolezni  s sklepi/vezmi ??
Naj ne bi bilo dobro brez potrebe dajati teh tablet ker se telo navadi na večji odmerek teh snovi, in potem ko bi mu prenehal dajati te tablete bi sklepi/vezi oslabeli ker bi bilo pomanjkanje le teh snovi.. Ali je to res ?? Mislim da mu brez problema lahko en lonček kupim ali ne ?

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself.”
― Josh Billings


dogs-along

  • *
    • Prispevkov: 119
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 23 Februar 2014, 08:06:35
mi smo dodajali, ker je mali imel pikico problematične tačke, nam je vzreditelj tako svetoval, da cel lonček komot sfutramo



denis93

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Dogo Argentino/Argentinska Doga <3
Odgovori #49 : 23 Februar 2014, 08:12:14
A je pomagalo kaj, ali.. ?

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself.”
― Josh Billings


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #50 : 23 Februar 2014, 10:51:53
Splača se posvetovati z veterinarjem- kaj ja, če sploh. In koliko časa ter v kakšnih količinah. No, količina je navadno napisana na embalaži.
Malo je treba biti previden in se izobrazit, ker vsaka stvar ima lahko tudi negativne učinke. Sploh dolgoročno gledano.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


denis93

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Dogo Argentino/Argentinska Doga <3
Odgovori #51 : 23 Februar 2014, 10:58:32
Ja saj ravno za to se gre, da ne bom naredil še vejče škode..
Vzrediteljica mi je rekla da naj mu kar dajem te tablete, vendar malo manjši odmerek kot je napisano.. Ona pravi, da da vsakemu mlademu psu te tablete, da dobro razvije mišice, skelet in vezi.

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself.”
― Josh Billings


dogs-along

  • *
    • Prispevkov: 119
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 23 Februar 2014, 14:26:47
Je pomagalo.



črnuharček

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 29 Januar 2016, 14:53:31
Kako se vam zdi tale komplet kot dodatek za sklepe?

1.000mg glucosamine & 500mg chondroitin
1.500mg MSM
Highly dosed vitamin E,C and B6
Manganese, potassium, chloride
Optimized with piperin

Drugače je to dodatek za sklepe in za vezi za ljudi...

LP    Matjaž



GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #54 : 19 Marec 2016, 19:39:02
Kako se vam zdi tale komplet kot dodatek za sklepe?

1.000mg glucosamine & 500mg chondroitin
1.500mg MSM
Highly dosed vitamin E,C and B6
Manganese, potassium, chloride
Optimized with piperin

Drugače je to dodatek za sklepe in za vezi za ljudi...

LP    Matjaž

Hojla! :) Si mogoče stestiral to zadevo?
Meni osebno se mogoče zdi malo prevelik delež msm, saj nekateri psi (pa tudi ljudje) slabo odreagirajo nanj... Moj je npr. po treh dneh dajanja pol čajne žličke čistega msm začel kozlat (pes ima 85 kg, tako da je bila količina tako rekoč zanemarljiva), kolegica pa je imela t.i. jutranje slabosti ;D, čeprav ni bila noseča.
Imam možnost nabavit tole zgoraj, pa me zanima... :) Lahko tudi na zs