Nemški bokser [Deutscher Boxer, German Boxer]

Mašy · 1027427

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #30 : 18 December 2005, 09:53:22
Žal mi slikce noče poslati, moram najprej ugtoviti kako to gre.

Tia mogoče ti bo v pomoč Vstavljanje Slike.

Kar se pa psičke tiče, ko gresta ven, se nikoli ne vrnita takoj, ko se polula. Sabo vzemi igračko, glede na to kako hiperaktivni so bokserji pomoje motivacija ne bo problem ;) Zunaj se res aktivno igrajta nato pa se vrnita noter. Naj spozna, da se večina aktivnosti odvija zunaj. Tako bo hitro spoznala, da je zunaj ubistvu prav luštno, ker ji takrat res posvečaš full svoje pozornosti, to pa je vsakemu psu všeč.

Poročaj, kako napredujeta ;)

Lp nina



Tia

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 18 December 2005, 12:48:14
Evo slikco moje Tie.



Tia

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 19 December 2005, 10:14:16
Nina hvala za nasvet, sem poskušala tudi z igračo, vendar ko si ona namisli, da ne gre je niti igrača ne zanima. Ko vidi, da vzamem povodec že zbeži na kavč in se naredi da spi. Ko pride pa ven pa noče nikamor. Takoj, ko se polula, pa že vleče nazaj domov, tako da jo moram prosit in pregovarjat, da še mal hodiva. Res ne vem kaj se ji je zamerilo, mogoče jo zebe, tako da sem razmišljala, da bi ji zdaj kupila pasji pulover, samo ne vem če bo kaj pomagalo. Sem pa tudi razmišljala, da jo je mogoče strah hrupa, ker tam ko je bila prej je bila sama narava in mir, zdaj je pa v centru Ljubljane. Velik truda vlagam v to, da bi jo s čim zamotila, ko grava ven, vendar zaenkrat še neuspešno. Hvala še enkrat za nasvet.
Lp.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #33 : 19 December 2005, 16:25:17
Tia, mogoče ti bo v pomoč še tole.
ko je bil moj pesjanko majhen je bil zelo rad zunaj, dokler e bil spuščen. Ko sem ga pripela na flexi pa se je usedel ali ulegel in se ni hotel več premakniti niti za milimeter. To je pač probavanje kdo e gazda in kako dolgo lahko izsiljuje. Na začetku smo mu popuščali in ga rae spustili kot pa se z njim prerekali ali bo lepo hodil ali ne. Seveda pa mora biti tudi tega enkrat konce, ker pes celo življenje vsaj v nasleju ne mora biti spuščen. Smo se pač odločili, da bomo mi bolj trmasti od njega.
Če je tvoja psička zunaj privezana ima tudi ona lahko enake "probleme" sploh če povodca ni vajena ali pa celo ovratnice. Če je doma recimo brez, ko gresta ven pa ji daš gor ovratnico in povodec.
Kaj pa z hrano si poskušala zunaj? Z kakšnimi slastnimi nagradami?


Lp nina




Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #34 : 19 December 2005, 19:16:23
Lepa slikca, Tia je prava lepotička! :) :-*

Aja, ima že kakšnega pasjega prijatelja? Bi mogoče za njim šla ven in bi bila raje zunaj? Samo ugibam... :P

Lp, Maša



Tia

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 19 December 2005, 20:03:52
Sva probali tudi s hrano, s piškotki in podobnim ampak ona komi čaka, da gre domov. Saj, ko je potrebno domov it pa ni problema, takrat pa tako vleče, da me je kar groza. Bom pa poskušala tudi s kakšnim pasjim prijateljem. Drugače ji pa tudi doma pustim ovratnico gor, res pa je da ne čisto cel dan, ko se žačne čohat ji snamem.



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #36 : 20 December 2005, 15:53:30
tudi jaz ti svetujem, da probata z kašnim psom. pripelji drugega psa v stanovanje pa naj se malo naigrata potem pa pojdite ven....in skoraj sigurna sem, da bo šla! :)
probaj in poročaj!

veliko sreče :)

lp
irena & rondo

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #37 : 20 December 2005, 17:37:23
hm. ni dobro da se čohlje...ampak navajanje na ovratnico je verjetno podobno kot navajanje na nagobčnik...če ga psu snameš ko se najbolj punta si bo zapomnil in ga ne bo nikoli lepo nosil.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Tia

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 20 December 2005, 23:07:42
Danes sva pa probali s psom in je tako skakala in norela, da kar ne morem vrjeti. Ko sva šle potem še enkrat ven je tudi šla, sem jo prepričala z novo igračko, nasljednjič ko sva pa šle se je pa že upirala. Je pa res že malo boljše. Verjetno jo moti tudi ta hrup, ker je bila prej navajena na naravo in tišino.



