Mali Italijanski hrt [Piccolo Levriero Italiano, Italian Greyhound]

jenny3 · 241387

kunigunda

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Hvala,hvala, hvala za vse vaše odgovore!!! ;D

Za italijančka sem se odločila takoj ko sem ga videla v živo in ko mi je dal ljubčka ;D
Kar se karakterja tiče, sem preštudirala veliko različnih pasem, ki so mi bile všeč, in pravzaprav tako prišla do te pasme. Ampak vseeno se mi zdi, da nikoli ni dosti informacij...Veliko boljše, da se pred nakupom močno premisli, kot pa da na koncu ugotoviš, da kuža ni pravi zate... :'( Mogoče pa tudi preveč kompliciram, ker  psa namreč "kupujem" že prbl. dve leti in sem postala prava obsedenka ::)

Hvala še enkrat za hitre odgovore, se počutim dosti bolje. Super ste!



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Hvala,hvala, hvala za vse vaše odgovore!!! ;D

Za italijančka sem se odločila takoj ko sem ga videla v živo in ko mi je dal ljubčka ;D
Kar se karakterja tiče, sem preštudirala veliko različnih pasem, ki so mi bile všeč, in pravzaprav tako prišla do te pasme. Ampak vseeno se mi zdi, da nikoli ni dosti informacij...Veliko boljše, da se pred nakupom močno premisli, kot pa da na koncu ugotoviš, da kuža ni pravi zate... :'( Mogoče pa tudi preveč kompliciram, ker  psa namreč "kupujem" že prbl. dve leti in sem postala prava obsedenka ::)

Hvala še enkrat za hitre odgovore, se počutim dosti bolje. Super ste!

te zelo dobro razumem, kako je to, ko psa kupujes vec let. tudi sama sem zelo dolgo tehtala katera pasma bi mi bila pisana na kozo. ze pred leti sem vedela, da bo to hrt. kar nekaj casa pa sem tuhtala ali se nam bo najprej pridruzil whippet ali italijancek...ko sem crkljala italijancka je padla dokoncna odlocitev!  ::)
kar vzemi si cas, ker to je potem druzba za nadaljnih 15 let  :P
kaj so pa tvoji najvecji pomisleki glede te pasme? a se zmeraj lulanje ali se kaj drugega?
lpj




kunigunda

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Kar se same pasme tiče nimam nobenih pomeislekov. Malo imam treme pred mladičkom, oziroma vzgojo...itd( kar bi imela verjetno pred vsakim psičkom). Doma smo vedno imeli pse, ki so bili veliko več kot samo hišni ljubljenčki. Bili so pomemben del družine.  Kakorkoli...Ko sem se odločila za svojega psa, sem iz tega naredila cel "projekt". ::)   
Iskala sem kratkodlakega, izključno hišnega psa.Glede na to, da v zadnjem času veliko potujem mislim da je najboljše imeti manjšega psa.
Že od nekdaj sem bila mahnjena na hrte :o, in ne samo iz vizualnega vidika, veliko bolj so mi všeč zadržani kužeki, pri katerih si moraš pridobit njihovo naklonjenost in pozornost.
Vsekakor pa je tudi pri meni padla odločitev , ko sem "italijance" videla v živo.
 :o
 




italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Kar se same pasme tiče nimam nobenih pomeislekov. Malo imam treme pred mladičkom, oziroma vzgojo...itd( kar bi imela verjetno pred vsakim psičkom). Doma smo vedno imeli pse, ki so bili veliko več kot samo hišni ljubljenčki. Bili so pomemben del družine.  Kakorkoli...Ko sem se odločila za svojega psa, sem iz tega naredila cel "projekt". ::)   
Iskala sem kratkodlakega, izključno hišnega psa.Glede na to, da v zadnjem času veliko potujem mislim da je najboljše imeti manjšega psa.
Že od nekdaj sem bila mahnjena na hrte :o, in ne samo iz vizualnega vidika, veliko bolj so mi všeč zadržani kužeki, pri katerih si moraš pridobit njihovo naklonjenost in pozornost.
Vsekakor pa je tudi pri meni padla odločitev , ko sem "italijance" videla v živo.
 :o
 



