Rottweiler

mary · 368988

mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
: 27 Avgust 2005, 22:51:37
Moja druga najljubša pasma...na lestvici takoj za flati. ;D Nekoč v prihodnjosti imam namen tudi imeti doma predstavnika te pasme, ker so mi resnično blazno všeč. tako po karakterju, kot po videzu.

Najbolj me živcira, ker med ljudmi še vedno vlada prepričanje, da so rotti napadalni psi, ki se jim strga in potem kar napadajo vsepovprek... Kar niti podrazno ni res. Res je, da pasma rabi dosledno vzgojo brez popuščanja, a če je pes dobro vzgojen je pravi cukerček. Torej je vse odvisno od vzgoje psa in ne od pasme ::)

In če se ne motim, imamo na forumu tudi lastnico rottke :D Tako,d a bi jo prosila, da pove kaj o svoji lepotički, pokaže kakšne slikice....  ;) 8)

Lp

Lp, Marusa


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #1 : 28 Avgust 2005, 17:30:05
Res je, jaz imam rottweilerko, če si mene mislila. Kana ji je ime in je stara 5 let, najbolj scrkljana, ampak to tako ali tako vsak reče za svojega psa. Najbolje se razume z mačkami, ker jih imam doma 4, pa še starši imajo 2. Še vsaka muca je vzela Kano za nadomestno mamo, saj jo kar naprej masirajo in spijo na njej (slikce so v albumu). Najraje se igra z žogco, ampak zdaj ne smemo pretiravati, ker so ji pred letom in pol  operirali zadnjo nogo, zaradi pretrganih križnih kolenskih vezi. Od trikov zna preval, zavrteti se v krogu in nazaj okrog drevesa, če se zaplete (seveda zraven osnovnih ukazov sedi, prostor, glas...). Najraje pa se sredi noči zrine k nama na posteljo in se seveda  raztegne čez pol postelje, ker se ne morem pokriti zaradi njene teže na odeji, ji rečem "dol" in uboga vsakič.
LP
http://roadie.moj-album.com/


Lanyca

  • Gost
Odgovori #2 : 30 Avgust 2005, 12:55:04
Ja meni so tudi zelo všeč ampak bom kar ostala na ZP-jih.
Lp Lanyca ;) :)



mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #3 : 30 Avgust 2005, 15:45:02
bolha: Kana je prava lepotička :D Kje ste je pa kupili? Ali ima rodovnik? ;)

Lp, Marusa


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #4 : 30 Avgust 2005, 18:57:35
Kupila sem jo v Kočevski reki za simbolično ceno, ker je bila že 4 mesece stara. Rodovnika pa nima, ker takrat še nisem vedela za prednosti rodovnika in sem mislila, da samo ceno nabijajo. Tako, da bo moj naslednji pes vsekakor z rodovnikom, ali pa iz zavetišča. Sem pa videla oba njena pasja starša, ko sem jo prišla iskat, bila sta ogromna, zato je tudi Kana ful velika, tudi večja od nekaterih samcev.
LP


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #5 : 01 September 2005, 13:33:12
pravi cukerčeek ... :-* :) ;)



bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #6 : 02 September 2005, 15:47:29
To je naša Kana, ko nori po vodi, ampak v kaj globjo, da bi mogla plavat, pa noče it. Jo moramo prav nahecat ali pa celo notri porint, da gre. Drugače je pa vsa vesela, če je lahko mokra, tudi po dežju ji je všeč hodit.



bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #7 : 02 September 2005, 16:40:34
No, da se ta tema ne bo prestavila med "pesjanarji se predstavijo", bom napisala nekaj značilnosti pasme rottweiler.

Rottweiler spada v FCI 2 skupino, molosi. Pasma izvira iz Nemčije.

Najprej zgodovina:

Pasma spada med ene najstarejših pasem na svetu, saj njeni začetki segajo v rimske čase. Psi so potovali z rimskimi legijami, kjer so čuvali ljudi ter gonili njihove črede. V pokrajini Rottweil je prišlo do naravnega križanja z lokalnimi psi, kjer so bili kasneje poznani pod imenom "Rottweil mesarski pes", ker so jih vzrejali pretežno mesarji. Leta 1910 je bila pasma uradno priznana kot policijski pes, ker je pri testiranju ustrezala zahtevam policijskega psa.

Splošen izgled:

Rottweilerji so srednje velikosti do veliki, ne pretežki in ne prelahki, pravilno grajeni, kompaktni, močne postave po čemer se sklepa o veliki moči, spretnosti in vzdržljivosti.

Karakter/ temperament:

Dober temperament, miren in ima rad otroke. Zelo predan, poslušen, ubogljiv in delaven. Predvsem pa je samozavesten, neustrašen in zanesljiv.

Fizični opis:

Samci: Velikost od 61 do 68 cm, pravilna velikost se smatra 65-66 cm.
          Teža: Povprečno 50 kg
Samice: Velikost od 56 do 63 cm, pravilna velikost 60-61 cm.
           Teža: Povprečno 42 kg

Barva:

Črna z rjavimi ožigi na licih, gobcu, grlu, prsih in nogah, pravtako nad obemi očesi in pod repom.

