Nemški bokser [Deutscher Boxer, German Boxer]

Mašy · 1038346

lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #600 : 17 Avgust 2007, 22:29:54
Sta pa res uživali.  ;D


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #601 : 18 Avgust 2007, 13:17:55
sibila, lusne fotke :)

Malo sem zamudila ampak vse najboljse Bobiju in Divi! :-*

Lp



katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #602 : 19 Avgust 2007, 21:06:19
MAšy, Bobi pravi hvala za čestitke  :-*

Sibila - krasne fotke! Očitno ste uživali   :o



lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #603 : 19 Avgust 2007, 23:34:08
Ja, hvala tudi v Divinem imenu!  :-*


lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #604 : 22 Avgust 2007, 21:56:01
Pride kdo od vas bokserašev na Openbox, ki bo 6.10, v Grosuplju?  :)


katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #605 : 24 Avgust 2007, 09:55:22
Dejte glasovat za DUFF-a

http://www.pedigree.si/vote-for-dog-of-the-month.html#pics

smo na drugi strani bolj spodaj

hvala  :-*



katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #606 : 27 Avgust 2007, 13:58:27



lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #607 : 01 September 2007, 17:49:38
Vsi bokseraši in ljubitelji te pasme, vabljeni na OPENBOX!!! Več o tem in prijavnico najdete tukaj... http://www.zoycik.si/joomla/index.php?option=com_content&task=view&id=2
Mi pridemo!  ;D


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #608 : 02 September 2007, 20:56:24
no,končno bo nekaj za napast oči tudi v moji bližini :P

http://www.dogshow-maribor.org/



lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #609 : 02 September 2007, 21:00:32
Pol se pa tako vidimo.  :D

A na Openbox pride kdo?  :o


katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #610 : 03 September 2007, 08:15:47
Sibila, če hočeš videti predvsem veliko boksrejev, moraš priti dan prej, ker bo takrat specialka za bokserje  :o



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #611 : 09 September 2007, 20:15:10
Vem,vem,brez skrbi ;D

Če bom le lahko pridem oba dva dni pokukat...Bokserčke pa že komaj čakam :P :P :P
A ti,katjaT, razstavljaš?

Danes pa sem bila na tekmi RO v Mariboru...Je bilo tudi zelo zanimivo in veliko pesjanov ;)
Samo Lona je bila mičkeno poredna :-[



katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #612 : 10 September 2007, 08:13:01
Ja, mi se bomo prišli razkazovat  :D  :D

A vidve tekmujeta v RO?



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #613 : 11 September 2007, 18:46:40
Superca,pridem pozdravit če vas bom našla :)

Zdaj sva začeli z RO,v četrtek bo pa prvi "tapravi" trening,
upam da nama bo šlo,glede na to da bo Lona stara že pet let novembra.



