Nemški bokser [Deutscher Boxer, German Boxer]

Mašy · 1027519

BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #2460 : 02 December 2013, 09:56:43
Najbolj humano bi bilo če bi ga dali na voziček. Bi bilo veliko lažje za njega, tole je kar velika obremenitev.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #2461 : 02 December 2013, 12:25:10



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #2462 : 04 December 2013, 20:00:16
Super.  :)

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


von Aisneren

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 145
    • Točke: 0
Odgovori #2463 : 18 December 2013, 12:07:30
v naši psrani so na voljo še 2 progasti samički razstavno vzrejne kvalitete, samček razstavno vzrejne kvalitete in en bel samček iz odlične paritvene iz kombinacije: Ch. Laurin's Boxer Alim X Adoni von Aisneren. Stari so 12 tednov, so razglisteni, 2X cepljeni proti nalezljivim boleznim, zdravstveno pregledani, opravljen imajo erkodopler (ultrazvok srca)in z vsemi pripadajočimi dokumenti.

http://www.vonaisneren-boxer.com/ ali na https://www.facebook.com/vonAisneren?ref=tn_tnmn

kontakt: 031 361 004





BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #2464 : 03 Januar 2014, 15:13:03
"According to a UK Kennel Club health survey, cancer accounts for 38.5% of Boxer deaths, followed by old age (21.5%), cardiac (6.9%) and gastrointestinal (6.9%) related issues. Average age of death was 9 years and 8 months."

Se stanje izboljšuje ali slabša?


Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


zoycik

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #2465 : 04 Januar 2014, 21:09:39
Kar zadeva srce, se absolutno izboljšuje. O ostalem bi težko sodil. Je pa vprašanje kateri vzorec so vzeli, ali celotno populacijo, ali samo angleške.



zoycik

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #2466 : 05 Januar 2014, 23:43:11
 14 listni BOKSER KOLEDAR 2014 - SESTAVLJEN NA podlagi glasovanja na FB je še na voljo. Cena: 10 evrov in poštnina. Naročila: [email protected]
 



alan23

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #2467 : 28 Januar 2014, 07:31:59
Pozdravljeni!
Sem nov uporabnik tega foruma in prav tako pasme bokser. Pred 4 dnevi sem dobil 4 mesce staro psičko, in prvič sem se tudi odločil da bom imel psa v stanovanju. Vendar so mi neizkušnje prinesle dokaj nevšečnosti, kajti kljub temu, da sem jo na začetku nekako privajal na "pasje stranišče", nas je velikokrat presenetila s kakšnim "kupom", včasih tudi 3x v 2 urah, pa ni glij prijetno v stanovanju. Odločili smo se ga, da bi ga sedaj navadili na zunanje stranišče, vendar imam probleme, saj ne vem kdaj ga naj peljem ven, ne bi pa rad da bi ga zadrževal preveč zunaj na tem mrazu. Za kakšne ideje, nasvete bi bil zelo hvaležen!  :)

lp
Alan



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2468 : 28 Januar 2014, 07:54:33



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2469 : 03 Marec 2014, 19:24:51
V Zonzani so sprejeli psa, bokserja, ki je bi odvzet lastniku. Psu lahko prek fotografije prešteješ vsa rebra, star pa je 7 let. Kljub podhranjenosti je energičen in prijazen, kot se za bokserja spodobi.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #2470 : 07 Maj 2014, 10:47:22

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2471 : 07 September 2014, 17:08:35
Na CAC Trbovlje je bila ena bela pozerka, totalna gluma od psa. Res.


Še iz razdalje je pozirala






http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


aljuska

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #2472 : 02 Oktober 2014, 22:53:41
Pozdravljeni,
sem nova na forumu in doma imamo 4 meseca starega belega bokserja. Zdaj smo se že super navadili en na drugega in naš Don je res en super priden bokserček, ki nas spravlja v smeh  :)zanima me ali ima mogoče kdo od vas belega bokserja in sicer zaradi solzenja oči oziroma rjavih lis od solzenja (na belih se to pač bolj pozna). Bili smo že večkrat pri veterinarju in vsakič ko to omenim vet. pravi, da je to normalno. Kakše so vaše izkušnje s tem? Pa še nekaj,..kdaj naj bi se začeli sliniti, pri katerih mesecih ali letih, ker zaenkrat se še ne slini nič.Hvala in lp.



