Nemški špic [Deutscher Spitz, German Spitz]

jenny3 · 90595

jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
: 17 September 2006, 09:23:47
O.K-mene pa zanima, kako je z velikostjo in težo nemških špicev...Ko sem gledala v knjige, so bili povsod drugačne mere!mi lahko zdaj to našteje???
(pitlikavi špic,
mali špic,
srednji špic,
volčji špic)
(saj to so vsi...???)


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #1 : 17 September 2006, 09:46:08
jenny, poglej tukaj. Standard je za vse isti.

Kopiram:

"SIZE AND WEIGHT :
Height at the withers :    
a) Wolfspitz/Keeshond        49 cm +/- 6 cm
b) Giant Spitz                    46 cm +/- 4 cm
c) Medium size Spitz          34 cm +/- 4 cm
d) Miniature Spitz          26 cm +/- 3 cm
e) Toy Spitz/Pomeranian     20 cm +/- 2 cm   
      
Dogs under 18 cm undesirable. (psi pod 18 cm niso zaželjeni)   

Weight:
Each variety of German Spitz should have a weight corresponding to its size. (teža je naj primerna glede na velikost) "


http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #2 : 17 September 2006, 12:14:39
O.K-hvala...
Citiraj
a) Wolfspitz/Keeshond          9 cm +/- 6 cm
samo tole pa ne bo prav...hehe :o


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #3 : 17 September 2006, 13:11:00
Ups :-[, jah to bi zdaj popravila, če bi lahko.  ::)

Torej: a) Wolfspitz/Keeshond  49 cm +/- 6 cm

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4 : 17 September 2006, 13:14:44
Ups :-[, jah to bi zdaj popravila, če bi lahko.  ::)

Torej: a) Wolfspitz/Keeshond  49 cm +/- 6 cm

Popravljeno ;)

Lp nina



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #5 : 17 September 2006, 13:17:13
Hvala, ninci! :-*

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #6 : 27 September 2006, 20:43:54
Hay,
veliki nemški špic tudi obstaja. Sem ravno danes odnesla knjigo nazaj, da bi lahko pogledala.
lp,
Anja


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #7 : 28 September 2006, 15:55:04
Hay,
veliki nemški špic tudi obstaja. Sem ravno danes odnesla knjigo nazaj, da bi lahko pogledala.
lp,
Anja
"SIZE AND WEIGHT :
Height at the withers :    
a) Wolfspitz/Keeshond        49 cm +/- 6 cm
b) Giant Spitz                    46 cm +/- 4 cm
c) Medium size Spitz          34 cm +/- 4 cm
d) Miniature Spitz          26 cm +/- 3 cm
e) Toy Spitz/Pomeranian     20 cm +/- 2 cm   
a ni to ta???


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #8 : 03 Oktober 2006, 19:12:08
jenny je to to  :)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #9 : 03 Oktober 2006, 19:14:55
no se mi je zdelo...sem drugače samo odgovorila zoreku hehe :D


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #10 : 04 Oktober 2006, 15:28:31
Hay,
ups spregledala.
lp,
Anja


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #11 : 27 Oktober 2006, 13:36:30
Naša soseda išče leglo srednjih špicev. Lani je njihova samička umrla (starost+bolezen), pa bi radi psa iste pasme... Nikjer pa ne najdejo legla. Enega so menda spomladi zamudili (so bili mladički vsi prodani), zdaj pa nikjer nič. Iščejo rodovniškega psa pet kvalitete. Če kdo ve za kakšno leglo (so kontaktirali tudi KZS) bi bili veseli informacij. Lako na mail ali ZS.
lp
T.
p.s.: Belega iščejo, sem pozabila....