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #614 : 23 September 2007, 22:37:54
Mene pa nekaj zanima in najraje zvem od lastnikov"moje" pasme...
Kako se kaj vaši bokserčki razumejo z ostalimi psmi?
Jaz sem najprej mislila,da je moja Lona postala z leti malo bolj "šarf",ker je njena mamica kar precej huda(pa sploh ne do ljudi,do teh je cukerček,tako stanovanje ful čuva,ko jih ni doma,pa malo lastnike pred drugimi psmi :o)in pa da je postala bolj zaščitniška ko je imela mladičke.Ker takrat se je mičkeno začelo kazat in še ni čisto prenehalo...  :-\Torej,sedaj smo ugotovili,da Lonica ni agresivna,ampak da je to obnašanje posledica nezaupljivosti in malo strahu.
No,da opišem:
Lona je do ljudi naravnost pretirano prijazna,se ji kar cela rit vrti,ko jo kdo ogovori,ko je imela mladičke,jih je lahko brez problema vsak crkljal,...Sicer malo renči,včasih celo zalaja,kadar jo kdo iz razdalje ogovarja,ampak če pride bliže se takoj carta in igra.To je menda kot iz neke ipike,daj pridi no ali kaj podobnega.Je tudi sicer zelo "govorljiva"-rada malo pojamra... :)
Postala pa je malo nezanesljiva pri stikih s psmi;včasih je vedno hotela vsakega pozdravit in so bile težave samo,ker se je hotela igrati in so se je manjši psi ustrašili,ker je fejst migala.Slabe izkušnje nima-nikoli je ni noben pes napadel.Sedaj pa se včasih kakih večjih psov kar malo ustraši,postoji na mestu ali se obrne proč,če jo pridejo pozdravit je ok.Pa ne pri vseh,pri nekaterih se takoj hoče igrat.V male pse(tudi mladiči večjih pasem) pa se včasih kar malo zažene.Pa spet ne v vse.Če se oni hočejo igrat je ponavadi ok,včasih pa kar zarenči na njih in malo potegne k njim.Sicer nobenega ne napade,niti se ga ne dotakne,ker je že velikokrat bila priložnost,pa nikoli ni bilo nič.Sicer se po tem,ko jo malo povlečem proč,takoj umiri in ne renči,kvečjemu zalaja še ali pa pihne skozi nos.Pa baje nobenemu ne izgleda agresivna pri tem obnašanju,ampak jaz ne razumem kaj hoče s tem doseči.Distance ne vedno,ker tudi sama malo rine v pse in je ne silim v srečanja.Če smo v kakem lokalu in vidi psa it mimo takoj zalaja,spet ko ji rečem ne,postopoma utihne,renči pa ne.S svojimi prijateljčki(nekateri so tudi mali) pa se naravnost čudovito razume-se jih že na daleč razveseli,zanimivo pa je da se najbolje razume s psmi tipa bul,so pa tudi samojed,mešančki,...Ali je pes ali psica ponavadi ni razlike-kakor kateri.
Ne me zdaj narobe razumet,to ni zdaj nek hud problem,ker se stikom lahko izognem,jo preusmerim,in je vse ok.Zanima me le vzrok za tako vedenje,če bi kdo imel kakšne zamisli,ki jih jaz trenutno ne vidim.Aha,pa včasih odreagira na enega psa dvakrat zapored tako,potem tretjič se igrata,četrtič pa zopet plane proti njemu.Ena ideja je bila,da jo pri neznanih jaz malo napnem z ovratnico(da jo potegnem nazaj,če bi res kaj bilo) in je zato tako.Pa baje,da bi če ne bi bila na povodcu drugače odreagirala,ampak jaz je ne morem v mestu kar spustit in tvegat kaj bo ali ne bo.Drugače pa je dokaj pridna,poslušna,tam kjer ni drugih psov je komot brez vrvice,odpoklic štima,ni problemov skratka.
No,če ima kdo kako idejo,mi naj prosim malo pomaga.Vem,da lahko ignoriram vse druge pse(ko ima žogo ali palico je nič ne zanima bolj),ampak to ni moj namen.Rada bi si pojasnila njeno novo vedenje.
Hvala!



linchaich

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 2
Odgovori #615 : 23 September 2007, 22:41:59
Pozdravljeni bokserasi!

Koncno sem se prijavila se na ta forum. Nekateri me ze poznate, drugi pac ne.

Sem si prebrala nekaj prvih strani, potem pa vse skupaj preskocila in prebrala samo se zadnjo stran. Vidim, da zadnje case nic kaj dosti ne klepetate v tej temi. :-[

No, medtem ko sem pisala tole doooooooolgo sporocilo je vmes prislo se eno dolgo sporocilo. :D

No, pa da se na kratko predstavim tistim, ki me se ne poznate. Doma imamo 2 bokserki - nerodovniski in 2 nemski dogi. Prvo bokserko sem kupila pred 5 leti, ko sem si po izgubi nase prve psicke strasno zelela bokserja. In sem ga po vezah tudi dobila - Lino. Super punca od zacetka pa do danes. Pridna, nagajiva, razigrana, umirjena, prijazna, lumpasta ... ma vse kar bosker pac je. Potem sem se odselila od doma in si po nekem casu zazelela se enega bokserja, tudi za druzbo Lini, ko bom v sluzbi. Zelo sem si zelela belega, a ga takrat nikakor nisem mogla dobiti. In tako sem pri Lininem prvem letu starosti posvojila Aiko, ki so jo pri 11. mesecih oddajali zaradi takega in drugacnega razloga. Prvo srecanje z njo je bilo ... ojojoj, kaksen pes pa je to ... HAHAHA ;D ;D ;D ... ampak ker so jo imeli v pesjaku sem jo vzela. Pa mi se do danes ni zal. Stara je enako kot Lina, je pa pravi hudicek, drugace pa scrkljana, da ji ni para, prebrisana, simpaticna, vcasih mala smotka, drugace pa danes zame super lepa punca ... hehe ... ampak prvega srecanja z njo pa ne bom pozabila, ker mi je bila res strasansko grda ... noge na O, pa taaaaaaaako luknjo v glavi, pa ojojoj. ;D

