Mali Italijanski hrt [Piccolo Levriero Italiano, Italian Greyhound]

jenny3 · 241593

italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
joj, mali 'gyasi'  :'(  :'(
res žalostna novica....si sploh ne predstavljam  :(

hurinu iz srca želim, da ostane nekje blizu vas, ker sem na razstavi v mb opazila, kako zelo je navezan na vašo družinico...

bom malo povprašala naokoli....ah  :(

verjetno bi bilo v pomoč, če malo opišeš hurinov značaj.

vso srečo mali lepotec!  :-*









Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Res škoda. Želim mu lep domek.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
 :( Čimprej mu želim, da najde nov topel dom. Upam, da ste prepričani, da je samo pasja dlaka kriva zdravstvenih težav vašega otročka. Če ja namreč še v kombinaciji z kakšnim drugim alergenom potem ni nujno, da pride do izboljšanja  :'(. Tako smi imeli tudi mi primer pri mojem sinu - alergijo na mačjo dlako in na pršice. Res pa je, da otrok ni bil tako manjhen, pa tudi težave so se pri njem izražale drugače. Vsekakor pa traja lahko nekaj mesecev, da se odstranijo vsi alergeni  iz stanovanja. Verjamem, da je vaša odločitev premišljena v dobro vseh  :).

Lp


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Podobno je pri mojih dveh nečakih. kombinacija parih alergij, med njimi tudi na živalsko dlako, ampak je minilo. Bilo je na čase celo tako hudo, da so hiteli po injekcijo v bolnico. Predvsem nevarna je pršica, ki jo imam tudi sama.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Verjamem, da vam ni lahko. Upam, da boste našli dobrega lastnika in topel dom.
Malemu in vam pa vse dobro.

P.s.: izjemno korektno in pošteno, da tako tukaj kot na bolhinem oglasu navajate razloge za oddajo.



levriero

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Vzroki za astmaticni bronhitis so tako genski kot fizični. Hurinko je namrec navihan, pobere vse kar je na tleh, kar je na kavcu, polize in pogrize vse kaj mu pride pod roke, tako da ni samo dlaka, ampak nasplosno vse cesar se dotakne :) Sincek je zdaj v teh letih ko bo zacel plazit, in mislim da je najbolje da Hurinko gre nekam kjer teh tezav nebojo imeli, ter ga nebojo odrivali od sebe, saj vsi vemo kaj pomeni pri IGjih, ce mu ne posvecas pozornosti.


Ga. Helena se je sicer ponudila da ga vzame nazaj, vendar pod pogojem da ga sam odpeljem do Ceske meje, kar pa mi trenutno nikakor ne ustreza, tako da bom se se dalje potrudil in probal poiskat pravo druzinico za Hurinka. Par interesentov me je ze poklicalo, eni so se odlocali med Italjanckom ter Pekinezerjem  :-\ ::) :)

Vas bom sproti obvescal.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Seveda, alergija na dlako je v veliki večini posledica pasje sline - ko se umivajo.

Samo,da se dobro izteče, da mala miška dobi topel domek, vaš sinek pa zdravje.



Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Hrt

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
levriero, nočem nikomu soliti pameti, ampak morda bi ti povedala našo izkušnjo z bronhitisom.
Tudi moja hčerka je imela napade bronhitisa, pa laringitise ...skratka, bilo je hudo ... :(

Seveda smo posledično s tem imeli tudi terapijo in se doma znebili vsega kar bi lahko povzročalo težave, le pes je ostal pri hiši.
In zakaj? ker nam je zdravnica tako svetovala ...
Razložila nam je namreč, da je lahko eden izmed vzrokov tudi dlaka psa, ampak da je še toliko vsega naokrog kar povzroča težave z dihali (pretirana čistoča, ki jo ponavadi imamo doma starši z malimi otroci, kar posledično privede do tega, da vsa ostala nesnaga-v zraku, zunaj, v talnih oblogah, zavesih ...lahko povzroči tako hude reakcije pri otrocih), da nam je na koncu svetovala, da naj psa obdržimo, ker bo otrok tudi to težavo prerastel in da sploh ni nujno, da ko bomo dali psa od hiše, da bodo tudi težave izginile.
In res je, ko je naša hčerkica dopolnila 5 let, so tudi vse težave izzvenele ...Čisto tako potiho kot so se priplazile, so nas tudi zapustile.
Če malo pogledaš okrog sebe, lahko opaziš, da ima že vsak drugi otrok težave z bronhitisom, laringitisom, alergijamu ..., ampak ni nujno, da je za to kriv ravno domači pes ali drug ljubljenček.
Koliko predelane hrane zaužijemo, koliko kemikalij v zelenjavi ..., kakšen zrak dihamo ...  :-\ seveda, tudi to vpliva na dihala in malčki, ki še nimajo končno razvitega imunskega sistema pokažejo vse to v obliki težav z zdravjem ...

