Mali Italijanski hrt [Piccolo Levriero Italiano, Italian Greyhound]

jenny3 · 241396

italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
aja, sem si prebrala članek :) tudi meni se zdi fino, da se piše o tej pasmi. predvsem pa manjka slovenske strokovne literature na to temo. še dobro, da obstaja internet!



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
na tej sličici pa je fridina mamica tuscia :)
se mi zdi frida njena pomanjšana različica :)
obe sta krasni  :-*





alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Krasne fotografije italijančkov  ;D, čudoviti so v gibanju, tako kot vsi hrti  ;)

Lp


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Lep članek v Delo in dom prilogi.

Na sliki so vse tri krasne  :-*.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


nico

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
a jo boste kaj razstavljali?

Naše lisičke ne bomo razstavljali. Z možem nisva material za to, tudi z vzrejo se ne bova ukvarjala, tako da Fridi te izkušnje ne bo imela...
Kakšna nova fotka bo pa nastala na dopustu. Včeraj popoldne smo pakirali. Frida takoj ve, koliko je ura, ko zagleda njen “popotni” transporter. Lepo se pospravi na svoj kavč in od daleč opazuje, kaj se dogaja. Po mojem si misli: “pa kam zdaj spet gremo”   :-\

Italjanček, na parih fotkicah sem opazila, da ima Gyasi tako fino oprsnico, ki ga ne stiska močno čez prsni koš. Kje ste to kupili oz.  naročili? Mi jo iščemo, pa zaenkrat primerne še nismo našli...



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Nico to je oprsnica Hurtta, ki se jo da dobiti v pasjem netu ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


nico

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Alba, super, hvala. Sem jo že zbrskala. Koliko cm dolžine pa mora biti za italjančke? (to bo pa vedel oz. vedela Italjanček  :)



levriero

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Jaz bi tudi prosil za informacijo kje kupiti ovratnice za italjancke, hvala!


Bomo mogli en zbor nardit pocasi :)



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
nico, glede velikosti oprsnice mislim, da ima gyasi št. 1. bom za vsak slučaj še enkrat preverila. je pa odvisno od tega koliko je vaša frida velika. gyasi je za italijančka kar velik in ima cca 5.5 kg. če sodi frida med manjše psičke, ji bo verjetno št. 0 prav. jaz sem sicer to oprsnico dobila od ene prijazne gospe s tega foruma  ;D in sem jo imela možnost gyasiju poizkusiti. če mu ne bi bila prav, bi jo lahko vrnila po pošti. ne vem kako poteka nakup, če preko spleta naročaš. to verjetno alba bolje ve. cena take oprsnice pa je cca 20 €....se ne spomnim več natančno.

pozdravljen levriero!
kako je kaj malček? se je že privadil na novo okolje in družinske člane? kako kaj na družbo dojenčka reagira? ;)
ja, počasi bi pa res lahko kakšno srečanje italijančkov organizirali :) upam, da je kaj interesentov! z gyasijem sva takoj za!

nico,
tudi gyasi zelo dobro ve, ko se pripravlja akcija. midva še čez vikend zašibava na morje, tako da bo spet pestro ;)
tudi vi se imejte super na morju in seveda brez težav  8)



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Jaz bi tudi prosil za informacijo kje kupiti ovratnice za italjancke, hvala!


levriero,
za mladička italijančka je ovratnico v mb kar težko kupiti. lahko ti posodim gyasijevo ovratnico, ker mu je že preozka in je več ne uporabljamo. je pa zelo mehka in res primerna za mladička.
dobro ponudbo imajo recimo v mb v trgovini mr.pet, ki se nahaja na teznem pri trgovini špar (zraven ptujske ceste). tam dobiš ovratnico za hrta, vendar bodo vašemu malemu še prevelike. so pa malo trše. mi navadno ovratnice kpujemo preko spleta, ker lahko naročiš točno željeno velikost, ali pa na kakšni večji pasji razstavi. žal navadno na septemberski cacib razstavi v mb nimajo hrtjih ovratnic.

za gyasija sem eno ovratnico nabavila pri tej gospe
http://www.windhund-halsbaender.de/




Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Nico Ninci in Črt ne delata problemov in če Fridi oprsnica št. 1 ne bi ustrezala, jo brez problema zamenjaš :).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
moram pohvaliti to oprsnico. z njo sem zelo zadovoljna, ker je zelo mehka in iz kvalitetnega materiala. tudi gyasi se je odlično navadil nanjo. sedaj uporabljamo le to oprsnico in če jo zamenjam z ovratnico, se mi mali z njo prav davi in prične kašljati.
fino je tudi to, ker se v temi sveti, tako da se ob cesti bolj varno počutim. opozorila bi le, da se lahko pes tudi iz te oprsnice izmota, tako da 100% varnosti ni. gyasiju to uspe na način, da se s sprednjimi tačkami prikloni k tlom in potem si lahko oprsnico dobesedno sleče čez glavo. sedaj sem pač vedno pozorna na situacije, kjer se mi zdi, da bi lahko bile problematične...vsekakor pa se mi zdi oprsnica bolj primerna za dirjanje kot ovratnica. pri tem me je bilo vedno strah, da bom gyasiju poškodovala vretenca, ko se je občasno nepričakovano zagnal v neko smer.



nico

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Še enkrat hvala za informacije. Si bom omislila to oprsnico, glede izmuzavanja me niti ne skrbi, ker naša baba na povodcu kar skulirano hodi.

Frida sicer nima težav z ovratnico. Naročili smo jo na tem naslovu: http://www.collarsandleads.co.uk/hound_collars.htm
Ampak za Hurina bo to zaenkrat še preveliko. Kar sem gledala pri nas, so bile na voljo swarovski ovratnice (ne, hvala) in pa ene, ki so bile sicer prave velikosti, ampak ful trde! To sem gledala v ljubljanskem Mr.Petu v BTCju. V drugih trgovinah pa lahko sanjaš, da bi kaj za hrtke dobil, kaj šele za tamale italjančke.

ja, počasi bi pa res lahko kakšno srečanje italijančkov organizirali :) upam, da je kaj interesentov! z gyasijem sva takoj za!

Tudi midve s Frido sva absolutno za stvar, po 12. avgustu. Če boste kaj razmišljali v tej smeri, računajte na nas.

 



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Te Hurttove oprsnice so res super :D Še povodce naj imajo, da bodo fajn mekhi in v temi se videli in bo super ;D


italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0

Tudi midve s Frido sva absolutno za stvar, po 12. avgustu. Če boste kaj razmišljali v tej smeri, računajte na nas.


potem pa se bo treba čisto zares dogovoriti  :o
bom skušala za srečanje nagovoriti še lastnico gyasijeve sestrice, da bo še bolj veselo....morda bi se nam na srečanju pridružila še mojca in simon s svojimi kužki...gyasiju bi se od veselja, da vidi toliko babnic na kupu povsem strgalo  :o
se moramo le okoli datuma in lokacije uskladiti!



levriero

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Naša družinica je za :)

Glede ovratnic pa, trenutno imamo tisto navadno, za preko trupa, pozneje pa treba razmišljat v tej smeri, tiste ovratnice ki si jih podala (italjancek) so prav lusne, boma z mojo malo pogledala in razmislila.


Hurin se je privadiol na nas, sicer je se vedno plašen ko gremo na sprehod ali med ljudmi, drugače pa je normalno, spima tudi lepo in celo noč. Edini problem je lulanje in kakanje. To še vedno dela v stanovanju, treba ga naučit da ga peljemo ven :)

Drugače pa ga ne pustimo v spalnico tam kjer spi dojenček, drugače pa ni neke panike, Hurinko je prava faca :)

LP



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Naša družinica je za :)

Glede ovratnic pa, trenutno imamo tisto navadno, za preko trupa, pozneje pa treba razmišljat v tej smeri, tiste ovratnice ki si jih podala (italjancek) so prav lusne, boma z mojo malo pogledala in razmislila.


Hurin se je privadiol na nas, sicer je se vedno plašen ko gremo na sprehod ali med ljudmi, drugače pa je normalno, spima tudi lepo in celo noč. Edini problem je lulanje in kakanje. To še vedno dela v stanovanju, treba ga naučit da ga peljemo ven :)

Drugače pa ga ne pustimo v spalnico tam kjer spi dojenček, drugače pa ni neke panike, Hurinko je prava faca :)

LP

pa saj, če je hurinu oprsnica prav, pomoje ni treba ovratnice nabavljati. ali pa tako kot si že sam omenil, ko bo odrasel.

za vašega malega je zdaj pomembno, da se mu čimveč dogaja, tako doma kot na sprehodih, da se bo čimbolj socializiral. če se ne motim preide kuža pri 4-5 mesecih v obdobje, ko postane bolj plašen. je fajn, da ga navadite na ljudi, kužke, različne zvoke, hrup, da bo kasneje bolj pogumen  8)
razmišljate kaj o tem, da bi v jeseni obiskali malo pasjo šolo? mi smo jo v kinološem društvo maribor in sem bila zelo zadovoljna, ker se je gyasi res super navadil na kužke vseh velikosti in oblik ;)
želim vam čimuspešnejše privajanje!



