Mali Italijanski hrt [Piccolo Levriero Italiano, Italian Greyhound]

jenny3 · 241474

Leiah

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 2
Nico cestitke tudi z moje strani za narascaj!

Ja pri meni so bili isti komentarji, pa poleg tega pa seveda se dodatni pa sedaj bosta morala kuzka od hise, ker otrok in pes ne grejo skupaj. Ko sem jim pa se rekla da je tudi macka doma in to izkljucno v stanovanju je bilo pa zgrazanje na kubik  ::)
Kaj hocemo ko smo pa taki cudaki mi zivaloljubci  :P

p.s.
kaka slikica pa je resnicno zazeljena, da vidimo kako paseta skupaj  ;D

Lp, sonja


italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
u, kakšne novice v tako kratkem času  :o
nico, iskrene čestitke in seveda fridici za novo družbo  ;)
tudi mene kakšne fotke zanimajo  ;D
je včeraj tudi naš gyasi prvič v življenju videl majčkenega dojenčka...svojo malo človeško 'sestričnico' in me je prav presenetil z odzivom. takoj je zaznal, da je prisotno novo bitje in je bil neznansko radoveden. obenem pa zelo pozoren in nežen. nič lajanja in pretiranega skakanja. ful je bil zaposlen z ovohajavjem  8)
nico, še kaj izkušenj podeli z nami. pa obilo skupnih užitkov!!!!!!!!!!  ;D



nico

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
No, pa imam končno par fotkic naših dveh otrok  :)

"tale je pa že naš!"


"izija ne dam"


"na kavču je dovolj prostora za oba"


Sicer je pa tale stolček, v katerem leži mali, všeč tudi Fridi. Že dvakrat sem jo ponoči zalotila, kako se je prešvercala v njega, se udobno namestila in zaspala. Prvič mi je bilo tko kjut, da sem jo s težkim srcem popokala na svoje mesto...no ta drugič je pa bilo treba nastopiti malo bolj ostro :'(



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
kako idilične fotke   :-*
oba sta tako sladka.
očitno se fridica zelo dobro znajde v vlogi varuške ;)
krasna sta!



alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Lepe slike vaših dveh otrok  ;) :D. Frida sigurno uživa ob dojenčku, v pa seveda z obema  ::). Je bila kaj ljubosumna na začetku  ???

Lp


Leiah

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 2
Luštne slikice, je videti da vam ni dolgčas  :)

Lp, sonja


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Prijateljica, ki sem jo omenila prej, se je z družino odločila za psa, ampak so se odločili za whippeta.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


nico

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Je bila kaj ljubosumna na začetku  ???

Bolj kot ljubosumna, je potrebovala veliiiiko več pozornosti, kot sicer. Smo malo pazili, tako da je vsak, ki je prišel poledat malega, najprej tudi Fridico pobožal in pozdravil, pa je kar šlo... Zdaj pa to zgleda tako, da ima v eni roki igračko za sineta in maham z njo, v drugi pa Fridino igračo, pa se še z njo pulim....še dobro, da imam dve roki  pri roki ;D



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Nico super ste! Cukerček je tale vaš sinček!

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Najprej čestitke za malčka. Kot sem opazila je Frida prava varuška :-*. Mi zgleda da se z Izijem dobro razume :P.
Lp, Ester

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Frida in Casper v Preddvoru. Tamau je pa luštkan, preverjeno iz prve roke  ;D

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Ste se pa nadivjal. :D  Je blo pa najbrž kar težko tako fotko narest, kajne? >:D :-*
No, se opravičujem, ker sem kar vdrla v to temo :-\ :-[, ampak so mi teli hrtki takooo všeč, da sem se takoj zaljubila vanje :-* :-*
Hrtka si želim že zelo dolgo, vendar ga dobim šele čez 4 in pol leta :) :(
No, do takrat pa imam čas vse naštudirati, da bom res dobro pripravljena nanj :)

Me pa zanima, koliko so teli hrtki kaj učljivi. Bi bil lahko na varnem spuščen ???, ali se na vsake toliko časa izrazi kak močen lovski nagon, in takrat ne sliši več nič? :'(
Lep pozdrav, Ester

p.s. lahko le poveste naslove spletnih albumov, da pogledam fotke :-[

Še ena luštna, sem jo dobila po mailu od Mojce Svetličič

punčke

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Res so cortkani mali italijančki.... :)  micene male bube....  ;)

L.p.