No, tako ... tako se je zacela moja bokseraska pot. Potem sem spoznala fanta (clan foruma pod nickom Maticc) ... preko psov ;D oziroma celo foruma ... in tako dobila v "posvojitev" se 2 nemski dogi ... Ero in Dono. Ja, doge so mi bile vedno strasansko vsec, zdej ko imam pa dve doma moram pa priznati, da ga cez bokserja NI!!! Ceprav ... po karakterju sta dogi bolj bokserja in bokserki bolj dogi ... doge sta, ena se bolj kot druga, zelo aktivni, bokserki pa zelo umirjeni. :D
V glavnem ... vse so punce in super se razumejo ze od vsega zacetka.

No, ampak to se ni nasa cela druzinica. Kmalu se nama je pridruzil novi clan ... najin sinko Gal. Danes je star dobro leto in pol. Pse ima zelo rad. Sicer smo imeli obdobje, ko jih je samo scipal in tolkel po njih (na sreco so vse stiri ZELO potrpezljive!!!), ampak je danes situacija veliko veliko boljsa in do tega pride le obcasno. Moram pa priznati, da je tudi on bolj bokseras kot dogas :D (bomo videli kaj bo rekel Maticc ce bo tole prebral ;) ), ampak mogoce se bo situacija kasneje kaj spremenila (doge imajo sicer rade otroke, ampak raje tiste malo vecje). Doge namrec niso taki otroci kot bokserji in ga niti ne opazita prav dosti, Lina in Aika pa zelo in se z njim tudi zelo radi igrata, ce sta le pri volji. In pri njima se tudi zelo zelo rad crklja, pa ceprav na sredi ceste - se kar uleze na njiju. :)

No, tole je na "kratko" moj opis, da boste vedeli s kom se pogovarjate.

Ampak ker ste cisto na zacetku teme govorili o unicevanju nasih bucmanov, vam moram priloziti ze staro, 100x zlajnano slikco, ki mi bo za vedno ostala v spominu:

Takole so zdelale mojega ogromnega medveda. :D :D ;D ;D

Tole je slika ze izpred treh let, ko smo za cimro imele se bernsko plansarko (ki jima je bila pri delu v pomoc! ;) ) - takrat se ni bilo dog zraven. ;)

Pa da ne bom ze takoj sporocilo zasula s slikami ena skupinska z morja 2 leti nazaj:

Aika, Lina, Era in Dona od leve proti desni.

In ker sem na pasjem forumu se spodobi, da objavim sliko sina v druzbi psov:
Takole je prvic zaspal pri njih - do danes se je to zgodilo samo 2x (prvic na Aiki, drugic na Lini).


Lp, Ursa

PS: Glede OBF-ja ... jaz, Gal, Lina in Aika pridemo, ce bo le Gal zdrav (danes trenutno ni!), Matica, Ere in Done pa ne bo - Matic ima sluzbo, jaz pa vseh 4-ih v tako veliki druzbi psov ne mislim nadzorovat, pa se Gala zraven ;D . Tako da bosta Lina in Aika kar dovolj.



linchaich

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 2
Odgovori #616 : 23 September 2007, 22:57:21
Sibila ... pa ti bom jaz kar takoj odgovorila.

Moja Lina je tudi z leti postala malo bolj sitna. Ampak zaenkrat ni krize. Vidim, da se ji pozna da nima druzbe tako kot jo je imela vcasih VSAK vecer, pa tudi cez dan. Tu pac ni psov, ki bi hodili na nek dolocen konec, da bi se s psi malo poigrala - edino ko se za Zajcjo zmenimo (ampak to ni vsak dan!). Druzba domacih psov pa seveda ni enako kot druzba ostalih.