pri meni je bilo tako, da sem preskočila iz labradorke na italijančka. na začetku nisem imela nobene treme pred psom. potem pa sem pričela paničariti, ker nisem bila pripravljena na takšno mero občutljivosti. sedaj sem spet na točki, ko skušam čimmanj komplicirati in nam dobro uspeva  ::) sem ugotovila, da je paničen odziv kužka tudi odziv na mojo paniko. če sem sama umirjena bo tudi kuža miren :) če pa že zaganja ipiko, pa se ne sekiram več in ga znam pomiriti  8)
dobro je če se zavedaš vseh specifik pasme, da na koncu ni kakšnih presenečenj in šokov. najbolje je kar najmanj komplicirati okoli psa. seveda je treba upoštevati posebnosti in v določenih sotuacijah paziti na kužka...so pa zelo prilagodljiva bitja :) najpomembejša pa je dobra socializacija. potem ne bi smelo biti težav!
svetujem ti čimveč spraševati, dobiti informacije iz prve roke, mogoče kdaj biti v stiku s pasmo....čeprav se psički med sabo precej razlikujejo in ne dobiš zmeraj realne predstave  ::)
nasplošno so pa to taka nežna, cartljiva bitja, ki živijo za pozornost svojega lastnika. kjer je lastnik tam je žur. so zelo portpežljivi in prilagodljivi. znajo pa biti tudi posesivni in vztrajni pri zahtevanju pozornosti  ::) super se mi zdi, da jih lahko kljub živahnosti tudi umiriš in so se za crkljanje pod dekico pripravljeni odreči žuru z najljubšo žogico  8)
mah, krasni so!  :-* :-*



As You Like It

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 1
Zadnje čase se nam na sprehodu večkrat pridruži 9-mesečni italijanček Odi in prav pogumno dirja z Galo in Zarah, nazadnje pa tudi z Galino 5-mesečno Tekilo. In tri punce so malega pubertetnika čisto zmešale, še posebej Zarah. ;D Me je mali prav prijetno presenetil s samozavestjo...


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
B ko bi videl Frido od forumašice Nico, podila se je z Albo in še dvema huskycama kot nora. Izredno samozavestna.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
V psarni Desert Queen (Mojca Svetličič) je trenutno na volju še en psiček, starost 11 -12 tednov  :). Italijanček iščeš še eno družbo  ;) ;) ?

Lp


italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0





alfa,
ta mali italijanček je ravno na tej družinski fotki (najsvetlejši) in je moj favorit ;)
jaz sem takoj za novo družbo, gyasi je takoj za...od 3 pa še manjka en glas  ::)
ah, moški  :P
upam, da se mi bo ta želja kmalu uresničila in gyasiju tudi!
malemu flashu pa želim najboljše nove lastnike!  :-*
prekrasen je!
in gyasi je njegov polbratec!!!  :o



alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Italijanček, moram te malo pohecat  :D
Tudi jaz želim malemu Flashu čimprej ta pravo družino  :). Tudi jaz sem že razmišljala o italijanskem hrtu ampak so mi malo predrobni,  premajhni... Očitno so me whippeti očarali  ::).

Lp


italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Tudi jaz sem že razmišljala o italijanskem hrtu ampak so mi malo predrobni,  premajhni... Očitno so me whippeti očarali  ::).

he he jaz pa sem razmišljala o whippetku...no, še vedno je to ena taka tiha želja...a po tehtnem premisleku sem ugotovila, da je kombinacija italijanček+italijanček mnogo lažja in bolj varna kot italijančke+whippet...pomoje bi imela dva italijančka več od igre in skupnega življenja kot en majhen in en velik brat...pa še jaz bi se manj sekirala  ::)
so pa oboji krasni  :-* enkrat hrt, za vselej hrt! kajne?  8)






alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
so pa oboji krasni  :-* enkrat hrt, za vselej hrt! kajne?  8)



Se popolnoma strinjam  ;D.

Lp


italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0

Tudi jaz želim malemu Flashu čimprej ta pravo družino  :)

čisto sveža novička :)
mali flash je že našel svojo ljubečo družinico! bravo flash! pa na mnoga skupna leta!
zdaj pa išče družinico še njegov bratec! držim pesti še zanj!  8)



levriero

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Jaz vem, da bo naso druzinico obvezno povecal se en italjancek :) Morda spet moder  :-[



nico

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
No, danes pa mineva točno eno leto, kar smo domov pripeljali našo Fridiko  ::) - majhno kjuti tresočo prestrašeno kepico! Če samo pomislim, kako smo bili v začetku negotovi, tako mi kot verjetno tudi ona ???
No, danes je že prava barabinka in odlično se razumemo  ;D

In kako Frida te dni prenaša tole slabo vreme?




italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
No, danes pa mineva točno eno leto, kar smo domov pripeljali našo Fridiko  ::) - majhno kjuti tresočo prestrašeno kepico! Če samo pomislim, kako smo bili v začetku negotovi, tako mi kot verjetno tudi ona ???
No, danes je že prava barabinka in odlično se razumemo  ;D



hej, nico! iskrene čestitke za prvo obletnico!  :o fridi vse čestitke, da je našla pravo družinico  8)
še na mnoga skupna leta...predvsem brezskrbna in polna fridinih vragolij!
fotka pa je fenomenalna!  8)



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Nico lepo praznujte prvo obletnico.

