Coat king

rosa · 4987

rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
: 24 September 2006, 22:56:39
A mogoče kdo ve, kje se kupi ta zadeva pri nas?

Na razstavah vem da se lahko, ampak jaz ga nujno rabim! Od znancev sem si sposodila tak plastičen coat king z gumijastim ročajem in moja princeska, ga je dobila v svoje roke in "scotala" (uničila ročaj in odtrgala zobec)... trenutek nepazljivisti, pa imamo!

Zato res lepo prosim, če mi lahko kdo pove kje bi ga dobila!  :-\

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #1 : 25 September 2006, 09:05:01
Na razstavah vem da jih ponavadi prodajajo. Pa mogoče v kakšni bolj založeni pasji trgovini (ampak za tvoj konec na žalost na vem  ???).

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2 : 25 September 2006, 10:04:38
Kaj pa je to sploh?  :-[

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #3 : 25 September 2006, 10:07:03
Evo prva stran, ki se ti izpiše na googlu: http://www.groomersmall.com/coat_kings.htm

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4 : 25 September 2006, 10:09:36
Hvala :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #5 : 25 September 2006, 10:39:48
Sem že našla! Še sreča da je v Vrtojbi bila stojnica, kjer sem vzela številko enega gospoda, preko katerega ta Coat king da dobit.
Imajo plastične in lesene...

Če bi slučajno koga zanimalo (pa upam da se ne bo znajdel v taki godlji kot jaz) je njegova telefonska 041 380 808 (gospod Matjaž Filipič)

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #6 : 25 September 2006, 20:25:27
V Zootiku jih tudi imajo in to za 1700 sit - seveda smo zdaj kupili tega (ni profesionalen) in še enak je kot tisti  ki ga je uničila.  :o

Coat kingi od zgoraj omenjega gospoda so dražji (9000 sit eni se dobijo sicer za 6000) je pa sigurno kvaliteta boljša.

Tako pa sem odgovorila sama sebi.   :P


Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #7 : 06 Oktober 2006, 15:42:21
Hay,
zakaj pa se uporabljajo?
lp,
Anja


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #8 : 06 Oktober 2006, 16:32:56
Nekateri pravijo da se uporabljajo za odstranjevanje odmrle podlanke, drugi za trimanje; jaz bi rekla za oboje... Uporabljajo jih za terierje, zlatkote, setre...

To so v bistvu neke vrste noži in z njimi moraš delat kar pazljivo... Če ne lahko nastane iz zlatkota tudi labradorec... ;)

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #9 : 06 Oktober 2006, 17:57:51
Hay,
a potem je to tako kot trimer, samo da je drugačne oblike?
lp,
Anja


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #10 : 06 Oktober 2006, 18:42:15
Ne, ni tak kot trimer. Zgleda kot take grablice:

http://www.groomersmall.com/coat_kings.htm   ;)

Njegova funkcija ni samo trimanje!

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #11 : 06 Oktober 2006, 18:52:17
A je uporaben tudi za odstranjevanje odmrle dlake tudi pri dolgodlakih psih? In na kaj bi morala paziti da iz svojega psa ne nareedim povečanega labradorca? Kako se zadevo uporablja (verjetno ni dovolj da ga zarolaš po dlaki in upaš da se pri tvojem psu ne bo nič poznalo)?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #12 : 06 Oktober 2006, 21:25:31
Hay,

A je uporaben tudi za odstranjevanje odmrle dlake tudi pri dolgodlakih psih? In na kaj bi morala paziti da iz svojega psa ne nareedim povečanega labradorca? Kako se zadevo uporablja (verjetno ni dovolj da ga zarolaš po dlaki in upaš da se pri tvojem psu ne bo nič poznalo)?

enako, ker me zanima če je kaj bolši od trimerja, ker ga Zoro ne mara, ker ga boli ko ga ob straneh trimaš.
lp,
Anja


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #13 : 08 Oktober 2006, 17:18:13
Ne verjamem da je popolnoma neboleč za psa. Ne pa da zdaj ravno trpi (prej je fino da ga dobro prečešeš).

Neyka fino je da paziš katerega vzameš, da niso "grablice" preveč skupaj - mu pobere več dlake. Pač pazit moraš kako delaš. Jaz sem Ideo česala s tem, pa je še vedno normalno dlakava.  :)
Je pa res da nisem zdaj ne vem koliko časa vlekla po eni strani - pač po občutku.

Ne bom trdila da je super, pa bog ve kaj... ker po pravici povedano še nisem tako vešča s tem.

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


arči

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 14 September 2009, 21:34:56
mene pa zanima če mi lahko prosim kdo pove koliko zobni coat king se uporabla za višavce? pa a je njegova širina  pomembna ( sem gledla eni so zelo ozki drugi pa kr široki v dolžino)?

"Dogs are not our whole life but they make our lives whole." [Roger Caras]


3Dive

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 28 Januar 2013, 19:05:21
Coat King je najučinkovitejše orodje za odstranjevanje podlanke in odslužene vrhnje dlake pri vseh psih z daljšo dlako. Na voljo je več širin in gostot zob. Kakšnega izberete je odvisno od tipa dlake vašega kosmatinca. Za resaste terierje se uporablja 16 ali 20-zobni coat king. Za gostejšo in daljšo dlako mora biti gostota primerno manjša - torej 12 zob in manj. Na voljo so tudi širši modeli coat kingov, ki so zlasti primerni za večje pasme tipa ruski terier, novofundlandec ..
Zgoraj je tudi vprašanje ali psa kaj boli, ko dlako tretiramo s coat kingom. Brez skrbi, coat king izloči le odmrlo dlako, ki je šibko pritrjena na kožuh.

Na trgu so še drugi izdelki, ki se uporabljajo za podoben namen. Prednost Coat Kinga je, da seže v globino kjer je navadno največ odmrle dlake in pri tem ne poškoduje zdravega kožuha. Po česanju s Coat Kingom se psi počutijo fantastično.

In kje ga je moč kupiti? www.kanina.si
In če ne veste točno kateri model bi bil najbolj primeren za vas, zavrtite 051 244 244
ali napišite mail: [email protected]