Sicer ne vem zakaj se je vasa zacela tako obnasati, ampak imam pa najprej en nasvet. NIKOLI naj ne bo na napeti vrvici, ko se srecujete z drugimi psi. Vrvica mora biti CISTO sproscena. Takoj, ko pes zacuti napetost na vrvici je tudi sam veliko bolj napet in zna odreagirati drugace, kot bi sicer na prosti vrvici.
Glede tega, da ne veste kaj bo, ce bo spuscena ... ce bo slucajno sitna. Jaz bi na vasem mnenju njo vedno spustila ko bo nasproti prihajal PES - samec. Sem skoraj 100% da do pretepa ne bo prislo - sta le samec in samica. Pri nasproti prihajajoci psici pa tega na vasem mestu ne bi naredila nikdar. Psice se znajo pa ornk poklat. Tudi ce je vasa poslusna ne pomeni, da bo takrat, ko bo, ce bo/bi prislo do napada ubogala. V takih situacijah nikoli ne ves kaksna bo reakcija psa! Ampak s samci bi pa preizkusala njeno obnasanje - do katerega se obnasa grdo, kaj je vzrok (ovohavanje, naskakovanje, lizanje ali pa karkoli drugega), kako odreagira na kako posebno reakcijo drugega psa, ... No, pa malo bi tudi gledala na to, da se tega ne bi sla pri kakem splosno znanem agresivnem psu - to pa verjetno tudi vi sami veste.

No, tole na kratko. Drugace pa ne vem vzroka. Za Lino vem, da je njena sitnoba SPLOH DO SAMCEV predvsem zato, ker ima premalo druzbe, ker ji gre strasno na zivce ce jo kdo samo pogleda proti riti in ker je vsak dan za en dan starejsa (malo za salo, malo zares). ;)

PS: Koliko je pa sploh stara?

Lp, Ursa



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #617 : 23 September 2007, 23:49:37
No,najlepša hvala za hiter odgovor in dobrodošla.
Vsi člani vaše družine so pravi cukerčki...Meni so dogice tud superca,ampak čez bokserčka ga ni! :-[
Lonča bo novembra 5 let.Glede sitnosti:Lona je tudi,ko se igra malo bolj pazljiva,ker ima težave s tačko in malo zalaja,kadar ji kateri slučajno to tačko pohodi ali zadane ob njo.Seveda je tudi odločno proti naskakovanju :D Se zelo razburi.Ampak to enkrat,dvakrat zalaja in igra dalje.Med igro včasih tudi malo porenči,ampak izgleda da bolj iz veselja.
Hvala za nasvet,sem tudi jaz že to pomislila,da malo vidim.Se bom s kom dogovorila,moram reči da je tukaj zelo dosti lepo vzgojenih kužonov,tako da po moje ne bo problema.Bom poskusila,ko vidim da tudi jaz v tej smeri razmišljam.
To,da ne mara malih,ker nonstop lajajo,še razumem,ni mi jasno zakaj se v mladiča zažene-ga želi samo podrediti?Ampak zadnjič ji je en mali jazbečar ležal na hrbtu pa je vseeno malo renčala.Tako da me je to zmedlo.
To za vrvico so mi že rekli,ampak kaj ko je to tako težko včasih-se ne morem odvadit.Ko sem malo pozorna in pazim,se mi pa res zdi malo boljše.Se mi pa tudi zdi,da je včasih kak dan z vsemi prijazna,kak dan pa ji do nobenega ni.
Sem razmišljala tudi,če mogoče jaz kaj takega rečem ali naredim(ker pri malih ji ponavadi kaj govorim,ker so tam bolj težave kot z velikimi pasmami).Aha,zadnjič pa je en prijateljičin pes-ptičar skočil v njo in je ona malo nazaj,ko pa je vzel zares in se prav grdo zagnal v njo,se je pa takoj vlegla in dala mir in je bilo vse ok.Se mi zdi,da se v velike ne upa nazaj zagnat je vedno ful mirna,samo pri malih in mladičih so bolj težave.Največji je bil do zdaj dalmatinec,drugače razen tega v velike nikoli ne skoči,samo v po videzu šibkejše.Mogoče si pa krepi samozavest ,pri ta velikih pa ne upa in zato male ustrahuje.



