Mali Italijanski hrt [Piccolo Levriero Italiano, Italian Greyhound]

jenny3 · 241379

levriero

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #300 : 30 September 2008, 14:08:18
Živijo. Tudi mene je pritegnila ta pasma. Zanima me če kdo pozna še kakšno psarno iz drugih držav (v SLO že vem za Mojco Svetličič). Ti podatki bi mi zelo koristili saj se odločamo za nakup te pasme.

                                                                              LP (za podatke se zahvaljujem že v naprej)




LP!

Npiši v google "della casa di scorpio", pa imas na njeni strani dosti uporabnih linkov do vzrediteljev. Lahko pa poklices tudi g. Heleno v Prago, ki planira leglo spomladi.

+420605233496

Gospa govori odlično angleško.



TayeQ

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Zelo se zahvaljujem za podathe če bom pa še kaj potrebovala pa vas bom obvestila.Še enkrat hvala !!

I love animals !!!!


italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Zelo se zahvaljujem za podathe če bom pa še kaj potrebovala pa vas bom obvestila.Še enkrat hvala !!

pa sporoči, če bo k vam prišel italijanček...glede na to, da si iz mb ;)
obilo uspeha pri odločanju in izbiri kužka!
lp



nico

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Živjo!
Imam eno vprašanje, saj mogoče se je že kaj govorilo o tem na forumu, ampak jaz malo zgubljam pregled  ???
A pozna kdo kakšno pametno net stran z zimskimi (ne preveč kičastimi) oblačili za italjančke? Naša Fridi je prerasla lansko garderobo in preden bo pritisnil mraz, bi bilo dobro, da kaj pametnega najdem...To se bomo spet tresli, ko se bo treba oblačit  :'(
Lp Nika



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Živjo!
Imam eno vprašanje, saj mogoče se je že kaj govorilo o tem na forumu, ampak jaz malo zgubljam pregled  ???
A pozna kdo kakšno pametno net stran z zimskimi (ne preveč kičastimi) oblačili za italjančke? Naša Fridi je prerasla lansko garderobo in preden bo pritisnil mraz, bi bilo dobro, da kaj pametnega najdem...To se bomo spet tresli, ko se bo treba oblačit  :'(
Lp Nika


Pri nas imamo tole: http://pasji.net/shop/index.php?main_page=specials če kaj pride v poštev za italijančka boš morala pa pomerit.  ;)




italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Živjo!
Imam eno vprašanje, saj mogoče se je že kaj govorilo o tem na forumu, ampak jaz malo zgubljam pregled  ???
A pozna kdo kakšno pametno net stran z zimskimi (ne preveč kičastimi) oblačili za italjančke? Naša Fridi je prerasla lansko garderobo in preden bo pritisnil mraz, bi bilo dobro, da kaj pametnega najdem...To se bomo spet tresli, ko se bo treba oblačit  :'(
Lp Nika


ojla nico!
sem tudi sama že gledala te produkte, ki jih je pokazala ninci. se mi zdijo fajn stvar...pomanjkljivost se mi zdi le to, da nimajo daljših ovratnikov kot ga ima recimo rdeči flis. gledala sem predvsem tiste primerke, ki imajo dalše rokavečke za nogice...

ninci, a obstajajo kakšni produkti z daljšimi ovratniki za dolge hrtje vratove?






italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
lani sem sicer naročila en pulover na tem naslovu, ki ga sedaj ne odpre http://www.laneysjumpers.co.uk/
ne vem ali ta stran še obstaja.
pulover ima super dolg ovratnik in je dobro teliran. vendar pa ni primeren za dež, tako da se ti pomoje izplača nabaviti kaj iz nepremočljivega materiala.
lani sem izdelavo enega zimskega plaščka naročila pri mojci. je super, ker je podložen s flisom in nepremočljiv.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
ojla nico!
sem tudi sama že gledala te produkte, ki jih je pokazala ninci. se mi zdijo fajn stvar...pomanjkljivost se mi zdi le to, da nimajo daljših ovratnikov kot ga ima recimo rdeči flis. gledala sem predvsem tiste primerke, ki imajo dalše rokavečke za nogice...

ninci, a obstajajo kakšni produkti z daljšimi ovratniki za dolge hrtje vratove?

Poleg flisa ima ovratnik tudi winter jacket, ki pa je še dodatno podložen.



Lp, nina




italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
v mislih sem imela tako dolg ovratnik






ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Ne takega nimamo pa nič ;)



nico

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Italjaček,
je res je škoda, da tista stran ne dela več, ker ravno kaj takega iščem...Vidim, da se tudi Gasyju dopade, ko tako pozira :)
Jaz Frido iščem pod stoli in kavčem, ko je na sporedu oblačenje...



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Ne takega nimamo pa nič ;)

taki modeli sploh ne obstajajo ali bi se dalo kaj posebaj naročiti?



