Nemški bokser [Deutscher Boxer, German Boxer]

Mašy · 1027451

Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Živjo!

Pri nas doma kraljujeta dva navihana pesjana te pasme. Oba sta zelo navezana drug na drugega in komaj zdržita, če ju kdaj ločimo. Sicer pa sta zelo ubogljiva in imata (še posebej Pago) veliko energije. Dodajam še slikce vsakega posebej in eno skupno. :)


Pago (star točno 2 leti) :)


Tyson :D


In še oba skupaj ;D

Sicer pa imata tudi svoj album, katerega si lahko pogledate tukaj! :)

Lp, Maša



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 26 Avgust 2005, 20:17:02
Moj favorit je že od vsega začetka Pago :-* Ima tako dobro belino na facki.

Lp nina



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #2 : 30 Avgust 2005, 08:09:29
ninci tudi moj favorit je pago ;D  men so nemški bokserji tok cortI!  a mi lahko kej več poveste o tej pasmi?

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Lanyca

  • Gost
Odgovori #3 : 30 Avgust 2005, 11:50:08
Ja meni so tudi všeč. Pa Pago je faca. ;)



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #4 : 03 September 2005, 21:11:09
ja ni čudno da se naša ulica imenuje Pasja ulica, saj imamo v ulici tudsi predstavnika te pasme ... oziroma je predstavnica ... Kala ... ;D joo ... toti psi so tako luškaaniiii :-* no sej meni so vsi luškani ... :)



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #5 : 09 September 2005, 19:52:06
a mi lahko kej več poveste o tej pasmi?

Nisem ravno nekakšen strokovnjak, da bi dajala strokovne odgovore, ampak kar boš vprašala ti bom (če bom le znala ::)) z veseljem odgovorila! Najprej pa malo bolj točno povej kaj te zanima!

Lp, Maša

p.s.: Pagec je ob vaših komentarjih postal pošteno ponosen nase. ;D ;D



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #6 : 10 September 2005, 08:12:33
Ok , vem da ne spada v to temo , ampak , ste bili hm ... mislim da 5. ga septembra  ??? vi v zbiljah ( ali v bližini ) na ribah ? Ker smo bili tudi mi tam in sta bila 2. bokserja (1. tak kot Pago ( s tem se je kasneje ena punca šla na travnik igrat ) in eden tak ,kot drugi ( Tyson ali kako mu je že ime ) )???



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #7 : 10 September 2005, 10:15:15
Ok , vem da ne spada v to temo , ampak , ste bili hm ... mislim da 5. ga septembra  ??? vi v zbiljah ( ali v bližini ) na ribah ? Ker smo bili tudi mi tam in sta bila 2. bokserja (1. tak kot Pago ( s tem se je kasneje ena punca šla na travnik igrat ) in eden tak ,kot drugi ( Tyson ali kako mu je že ime ) )???

Ne, to pa nismo bili mi. ::) ;)

Lp, Maša



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #8 : 10 September 2005, 12:42:13
okej , okej  ;D



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #9 : 16 Oktober 2005, 16:20:02
Kaj se je nam zgodilo v petek... ::)

Jaz se s kolesom peljem od Tara pa zagledam en balon, ki zelo nizko leti. Pa šibam domov, kličem prijateljico pa mi ta reče da trenutno nima časa, ker slika balon ki leti nekaj metrov od nje :o. Šibam jaz na travnik in vidim tisti balon kako se nam bliža. ;D Že od začetka je letel nizko, nekje se je skoraj spustil na tla. ;D No, potem odpeljem psa na vrt, da se bosta malo znorela in seveda tudi ona dva zagledata ta balon in se začneta dreti nanj ::) (tako Tyson kot Pago). Sicer se nista bala balona samega, ampak tistega zvoka ki sta ga slišala ko so v balon spustili zrak (ogenj), da lahko leti. Potem je ta balon letel na drugi strani ceste in Tyson je to vneto opazoval. Tudi ko je balon že odhajal je Tyson jezno gledal za njim. ::)

Več slik balona tukaj! ;D

Lp, Maša



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #10 : 16 Oktober 2005, 16:29:06
o tysek in pagec...kekca :) Komi čakam, da jih vidim! Posrečene slikce..