linchaich

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 2
Odgovori #618 : 24 September 2007, 00:05:51
Lini gredo mlacici tudi malo na zivce in jih narenci. Vem, da mu ne bo nic naredila, ampak ga skoraj ni mladica, da mu ne bi pokazala, da naj vanjo ne skace oziroma naj se lepo igra ali jo pusti na miru. Sej ko zarjove, ko ga ima dovolj si vsak misli, da ga bo pozrla, ampak pac tako pove. Ne mara nekega norega skakanja po njej in okoli nje. In takemu psu bo sigurno kaj "povedala".
No, pri Aiki je pa tako, da ce je mladic umirjen se bo prav rada z njim poigrala. Ce je prevec divji mu tudi kako pove. So ji pa na primer mali kuzki prav vsec, ce le niso prevec sitni. Se ful rada igra z njimi in je neverjetno nezna.

Glede vrvice je pa tako ... navaditi se bo potrebno, da pes na povodcu ni nikoli na napeti vrvici. Karkoli je oziroma se dogaja je, da psa CUKNES z vrvico. S tem, ko je pes na napeti vrvici se mu samo krepijo misice na vratu in kmalu ga tudi kratek in hiter cuk ne bo ganil. Vedno je treba vrvico ob srecanju z drugim psom sprostiti (ce vrvica pred tem ni bila sproscena). Psu dopoves, da naj gre pocasi ... glede na to, da uboga bo to verjetno slo ... potem pa si v pripravljenosti ... ce zarenci ali skoci, cuknes ... hitro in kratko! Pa zraven seveda ne pozabi na besedo NE! ;) Poskusi kako bo slo, pa povej kaksen bo odziv ... ko bos seveda uporabila ta nasvet - upam, da cim kasneje. ;)

Ves, ona zdej postaja dama ... ne da se ji ukvarjat z mladici, s sitnimi psi ... ona postaja resna ... vsaj tako je pri Lini, pri Aiki se ne. ;) ;D

Lahko noc, Ursa



lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #619 : 24 September 2007, 21:43:32
O, dobrodošla Linchaich! Lepo te je še brati kje drugje!  ;D


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #620 : 26 September 2007, 12:16:25
Da obvestim še vas tule če morda kdo ne ve... za prijavo na Open box festival je čas do 29.9.2007. Tako da ne boste pozabili.

Lp nina



lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #621 : 26 September 2007, 13:07:52
Midve sva že plačali. Samo poslati še moram.  ;D


katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #622 : 26 September 2007, 13:11:33
Za Openbox se plača na kraju samem. Da ne bo dilem.  :P



lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #623 : 26 September 2007, 13:50:57
Blah, sem smotana!  :-\ Mislila sem na specialko NB. Ampak na Openbox tudi greva.  :P
Hvala za opozorilo Katka!  :-*


Gina

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 4
Odgovori #624 : 27 September 2007, 21:56:00
sibilla in linča- tudi jaz imam doma eno tako pasjo damo - 6 let in pol,  ki je tudi z leti postala do mladičev prava tečnoba. Sicer tud ne do vseh, do nekaterih že ob prvem srečanju kaže prav posebno simpatijo in tud mene preseneti, piska in cvili, se vrti in dobrika .... Jaz točno vem, kateri ji najedajo - to so tisti, ki se že ob prvem srečanju bevskajoče zaganjajo vanjo, po možnosti se ji poskušajo obešati na žnablje .... ko ni nekega "normalnega" spoznavnega momenta, ovohavanja ... saj ga ne na hudo in zares, v bistvu mu nič noče, le malo mu da vedet ( čeprav je slišat bolj grozno to ni neka agresija ). Ampak lastnikom takih ( po možnosti še spuščenih ) takoj nakažem, da ji pač nekako ne "sedejo" ... potem se pa skoraj standardno pojavijo razne opazke, pa moja velja za tažlehtno ... Je pa drugače zelo pridna, potrpežljiva, ne mara pa poskusov naskakovanja, takrat zna bit pa zelo huda. >:( Načeloma se pa z veliko večino lepo razume.
Saj vem, da so bokserji večni otroci, vendar sem nekako upala  :D, da bo pa na "stara leta" vsaj doma bolj umirjena, zunaj je itak energije za izvoz, sploh z dvema bokserjema ( fant in punca - oba kar precej mlajša od Gine ), s katerima se vsak dan srečujemo. Zadnje časee je doma prav sitna, nonstop bi nekaj ... al igra al priboljški al ven ...pa je lahko prej zunaj na ful zdivjana.
 Pa saj se nič ne pritožujem, še dobro da je taka kot je in pa predvsem zdrava ( že trkam  :-\). :P
Ja ...s hudičem znajo bit tele naše babnice.