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Italjaček,
je res je škoda, da tista stran ne dela več, ker ravno kaj takega iščem...Vidim, da se tudi Gasyju dopade, ko tako pozira :)
Jaz Frido iščem pod stoli in kavčem, ko je na sporedu oblačenje...

he he
saj na začetku je bil gyasi tudi ves iz sebe...rezultat je ta fotka...ko sem ga oblekla v puloverček, je stal kot kip tam, kjer sem ga postavila...ali pač položila  ::)
je rabil nekaj časa, da se je sprostil in navadil. zdaj mu je super. ko vidi sedaj recimo svojo rdečo palerinco kar poskoči od veselja, ker ve, da to pomeni spreeeeeeeeeeehod  8)
še zmeraj pa ne mara oblačenja puloverja čez glavo, ker je ovratnik res doooooooolg. na sliki se ne vidi, je pa precej skupaj zložen.
bom še malo pogledala ali je morda kakšen drug spletni naslov od te strani, ker gospa iz anglije štrika puloverje posebaj za hrte.



nico

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Ja, tudi ta okamenelost mi je znana, nastopi pa, ko je Fridi že oblečena  :)
Kako so si ti smrkovci podobni na nek način :)



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Ja, tudi ta okamenelost mi je znana, nastopi pa, ko je Fridi že oblečena  :)
Kako so si ti smrkovci podobni na nek način :)

vedno znova me facinira ta izrazita podobnost izražanja značaja različnih predstavnikov te pasme...kot bi bili klonirani  :o
ko sem recimo opazovala pri igri z drugimi kužki malega hurinka se mi je zdelo kot bi gledala gyaskota :)
se mi zdi, da pri kakšni drugi pasmi to ni tako izrazito...seveda zelo posplošujem



TayeQ

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Seveda bom sporočila. Vem pa kje se kupijo oblačila za italijančke.Verjetno vsi poznate zootik tam imaš zelo veliko izbiro ( vsaj v Mb ) z ovratniki in tudi brez. Veliko sreče pri iskanju !!!!!  :)

I love animals !!!!


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Italjanček prav lušten je gaysi v puloverčku  :-*. Nico a si mogoče prišla na idejo dati delati po meri?


Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


nico

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
ja, tudi to sem se spomnila. Vem da za Mr. Pet v Kranju ena gospa dela oblačila po meri (lahko da tudi za druge trgovine). Ker zdaj, ko je Frida odrasla, ta oblačila v trgovinah niso več najbolj primerna, ker jo je "preveč" čez prsni koš in malo "premalo" čez trebušček  :)

Mogoče je pa skrajni čas, da se sama naučim štrikat  :-\ 



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
gyasi ima male polsestrice in polbratce  :o
nisem si mogla kaj, da vam ne pokažem teh krasnih družinskih fotk...toliko italijančkov na kupu me zmeraj spravi ob solze vzhičenosti   :-* :-*
ja, ne morem si pomagati! zaljubljena v pasmo do ušes!  ::)










Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
 :-* :-* :-* :-* :-*

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Luštni, luštni  ;D.

Lp


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Kaki srčki  :-*  :-*

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


kunigunda

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Pozdravljeni ljubitelji in lastniki italijančkov.

Že dolgo časa se pripravljam na nakup malega italianskega hrta. Sem naravnost zaljubljena v to pasmo. Tukaj pišem zato, ker me zanimajo izkušnje lastnikov te prečudovite pasme. In sicer, malo me je prestrašilo dejstvo, da imajo italijančki majhen mehur in veljajo za pasmo, ki se težko navadi higijene. Oziroma, kot sem na neki spletni strani prebrala, niso nikoli "čisti". Glede na to, da živim v mestu in kuža ne bi imel prostega izhoda na vrt, me to malo skrbi.
Če se bom odločila za to pasmo, bi rada bila v vse 100% prepričana, predenj pripeljem "bitje" domov

Se zahvaljujem za odgovore   



nico

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Tudi sama sem imela pred nakupom kužka podobne pomisleke, ker sem tudi jaz brala, da so italjančki z vidika čistoče problematični.
Zdaj je Fridi stara eno leto in moram reči, da nimamo nikakršnih problemov z lulanjem in kakaknjem. Z možem oba delava, tako da je sama doma več kot 8 ur, pa ni težav. Potrebno je seveda veliko opazovanja, potrpežljivosti in vztrajnosti, ampak tako je pri vseh kužkih, ne le pri italjančkih.

