Nemški bokser [Deutscher Boxer, German Boxer]

Mašy · 1035143

sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #900 : 15 September 2008, 16:52:32
Tudi moja ne smrdi pretirano.Malenkost se že voha psa,logično,ampak nič kaj bolj kot kakšne druge vonjave po stanovanju.Saj kuhanje tudi smrdi,pa ne kuhaš zunaj ::)
Saj se pa prezrači pa je...Mene motijo,če me že nekaj mora :P,dlake bolj kot smrad.Izpadajo kot nore in so povsod.Pa pač sesam večkrat in sem pač malo 'dlakava'.Pa kaj potem :o :P
Tudi jaz menim,da je pes bolj zadovoljen v stanovanju s svojim lastnikom kot pa sam na vrtu.Če je pes noter,se avtomatsko več ukvarjaš z njim...
Kdo bi mi pa pol noge grel pozimi :o :D



Nejcika

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
Odgovori #901 : 17 September 2008, 14:36:28
No pa dajmo odgovoriti vsem pesjanarkam po vrsti :
1.lorry :) rekla si besedo kruto, meni je kruto, da imate pse notri in ne zunaj kamor dejansko spadajo oz v bloku ali nekem fletu, to je žalostno, ne pa moj, ki ima 70 m2 bivalne površine s talnim gretjem..za sebe..halooo.....Nimamo psa zaprtega, preberi natančneje kaj sem napisala prejšnjič :)
2.andreja :) hja, žal smo bili pri zobarju.vet...ima krasne zobe, to odpade.V mojem primeru ga imamo za čuvaja, hišnega ljubljenčka.
3.deteljica :) huh ti pa si ena stroga :) dezinficirano misliš :), še maj primeren pa je tisti, ki ima v stanovanju vonj po psu in kup dlak, da se ti gabi noter po domače, če prideš na obisk :) , sebe nikoli ne vohaš, vohajo te drugi. Meni pa dvignejo pritisk 4 psi v stanovanju....hudoooo....
4.nyssa :) dobro si napisala, misim, da bi pa res bilo lahko gonitev- pasji feromoni, kajti okoli kompleksa so sami moški psi, in možno, da oddajajo vsak svoj parfum :)
5.sibila :) vsaj odkrita punca, ki pove, da ima pes svoj vonj...tudi mene dlake motijo sva že dve, vsaki dan je pri nas sesanje graraže ....saj pravilno, da imaš takšno stališče, samo če moj pes ne čuti potrebe, da bi z mano spal v isti postelji, zakaj bi ga silila, če mu je dovolj to, ko pridem domov, da sem do mraka z njim...drugače pa milsim, da sem bila dovolj odkita in realna glede na to da naš veliko tukaj hodi na šiht....



era

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
  • Dogs never lie about love.
Odgovori #902 : 17 September 2008, 15:32:10
Citiraj
[In naj koklja brcne tistega, ki se zgovarja dominanco. Ogromno pasem je dominantnih in z zelo poudarjenimi nagoni, pa nisem srečala še nobenega dominantnega psa, ki bi bil napadalen pod pogojem da imajo normalnega lastnika- ki se s psom ukvarja in ga nima zgolj zato, da drugi vidijo kakšen frajer je.

Nebi se ravno s teboj strinjala v tem. Nič ne rečem res je veliko lastnikov, ki si kupijo neko dominantno ali strah vzbujajočo pasmo, zato da se postavljajo z njo. In osebno mislim, da je to zelo slaba reklama za te pse.
Je pa tako, če kupiš neko dominantno pasmo, se moraš tega zavedati in jo temu primerno vzgajati. Sepravi od mladička naprej. In če veš, da je tvoj kuža nagnjen k temu, da bo kot odrasel pes napadalen do svojih vrstnikov, pač delaš na tem da ima čim več stikov s prijaznimi kužki.
Vendar se moraš zavedati, da dominanten, teritorijalen, zelo zaščitniški pes ne bo nikoli "zanesljiv" pri stikih z drugimi nepoznanimi  vrstniki. Je pa tako, pes ni nikoli kriv za svoja dejanja, vedno  zanj odgovarja lastnik.
Velikokrat so pa tudi problem drugi lastniki psov. Zame eno prvih pravil je :" ko vidiš, da se ti približuje neka oseba, s psom ali brez, svojega pokličeš k sebi in ga pripneš" . No to imam jaz zelo malokrat priložnost videt in doživet. V najboljšem primeru vidim in slišim neko osebo, ki nekje tam zadaj vpije" saj naš nič ne naredi", aha, kaj pa moj? Ali se s svojim umaknem skrajno levo, ga dam na sedi in čakam, da se drugi sprehajalec lahko mirno sprehodi mimo naju. Vse lepo in prav , če bi vsi to upoštevali. Vendar nekateri očitno mislijo, da jaz pač čudno hodim in svojemu psu dovolijo, da pride nemoteno do mojega, mislim da mi ni treba razlagat kdo ima potlej probleme, da čim bolj obvaruje svojega in še drugega psa. Pa verjami, da vsaki dan delamo na njegovi dominanci in bi bilo veliko laže, če bi se nekateri lastniki zavedali, da niso sami na sprehajalnih poteh. Kar se pa tistega lastnika bokserja tiče, brez besed >:(



