Mali Italijanski hrt [Piccolo Levriero Italiano, Italian Greyhound]

jenny3 · 240729

italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0

Italjanček, koliko časa pa recimo traja trening? A se Gyasi kej utrudi pri tem?  Jaz sem namreč ugotovila, da se tile italjančki zlepa ne zmatrajo... Ko imajo drugi kužki že jezik do tal, jih naša še kar priganja in izziva, da bi se tek nadaljeval...

trening traja eno uro.
ker smo v fazi učenja, vse poteka bolj počasi, zato se kužki fizično ne utrudijo. zaenkrat je tudi vreme še ugodno zanje, saj ni vročine. se pa lahko hitro psihično utrudijo, oz. jim pade koncentracija. zato med vajami ves čas delamo manjše premore in se poigramo ali malo umaknemo proč od skupine. se mi zdi, da gyasiju tak ritem zelo odgovarja. kadar kakšen kuža ni razpoložen za sodelovanje, potem se trening za tistega psa prej zaključi. včeraj sem že mislila, da bova zaradi gyasijevega stresa ob sireni kar odnehala. a sem ga uspela z igro popolnoma sprostiti, tako da je zelo lepo sodeloval do konca ;)

nasplošno ima gyasi ogromno energije in tudi jaz opažam, da njemu jezik nazadnje iz gobčka moli ;) tudi vročino se mi zdi, da kar dobro prenaša, a kljub temu pazimo, da ne pride do pregretja.

škoda se mi zdi, da je v sloveniji coursinhg še tako poredko organizirani in so poligoni ponavadi neograjeni. mislim, da bi tudi v tem užival, čeprav smo na probi v lj pogrnili na celi črti  ::) 

a morda kdo od hrtašev, ki se ukvarjate s coursingom ve ali je v bližini graza klub, kjer prirejajo redne treninge predvsem ob vikendih? nekaj sem slišala o tem pa nisem prepričana ali drži  ???




alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
 :o :o :o Prave "face" so ti italijančki.

Lp



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
 :D te filmčke si z največjim veseljem ogledujem

med drugim sem našla kar precej pojočih italijančkov kot recimo tadva

http://www.youtube.com/watch?v=IApyOcudeow

kakšni so kaj pevski podvigi vaših psov? kadar gyasiju zatulim, tudi on prične kot obseden takole popevati. hecno, ker 'poje' na povsem enak način kot tile na filmčkih  ::) 8)



As You Like It

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 1
Seta v Štafeti mladosti... http://www.rtvslo.si/play/ >>> Otroški in mladinski program >> Štafeta mladosti >> 1. maj >> okoli 5:30 minute...  ;D


nico

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
No, vaša Seta je pa zelo podobna naši Fridi... tale skeč iz Štafete mladosti je kar realen, kar se tiče pogostih reakcij ljudi na to pasmo in se zelo sklada z našimi izkušnjami iz Korčule, kjer smo bili prejšnji teden...

No, to da je Frida kot veverica, nam sicer še nihče ni rekel, smo pa slišali, da je kot pantagana (podgana). Kamorkoli si prišel in kogarkoli si srečal, so padali komentarji: »Vidi vidi, kako je mršava«, »pa što je to: mačak ili pas«? In seveda kako je anoreksična, dajte jo no malo nahranit itd... En mali suhec je komentiral, da ima celo tanjše noge kot on  :)
Se pa najde tudi kakšen čičo, ki ga srečaš na kakšnem makadamu in the middle of nowhere, ki odpre avtomobilsko okno in vpraša, če je to whippet... :o nekateri prijetno presenetijo.
Verjetno imate vsi podobne izkušnje, ko ste se kje pojavili s hrti, pa ljudje niso navajeni na te pasme... Domačini se bodo na nas že navadili, no mi pa tudi na dejstvo, da je ta pasma za mnoge nenavadna in da morajo to deliti z vsemi naglas...