8)


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #12 : 29 Oktober 2006, 17:02:02
Hay,
srednjega špica bodo bolj težko najdli v SLO. Zakaj pa ne poskusijo v Nemčiji ali pa kakšni drugi državi. Bom jaz povprašala mojo sošolko, če bodo njeni sorodniki še načrtovali kakšno leglo, samo so pa neke rjavo bele barve (tako mi je rekla, ko mi je ponujala enega psa). Lahko bi poskusili tudi z malim nemškim špicom, ki pa se razlikuje samo v tem, da je malo manjši. Pa še hitro ga bodo našli, ker jih je več v SLO in tudi bele barve. Oprostite, ker blefiram.
Je pa tudi meni srednji špic še najboljši izmed špicov.
Sožalje, da je umrl.
lp,
Anja


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #13 : 02 April 2007, 19:28:42
Jutri dobim malega nemškega špica(bele barve)starega 3 mesece!!!Jupiii :-*  :-*  :-*



kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #14 : 02 April 2007, 19:48:56
Waw :o od gdaj pa to ::) ste se pa zlo na hitro odločli. Kje ga boste pa kupli in bo imel rodovnik?...sklepam da ne :-\ no skratka super :D
Zakaj se pa niste odločili za posvojitev psa iz zavetišča kot sem nazadnje prebrala??

L.p


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #15 : 02 April 2007, 20:04:46
Tudi moji sosedje so ga (pravzaprav jo) dobili. Pripeljali so jo seveda iz tujine.
lp
T.

8)


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #16 : 03 April 2007, 15:02:33
Kupili ga bomo nekje blizu Maribora,ker je gospa ki ga je rezervirala zbolela in ga bomo potem vzeli mi! :o
Ne rodovnika nima.( :-\ )Je samček bele barve,več pa ko bo pri meni. :D



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #17 : 03 April 2007, 15:04:08
Aja,še to.Razmišljam o imenih Čapi,Tory,Lenny in Aaron.:)



kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #18 : 03 April 2007, 16:00:41
Jutri dobim malega nemškega špica
A ga nisi potem že danes dobila :-[
In kako to da ste se nazadnje odločili za to pasmo ??? in kje ste zvedli za leglo ( sem radovedna  :P)

Razmišljam o imenih Čapi,Tory,Lenny in Aaron.:)
Meni je najbolj všeč ime Tory ampak so tudi ostali ful lepi  ;D 

L.p


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #19 : 04 April 2007, 16:23:18
Hei!Čapi(kot smo ga poimenovali)zdaj mirno spi poleg mene.Včeraj smo šli ponj,v Ruše,kjer sta nas skupaj z njim pričaka tudi njegova mamica in oče.Videli smo oglas v Salomonovem oglasniku.Vzreditelji so nam povedali vse o pasmi,negi vzgoji...Psiček je zaenkrat zdrav,in upam da bo tudi v prihodnje.Na sprehodih je sprva bil trmast in ni hotel za nič na svetu dalje,ampak sem ga danes le "ukrotila".  ;D
Vedno hodi za mano,in če grem v šolo joka najmanj5 minut.Ko pa pridem iz šole pa me celo poliže.Slik še nimam,ker nam digitalec ne dela   :-\ ,pridejo pa takoj ko bom jih imela.   ;)



kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #20 : 04 April 2007, 16:30:37
Alya super  :o :o komaj čakam da vidim še kakšne slikice ( hitro popravite digitalca ;))
Pa še par  :-* :-* :-* za Čapija v mojem imenu.

L.p


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #21 : 04 April 2007, 17:46:05
Alya super  :o :o komaj čakam da vidim še kakšne slikice ( hitro popravite digitalca ;))
Pa še par  :-* :-* :-* za Čapija v mojem imenu.

L.p

Hvala! :D Poljubčke pošilja nazaj! :-*



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #22 : 04 April 2007, 17:49:23
Moram pa pripomniti,da se je naš "špiček" kar 3x polulal v hiši,in to vsakič na istem mestu! ::)  :-\  >:( Oče ga je tako skregal,da še zdaj žalosto gleda.(mu je očitno žal)
Še eno vprašanje:Lahko grem z njim večkrat,npr. 4x na dan na sprehod? ??? Hvala



kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #23 : 04 April 2007, 18:34:26
Še eno vprašanje:Lahko grem z njim večkrat,npr. 4x na dan na sprehod? ??? Hvala
Pomoje takšen majhen pes sploh ne rabi toliko sprehodov drugače pa pomoje lahko greš čeprav js bi na tvojem mestu še malo počakala s toliko sprehodi da najprej malo zraste. Pomoje mu pa tut nebo hudga če ga pelješ 4x na dan na sprehod :P edino če mu ni všeč :-\ ( kdaj približno bomo pa lahko vidli kakšno slikico :-[ :-[)