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #39 : 21 December 2005, 19:29:08
počasi bosta napredovale. :) kar vztrajno :). veliko sreče

papa

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #40 : 24 December 2005, 10:50:05
Saj bo šlo! Sta do danes že kaj napredovale? :) Aja, kaj pa petard in raket se kaj boji, ko je zunaj? Mogoče jo tudi to straši? ???

Pa še naš Tysek med poziranjem (to sem pa morala slikat, ker se je tako lepo ulegel na naslonjač, da bi zaspančkal (saj potem tudi je ;D), da sem mu pač dodala šal in kapico):


Lp, Maša



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #41 : 24 December 2005, 10:53:35
Ojla

Jaz sem malo razmišljal, glede na to da je zadnje dni prekleto mrzlo zunaj, je možno da noče na mraz?

Drugače pa sem jaz tudi najprej pomislil na petarde in rakete ;)

LP, Črt



Tia

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 26 December 2005, 12:04:01
Lep pozdrav

Za petarde in rakete nisem opazila, da bi se bala, ker nič ne trzne ko poči. Tudi jaz sem mislila, da zaradi mraza noče ven in sem ji kupila pulover, tako da če je res mraz ji ga oblečem. Drugače je pa tako, ko si ona namisli bi bila zunaj, ko pa noče je pa trmasta in se nikamor ne premakne. Mislim, da se bo počasi že navadila, da mora ven.



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #43 : 27 December 2005, 18:23:11
Hhehehe... prebrisana punca :)

Ja no ... ne ji preveč popuščati pa se bo stvar sigurno unesla :)

Drugače ji pa prenesi  :-* od mene ;)

LP, Črt



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #44 : 30 December 2005, 12:52:34
:D Danes pride na obisk naša mala varovanka iz poletja.Tigrasta bokserka Bela ;D :D.Fotoaparat je že pripravljen,Ron tudi ;D...me prav zanima kakšna dama je že :o.Hiperaktivka pomoje še večja od takrat :-[...ne razumem ljudi,ki lahko v bloku živijo z bokserjem...hiperaktivci na kvadrat :P.

P.S:Trigi,Ninci Smart ni bil edini,ki je šel pri nas na gnoj ;D :P

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #45 : 06 Januar 2006, 19:42:14
T.M.T, kako je bilo? Ste se zabavali, naigrali in pofotkali? :P

Lp, Maša



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #46 : 06 Januar 2006, 20:10:51
Huh,mala baraba ni nič mirnejša,vleče še vedno kot konj poljublja pa tudi ::).Slikice dobim šele jutri :(...čeprav jih s sprehoda ni,ker mami ni pustila digitalca z mano na špancir...čeprav bokser-ne hvala :P

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #47 : 08 Januar 2006, 00:20:16
Ma bokserčki se v stanovanju prav dobro obnesejo. Sam pač se odpoveš vsi kristalni in porcelanasti nastavi na nižjih poličkah  ::)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #48 : 08 Januar 2006, 11:23:20
.... Sam pač se odpoveš vsi kristalni in porcelanasti nastavi na nižjih poličkah  ::)

 ;D ;D ;D

T.M.T, čakamo slikice. :) Aja, je Bela rodovniška?

Lp, Maša



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #49 : 08 Januar 2006, 11:42:57
Mašy bom probala čimprej :-\.Ker so se slike grdo zapekle in jih polovico ni,kar jih pa je so pa čudne :-\.Ja Bela je rodovniška,kupljena nekje na Hrvaškem.