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Koliko cm dolžine pa mora biti za italjančke? (to bo pa vedel oz. vedela Italjanček  :)

nico, sem preverila velikost gyasijeve oprsnice. na mojo veliko presenečenje ima 0  ??? sem povsem zamešala velikosti  :-[
sedaj pa ne vem ali manjše št. obstajajo...
prosim albo in 'prijazno gospo'   :D ;) bev za pomoč glede velikosti oprsnic. a obstajaja še manjša oprsnica od 0?
vnaprej hvala

p.s. bev pa brez zamere, ampak danes sem se že toliko nasmejala okoli te 'prijazne gospe', da mi je prav simpatično  8)



bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
prijazna gospa poroča, da obstaja tudi št. 00  :o

sem jo imela v roki in je izgledala res majhna, ampak mislim, da bi bila za kužka velikosti Kesi čisto "ta prava"  ;)

tudi mi smo se na ta račun danes kar precej smejali  ;D  :D

levriero, vam pa želim čim več veselja z novima družinskima članoma; pa čim več naj bosta skupaj, to je potem doživljensko prijateljstvo; vem, iz lastnih izkušenj  ;)

lp



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Glede velikosti teh oprsnic za tako male škratke res ne morem pomagati.

A kdo od vas pride na pesjanarja?

A bomo imeli možnost spoznati kakega italjančka?

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
mi nimamo namena priti. morda kdo, ki je bližje vašemu koncu? če se ne motim, je srečanje v kranju?
verjetno še bodo kakšne priložnosti za srečanje s to pasmo :)

kakšen vtis pa je nate naredila damica seta?  8)




Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Ful pozitivnega :). Pravi srček se mi je zdela. Se je nastavljala za crkljanje non stop :).

Taka pozornosti željna gospa. Čeprav mi je Marko povedal, da se zunaj te psi obnašajo drugače kot notri.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Ful pozitivnega :). Pravi srček se mi je zdela. Se je nastavljala za crkljanje non stop :).

Taka pozornosti željna gospa. Čeprav mi je Marko povedal, da se zunaj te psi obnašajo drugače kot notri.

me veseli, da si navdušena nad pasmo in sploh nad malo seto :) sama še je nisem imela priložnosti v živo srečati.

osebno mi je zmeraj uganka, kako si tudi gyasi velikokrat 'izbere' popolnoma tujega človeka, ki ga recimo spoznamo na kakšnem obisku ali sprehodu in ga popolnoma okupira. mu kar zleze v naročje in se ne pusti motiti...kot bi ga že od nekdaj poznal  ::) medtem, ko kakšnega še dolgo ne bo sprejel...italijančki pač  ::)

to je zelo res, da se hrti v stanovanju drugače odzivajo kot zunaj (beri na svobodi  8) ) gyasi se na sprehodu prelevi v pravega majhnega avanturista, samozavestnega raziskovalca, loverboya, vedno  pripravljenega na akcijo...takrat sem pri njemu zelo v drugem planu....ali morda celo petem, šestem  ::)

nasplošno je za hrte značilno, da na prostem šele pride do izraza njihova prava lovska narava. pozorni so na vsako podrobnost, zelo so radovedni, vse jih zanima. obenem znajo biti tudi precej zadržani v kontaktih s tujimi ljudmi.

sicer je za italijančke značilno, da so lahko na trenutke zelo aktivni tudi v stanovanju in se strašno razigrajo. prijateljičina afganka je recimo v stanovanju kot senca in se sploh ne čuti, da je v prostoru. po ves dan poležava ali se premika z ležišča na ležišče. naš gyasko pa zna biti tudi v stanovanju pravi razbojnik in ga je povsod polno. hvala bogu le v krajših intervalih in ga je možno hitro umiriti. za crkljanje pod oddejo se je pripravljen odreči vsaki akciji he he
to mi je tudi všeč pri tej pasmi, da je izmenično zelo aktivna (že skoraj hiperaktivna) in ležerna....predvsem ob slabem vremenu in hladnih dnevih, je naš mali sposoben prespati ves dan. skratka nikoli nam ni dolgčas! v bistvu se znajo odlično prilagoditi našemu ritmu  8)

italijančki so po mojih izkušnjah mali razigrani veseljaki. pravi klovni in se tega tudi dobro zavedajo. velikokrat se mi zdi, da gyasi prav namerno kakšno ušpiči, da si pridobi pozornost. no, v tem je strašno vztrajen in ima dobre metode, kako doseči tisto kar hoče  8)

mah, krasni so!

p.s. trenutno mi s sprednjimi delom telesa leži v naročju, z zadnjimi tačkami pa stoji na tleh, medtem ko jaz delam na kompjuter...res je iznajdljiv! in prav zadovoljen je s tako pozo  ::)



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Haha si ga kar predstavljam.