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #903 : 17 September 2008, 16:02:37
Je pa tako, če kupiš neko dominantno pasmo, se moraš tega zavedati in jo temu primerno vzgajati. Sepravi od mladička naprej. In če veš, da je tvoj kuža nagnjen k temu, da bo kot odrasel pes napadalen do svojih vrstnikov, pač delaš na tem da ima čim več stikov s prijaznimi kužki.

Zavedat sigurno, veliko stikov s prijaznimi kužki bo zelo kamlu pripeljalo do kontra efekta.  ::)
Seveda pri karakterju, ki si ga opisala. In če je vaš tak in če ste tako delali, potem imate verjetno tudi kako posledico.

Razen, če si v nadaljevanju opisovala psa, ki pride renčeč do tebe in tvojega psa pa še takrat pravilno vzgajan dominanten pes, ne bo niti trznil. In to ravno zato, ker je dominanten.
Slaba izkušnja seveda ni v pomoč. In kakršno koli tako srečanje je že iz preventive boljše preprečit. To se pa absolutno strinjam.

Je pa tudi res, da pes, ki ignorira renčečega psa in če je odvoden pravilno, ne bo napaden. To lahko komot rečem, da v veliki večini. Sploh če so "napadalci" sami.
Drugo pa je če branijo svoj teritorij ali kaj drugega...

OK to je že filozofiranje skoraj ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


era

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
  • Dogs never lie about love.
Odgovori #904 : 17 September 2008, 16:53:39
Ja, sem imela tudi primer, ko je moja prejšnja psička doživela več zaporednih napadov drugih psov (moja pri meni na povodcu, drugi spuščeni  >:().In moram reči, da sva rabili minimalno dve leti, da sem jo toliko "popravila", da ni napadla vsakega psa, ki je prišelj do nje.  Ker se je pač branila.  :(
Pri sedajšnjem psu pa teh slabih izkušenj ni bilo. Vendar ko je prišelj v pasjo "puberteto", sebi enakih  ni več tolererav. Je bil napaden od nemškega ovčarja, vendar je bilo to pozneje, tako da to ni vplivalo na njegovo vedenje do psov. In ni nikakršnjega renčanja ampak samo mirno stoji in čaka, če se mu pes približa pa ga, lahko bi se temu reklo opozori (veliko ropotanja, ni poškodb, vsaj zaenkrat, hvala bogu). :-\ In jaz mislim, da je to bolj teritorijalne narave.



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #905 : 17 September 2008, 20:06:05
Nejcika,meni več psov v stanovanju ne dvigne pritiska (no, saj imamo vse štiri v hiši  :D), na določen vonj pa tudi računaš. Vsaj jaz.
Na srečo pa živimo v hiši in imamo dosti odprto čez dan, poleg tega pa so psi poštimani in dlaka in koža sta ok.
Obleke si peremo, lase tudi, roke umivamo  :P
Uporabljamo nevtralizator vonja, ki dejansko zares pomaga in deluje.
Če pa me kdo vseeno zavoha, kljub temu da sem stuširana in oprana, potem pa bog pomagaj. Naj gre raje iskat tartufe, namesto da mene voha  ::)

Torej...štirje psi v stanovanju niso problem.


Rada bi povedala še, da ima pes pod stresom zelo močan vonj in pes, ki ni zadovoljen tudi.



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #906 : 19 September 2008, 15:50:47
Da se malo pohvalim:Lona je v nedeljo uspešno opravila izpit RO I :o :D
Še slikica:



In za nagrado je dobila dog puzzle :D



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #907 : 19 September 2008, 16:35:15
Opala, čestitke  :o  8)



era

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
  • Dogs never lie about love.
Odgovori #908 : 19 September 2008, 16:44:31
Pridne :D. Še nisem slišala za dog puzzle :-\, kako to deluje? ???



Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #909 : 19 September 2008, 17:11:26

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #910 : 19 September 2008, 23:14:19
Bravo!  :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #911 : 01 Oktober 2008, 22:19:14
Hojla,bokseraši!A ste že vsi prijavljeni na IV. OBF? :P :o



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #912 : 01 Oktober 2008, 22:49:21
Pa še zmagovalka letošnje bokser specialke,ki se je odvijala 13.9.2008 v Mariboru.




Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #913 : 03 Oktober 2008, 19:51:57
Mene nekaj zanima in upam, da že ni bilo napisano:

V eni knjigi je pisalo, da so bokserji(seveda nemški bokserji) popadljivi, ker radi ''tekmujejo s psi''
Hvala za odgovore že v naprej!








Lp Nika

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


PIKA3

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #914 : 03 Oktober 2008, 21:04:41
Po mojem mnenju nič bolj kot drugi psi. Jaz imam dva bokserja in noben ni popadljiv prej igriv! Sta žive igrače! Pa imamo doma otroke in mačko, tako da je zabava na prvem mestu. Če bi bili bokserji popadljivi nikakor nebi spali v moji postelji, ali pa postelji otrok. drugače povedano jih pri nas doma nebi bilo! Ne smemo pa pozabit, da so bokserji delovna pasma, in do svojih gospodarjev in "krdela" zelo zaščitniški.



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #915 : 04 Oktober 2008, 18:46:16
Je mogoče kdo zainteresiran za razstavo v Ukrajini? Imamo še eno prosto mesto v avtu.

Pogoji: Če je pes že CH katere države rabi 1x CAC za šampionat Ukrajine, ki se izda takoj po razstavi. Isti dan je tudi specialka.

http://ksulviv.org/index.php?content_id=13&lang=ru


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #916 : 07 Oktober 2008, 14:01:44
Aja pozabila sem povedati:
Nekje v bližini je tudi en bokser ,ki je zeloooooo prijazen ravno danes sem ga prebožala.Jooj kako me je gledal  :-* :-* :-* .
Čisti cuker  :-*  :-9  :-|~ .Je pa tigraste barve.Večino ga ven pelje ena bolj stara gospa drugače je pa ta pes od njenega sina  ::)
Prečohajte vaše boksarčke v mojem imenu  :-*






Lp,Nika

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #917 : 07 Oktober 2008, 19:36:57
Mene nekaj zanima in upam, da že ni bilo napisano:

V eni knjigi je pisalo, da so bokserji(seveda nemški bokserji) popadljivi, ker radi ''tekmujejo s psi''
Hvala za odgovore že v naprej!

Men je najbolj tale opis  - drži do zadnjega  ;D

http://sl.wikipedia.org/wiki/Bokser




sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #918 : 13 Oktober 2008, 12:30:01
V soboto,11.10.2008,se je odvijal IV. Openbox v Grosuplju.
Zmagovalec IV. OBFa je postal Nord Del Cuore Grande,ki je bil tudi najlepši samec.Med psičkami je naslov najlepše osvojila Astra Con Tilia.




era

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
  • Dogs never lie about love.
Odgovori #919 : 14 Oktober 2008, 11:48:24
Mene pa zanima kakšna je zadeva z belimi bokserji. :) Kolikor vem z njimi ne moreš vzrejati, imajo pa rodovnik. Malo pa sem bila presenečena, ker mi je na uho prišlo, da v tujini lahko. Zanima me, če je to slučajno res, ali je "kr neki"?
Pa še to , so beli podvrženi gluhosti?



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #920 : 14 Oktober 2008, 15:07:54
Beli dobijo rodovnik,vendar vzrejno prepoved.Po mojih informacijah,se nikjer v tujini ne razstavljajo in ne vzrejajo.Imajo pa v Italiji neko zadevo,kjer se lahko razstavljajo,ampak ne vem ,če je tole uradno.
Ena taka zadeva je tudi v Sloveniji OBF,po podatkih prvo razstavljanje belih bokserjev na svetu v tem času,vendar je tole taka 'neuradna' prireditev.Najverjetneje imajo Italijani nekaj podobnega.
Tukaj imaš še eno fajn povezavo,malo pobrskaj...   http://www.worldwideboxer.com/