Aja,Neyka poleg porcelana odstraniš še kavče,mize,stole in pa knjige.Baje da lastnica bele razmišlja o oddaji,ker ji je povzročila že toliko škode,da... :-X...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #50 : 08 Januar 2006, 12:08:08
Če maš psa se pač prlagodiš njemu ne pa pol pametnjačiš da to pa res ni zate  >:( >:( >:( >:( grrr

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #51 : 08 Januar 2006, 12:26:42
Hm, kje pa živi tale Bela? Ker tudi jaz poznam eno rodovniško tigrasto psičko Bello, skoteno na Hrvaškem. ??? Drugače pa je lastnica že ni znala čisto pravilno vzagajati, če je naredila toliko škode. :-\ :( Ker sama poznam veliko bokserjev, ki živijo v stanovanju pa ne delajo škode, saj so dobro vzgojeni in vedo da tega ne smejo. Sicer se zgodi, da vsake toliko kaj uničijo (ali pa vsaj poskusijo), ampak dobro. Itak pa - saj kateri pes se pa včasih ne poceha. ::) ;)



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #52 : 08 Januar 2006, 12:54:18
Psička živi v Kamniku.
Za moje pojme je bila že samo velika nespametna odločitev 3mesece starega mladiča celo dopoldne puščati samega v bloku.Meni je logično,da bo psu dolgčas...se vam ne zdi?Sicer je ta ženska lastnica že 3 bokserke.Vendar sta obadva njena psa živela zunaj v pesjaku ta pa je sedej v bloku...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #53 : 25 Januar 2006, 22:22:28
Rada bi posvetila nekaj besed naši Pikici, ker jo imam res zelo rada.
Pika je bela nemška bokserka, ki je prišla k nam z devetimi meseci. Bila je ravno med gonitvijo, vendar nam je prejšnji lastnik tajil njeno bolezen. Našo ljubico smo nevede zdravili z antibiotiki namesto, da bi o takoj operilali. Z odličnim veterinarjem iz Medvod nam je uspelo Piko pravočasno rešiti z operacijo. Pika je kmalu popolnoma okrevala in šele pred kratkim smo opazili, da je preveč občutljiva na mraz (vnetje mehurja) in s tem zaključile najino šolanje iz poslušnosti. Pika bo 10. marca dopolnila 3 leta. Kljub temu, da imamo štiri pse, nam je ona nekako najbolj prirasla k srcu. Verjetno zato, ker je tako iskrena.



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #54 : 25 Januar 2006, 23:14:22
TMT kaj je zdaj...je psička prišla k pameti? Ali je mogoče gazdarco srečala pamet? Ali je psička že v novem domu?

Search...kaj pa je bolo s Piko...preden ste operirali?  :-\

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #55 : 26 Januar 2006, 22:26:54


Search...kaj pa je bolo s Piko...preden ste operirali?  :-\
pikica je imela gnojno vnetje maternice. je bilo zelo hudo.



soncek

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 29 Januar 2006, 14:14:41
Lep pozdrav vsem skupaj!

Končno mi je uspelo, da sem se registrirala na forum (računalniška nespretnost) ::) Tudi jaz imam doma 6 mesecev staro nemško bokserko Ajo, ki je hiperaktivna in zadnje tri mesece mi močno primankuje časa :), ker smo non stop zunaj, ali pa obe divjamo po hiši. Evo, tukaj vam pošiljam še eno njeno slikico, ko je bila še majhna. Nove so še na fotoaparatu :-[



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #57 : 29 Januar 2006, 14:42:04
je pa res prava mala navihanka.



Gina

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 4
Odgovori #58 : 29 Januar 2006, 19:04:27
soncek - upam, da nisem preveč "firbčna", če vprašam kje ste dobili Ajo, pa če ima rodovnik... ???
Pa da te ne-potolažim, namreč naša frajla bo maja stara pet let, pa je še vedno energijska bomba. ;) No, vsaj doma je zadnji dve leti nekako bolj umirjena, čeprav jo tja okrog desetih zvečer vsak dan zagrabi ta-igriva in takrat bi počela vse - nosi žogce, nas cuka za rokave....
Ja, res so menda bokserji večni otroci. :)

Lp


soncek

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 29 Januar 2006, 19:35:26
Ajo smo dobili v Polzeli in nima rodovnika ::) Nisem sploh vedela, da jo bom dobila tko da je bilo presenecenje, ampak danes si ne predstavljam zivljenja brez nje. samo malo me je strah, da se res ne bo umirila, ker moram biti non stop z njo...odkar jo imam, se ni bila nic sama (imam sreco, da sem se studentka), tko da sploh nikamor ne grem, ce slucajno ne more z menoj :-\

pozdravcek