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #11 : 28 Oktober 2005, 14:33:16
Evo, še ena lepa slikca Tyska s prijateljico Friggo (v ozadju) :):



Lp, Maša



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #12 : 03 November 2005, 20:26:49
Ma kok so posrečeni. Ko jih vidiš v živo se ti zdijo najbolj trpeče živali na vsem svetu. Taka faca. Zjokana, da bi kar nap!"%u lastnike kaj tako slabo skrbijo zanje da se njihovi psi tako žalostno držijo  ;) ;D ;D ;D Sem imela priložnost v Živo spoznat hiperaktivko Luno. Zelo zelo lepa psička!  :P Samo kako živahna! To ni zame  ;) :) Ampak isto scrkljana ko sam hudič  ::) Si jo začel božat kar ni vedela a bi letala okoli tebe a bi bila pri miru pa se crkljala  ::) Ko te je že roka pošteno bolela od čohanja  :P pa se je spravla nadlegovat svojo večjo sostanovalko ND Bali s katero sta se malo preganjali sem in tja kolikor je le prostor dopšuščal.  8) 8) ;D

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #13 : 04 November 2005, 13:47:33
... Sem imela priložnost v Živo spoznat hiperaktivko Luno. Zelo zelo lepa psička!  :P Samo kako živahna! To ni zame  ;) :) Ampak isto scrkljana ko sam hudič  ::)

Hehe, Luna je res lepotička! Pa res ima veliko energije, vsaj kolikor se jo jaz spomnim ko sem jo nekajkrat videla :) (tole slikico imam slučajno v albumu - Luna z Bali, v ozadju pa Tyson in Pago ;)).

... Si jo začel božat kar ni vedela a bi letala okoli tebe a bi bila pri miru pa se crkljala  ::) ...

Ja, vidim da je Pagcu podobna. On tudi ne ve kaj bi počel ko ga začneš božat. Enkrat miruje pa se pusti, drugič skače okoli tebe, tretjič se začne pa igrat s tabo pa te kar za rokav vleče, če mu dovoliš. ;D

Lp, Maša



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #14 : 18 November 2005, 20:09:52
Zanimiva novička ... naš PAGO JE STRIC že od 30.08.2005. :) :) Trem lepim rjavčkom (1 samički z belino in 2ma smačkoma - 1 z belino, drugi brez). In smo ponosni na male in našega stričkota. ;D :)

Lp, Maša



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #15 : 19 November 2005, 07:47:30
zadnjič sem nekje srečala mladička te pasme in lastnico vprašala ali je roovniški in ona mi reče ne...potem se ji govorila da je rodovnik za psa pomemben pa mi je rekla da ona ne rabi rodovnika da je to čisto brezveze.....pa rekla mi je da bokserka spi zunaj >:(
aleluja sem se kr stran obrnila pa šla k je nisem mogla več poslušat >:(

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #16 : 19 November 2005, 10:56:44
Kje pa si srečala lastnico z bokserko? :-\



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #17 : 19 November 2005, 11:26:27
v šmarju-sap k jo je pripelala da se navadi različnih zvokov (tuljenja siren) so mel gaslici vajo pa so ljudi reševal iz šole.....  :(

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #18 : 19 November 2005, 11:52:45
No ko pa že mam jaz glih enciklopedijo psov doma, bi pa mogoč lahk napisala kej o bokserjih:

Domovina: Nemčija
Uporabnost: Bokserji so službeni in predvsem hišni psi
Velikost: Plečna višina samca znaša 57 do 63 cm, samice pa dosežejo plečno višino 53 in 59 cm
Dlaka: Bokser ima kratko, svetlečo in gladko dlako. Dlaka je lahko rumene do temno jelenje barve ali progasta, z belimi znamenji ali brez njih ter črno masko.
Nega: Da dlako ohranjamo v dobrem stanju, je potrebno občasno krtačenje z gumjasto ščetko - predvsem v obdobjih, ko pes menja dlako.


Mislim, da je to ta gumjasta krtačka!!