Fidi pa koš  :-*. Krasna fotka.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Odgovori #346 : 01 November 2008, 18:36:13
Happy birthday!

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


As You Like It

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 1
Odgovori #347 : 02 November 2008, 19:04:41
Evo še fotki malega osvajalca Odija, ki sem ga omenjal v zadnjem mojem postu:





 ;)


alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Odgovori #348 : 02 November 2008, 21:44:49
Pravi lepotec  ;D, pa zelo velik je videti zraven male whippetke (Tekile?)  ::)

Lp


italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #349 : 03 November 2008, 08:02:49
B, a veš mogoče iz katerega legla prihaja? oz. vzreditelja? takole po fotki me po konstituciji zelo na gyasija spominja, po barvi pa na gyasijevo mamico...a je možno, da je iz mojcine vzreje?
a je ta psička vaš mladiček? ker sicer je odi res ogromen  8)
krasna sta oba!  :-*  :-*




Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #350 : 03 November 2008, 08:08:06
Kljub temu, da je tole na sliki Tekila, se mi Odi zdi ogromen za PLI.

Ampak je pa prav posrečen s tem repkom gor. To prav redko vidiš.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #351 : 03 November 2008, 08:16:21

Ampak je pa prav posrečen s tem repkom gor. To prav redko vidiš.

ko, je italijanček sproščen in samozavesten, drži rep zmeraj pokončno. to opažam predvsem pri psih. še posebaj, kadar zavohajo psičko ali na sprehodu kakšno zanimivo sled. tudi na razstavah sem že videla italijančke, ki so rep ves čas nosili pokončno...ni tako redko.
psi, ki niso na sprehodih povsem sproščeni, so bolj plahi, pa imajo repek ves čas spuščen ali celo spodvit pod trebušček.
tole z repkom mi je zelo zanimivo in pri gyasiju ves čas preverjam in hitro vidim kako se v nekem okolju ali situaciji počuti ;)



kunigunda

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #352 : 03 November 2008, 16:17:29
Pozdravljeni hrtoljubi...
pa sem ga dočakala...., najlepšega, najbolj pridnega, najbolj super-mega-zakon psa na svetu!!! mojega italjančka :o( Flasha- najsvetlejši na sliki)
Ko sem pisala na forum, sem bila resnično prepričana, da bom vzela sivega italjančka, enkrat drugo leto spomladi.... Ko pa sem izvedela, da je leglo že zdaj in ko sem videla kužeke.... :'( sem se v sekundi odločila ZA!!!  In mi sploh ni žal! Sem verjetno najsrečnejša in posnosna lastnica psa, daleč na okoli :P
Glede na to, da me je tako zelo skrbelo, kako bom s kužekom, ko bo mali in v primeru potovcanj,kako ga bom vzgojila in vse ostale dileme, ki sem jih imela TOLIKO časa,....sem tako pozitivno presenečena, da se vsak dan samo čudim, kakšno idealno bitje imam doma ;D

Uglavnem, sem presrečna lastnica in novopečena Št.1 fan-ica malega italijanskega hrta!!! Še vedno pa iščemo popolno ime, ki pa seveda ni nikoli tako lepo in popolno kot je naš psiček ::)

PS: Zanima me če je kdo od italijančkov na forumu iz ljubljane? Midva se veliko sprehajava po LJ. Tivoliju. Bi bila zelo vesela kakšne hrtovske družbe :)

Lep pozdrav Gaja in Flash ( oziroma najverjetneje Monty ali Edward ;))

PS2: Sem nova na forumu in mi nikakor ne uspe pripet fotk....Glejte družinska fotka z rjavimi italijančki.