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0

Me pa zanima, koliko so teli hrtki kaj učljivi. Bi bil lahko na varnem spuščen ???, ali se na vsake toliko časa izrazi kak močen lovski nagon, in takrat ne sliši več nič? :'(
Lep pozdrav, Ester

pozdravljena ester,
italijančki veljajo za bolj učljive med hrti. največkrat delujejo po principu ''ali se mi izplača''  ::) najti je treba motivacijo za psa, s katero se ga da lepo naučiti precej trikcev. moj italijanček je pripravljen ponoviti trikce in se jih na novo učiti le za slasten priboljšek. ker je pasma precej igriva, se lahko psa odlično motivira tudi s kakšno priljubljeno igračko.
za italijančke nasplošno velja, da so bolj plahi in se hitro prestrašijo nepoznanih situacij, zato ni priporočljivo spuščanje z vrvice v urbanih predelih. koliko je mogoče psa spuščati v odprtem prostoru, je odvisno od zgodnje socializacije in navajanja brez povodca. mojca lahko svoje kužke pod nadzorom spušča. medtem, ko našega žal ne moremo. sem mnenja, da je to možno doseči, če se mladička od majhnega navaja na sprehode brez povodca. a še enkrat poudarjam, da je potrebno biti pri tem zelo pazljiv in ves čas budno spremljati, kaj se dogaja v okolici. ko se italijanček enkrat splaši ali zagleda zanimivo stvar, potem nič več ne sliši  :(



esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
oo, hvala za odgovor.  :) Pes bi bil sigurno spuščen le na varnem, in kot mladička, bi ga navajala najprej na vlečko (ker imam slabe izkušnje) to je tako, da pes za sabo vleče 4,5 metrso vrvico, da v primeru, da se prestraši lahko stopiš na vrvico, potem pa pač postopoma spuščala.
No lep pozdrav vsem skupaj, in lahko noč :)

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Živjo, danes sem pred moderno galerijo srečala malega italijanskega hrtka ''pinnocia'' (ni prav napisano)
morda kdo ve kaj več o njem.  :-*

Dobro jutro, Ester

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


kunigunda

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Pozdravljena Esta,

Ravnokar sem se na dolgo in široko razpisala o našem Pinocchiu-Pinu in ko sem vstavila fotografijo( ki je bila prevelika) se mi je vse zbrisalo >:( :'(
No ampak malo krajša verzija... Pinocchio je Mojčino F leglo dveh fantov in dveh punčic, ki so se prekobacali na svet 1 avgusta pred enim letom. Za kužeka sem se odločala kar nekaj let in sem do te prečudovite pasme prišla po kar dolgi poti...Na začetku sem želela iz zavetišča posvojiti manjšega mešanca, nato sem na nekem forumu zasledila problematiko hrtov, in se zaljubila v ta prečudovita bitja...vendar sem si želela manjšega hišnega psa. Nato sem nekega dne, ko sva s fantom kafetkala v Lj. spoznala gospo, ki ima dve italijanski hrtici. Takrat sem prvič v živo videla hrtolinčka in sem vedela da je to to :o
Pina vsi obožujemo ;D Srečo imam da večino časa delam doma, ter tudi ko kam grem gre lahko hrtolin z mano. (Seveda, pa moja mama komaj čaka, da ga lahko kdaj pa kdaj prevzame.  ;) )

Kar se tiče spuščanja s povodca... Jaz Pina spuščam v parkih. Ko je bil še zelo majhen sem ga počasi navajala in ga na začetku spuščala samo za kakšno minutko. Prvič se ga spustila ponoči blizu doma. Nagajivost majhna >:D, je seveda v sekundi zašprinal, jaz pa za njim :'( me je skoraj kap. Okolica je bila seveda varna, tako da je bilo na koncu vse ok. Vragolin me je samo malo preiskušal, saj sem ga drugi dan na istem mestu še enkrat spustila in takrat mi je kot angelček sledil do doma :o
Zdaj je že tako velik, da mu že malo bolj zaupam. Čeprav pri hrtolinu nikoli zares ne veš kdaj in za čem bo zašprintal :-\