Vidim, da Frida lahko še veliko dalj časa zdrži, ker kadar zelooo močno dežuje, ji niti na pamet ne pride, da bi šla takrat ven in lahko drži tudi po 12 ur. In še ena izkušnja: ko smo potovali z ladjo, je zdržala z kakanjem 18 ur!!!! Ker se ni hotela pokakat tam, za lulanje smo pa enkrat vmes ven skočili, ko smo se ustavili v Splitu... tako da je ta strah po mojem odveč. Tako luštni kužki so to, da jih toploooo priporočam. Takoj se boste zaljubili v njih...
Lp Nika



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Jaz sicer nisem lastnica italjančka, ampak glede čistoče bi pa takole rekla - če pes ne more biti čist 8 ur, se mu morda lahko nastavi prostor, kjer bi opravljal potrebo. Več pa ti sigurno lahko povedo drugi.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Pozdravljeni ljubitelji in lastniki italijančkov.

Že dolgo časa se pripravljam na nakup malega italianskega hrta. Sem naravnost zaljubljena v to pasmo. Tukaj pišem zato, ker me zanimajo izkušnje lastnikov te prečudovite pasme. In sicer, malo me je prestrašilo dejstvo, da imajo italijančki majhen mehur in veljajo za pasmo, ki se težko navadi higijene. Oziroma, kot sem na neki spletni strani prebrala, niso nikoli "čisti". Glede na to, da živim v mestu in kuža ne bi imel prostega izhoda na vrt, me to malo skrbi.
Če se bom odločila za to pasmo, bi rada bila v vse 100% prepričana, predenj pripeljem "bitje" domov

Se zahvaljujem za odgovore   

ojla, kunigunda!
glede tvojih pomislekov...super, da se skušaš max informirati in pozanimati o pasmi. čeprav dokler ne dobiš kužka domov, ne moreš biti nikoli 100% pripravljena na vse morebitne težave. eno je teorija, ki jo beremo eno pa so realne izkušnje. vsak kuža je osebnost zase in se zelo razlikujejo :)
glede čistoče italijančkov...ja, na netu najdeš veliko izpovedi vzrediteljev, ki opozarjajo na to težavo, ki je mimogrede težava veliko majhnih družnih pasem....predvsem zaradi anotomije psa kot značaja...posredno s tem izpostavljajo pomen vztrajne in dosledne vzgoje pri tej pasmi, saj so to lahko mali izsiljevalci, ki znajo hitro zlezti čez glavo  ::)
v pravi vzgoji je tudi ključ do uspeha. sem namreč mnenja, da je največ odvisno od doslednosti lasnika, kako hitro in kako čist bo kuža.
tudi pri nas ni problemov s čistočo. gyasi me pridno počaka tudi po 10 ur. živimo v stanovanju, pes nima prostega dostopa na vrt, medtem ko nas ni doma. tudi sicer v naš mini mini atrij ne opravlja potrebe, ker je navajen to storiti le na travici  8)
če pomislim nazaj, sem tudi sama imela nešteto vprašanj in skrbi. a je v primerjavi z vsemi lepimi trenutki s temi kužki to res drugotnega pomena. če  si nad pasmo navdušen in zaljubljen v svojega psa, se težave tudi toliko lažje rešujejo in odpravljajo.
kar brez skrbi! veliko sreče pri odločanju!
če te bo še kaj zanimalo kar vprašaj :)



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
kunigunda, še to! ;)
pri odločanju za to pasmo je veliko drugih specifičnih karakteristik, ki so res pomembne, da vemo ali je kuža pravi za nas ali ne...
kot so recimo plah značaj, zadržanost pred tujci, zelo velika potrepa po pozornosti, hiperaktivnost in živahnost mladička in psa tudi v odraslem obdobju, potreba po teku, občutljivost mladička pred poškodbami v obdobju odraščanja, občutljivost pasme pred mrazom, nujna dobra socializacija, da se odpravijo vse morebitne negativne oblike obnašanja...
odpravljanje nečistoče je naloga s katero se moremo spoprijeti prav pri vsakem pasjem mladičku  8)
super je, če vzpostaviš stik s kakšnim vzrediteljem, ki ima res ogromno izkušenj s pasmo ali lastnikom psa in ga imaš priložnost malo pocrkljati....ti pa garantiram, da ko enkrat držiš italijančka v naročju....ni poti nazaj  ::) :-*



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Haha italjanček, jaz sem crkljala Fridi na pesjanarju, pa je malo manjkalo, da ne bi ušla z njo v naročju ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


nico

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Haha italjanček, jaz sem crkljala Fridi na pesjanarju, pa je malo manjkalo, da ne bi ušla z njo v naročju ;).

A tako!!!! :o Potem vaju moram imeti pa naslednjič pod skrbno kontrolo!!! ;D ;D ;D



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Haha italjanček, jaz sem crkljala Fridi na pesjanarju, pa je malo manjkalo, da ne bi ušla z njo v naročju ;).

he he
ampak je dobesedno tako!
ne bom nikoli pozabila svojega prvega crkljanja italijančka...to je bil en tak lep mili kuži...sem se kar topila...in čez pol leta smo že imeli gyasija :)