Značaj: Ta veseli, prijazni, spontani in inteligentni pes je dovzeten za učenje, radioveden, z dobrim darom dojemanja, čuječ, vihrav, nekompliciran, pošten, živahen in nenehno v gibanju ter zelo predan "svoji družini".
Šolanje in vzgoja: Pri bokserju moramo najprej nekoliko ukrotiti njegov vihravi in nebrzdani značaj (rad skače po ljudeh), kar pa pri tem inteligentnem in odkritosrčnem psu ne bi smelo delati težav. Bpkserji so zelo primerni za različne športe aktivnosti in so zaradi svoje dovzetnosti za učenje in inteligence dobri službeni psi.
Družabnost: Bokserji slovijo zaradi svojega odličnega razumevanja z otroki. V mladosti korektno socializiran pes naj tudi ne bi imel problemov v stiku z drugimi domačimi živalmi in pri druženju z drugimi psi. Bokserji so po naravi zelo prijazni in ljubeznivi psi, ki člane svoje družine vedno poskušajo zaščititi. Znane obiskovalce vihravo pozdravijo.
Gibanje: Bokserju poskusimo nuditi obilo možnosti za gibanje, le tako se počuti res v svojem elementu. Odrasle pse lahko pustimo teči ob kolesu, zelo radi se tudi igrajo in preganjajo z drugimi psi, v največje veselje pa jim je igranje z žogo s svojim gospodarjem!

Evo to je vse

VIR: ENCIKLOPEDIJA PSOV: ESTHER J.J. VERHOEF-VERHALLEN

+1



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #19 : 19 November 2005, 11:58:51
Ja, tudi mi imamo tako gumjasto krtačo. Isto, le da je cela siva. ;)

Drugače pa je opis fajn. Vse drži, vsaj pri nas. ;)



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #20 : 19 November 2005, 12:00:07
HEHE ... hvalite knjigo ENCIKLOPEDIJA PSOV ne mene, jz sem samo prepisala ... VIR SEM NAPISALA in po moje ne bi smelo bit kakih problemov a ne?? ;D



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #21 : 02 December 2005, 19:13:50
Današnja smešna novička - zanimivost ::):

Tysek se je "pripravljal" na kakanje kot vedno (hodil je v obliki jajca, sem ter tja, da bi našel primeren prostor). A danes ni kakal na travniku, ampak pod eno staro hišo (ki ni naša last in kar naj smrdi ;D ;) ;) hec) na kateri je bil še sneg. No, čez polovico strehe je sneg že dopoldne padel na tla, drugo polovica pa je bila še pokrita s snežno odejo. No, in Tysek dela kroge, kot sem že povedala in kar na enkrat ... pooook, sneg se zvali iz strehe. Ne na Tysa, saj ni hodil tam, ampak kakšne 3 metre stran, ampak za Tyskom. In potem naš pesjan skoči proti snegu, gleda na streho in laja kot da bi videl Boga. ;D ;D Najbrž je mislil, da je na strehi kakšen človeček, ki mu nagaja in ga straši. No, in Tysolino se je kljub temu da smo ga tišali drl na streho, ki niti ni nič kriva. ;D Ko se je končno umiril in poštekal da na strehi ni nikogar se je ponovno začel "pripravljati" na kakanje. :D ;D ;D ;) ;) Jah, naš smeško. :-*

No, lep pozdrav!



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #22 : 02 December 2005, 19:32:08
 ;D ;D ;D ;D ;D Bogi Tyson  :-* Ka pa če bi na njega padel sneg  ::)  ;)

Tudi v naši okolici je en bokser (pred kratkim sta bila še dva  ??? ), pa se pripelejo iz 'centra' k nam na vas  ;) pa ga spustijo, potem pa more letet zadaj za avtom do drujga placa  ::) :-\ Je pa ful scartlan, enkrat mi je sledil, ko sem šla s šole (dolgo nazaj in ja, imajo kar spuščenega  :-\ ), pa sem mu en keks dala, da ni šel za mano  ;D ;D

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #23 : 03 December 2005, 11:18:26
;D ;D ;D ;D ;D Bogi Tyson  :-* Ka pa če bi na njega padel sneg  ::)  ;)

Malce dvomim, da bi sneg kdaj padel nanj, saj Tyson in Pago dobro vesta, da tam včasih pade sneg in se izogibata tistega prostora. Itak pa gresta pod to barakco samo včasih kakat in se sploh ne zanimata za streho, ker imata itak vsak svoj prostor kjer kakata, tam (na njunem prostorčku) pa sneg ne more pasti. :)

Tudi v naši okolici je en bokser (pred kratkim sta bila še dva), pa se pripelejo iz 'centra' k nam na vas pa ga spustijo, potem pa more letet zadaj za avtom do drujga placa.

A pa avto hitro vozijo ko teče za njim? Bogi (no, se vsaj razteče, itak je hiperaktivček (vsaj naj bi bil, če je bokser) ::)). Kašne barve pa je? Pa mogoče veš, če ima rodovnik?