Kakorkoli že, Frida je neznansko uživala, doživela je najtoplejše dneve v svojem življenu in prvič sem jo videla, da je iz gobca dejansko molel jezik :P Res je, da ima sicer veliko energije, ampak po večurni hoji je tudi ona komaj čakala, da se lahko spravi v miru počivat.  Opazila sem, da zelo malo pije čez dan, na pohodih. Ko smo hodili naokrog, sem ji vsake pol ure turila vodo, ampak nič. A tudi vaši italjančki ne pijejo veliko?

Še tri slikice...








alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Seta v Štafeti mladosti...

Sem se prav nasmejala  :D :D :D, Seta je lušna veverička ni kaj.

Slike Fride so prav lepe - očitno je uživala s storžem  :). Tudi mi smo bili na morju z našim whippetom in smo poslušali kako je suh in ali dobi premalo hrane...  :-\ Pri tem pa je naš Alf za hrta sploh ni suh  ::). Pa sj smo se že privadili na takšne in drugačne pripombe  :P.

Lp


italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
tale frida je res prava lepotica!

tudi gyasko si je privoščil morski dopust  ;D
in tudi mi smo imeli na potepu po rovinju in puli podobne izkušnje kot vsi ostali dopustniki s hrti ;)
hrt je na hrvaškem še zmeraj precej eksotična pasma, sploh pa v primorju....tako, da so bili komentarji neverjetni  :o
na veliko presenečenje pa je pristopilo celo nekaj tujcev in se pozanimali ali je gre za italijanskega greya ;)
tudi gyasi pije zelo malo. v bistvu ga je menjava okolja kar nekoliko vrgla iz tira. očitno mu je bilo že precej vroče, zato ni imel velikega apetita. nam je celo malo shujšal....pa smo se že tako lepo poredili  ::)
sicer pa je neskončno užival na sončku in se sončil kot kakšna stara nemška turistka, ki hoče priti domov črna  :P




italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
zanima me ali svoje kužke po vrnitvi z morskih krajev zaščitite proti filariji (srčni glisti)? sama sem kar malo zapaničarila, ker naj bi bila istra med najbolj okuženimi predeli. gyasiju sem po vrnitvi nanesla stronghold. po mnenju veterinarja je to najboljša kurativa, za preprečitev razvoja mikrofilarij. od dneva morebitne okužbe je še 1 mesec časa, da psa zaščitimo.
kakšnih ukrepov se poslužujete?



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Tudi jaz grem z Albo vsaj enkrat na leto na morej in jo zaščitim že prej proti filariji. Uporabljam pa kar advantix, ki naj bi vseboval poleg zaščite proti klopom še zaščito proti srčni glisti (tako je svetoval veterinar). Prej sva imeli pa neke kapljice, ki sem ji jih dajala enkrat na mesec - pa tudi stronghold se uporablja.

Vidim, da da smo bili vsi na morju :). Alba se je pri skoraj petih letih prvič kopala v morju  :o.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Tudi jaz sem Alfa zaščitila kar z Advantix, ki sem ga nanesla nekej dni pred odhodom. Tudi zaradi klopov, ki jih tudi na morju hitro stakneš, če malo hodiš naokrog izven urejenih poti  :-\. Vedno pazim, da ima na morju svežo zaščito, ker se ta prej spere če se pes kopa v morju.  Upam, da je to dovolj  ???.

Lp


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Jaz tudi ja. Ampak glede na to, da je Alba leto in pol živela na slovenski obali, mislim, dazdravila preprečujejo te zadeve.No itak pa ni bilo videti komarjev.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
No itak pa ni bilo videti komarjev.

mi smo pa zabluzili v bližino nekega manjšega močvirja in je gyasija naenkrat 'naskočilo' po 20 komarjev. tega še nikoli prej nisem doživela in me je skoraj kap zadela. zato sem potem takoj odhitela po stronghold.