Kot pa so tudi drugi že napisali so Italijanski hrti prav posebni kužeki, ki rabijo zares veliko pozornosti in ljubezni ter to znajo tudi zelo dobro izsiljevati ;)
Kakor koli, jaz in mi vsi smo navdušeni. In izbira Italijanskega hrta je bila zame definitivno prava odločivev. ;D

Uživajte in se tukaj še kaj javite :)

Lep pozdrav Gaja in Pino



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
pozdravljena konigunda,
super, da se imate s pinom tako lepo in vsi uživate v njegovi družbi. saj kaj drugega v družbi italijančka tako ni mogoče  8)
me veseli, da si ga uspela navaditi, da je lahko tudi brez vrvice. osebno mi je največji užitek opazovati hrta v svobodnem gibanju...
kar prilepi še kakšno fotografijo vašega lepotca, da si napasemo oči :)
lep pozdrav



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
pa še ena 'bolj sveža' fotka našega sivega princa :)




esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Pozdravljena Esta,

Ravnokar sem se na dolgo in široko razpisala o našem Pinocchiu-Pinu in ko sem vstavila fotografijo( ki je bila prevelika) se mi je vse zbrisalo >:( :'(
No ampak malo krajša verzija... Pinocchio je Mojčino F leglo dveh fantov in dveh punčic, ki so se prekobacali na svet 1 avgusta pred enim letom. Za kužeka sem se odločala kar nekaj let in sem do te prečudovite pasme prišla po kar dolgi poti...Na začetku sem želela iz zavetišča posvojiti manjšega mešanca, nato sem na nekem forumu zasledila problematiko hrtov, in se zaljubila v ta prečudovita bitja...vendar sem si želela manjšega hišnega psa. Nato sem nekega dne, ko sva s fantom kafetkala v Lj. spoznala gospo, ki ima dve italijanski hrtici. Takrat sem prvič v živo videla hrtolinčka in sem vedela da je to to :o
Pina vsi obožujemo ;D Srečo imam da večino časa delam doma, ter tudi ko kam grem gre lahko hrtolin z mano. (Seveda, pa moja mama komaj čaka, da ga lahko kdaj pa kdaj prevzame.  ;) )



Živjo Kunigunda, jaz sem bila tista, ki je pred včeraj moderno galerijo srečala Pina. Zraven pa je bila še Ina, bela majhna kužica, ki jo je Pino ovohaval. (upam, da se me zdaj spomniš)
No, kako je pa Pini ime iz Legla? Ali je Fast :-*, ali njegov bratec :-*
No lep pozdrav vsem skupaj, in adijo

Janja, Gyasi je pa čudovit :-*


''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


As You Like It

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 1
Naša Seta pa danes praznuje svoj 14. rojstni dan... ;) :o







Leiah

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 2
Vse najboljse Seta! Upam da bos se kar nekaj let v druzbo svojim lastnikom!

Lp, sonja


alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Čestitke Seti  ;D , pa še veliko zdravih let  ::)

Lp


italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
setica, vse najboljše! še na mnoga vitalna in razigrana leta. naj te tvoja dvonožnika še naprej razvajata kot se spodobi za pravo damo  :-*



esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Malo z zamudo, pa vseeno Seta vse najboljše, pa glej da lastnika razveseljuješ še nekaj časa!

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Sicer malce z zamudo, ampak vseeno.... Vse naj naj Seta, ter še veliko hrtovskih lumparij ter šibanja ti želim!!!

papa



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #477 : 16 September 2009, 10:25:50
naš fant je danes dopolnil tri pomladi   8)  kako čas beži!
gyasko, da bi se še dolgo stiskal z nami in nas obsipaval s poljubčki  :-* :-*





HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #478 : 16 September 2009, 11:04:00
Gyasko... vse na naj!!! Da boš razveseljeval svoje lastnike še mnoga leta!!! ;D

Tole pa dodajam, mal za branje.... Standard Italijanskega hrta v slikah.... https://docs.google.com/gview?a=v&pid=gmail&attid=0.1&thid=123c2143ca1ebb33&mt=application%2Fpdf&pli=1

papa, Nika



As You Like It

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 1
Odgovori #479 : 16 September 2009, 11:45:59
Vse najboljše Gyasi! ;D