Sem mnenja, da psi čutijo, kdaj je v bližini človek, ki obožuje pse in se tako pustijo crkljati. To opažam tudi pri moji.

Se mi pa poraja vprašanje - na te pse je po vsej verjetnosti treba paziti na sprehodu malo bolj ali kako. Ker so le zelo drobcena bitja.

Seta me je kar s tačko, če sem jo nehala čohati. In ko je prišla Gala, je bila Seta tudi takoj zraven.

Je pa gospa že malo v letih, kar se ji vidi po rahli sivini okoli gobčka.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


nico

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Čao! Mi smo se ravno vrnili s počitnic in evo vidim, da je govora o pesjanarsekm pikniku. In to v Kranju, kjer vsak teden hodimo v nabavke :o Seveda pridemo s Fridiko, čeprav sem se kar malo namučila, da sem sploh zbrskala za kaj gre. No, ampak se moram še prijaviti po mailu. Italjanček, škoda da vas z Gyaskotom ne bo...

Najprej hvala za nazaj, za vse informacije o oprsnicah...
Mi smo še malo zblojeni od morja, fotke od našega morskega psa so podaljšale dopust še za en teden, tako da še niso na razpolago  :) V glavnem: na dopustu sem ugotovila, da tudi Frida sama poišče senco, če je prehuda in sem se prav oddahnila...

Da se navežem na karakter italjančkov: prilagodljivi so sto na uro. Tudi naša prdula je notri lahko čista koma, potem ima svoje trenutke razturavanja (ponavadi takrat, ko je treba spat, pa ko se je kosilo), ko je pa zunaj, je pa itak neuničljiva in neulovljiva... Na dopustu si je urnik priredila našemu in tako je vstajala skupaj z nami okoli devetih, desetih...čeprav se mora med letom zbujati ob veliko bolj nečloveških zgodnih urah. Nevrjetni so...



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Superca Nico, komaj čakam, da spoznam Frido! Bom kar do vas prišla, ko vas zagledam ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


nico

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Super, zmenjeno!



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
ojla, nico!
dobrodošla spet nazaj ;)
komaj čkam vaših morskih fotk!
gotovo ste uživali.
ja, tudi mene preseneča, kako se znajo tile italijančki popolnoma aklimatizirati v novem okolju. v bistvu jim naša bližina 24h/dan toliko pomeni, da vse drugo sploh ni pomembno in prav uživajo v druženju...nekako tako razumem to pasjo prilagodljivost :)

super, da se boste spoznali! nam ne bo zneslo...sicer pa nico, upam, da se nam uspe srečati ob kakšni drugi priložnosti :)

alba, glede čuvanja tega drobnega hrtka na sprehodih...vsekakor je potrebna večja pozornosti kot morda za kakšno drugo bolj robustno pasmo. sama imam super primerjavo, ker sam prešla iz labradorca na italijančka  ::) pri labradorki ni bilo nikoli nobenih težav ali komliciranja z moje strani. tudi ob srečanju z drugimi psmi ni bilo panike, ker je dovolj samozavestna, da se zna postaviti zase in dovolj močne konstitucije, da je tudi večji kuža ne more kar tako poškodovati. sem se lotila tega našega palčka na enak način kot labradorke...brez paničarjenja, kompliciranja. v bistvu sem bila na začetku kar preveč nepozorna, saj nisem bila pripravljena prepoznati vseh morebitnih nevarnosti za tako majhnega psa. ni je bilo stvari, ki se našemu peseku ne bi zgodila. problem je bil še večji, ker je gyasi ob zamenjavi okolja zapadel v zelo veliko paniko in se je res vsega bal....tako psov kot ljudi....in prav zaradi strahu, se mu je zmeraj kaj zgodilo. ma, pri labradorki mi na kraj pameti ne bi prišlo, da si bo na betonskem tlaku zaradi paničnega dirjanja pred drugim psom, do krvi zbrusila nohtke na nogi....smo doživljali šok za šok...pri veterinarju skozi viseli....no, to še zdaj  ::)  rezultat vsega je bil, da sem še sama popolnoma v paniko zapadla zaradi psa. prijateljica, ki je po izobrazbi veterinarka, me je imela že vrh glave, ker sem jo ves čas klicarila  ::)
da ne bom predolga...predvsem sem se morala sama naučiti prepoznati morebitno nevarnost za gyasija. veliko je pripomoglo tudi to, da smo pozdravili njegove strahove. dobro sva se že spoznala in točno vem kako bo odreagiral v posamezni situaciji. težko me preseneti :) sama veliko bolj sproščeno reagiram v kritičnih situacijah in se je tudi pes pomiril. tako, da je zdaj res mnogo bolje.
seveda pa še zmeraj pazim pri igri z večjimi psmi. ker v takšnih situacijah sem jaz tista ko moram poskrbeti za jegovo varnost...on bi se itak z vsemi igral :)
ko sva na sprehodu imam pač oči vedno na pecljih, tako da lahko že 50 m naprej ugotovim ali se bliža kakšna počast in bo treba nekako ukrepati :)
tako, da so sprehodi za nas sproščeni in brez nenehnega strahu kaj se bo v naslednjem trenutku pripetilo :)
ah, sem se razpisala :)