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
nico, a vaša frida plava oz si sploh upa v vodo?
gyasi je letos napredoval! od lansekag leta, ko je upal v vodo do gleženjčkov, je letos zabredel celo do kolen  :o
morda bo 5 letih tudi on upal zaplavati, tako kot tvoj kuža alba ;)



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Haha Alba je šla do trbuščka notri, kar je absolutni rekord. V morju ni imela tačke prostovoljno. Medtem ko v sladkih vodah veselo plava.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


nico

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Ja, glede na to, da bo to zdaj njeno prvo poletje, bomo videli. Prejšnji teden je nisem forsirala, ker morje še ni bilo toplo (za mene vsaj, ne vem pa, kaj pomeni toplo za kužke), pa da se ji ne bi zamerilo  :'(.
Malo smo se sprehajali ob vodi, pa je ni kej zlo zanimalo. Bom počakala do poletja, ko bom tudi sama v morju, če jo bo takrat zamikalo. To bi blo ful dobro ;D... me pa res prav zanima, kako je na splošno pri italjančkih: a se radi kopajo al ne?

Glede filarije mi je veterinar rekel, da v Dalmaciji ni tako problematično, bolj je potrebno na to paziti v Istri. Je bla  pa Frida zdajle pravi magnet za klope, ampak še dobro, da ima tako kratko dlako in da jo radi mazimo, tako da smo vse pravočasno odkrili... 



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0

Malo smo se sprehajali ob vodi, pa je ni kej zlo zanimalo. Bom počakala do poletja, ko bom tudi sama v morju, če jo bo takrat zamikalo. To bi blo ful dobro ;D... me pa res prav zanima, kako je na splošno pri italjančkih: a se radi kopajo al ne?


mislim, da pasma nasplošno ni ravno navdušena nad vodo. kot velja za večino hrtov. vendar se zmeraj najde kakšen posameznik, ki krši pravilo :)
pomoje bo frido zelo pritegnilo, če boš v vodi tudi ti ali pa še kakšen drug kužek, ki pred kopanjem nima strahu ;)
mi s to metodo še nismo poizkusili.
smo pa imeli malo težave, ker je gyasi z velikim veseljem pil morsko vodo....no, potem pa smo driskali  ::)



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Ja močvirja znajo biti problematična.

Jaz sem v Bohinju videla enega hrtka, ki je plaval za lastnico :).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


levriero

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Lep pozdrav!

Ker vzrediteljica Mojca se ni cisto prepricana, ce bi malo kepico prodala, sem bil primoran poiskati kuzka drugje, in sreca se mi je nasmehnila na Ceskem, 650 kilometrov vstran v predmestju Prahe. Mala modra kepica, ki se je skotila 3. aprila letos, bo v nas domek prilajala konec junija. Komaj cakamo, da ga pripeljemo domov.


zanima me le ena stvar, ali so dojencki lahjko v blizini teh psov, ali je morda prevec riskantno, zaradi dlak, sline, morda cesa drugega ? Hvala za odgovore, in lep pozdrav!



Matjaz



alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Mislim, da so dojenčki lahko v bližini psa - enako kot v bližini psa katerekoli druge pasme  ;). Kakšen stik pa boste dovolili je pač vaša stvar. Čeprav imam zelo rada pse se mi pa osebno ne zdi primerno, da pes preliže celega otroka, je skupaj z njim, spi na njegovem prostoru... :-\. Paziti pa boste morali na oba - na otroka in an psa. Italijančki so zelo občutljivi na poškodbe zlasti v mladosti. Otrok do tretjega leta pa ni zmožen uravnavati jakosti svojega stiska, zato ga je potrebno vedno nadzorovati predvsem v stiku z malimi živalmi (hrčki, ptice.... )
Uživajte z bodočim pasjim mladičkom  :).

Lp


italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0

zanima me le ena stvar, ali so dojencki lahjko v blizini teh psov, ali je morda prevec riskantno, zaradi dlak, sline, morda cesa drugega ? Hvala za odgovore, in lep pozdrav!


osebno z dojenčki še nimamo izkušenj  ::)
bosta pa tako kot je že alfa omenila, potrebna večja pozornost in nadzor, ko bo dojenček malo odrasel  ;)



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Mala modra kepica, ki se je skotila 3. aprila letos, bo v nas domek prilajala konec junija. Komaj cakamo, da ga pripeljemo domov.


iskreno čestitam! pa kakšno fotko nam prilepite, ko bo mala kepica doma!
obilo lepih trenutkov vam želim!