Lp, Maša



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #24 : 03 December 2005, 13:37:03
Barve je takšne kot Pago, mislim ful mu je podoben...ne vem a ima rodovnik, verjetno da ga nima, ker so v tem 'okolišu'  ;) ljudje še kar za cajto..
Avto pelje pač tak....bol hitro že, mislim ne leze čisto počasi  ;) samo se mi ne zdi v redu, ko lahko pes ugre..lahko ga povozi drug avto, karkoli se lahko nardi..je že bolš, če bi se malo dalj pelali z avtom, pa ga ptem na travniku spustili... :-\

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #25 : 03 December 2005, 13:59:53
Avto pelje pač tak....bol hitro že, mislim ne leze čisto počasi  ;) samo se mi ne zdi v redu, ko lahko pes ugre..lahko ga povozi drug avto, karkoli se lahko nardi..je že bolš, če bi se malo dalj pelali z avtom, pa ga ptem na travniku spustili... :-\

Aja, to ga peljejo po cesti oziroma tam kje vozijo avtomobili pa druge reči? :o Ja, no ... to pa res ni dobro! :-\ Pa tisto, da imajo spuščenega tudi ni v redu. No, saj mi itak vemo, da ni prav, ampak oni žal ne. :( Kaj pa drugače? Ima boksi vse kar potrebuje? Hrano, vodo, pesjak ali njihovo hišo (oz. kjer pač živijo) - prenočišče pač, kakšno čohanje in to?

Lp!



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #26 : 03 December 2005, 14:35:10
Kot sem že prej napisala, so oni doma bolj v centru tak da kakšnih 5-8 minut vožnje od nas, in ne vem veliko kaj. Živijo v bloku, psa imajo pa zadaj za blokom v uti. Hrano in vodo ima, ker je lep (ni suh), čohanje ima pa kolker vem od otrok, ker je pač večkrat spuščen, ne vem pa a ga kdo od odraslih tud kaj carta. Kaj več pa ne morem rečt, da ne bi komu delala krivice  ;)

Aja še tisto zarad avtomobila. Peljejo se po cesti ja, vendar ni glavna ::) , pač bolj taka stranska, vendar se tudi pripelje kak avto, traktor ;D, tudi tovornjak..

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Tia

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 17 December 2005, 17:18:16
Lep pozdrav.V naš dom je pred kratkim prišla nemška bokserka Tia,stara je 3 mesece. Prosila bi, če mi lahko svetujete glede sprehoda z njo, saj se zelo upira kadar je potrebno ven. Preden sem jo dobila je bila zunaj, nikoli v hiši  in prav tako njeni starši (kar se mi ne zdi prav). Zelo se mi smili, ker jo moram na silo gonit ven, hodiva pa pogosto, da jo čimprej navadim da bo lulala zunaj in ne v stanovanju.



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #28 : 17 December 2005, 18:23:51
Najprej pozdravljena na forumu, Tia! :)

Mogoče bi prav prišla kakšna igračka, ki jo ima psička zelo rada. In bi potem lepo hodila za igračko, ko bi prišla ven bi jo pa za nagrado dobila. Ali pa s kakšnim priboljškom. Z eno zanimivo stvarjo vglavnem. Pa vedno ko pride ven naj sledi pohvala. In ko je zunaj naj se ji dogajajo čimbolj zanimive oziroma dobre stvari, da bo rada hodila ven. Glede na to, da je bila pri prejšnjih lastnikih vedno zunaj, ji mogoče kaj ni bilo všeč ali je imela s čim slabšo izkušnjo. Pri tebi je pa sicer v hiši in uživa (itak :)), pa se morda boji ven da se ji ne bi spet kaj zgodilo ali pa ker ji pač zunaj ni bilo všeč. :-\
Žal s tem jaz nimam ravno izkušenj, saj sta naša bokserčka vedno rada hodila ven (morda bi ti lahko kdo drug svetoval, čeprav nima bokserja, ampak kakšno drugo pasmo). Upam pa, da bo psička kmalu razumela da ji nočeš nič slabega in je hoditi ven prav zabavno. :-*

Pa še nekaj vprašanj zate. ;D Je Tia rodovniška? Kje si jo dobila? Pa seveda slikce, če imaš. ::) ;)

Lp, Maša



Tia

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 18 December 2005, 09:48:57
Lep pozdrav.
Tia ni rodovniška, dobila sem jo pa v Okroglicah (Loka pri Zidanem mostu). Žal mi slikce noče poslati, moram najprej ugtoviti kako to gre.