nico

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
ja, tudi mene preseneča, kako se znajo tile italijančki popolnoma aklimatizirati v novem okolju. v bistvu jim naša bližina 24h/dan toliko pomeni, da vse drugo sploh ni pomembno in prav uživajo v druženju...nekako tako razumem to pasjo prilagodljivost :)
Točno to sem mislila tudi jaz. Včasih če kam na hitro skočim, cincam, a bi vzela Frido s seboj ali ne, in razmišljam: pa saj ne bo imela nič od tega... ampak mislim, da ji veliko pomeni, da gre z mano...

Se mi pa poraja vprašanje - na te pse je po vsej verjetnosti treba paziti na sprehodu malo bolj ali kako. Ker so le zelo drobcena bitja.
Na začetku, ko so ti peskoti še taki mali, te ima, da bi jih non-stop imel na sprehodu v naročju! No, tega seveda nismo delali, ampak ko je bla Frida stara par mesecev, še ni bila tako hitra, predvsem pa ne dosti samozavestna in se je sredi tekanja z drugimi kužki ustavljala ob najman primernih trenutkih. No zdaj ni več problema, s tako hitristjo in manevrskimi sposobnostmi se ni potrebno več bati. Jaz se držim principa: če srečamo na sprehodu druge kužke, ki niso privezani, potem tudi Fride ne privezujem, ne glede na to, ali so večje pasme ali ne. Vseeno moram imeti toliko zaupanja v druge lastnike, da svojega psa dovolj dobro poznajo in z njim primerno ravnajo ob srečavanju na sprehodih. Brez tega zaupanja bi imela lahko Frido pol sprehoda v naročju in bila nervozna, če nas za ovinkom čaka kakšna velika mrcinca. Tako se srečujmo npr. z eno nemško dogo, ki je najbolj skuliran pes, kar sem jih kdaj srečala in se onidve lepo zmenita med sabo. No, če je pa drug kuža privezan, pa tudi mi privežemo našo, da ne skače okoli njega in izziva. 

sama imam super primerjavo, ker sam prešla iz labradorca na italijančka  ::)
Jaz sem tudi prej imela labradorčka, samčka   :o Razlika je ta, da sem prej mogla druge paziti pred njim, zdaj moram pa Frido paziti pred drugimi :)



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
danes sva z gyasijem preživela prijetno pasjo dogodivščino, saj sva spoznala čisto pravo krdelo samih MT-jčkov in njuni prijazni lastnici  8)
fantje so se med sabo dobro sprejeli, babnice pa niso preveč komplicirale, če so zaljubljeno rinili v njih  8) kužki so se skupaj naigrali in spoznavali okolico savinje. ko je bilo treba pregnati sviljivce so družno stopili v bran in uprizorili prave operne arije  :P ko smo že mislili, da zaradi tega ne bomo deležni slastnega kosila, nas je pisano pasje krdelo prijetno presenetilo in kulturno počakalo pod mizo do obeda. na sprehodu smo bili seveda prava atrakcija '3 zmešane babe s 5 cucki' in so bili prepričani, da gre za mini dobermančke  :P
gyasi je po prihodu domov od vseh ljubezenskih izlivov in pustolovščin omagal in spi kot dojenček  8)
z našim malim se vam vsem skupaj zahvaljujeva za super dan!
namig za vse ostale! hrana pri franclu v celju je odlična. če ne drugo, se lahko tam pojaviš s krdelom 5 cuckov  ::) ;)

pa še fotke, ki so itak bolj zgovorne