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
ali so dojencki lahjko v blizini teh psov, ali je morda prevec riskantno zaradi cesa drugega ?

omenila bi še to, da je za italijančke značilen specifičen način igre. veliko skačejo, zelo radi pa stojijo na zadnjih tačkah in s sprednjimi nogicami mahajo proti 'nasprotniku'. ker imajo dolge krempeljčke obstaja velika nevarnost za opraskanje. otroci so še posebaj izpostavljeni v predelu obraza in oči. dobro je, če mladička že od začetka odvajate skakanja po ljudeh...no, nam to ni uspelo  ::) ko so v bližini majhni otroci, smo zato vedno zelo pazljivi. se je že zgodilo, da je v igri gyasi skočil na kakšnega in ga nenamerno podrl na tla.



nico

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Živjo!
Majhni otroci imajo tako zelo radi kužke, da bi jih skos stiskali in crkljali, žal pa nimajo občutka, kako močno jih lahko stiskajo. Naša Frida ima sicer zelo rada otroke, a pred štiriletno nečakinjo se dobesedno skrije v zavetišče – svoj transporter  :o  ker tamala nima občutka. Enkrat ji je celo padla iz naročja, vsako božanje pa se spremeni v pregledovanja ušeskov, repka, krempeljčkov, smrčka, čipa itd. Tako da trenutno nista najboljši prijateljici.  Ampak z dojenčkom teh težav ne boste imeli, ko bo pa starejši, pa tudi kuža ne bo več tako občutlljiv.
Opažam, da ti psi zelooo radi skačejo s kavčov, stolov, postelj... in jih je (še posebej v prvih mesecih) treba paziti.

Levriero, čas, ko boste dobili mladička je po mojem res idealen, ker bo zunaj toplo in boste totalno uživali!!!



levriero

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Evo, dodajam par slikic malega navihancka...

Ime mu je Hurin, star pa je ze mesec in pol :)










tukaj pa se njegov bratec dvojcek, Hildor  :o




Komaj cakama  :-[




Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
A ima belo liso na prsih?

Ful sta lepa oba  :-* :-*.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
joj, mali 'gyasko'!  :o  :-*
krasen je! še posebaj mi je všeč, ker ima belo liso! ;)
smem vprašati iz katere psarne prihaja? morda prilepite kakšen link.
levriero, upam, da bomo imeli kdaj priložnost spoznati malega sivčka tudi v živo ;)
si kar predstavljam, da se vam dnevi do prihoda novega člana vleeeeeeeeeeeečejo kot jara kača ;)



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Iz zadnje slike se zelo dobro vidi kako malo bitjece je tole :).

Še 2 tedna a ne?

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


levriero

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
joj, mali 'gyasko'!  :o  :-*
krasen je! še posebaj mi je všeč, ker ima belo liso! ;)
smem vprašati iz katere psarne prihaja? morda prilepite kakšen link.
levriero, upam, da bomo imeli kdaj priložnost spoznati malega sivčka tudi v živo ;)
si kar predstavljam, da se vam dnevi do prihoda novega člana vleeeeeeeeeeeečejo kot jara kača ;)


Lisa ga nardi posebnega, ja :) Prihaja iz psarne GIL ENDOR iz Češke, natancneje iz Prage. Ko ga dobimo upam da se spoznamo v zivo pa da gremo kdaj na kaksen skupen sprehod, mislim da bi bila kar atrakcija dva sivcka skupaj spustit :) Vlece se, vlece, sicer bo pa hitro minilo, saj cez 2 tedna pricakujemo otrocka ;) Zato sem tudi vprasal kak se obnese kuzek in dojencek skupaj.

Hurin bi se nam naj pridruzil v sredini Julija.