Katjica

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
  • Lin & Eli
Odgovori #2473 : 03 November 2014, 01:26:26
Evo jo, našo 5 mesečno babo  ;)










nar

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #2474 : 18 Marec 2015, 11:56:46
Je ta del foruma zamrl ali se je samo preselil?



ZoranMark

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #2475 : 01 Maj 2015, 15:01:33
Pozdravljeni,

zanima me, če je sploh še kaj aktivnih vzrediteljev rumenih nemških bokserjev v Sloveniji?

Hvala in lep pozdrav.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2476 : 01 Maj 2015, 15:07:28
Poglej na http://klnb-klub.si/psarne/ in preveri vzreditelje.



ZoranMark

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #2477 : 30 Junij 2015, 17:54:44
Pozdravljeni,

imamo 2 meseca starega nemškega bokserja, ki pa enega moda še nima spuščenega.
Zanima me pri kolikih tednih naj bi se to spustilo oz. kdaj je zadnji čas?
Je pa kakšen cm ali dva oddaljen.

Lp, Zoran



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #2478 : 30 Junij 2015, 19:28:17
Kaj pravi na to vzreditelj?



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #2479 : 27 September 2015, 17:13:36
Pred kratkim v varstvu. Zelo pridna psička.  :-*






Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Katjica

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
  • Lin & Eli
Odgovori #2480 : 07 Januar 2016, 14:45:23
Dajmo malo obudit ta del bokseraškega foruma spet ;)
tale stran je npr. namenjena naši gospodični https://www.facebook.com/Ester-Barbboxers-667159116722560/



Pika.shar.pei

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
  • Katarina&Pika
Odgovori #2481 : 28 April 2016, 16:39:27
Pozdravljeni!
V začetku junija bomo v naš dom sprejeli bokserko Cubo  ;D Zanima me samo katero hrano priporočate. Vzreditelja mamo hranita z briketi Happy Dog, občasno dobi kakšno govejo kost in nima problemov z kakoršnimi koli alergijami. Čeprav je do junija še več kot en mesec, me zanima kaj najbolj priporočate, in kakšne izkušnje imate z različnimi proizvajalci hrane.

I love my dog!!! <3


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2482 : 29 April 2016, 11:03:10
Kar nekaj bokserašev hrani z doma pripravljeno hrano (surovo, kuhano). V začetku pa vsaj ene 14 dni tako kot pri vzreditelju. Sicer pa vsak nekak prisega na svoj način in psa hrani s tistim, kar mu ustreza.

Jaz bi še to dodala. Da opažam, da psi, ki so hranjeni pretežno z briketi (90%) jim z leti (ravno tam nekje na njihovi polovici in več), začne nagajat prebava oz. se pojavi kaka občutljivost in se zgodi, da kar ne najdeš in nejdeš idealnih briketov.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Pika.shar.pei

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
  • Katarina&Pika
Odgovori #2483 : 04 Maj 2016, 18:35:25
Hvala za odgovor. Mislim, da bomo psičko hranili z briketi, surovo hrano in pa občasno bo dobila kakšno govejo kost.

I love my dog!!! <3


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2484 : 05 Maj 2016, 08:38:29
Edino kar ne smeš kombinirat je hkrati v istem obroku briket in kuhana/surova hrana. Zaradi različnega časa prebave. Lahko pa kamot zaliješ brikete z nekja jogurta, dodaš skuto, kako juho.