Daj sinčka testirati, preden se 100% odločite, ker morda vam bo kdaj žal, da ste se odpovedali vašemu pasjemu malčku ... ;)

Malo sem zasmetila temo, ampak srčno vam želim, da se boste odločili prav ... :)

p.s. če še želiš kaj izvedeti mi prosim piši na ZS, rada ti bom povedala ...


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Italjanček vse najboljše, veliko lepih trenutkov z miško Gyasijem  :-*.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Vse naj, naj, naj... :)  :-* :)
Se vidimo v Ce?



levriero

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Mali Hurinko je od nedelje član nove družinice.

Izlet na Hrvaško (Virovitica) smo družinsko opravili v nedeljo, okoli 16.00 ure je Hurinko spoznal svojo življensko partnerico Lindo :) Slik zaenkrat še nimam, naj pa vam povem da sta enaka kot jajce jajcu, samo da je Linda za pol manjša :)




Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Super sem vesela te novičke! Lepo, da ste se potrudili poiskati nov dom.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Super, da je Hurin dobil nov dom, pa še takšen z družbo  ;D.

Lp


italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
alba in SG, hvala za lepe želje!  :)
SG, žal me ne bo v celje, ker še kar praznujemo RD  ::) 8) sicer pa sem kar malo razočarana nad številom prijav. če sem prav gledala, bo skupaj le 15 hrtov?...in nobenega italijančka??  ???
sicer bo priložnosti za naša srečanja še kar precej...morda že na razstavi v mb?  ;)


levriero, zelo sem vesela, da ste našli hurinku nov dom. super, da bo imel tudi pasjo družbo. potem mu bo menjava družinice nekoliko lažja...upam, da tudi vam.
pričakujemo fotke!  ;)



Kajam

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Evo toliko, da vaš še jaz malo pozdravim! Poskusila sem se že enkrat  javiti pa mi ni uspelo in upam, da tokrat mi :)
Sem se razveselila in nasmejala, ko sem brala poste in gledala fotke vaših ljubljenčkov. Ena od srečnih lastnic italijančkov sem tud jaz. In sicer malega Fasta. Bratca od Nikite, Flay in Flesha (sedaj ima drugo ime).

Evo še dve slikice:





lep pozdrav vsem :)

Kaja in Fast




Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Še ena krasna miškica  :-* :-*.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
pozdravljena kaja in fast!
dobrodošla med nami  :)
kot vidim se fast razvija v pravega lepotca! pravi mali cuker  :-*
upam, da nas boš razveselila še s kakšno fotko ter nam zaupala kakšno zanimivo prigodo. ne dvomim, da jih imate s svojim palčkom veliko na zalogi  8)
želim vama obilo lepih in predvsem crkljivih trenutkov. teh ni nikoli dovolj za naše kosmatinčke, kajne?
gyasi pošilja svojemu polbratcu mokre poljubčke  :-*



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Pozdrav obema, Kaja in Fast. Zelo zelo luštkan mulček!

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


Kajam

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Crkljanja pa res ni nikoli dovolj :) sej zato jih pa imamo a ne? ;)
poljubček nazaj gyasiju 



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Ojla,

prijateljica se zanima za nakup malega italijanskega hrta. Zasledila sem, da je v Sloveniji registrirana psarna Desert Queen. Se vam zdi v redu vzrediteljica? Ima dobre in zdrave pse?

Je morda še katera psarna pri nas ali v tujini?

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


nico

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Živjo!
Naša Frida prihaja iz te psarne in iz lastnih izkušenj lahko povem, da je Mojca zelo dobra vzrediteljica.
Zelo skrbno skrbi za to, s katerim samcem bo parila svoje psičke. Mislim, da je lahko zgled tega, kako se skrbi za kakovost pasme. Tudi mladičkom se prve tedne lepo godi - meni osebno to veliko pomeni!!! Jaz sem jih lahko prišla pogledat, se natančno pozanimat kako in kaj, ker prej te pasme nisem poznala.
Glede zdravja ne vem, kakšne izkušnje imajo drugi lastniki, ampak naša Frida je zdrava...
Všeč mi je tudi to, da smo še naprej v kontaktu in če me karkoli zanima, jo lahko pokličlem in mi glede na svoje izkušnje pomaga.
Zdi se mi, da je to lahko velika prednost tega, da si prijateljica  psička priskrbi v Sloveniji.
Lp Nika



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Hvala za mnenje. Ni še 100% odločena, da bo psa sploh imela. Mora še dobro premisliti, če ima dovolj časa za mladička in potem +-15 let za odraslega psa.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
pozdravljena zoe,
tudi moj italijancek prihaja iz omenjene psarne in imam prav tako kot nico pozitivne izkušnje. se podpišem kar pod vse njene besede :)
kar nekaj psarn je v bližnji avstriji in italiji, a je bilo tudi meni pomembno, da je vzreditelj iz slovenije in 'pri roki' ;)
pasma naslošno ni podvržena veliko gensko pogojenim boleznim. kot velja za večino malih pasem, potrebujejo tudi italijančki pozornejšo nego zobk.
nasplošno so kužki zaradi hitrosti bolj izpostavljeni poškodbam. s temi smo se pri nas kar nekaj krat srečali, a hvala bogu ni bil nikoli nič hujšega...trkam na les  ::)
zoe, tvoja prijateljica naj dobro premisli, preden se odloči za katero koli pasmo. italijančki pa so gotovo pasma, ki potrebujejo neizmerno veliko človeške pozornosti, ki si jo znajo tudi uspešno izboriti. znajo biti pravi mali izsiljevalci pozornosti  ::)
da bodo v obdobju zrelosti dobro socializirani in ne bodo imeli psihičnih težav, se je treba z njimi veliko ukvarjati in jih seznanjati z raznolikimi situacijami.
osebno sem neizmerno zadovoljna z izbiro pasme kot tudi psarne  8)
lp