Standard predpisuje,da bokser ne sme imeti več kot 1/3 telesa pokritega z belinami,tako da beli niso po standardu.
O gluhosti in beli barvi pri bokserju pa obstaja veliko različnih teorij.Eni pravijo,da je gen za belo barvo povezan z gluhostjo,eni da ni.
To težavo bi po moje lahko dokaj enostavno odpravili z uvedbo BAER testa,ki je (če se ne motim) pri nekaterih drugih belih pasmah že obvezen.
Tako na oko pa je težko reči,jaz sicer ne poznam nobenega gluhega belega,ampak če pes ni popolnoma gluh,tega kar tako ne moreš vedeti.V kolikor je delno gluh,povečini tega niti ne opazimo,zanesljivi so le testi.
Zasledila sem tudi,da se v tujini že zbira podpise lastnikov rodovniških belih bokserjev in  da se nekateri zelo trudijo,da bi se stanje v zvezi z belimi spremenilo.
Ampak po mojem laičnem mnenju,se predvsem 'starejši' vzreditelji nad tem zgražajo...In dokler imamo take,spremembe napredujejo počasi.
Nekje sem tudi prebrala,(pa pojma nimam kje,mogoče niti ni res,zato me ne za besedo preveč držat),da so izjemoma dovolili en skok belemu bokserju,ker je izjemno ustrezal standardu.Vendar so potem mladiči bili nekako pogojni in pod nadzorom.Ne spomnim se točno.
Takšne ali drugačne (i)legalne raziskave oz. poskusi pa so se velikokrat odvijali v zgodovini.Bila je tudi ena o možnostih vzreje brezrepega bokserja.Mislim,da jim je ta celo nekako uspela,po nekaj generacijah je bil procent brezrepih dokaj velik...Ampak je potem šlo v pozabo.
Jaz v bokseraških vodah nisem ravno poznavalec,sem bolj začetnik in se šele spoznavam s pasmo bolj ali manj...Mogoče bi ti kak starejši,izkušen maček,ki je aktivno udeležen znal kaj več povedati...



vamana

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #921 : 30 Oktober 2008, 11:31:23
No, pa se vam pridružujem še jaz, novopečena lastnica 3mesece stare bokserke. Sicer je to naš/moj 4 bokser in sem zaprisežena ljubiteljica te pasme.

Seveda pa imam kar takoj vprašanje oz. 2 za vas:

1. Naša lola je stara 3 mesece in 1 teden in je že izgubila 3 mlečne zobe, enko in dvojko spodaj ter 'čekan' zgoraj, ali ni to malo prezgodaj?
2. Druga stvar je, da je že pri teh mesecih malo preveč dominatna ali celo agresivna, najpreje se lepo igra z mladički potem pa se skoraj vedno 'stepejo', kajti vedno jih hoče podrediti, postaviti pod sabo in če se kateri ne pusti ga resno napade. zadnjič pa je to celo naredila z 10 mesecev starim pitbullom, ki je pravi cukrček, s katerim sta se do zdaj vedno lepo igrala in je revček kar zbežal. Pri nobenem od bokserjev ki smo jih imeli še nismo naleteli na kaj takega. Sama verjamem, da je treba vsakršno agresivno ali neprimerno vedenje v kali zatreti ali gre tu zato ali morda le pretiravam in je to običajno? 



lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #922 : 30 Oktober 2008, 11:41:43
1. Ne, ni prezgodaj.

2. Takoj prekini igro. Daj jo na povodec in pojdita stran..domov ali nadaljujta sprehod. To se lahko samo stopnjuje.
Isto je bilo pri moji Divi. Sploh je bil problem, ker so mi jo kot mladičko napadli 4 psi. Vsakega psa si je podrejala, pri 3eh mesecih se je pognala v mešanko argentinske doge, ker se ji ni hotela podrediti.  ??? Zdaj nimam problemov in je pridna punca, večino psov pa tako ignoira. Ima samo par pasjih prijateljev s katerimi se igra, ne pustim da gre k vsakemu.
v glavnem...takoj ko začne s tem, jo umakni iz igre. Sploh pa...bodi ji ti glavna za igre in ne drugi psi.  ;)


vamana

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #923 : 30 Oktober 2008, 11:55:48
najprej najlepša hvala za odgovor.

Sem si na netu prebrala, da je morda to najbolje, da če grize recimo nas ko se igramo z njo, da se igra prekine, ampak da je treba tudi v tem primeru ravnati tako pa res nisem vedela. kaj pa to, ko pišejo v knjigah, da naj jih čim bolj socializiramo? igranje z drugimi kužki...hmmm.
partnerju to ni všeč kar Lola počne in g askrbi jaz ga mirim, d aj epač malo bolj dominantna. Drugače se vedno lepo igra z odraslimi psmi, ki so bolj nežni in je ne ugriznejo premočno, ko se igrajo, pri maldičkih pa sem opazila, da jih ponavadi napade, če jo kdo preveč ugrizne, ker najprej zacvili in potem skoči vanj.
Saj ponavadi drugemu lastniku itak zamori in se razidemo. Upam, da res ne bomo imeli preveč problemov sploh ko odraste, ker je okrog nas res veliko psov.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #924 : 30 Oktober 2008, 12:17:43
To je čisto od vas odvisno. Ne dopustit tega, prekinit, kot je bilo že napisano in psico čimbolj usmerit nase. Naučite jo da ignorira druge.