Glede priprave doma pa je nekaj literature na spletu http://www.monicasegal.com/  http://dogcathomeprepareddiet.com/

Jaz ravno iščem za % in potrebe mladičkov. Je drugače kot pri odraslih.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2485 : 05 Maj 2016, 10:57:34
Lahko da so bokserji občutljivejši od drugih psov, a jaz pri naših nebokserjih (cca 20 njih) nisem opazila nobene težave pri hranjenju pretežno (recimo 75%) z briketi niti v njihovih srednjih letih, niti v globoki starosti. Prav tako nisem opazila nobenih problemov pri mešanju briketov in kuhane/surove hrane v enem obroku. Ne vem zakaj bi bilo to, da se (za razliko od splošnega prepričanja) briketi prebavijo hitreje kot recimo meso problem. Tudi hrana, ki jo mi pojemo v enem obroku se ne prebavi enako hitro, pa ni problema. Pomembno se mi zdi, da se pes že od mladosti navadi na čimbolj raznovrstno hrano, ne samo na eno vrsto hranjenja. Naši jedo poleg briketov (povsem običajnih srednjega razreda) vse:polento, riž, krompir, testenine, kruh, surovo meso, kuhano meso, ribe, jajca, mleko, mlečne izdelke, zelenjavo, sadje pa toliko, kolikor si ga sami naberejo. Dobijo tudi vse vsaj približno primerne ostanke (a na eno psico pride recimo kakšna žlica dnevno). K temu je treba prišteti še ne zanemarljivo količino sira, hrenovk, salam in klobas, ki jih dobijo za nagrade. Fino pri tem je, da če imaš za osnovo brikete, se ti ni treba sekirat, če ostalo kar dobi ni povsem uravnoteženo. Če hraniš pretežno  z doma pripravljeno moraš pa kar pazit, napake se pokažejo na dolgi rok.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2486 : 05 Maj 2016, 12:29:19
Nikoli nisem kombinirala briketi+doma pripravljeno v obroku ravno zaradi tega prepričanja, ampak sem opazila da mojemu celo paše tako mešanje. Sklede briketov prvo niti ne povoha, a ko dobi oreng obrok domače hrane gre nato pojest še brikete, čeprav je že fino sit. Ni nikakršnih prolbemov, tako da mu tega niti ne preprečujem. Je pa ena punca dala svojega psa na rentgen (ali eno izmed teh napravc) po obroku briketov in po obroku surove hrane ter ugotovila, da je njen pes dosti hitreje prebavil brikete in imel posledično večino dneva prazen želodec.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2487 : 05 Maj 2016, 17:47:08
Mogoče imam "čast" poznati bolj občutljive sorte, pa naš tastari je tudi na stara leta slaboprenašal brikete, Bina pa že kako leto tudi, sedaj pa res do take mere, da se potrudim 80% pofutrat doma pripravljeno, tu in tam za poflikat pa briketi, ampak skoraj vedno z dodatkom skute, jogurta.

Je pa res to, da če hraniš psa, sploh odraščajočega s pretežno doma pripravljeno hrano, se moraš pozanimat kaj in kako, da ni česa preveč in premalo. Najlažje je to prek kakih vzrediteljev tvoje pasme, ki sami od mladička dalje tako hranijo in imajo zdrave pse, ki dolgo živijo.

Tudi sama sem za pestro prehrano. In briketi so zelo praktični, lahko jih spakiraš na katerikoli izlet, ne da bi rabil skrinje s sabo. :) In z dopusti ni težav.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


rrobic

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #2488 : 26 November 2016, 12:17:29
Pozdravljeni bokseraši :). Pri nas imamo novega člana. Pri zadnjem cepljenju mi je veterinarka priporočala kastracijo psička pri 6 do9 mesecih. Kaksne so vase izkusnje. Ima kdo kastriranega bokserja ali ga naj ne dam? Kaj mi priporočate. Hvala za nasvet.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2489 : 26 November 2016, 14:22:26
Priporočamo zamenjavo veterinarja. V današnjih časih, ko se že res ve za vse pluse in minuse je priporočilo o kastraciji tako mladega psa preprosto mimo. Preglej podforum Samci, samice, tam je napisanega že res ogromno, na podlagi prebranega pa se boš lahko odločil, ali nekje v prihodnosti psa kastrirat ali ne. Ni nobene nujne potrebe po tem, sploh pa ne praktično še mladiča.

Pa daj kako slikco, vedno je prisrčno videt bokserčko bučo  :)