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Nika, bi se dalo kakšno slikco vaše nove luštkane pridobitve (kako se tole grozno sliši  ;D) videti skupaj s Fridico? A ga italijančica fejst čuva?

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


nico

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
“Pridobitev” je še vredu, večkrat slišim: “ja kaj ste pa nabavli?”, ali pa “kaj ste pa pridelali?”...
Skupne fotke nimam še nobene  :-[ sva hotela slikat Frido, kako s prednjimi tačkami skoči na rob košarice in gleda tamalega, ko spi, ampak fotoaparat ni bil nikoli pri roki. Zdaj pa tega ne dela več, verjetno zato, ker ga tako ali tako (pre)pogosto sliši  :)
Se mi zdi, da se je že navadila, tudi ko mali joka in če nisva zraven, se ona obvezno skobaca iz dekice in živčno spremlja, kaj se dogaja... Je pa verjetno tudi že opazila, da se je število njenih sprehodov povečalo za 100 % in ko vidi, da je v akciji voziček, tudi sama prileti k vratom...jo pa vzameva povsod s seboj, kamor gremo z malim... 



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Nico čestitke za pridobitev! Se pa strinajm, da ga ni lepšega kot vozek in pesek, pa šibaj!

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Ja, ljudje imajo zanimive komentarje. Meni pogosto rečejo "če smo naročili". Seveda gospa. Na ebayu  ;D  >:D

Mi je pa tudi že ena starejša teta naredila predavanje, kako imam lahko noseča psa v naročju, da se to njej gravža, kako se kar k meni stiska  ???  :'( in da bom že videla, ko bo dojenček prišel na svet. pes bo šel zihr od hiše, ker ona pa še svoj živi dan ni videla kužka, ki bi hodil ob otroškem vozičku.  ::)  ??? Za crknit!  >:(

No, mi čudaki pa ves čas govorimo, da bomo kmalu štirje...  :)  ;D  :o Midva, detece in Casper. Ki že sedaj ful rad počiva na mojem trebuščku in posluša, kaj se noter dogaja. Ščekira vse na novo prinešene stvari za dojenčka in kot pravi Nika, bo tudi zelo kmalu dojel, kako je fino iti na sprehod tudi dopoldan, ko je sedaj sam doma in spi.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Nepasji ljudje ne bodo nikoli razumeli nas pesjanarjev. Se sploh ni vredno sekirati :). Psi so velikokrat bolj čisti kot kaki ljudje.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


nico

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Mi je pa tudi že ena starejša teta naredila predavanje, kako imam lahko noseča psa v naročju, da se to njej gravža, kako se kar k meni stiska  ???  :'( in da bom že videla, ko bo dojenček prišel na svet. pes bo šel zihr od hiše, ker ona pa še svoj živi dan ni videla kužka, ki bi hodil ob otroškem vozičku.  ::)  ??? Za crknit!  >:(

Jao meni, pa kje tebe najdejo ti čudaki? Pa koga briga, če se njej to gravža ?!?!? No, tale gospa bi morala videt naju s Frido in se prepričat, da gresta kuža in voziček še kako lahko skupaj  :)
Sicer je pa nevrjetno, koliko komentarjev sem jaz slišala na temo dojenčkov in kužkov - kako bo Frida ljubosumna in revica zapostavljena in da bo začela stvari uničevati, samo da bo dobila našo pozornost... Pa kaj še! Če pravilno pristopiš k zadevi in tudi pesota spustiš zraven k dojenčku in da ga jemlješ s seboj (če je to seveda mogoče), potem gre uvajanje čisto lepo... Saj to je podobno kakor pripravljanje starejšega otroka na novega bratca ali sestrico (no si predstavljam, bomo še videli  ::) )

Alba, hvala za čestitke!



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Tudi jaz mislim, da ob pravilnem pristopu ne bi smelo biti težav. Mi je pa logično, da bo pes povezoval dojenčka in izgubo pozornosti, če ga čez noč začneš odrivat ali bog ne daj (eni res to naredijo), ga kar naenkrat vržeš iz hiše in prestaviš v pesjak. Halo.

Čudaki so pa povsod. Saj se sploh ne trudim, da bi me razumeli. Ženski sploh nisem nič rekla, ker ni vredno zapenjat s takimi...

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943