Socializacija ni enako igra z drugimi psi ;)

Nebi škodilo tudi kak tečaj v kinološkem društvu. Ne dvomim da veliko že veste, ampak tam je super, ker se druge pse mora ignorirat in delat z vodnikom :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


vamana

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #925 : 30 Oktober 2008, 12:31:08
hvala, bom vsekakor upoštevala ta nasvet da se igra takoj prekine in takoj odide in morda malo več igranja z menoj in manj s psmi.
glede šolanja pa jo obvezno mislim peljat, ker menim, da kot pri otrocih se tudi pri psih način vzgoje spreminja, ampak seveda šele spomladi, zdaj je bila še premajhna. Jo pa veliko učim doma, kot sedi (to že obvlada), prostor in predvsem odpoklic, sploh na take deževne dni, ko ni preveč navdušena iti ven, če pada dež in potem doma kuri svojo energijo.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #926 : 30 Oktober 2008, 12:39:05
V šolo se splača it čimprej. Kot si tudi sama napisala, delo in način učenja se spreminja.  ;)
Razen, če ste že zamudili.

Sama imam v tečaju psička bokserčka enake starosti kot je tvoja :)
In je super za lastnika, ker se kaka stvar sproti opazi in opozori nanjo. Sploh ta dominanca se mi zdi kar potencialno problematična, če se je ne opazi.

So pa sicer tako simpatični psi...  ;D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


vamana

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #927 : 30 Oktober 2008, 12:46:50
no, če sem nasvet dobila od profesionalne osebe, predvidevam, da vodiš tečaje, se ga bom pa sploh držala.
Priznam, da se nisem resno zanimala ampak po pogovoru z lastniki pa dojela, da so se tečaji začeli septembra in se zdaj že končujejo.
dobila pa sva jo šele 20.9 in takrat je pa res ne bi takoj peljala, ker se mi zdi mogoče bolj primerno, da se najprej navadi na nov dom in ljudi ter mi nanjo.

A so drugače tečaji čez celo leto?

p.s. ja drugače pa še nisem srečala napadalnega ali hudobnega bokserja, ok mogoče napadalnega do psov. ja, je naša tako luštkana, da jo včasih kar težko okregamo, oz. sem ravno danes na netu brskala za eno knjigo, Karen Pryor, Clicker dog training kit, ki je baje dobra, pa bom mogoče nabavla preko amazona.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #928 : 30 Oktober 2008, 12:56:16
Profesionalna...  :-[
Se učim, je boljše ;)
Imam samo malo šolo.

Kdaj so tečaji je pa odvisno od društva. Pri nas je tako, da če je interes (vsaj 5 tečajnikov če se ne motim) in če je inštruktor prost, se organizira tečaj kadarkoli.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #929 : 30 Oktober 2008, 17:24:51
Po mojem mnenju je tudi treba čimprej v šolo.Saj imajo kake igralne urice.Tam se nauči kuža obnašat v družbi drugih psov.
Jaz sem tudi mislila, kako se morajo med sabo igrati, da bo psička dobro socializirana.Zdaj pa imam težave, sicer ne s pretirano dominanco, ampak bolj s strahom.
Boljše je, da se čimveč sam igraš s psom, vsaj po mojih izkušnjah.Moja je recimo čisto zadovoljna, če se igrava midve, povečini jo pretirani stiki s psmi spravljajo v stres.
Včasih s temi igranji po parkih, naredimo več škode kot koristi.Tudi jaz sem menila, da se mora moja z vsakim povohat in pozdravit, ker so jo pač zanimali.Namesto, da bi jo že prej učila ignoriranja, pa sedaj verjetno ne bi imela težav.Moja se sicer nikoli ni zares stepla ali skočila v kakega psa, je pa nadležno, ker skoraj vsakega psa najprej nalaja.Najboljše je, če je pes sposoben druge pse ignorirat.Igrat ga še vedno lahko spuščaš, kadar ti dovoliš in s preverjenim psom.Po mojem mnenju so pretirana druženja in pozdravljanja nepotrebna, ker slej kot prej v družbih večih psov pride do nesporazuma.