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #353 : 03 November 2008, 21:27:35
Pozdravljeni hrtoljubi...
pa sem ga dočakala...., najlepšega, najbolj pridnega, najbolj super-mega-zakon psa na svetu!!! mojega italjančka :o( Flasha- najsvetlejši na sliki)
Ko sem pisala na forum, sem bila resnično prepričana, da bom vzela sivega italjančka, enkrat drugo leto spomladi.... Ko pa sem izvedela, da je leglo že zdaj in ko sem videla kužeke.... :'( sem se v sekundi odločila ZA!!!  In mi sploh ni žal! Sem verjetno najsrečnejša in posnosna lastnica psa, daleč na okoli :P
Glede na to, da me je tako zelo skrbelo, kako bom s kužekom, ko bo mali in v primeru potovcanj,kako ga bom vzgojila in vse ostale dileme, ki sem jih imela TOLIKO časa,....sem tako pozitivno presenečena, da se vsak dan samo čudim, kakšno idealno bitje imam doma ;D

Uglavnem, sem presrečna lastnica in novopečena Št.1 fan-ica malega italijanskega hrta!!! Še vedno pa iščemo popolno ime, ki pa seveda ni nikoli tako lepo in popolno kot je naš psiček ::)

PS: Zanima me če je kdo od italijančkov na forumu iz ljubljane? Midva se veliko sprehajava po LJ. Tivoliju. Bi bila zelo vesela kakšne hrtovske družbe :)

Lep pozdrav Gaja in Flash ( oziroma najverjetneje Monty ali Edward ;))

PS2: Sem nova na forumu in mi nikakor ne uspe pripet fotk....Glejte družinska fotka z rjavimi italijančki.

vau! kunigunda!!!!!!!! iskrene čestitke! super, da si končno dočakala svojega italijančka!  :-*
moram ti reči, da je bil flash moj favorit. mojca mi je namreč nekaj dni preden je malega lepotca oddala, poslala nekaj 'družinskih fotk' in sem se zagledala prav v flasha. zaradi svoje svetle barve mi je padel v oči. ima tudi zelo lepo glavico ;)
si kar predstavljam, kakšno veselje je v vašem domu :)
uživajte max in upam, da boš z nami delila vaše dogodivščine in kakšne fotke!
želim vam obilo lepih trenutkov, flashu pa pošiljam koš poljubčkov  :-*
pozdrav iz mb



nico

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #354 : 04 November 2008, 07:21:33
Kunigunda,
super, fino da si se odločila!!! In da nisi čakala na pomlad!!! Dobrodošla med nami  :o navdušenci nas svojimi najbolj luštnimi in najbolj posrečenimi peskoti! Uf, koliko veliko veselja te še čaka...

No, mi sicer nismo iz Ljubljane, smo pa zelo blizu in večkrat tudi sami zaidemo v Tivoli in na Rožnik...tako, da bi bilo super, če bi se kdaj srečali!!! Frida je vendarle Flashova polsestrica....
Uživajta še naprej!!!
Lp Nika



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #355 : 04 November 2008, 08:32:38
ah, ko vas je toliko v ljubljani, bomo pa tudi mi enkrat prišli na vaš konec, da gyasi končno spozna svoje mlajše polsestrice in polbratce :))
nico, že toliko časa čakam na naše srečanje, da bom res morala nekaj ukreniti v tej smeri ;)
flasha bi pa prav rada srečala v živo, da se o njegovi lepoti prepričam na lastne oči  :-*
kunigunda, moraš priznati, da drži dejstvo kot pribito. in sicer, ko se enkrat zaljubiš v italijančka, ni poti nazaj  :P
uživajte s svojimi palčki!



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #356 : 04 November 2008, 08:50:26
Kunigunda, dobrodošla!  ;D  :o Jaz sicer nimam italijančka, ampak daljno žlahto - mančester terierja, ki se zelo lepo ujame z malimi dirkajočimi žvercami. Lahko se kdaj zmenimo za pasje dirke v Ljubljani ali pri nas, bolj na Gorenjskem koncu. Skupaj s Frido, ki jo Casper obožuje. Prilagam nekaj slikic v dokaz  8). Avtor je lastnik tele simpatične male in zelo hitre italijančice.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #357 : 04 November 2008, 08:51:49
Frida in neumorni osvajalec Casper

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #358 : 04 November 2008, 08:59:33
Kunigunda čestitke! Lepotca ste izbrali  :-*.

Zdej se pa hitro zmeniti s Casperjem in Frido. To bo veselja in dirkanja. Pa ne pozabite slikati!

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #359 : 04 November 2008, 09:14:34
casper!! kakšne lušte mi delaš s temi krasnimi fotkami!  ::)