L.p


popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #24 : 04 April 2007, 18:47:19
O moj bog. Alya, veliko casa si prezivela na tem in drugih forumih, sla od ene pasme do druge, postavljala taksna in drugacna vprasanja,....a nisi pomislila, da preberes kaksne teme o vzgoji, negi, hranjenju, sprehodih, itd.? pes je bil kupljen na horuk, kar ni nujno, da je problem, amapak, zaboga, mores bit pripravljen za to. Mores vedet kaj bos storil z mladicem, ko ga prineses v hiso. Pa ne rabis se zdaj pocutit ogrozeno ali napadeno, amapk to so dejstva. Se mas cas. Pri psu se ucis vsak dan o tem kako bos gradil na medsebojnem odnosu, kako bos regairal ob doloceni stvari...osnova je pa osnova, in brez osnove nemores imet psa. Ce se pa ze zaletis, pa poskusis to resit cimprej. Ni me zmotilo to, da si vprasal o sprehodih, zmotilo me je to da si mesec, dva, tri prezivela na forumu, limala smajlije v bolj ali manj vsako drugo pasemsko temo, pisala kako je lep/a, si 100x premislila, nisi pa se pozanimala o negi ipd. Zdaj pa se vse, malo precitaj, sposodi si kako fino knjigico in uzivaj v druzbi svojega novega pobalina. Ok? ;)

Kathy: kje si pa to slisala, da mladica nesmes vozit tolikokrat na sprehod oz. da ne potrebujue toliko sprehodov. Neumnost. Pasjega mladica je treba peljati ven cimveckrat, 4 krat je za moje pojme premalo. Glede na to, da se ob vsakem razburjenju, po vsakem lulanju, po hranjenju, polula, kaka, to nanese krepoko preko 4 sprehode na dan. Tako, da Alya peljiga cimveckrat, ampak ga ne preobremenjevat.

Lp, Marko

+1



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #25 : 04 April 2007, 18:59:00
Citiraj
Moram pa pripomniti,da se je naš "špiček" kar 3x polulal v hiši,in to vsakič na istem mestu!

Lulal bo še, sigurno. Na mesto kjer je zdaj 3x polulal daj časopisni papir ali stranišče, pleničke, ..., ki ga počasi vedno bolj pomikajte proti vhodnim vratom, psička tudi dobro opazuj, ko vidiš da vohlja po tleh, ali po hranjenju, igranju, spanju ga obvezno vzemi v naročje in odpelji ven, ker če ne boš brisala lužice ;)
Mladička je načeloma potrebno vsaj na lulanje vozit na 2 uri, tako da bo potrebno ven več kot samo 4x dnevno ;)
Kot pa ti je svetoval popo pa si zdaj skupaj s starši hitro preberi čim več o tem kako z mladičkom preživeti prve dni, kako ga navadit na čistočo, itd. itd o tem je napisanega že kar precej ;)

Lp nina



tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #26 : 04 April 2007, 19:04:59
In seveda bo tudi nekaj markiranja kar ni isto kot lulanje! To povej očetu in mu tudi povej razliko med markiranjem in lulanjem. Z lulanjem pes ''izprazni'' mehur z markiranjem pa označuje prostor oziroma teritorij. Markiranjem je še posebej pogosto pri malih pasmah.



kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #27 : 04 April 2007, 19:12:16
Kathy: kje si pa to slisala, da mladica nesmes vozit tolikokrat na sprehod oz. da ne potrebujue toliko sprehodov. Neumnost. Pasjega mladica je treba peljati ven cimveckrat, 4 krat je za moje pojme premalo.
Js sem imela v mislih dalše sprehode pol urne ali dalše :-[ drugače pa točno vem da je mladiča večkrat potrebno peljati ven ampak js temu rečem da ga peljem pred hišo in ne na sprehod drugače se pa ostalo popolnoma strinjam s tabo.

L.p


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #28 : 04 April 2007, 21:57:46
Čestitke za novega družinskega člana!!!

Koliko je pa star sedaj???
komaj čakam slikice!
lp


pomeranc

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
  • Asko
Odgovori #29 : 05 April 2007, 11:58:42
No lepo Alya.Jest mam tudi doma špica če te bo kaj zanimalo vprašaj.

Natasa