Nemški špic [Deutscher Spitz, German Spitz]

jenny3 · 90609

Prue

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #120 : 12 Maj 2015, 14:46:36
Uh kdaj sem se nazadnje tu oglasila :-[. No medtem je moj špicek že popolnoma odrasel, se mu že delajo prve bele dlake na črni bradici :D. Hitro odrastejo, sploh ne vem kdaj sta šli ti dve leti tako hitro mimo :-\. No uglavnem midva uživava na polno, zdaj poleti hodiva na dolge večerne sprehode v bližino rek..uglavnem kjer je bolj hladno. Najprej se je vode bal na smrt, sedaj pa še kar bolj pogumno teka čez nižje predele reke gor pa dol :).
Uglavnem špici so res tako kot pravijo, psi ki se navežejo na eno osebo. In to je zelo očitno, za druge družinske člane se zares bolj malo briga.. so kar užaljeni :-[
Je odličen čuvaj ki opozori, prava mala alarmna napravica. Nihče nas več ne more presenetiti :P
Je vedno dobre volje, obožuje sprehode, ko vidi da se odpravljam prime kakšno igračo ali palčko v gobček in šiba po dvorišču. Nikoli mu ni dovolj, lahko prideš po 2h sprehodu domov, pa greš čez 10 minut po kakšno pozabljeno stvar v avto in bo že skočil na svoje mesto in me gledal 'no ali gremo?'
Na srečo ne kaže navdušenja z lajanjem ampak z vrtenjem. Kar je značilno zanje.
Je zelo učjiv (zelooo motiviran na hrano) vendar se hitro naveliča ponavljanja. Moraš biti zelo dosleden pri vsem kar počneš in pri vseh pravilih ki si jih postavil. No to itak velja za vse pse :)