Lp


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #625 : 27 September 2007, 23:46:42
prav res ja :-[

Lona je vse bolj sitna.Ona ima izgleda izbrance,ki so ji všeč in nekatere,ki ji pač niso(točnega kriterija izbora še nisem ugotovila).Še posebej ne mara tistih,ki jo ignorirajo ali laufajo v krogu okoli nje,ona pa je na vrvici.
Če jo pa pustim,da mladiča fajn prevoha,pa je ok.Vse je dobro,če je po njenem...
Drugače pa je že po naravi bolj dominantna.Ampak se po potrebi tudi podredi.Kadar pridirka kak spuščen,ki sumljivo izgleda,je takoj mirna in se nič ne repenči.Malih pa po moje že iz mladosti ne mara preveč,ker se je parkrat igrala z maltežanom,ki je vedno malo bevskal v njo,kadar se je vlegla in grickala svojo igračo pa je jo malo napadal in celo grizel v tace,dokler ni imela enkrat dovolj in je skočla v njega.Pol je dal pa mir.
Po moje jaz malo pretiravam(kaj,ko pa poslušam nekatere,kako imajo njihovi psi vse radi in pol mislim,da more Lona tudi tako bit) in ni agresivna.Ko je bla kaki dve leti stara,jo je celo čivava napadla,Lona pa se je vsedla in mene gledala :-[In jaz mislim,da je agresivna...Ampak za pozornost pa fehta ljudi nonstop...Še veterinarja je tak vesela,da ji skoraj rit odpade... :o



lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #626 : 28 September 2007, 09:13:58
Sibaila...saj Lona je čisto tipičen bokser!  :D

Citiraj
tudi jaz imam doma eno tako pasjo damo - 6 let in pol,  ki je tudi z leti postala do mladičev prava tečnoba
Pri Divi niso potrebna leta, da je sitna do mladičev. Na njih se repenči že od 4. meseca naprej.  ::)

Citiraj
Drugače pa je že po naravi bolj dominantna
Skoraj ne poznam bokserja, ki nebi bil dominanten!  :o



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #627 : 28 September 2007, 16:48:06
lorry ekstra zate ti dodajam slikce od bokserčka, ki trenira agility:


Slike žal niso dobre (so skenirane) :-[ :-[

lp


lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #628 : 28 September 2007, 18:39:38
O, hvala Aska!  :o  :-*  Kako sta dobra!!  :D


linchaich

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 2
Odgovori #629 : 28 September 2007, 20:54:23
Ja, prav izbrance imajo. Lina je sicer taka, da ce mladic ne rine vanjo, pa ona vanj, ampak ona ima neko svojo foro, ki zgleda, kot da z gobcem "spika" psa ... pa seveda to ni vsem vsec. Ima nek svoj nacin vabljenja v igro.

Lina in Aika sta pa kar umirjeni ... Lina sploh, drugace pa znata doma tud lumparije pocet, pa se igrat pa skakat kot zmesani ... zunej ... ja zunej pa more bit vsaj enkrat mal odstekanega norenja ... ful se pa radi lovita po gozdu, pa moram rect, da sta ful pazljivi in se skoraj nikoli ne zaletita v veje ali drevesa (za razliko od drugih dveh babnic) - pa je zelo zarascen gozd ta v katerega v vecini hodimo.

Moram pa dodat dve slikci:
Na prvi je Lina na bali ... na drugi se pa vidi kaksnega hudicka imamo mi doma ... sej veste ... strup je v mejhnih flaskah ... hehe.  ;D ;D ;D

Lp, Ursa