Upam, da sem vam kaj bolj približala karakteristiko pasme.
LP


+1 točka za poučen opis


mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #8 : 02 September 2005, 16:56:41
Bolha: imam eno vprašanje. Kako, da si se odločila za to pasmo? :)

Lp, Marusa


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #9 : 02 September 2005, 17:09:16
Po pravici povedano, sem se odločala med rottweilerjem in nemško dogo. Vse informacije sem pobrala iz ameriških forumov in sem se odločila za rottija predvsem zato, ker nemška doga živi le do 9 let. Seveda sem rabila 2 leti preden sem šla iskat Kano, tako da ni bila to odločitev "na vrat na nos".
LP


AikVonFlink

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 03 September 2005, 21:45:54
hvala, Bolha, za full dobro in zanimivo predstavitev.

meni osebno je ta pasma tudi zelo zelo všeč. najprej seveda rottijeva oblika telesa, pa ta njegova samozavest, po drugi strani pa ubogljivost. poznam jih kar nekaj, večinoma zelo prijaznih cartekov. res so dobri psi, tako mirni, pridni, vdani... se z enimi vedno prav lepo polupčkam in objamem vsakokrat, ko se vidimo.

no, imam pa tudi nekaj neprijetnih izkušenj z rottiji.
pred leti sem živela v bližini enega zelo oštrega rottija, ki je bil v bistvu delovni pes, v lasti enega upokojenega policista in ta je bil vedno na zelo kratkem povodcu, je pa 2x na dan moral mimo naše hiše. vedno je šel čisto mirno mimo, pa tudi po ulici nasploh je šel vedno samo tik ob gospodarju, sicer zelo na knap, prav neverjetno na knap, nato pa je iz čistega mira nekega dne skočil v mojega 5-letnega nečaka, ki je šel mimo na kolesu in ga prav lepo zdelal med rebri. dogodka nismo prijavili, da ne bi dvignili medijskega hrupa, pa še sami smo mi imeli bull terrierja in smo vedeli, da bi ob prijavi pasem medijsko linčali, poškodbe pa niso bile tragične, rane so se zacelile. pes na koncu koncev ni bil kriv, saj je že lastnik bil tako aroganten in popadljiv, da ni rekel niti oprostite, pa namesto, da bi bil hvaležen, je kar nekaj lajal, groza. navsezadnje, bi se to zgodilo pri vsaki pasmi ob takem lastniku.


kako se pa kaj rottiji obnašajo do drugih pasem?

imam spet dve izkušnji: pozitivno in negativno, hehe...
sedaj ima moj apbt eno znanko rottiko. ko se vidita, se tako enakopravno in na hitro povohata, poem pa gleda vsak od njiju na svojo stran in si več ne želita nekih stikov. rottika se do njega zelo dominantno obnaša, to pa njemu ravno ne leži, jo pa spoštuje in ni agresiven do nje. sta kao cool
moj prejšnji pes, bull terrier je živel zraven tega delovnega rottija in dvakrat dnevno smo poslušali tako renčanje in skakanje, ko je šel rotti mimo naše ograje, da je moj trmasti bull imel včasih grozne buške na tisti svoji nežni roza koži. smo morali ograjo povečat :).

hehe, spet delam primerjave. ne morem iz svoje kože ;).

lp, dada



Lanyca

  • Gost
Odgovori #11 : 03 September 2005, 22:05:12
Danes sem vidla enega rottia pa je bil zlo luštkan pa prijazen. Sem se že odločilaa, da bom enga mela ne še zdaj v to pasmo sem se danes zaljubila na prvi pogled. So res ful lepi.
Lp Lanyca :D ;D ;) :) :-*



bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #12 : 03 September 2005, 22:31:10
Poznam enega rotija, ki je neverjetno prijazen in tudi lastnik ga ima skoz spuščenega, ker ga uboga v sekundi. Ko gre pa njegova žena z rotijem ven, pa ga takoj priveže, če vidi drugega psa, ker njo pa bolj ignorira.
Z našo Kano je tako, pse pusti na miru, pri psicah se pa naježi. Čeprav je bila socializirana (vendar šele od 4 meseca starosti dalje), nikakor ne prenaša kake hiperaktivne pse ali pa ponižne psice. Tako, da tudi jaz preverim katerega spola je pes, šele potem jo spustim. Ko je bila še majhna, sem naredila napako, ko sem ji pustila se igrat z odraslimi psi, ki so bili bolj grobi do nje, tako da so jo v podrejen položaj spravli in je celo zacvilila. Takrat mi ni noben povedal, naj ne dovolim, da bi dobila slabo izkušnjo s psi, sem mislila, da se bojo že sami zmenili. Tako, da danes odpravljam napake, a na srečo se ne zaganja v pse, če jo imam privezano. Lepo gre poleg in se tudi obrne ne za psom, pa da ne bo pomote tudi napadla ni nobenega psa ali psice, samo naježi se, pa neki godrnja zraven.
LP


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #13 : 13 September 2005, 19:21:59
Če mi je ratalo, bo spodaj slikca, če ne, se pa opravičujem.
LP


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #14 : 13 September 2005, 19:55:22
Če mi je ratalo, bo spodaj slikca, če ne, se pa opravičujem.
LP

Bolha navodila kako Vstaviti sliko. Preden pošlješ sporočilo, daj predogled, pa boš videla ali ti je uspelo ali ne, da ne bodo sporočila prazna ;)

Lp nina



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #15 : 15 September 2005, 21:47:34
hm ja sej rottiji drugače sploh niso strašni, čisto povprečni psi, samo da jkih nekateri pač napačno sodijo. ker je pač recimo en rottwailer nekoga napadel, mislijo da bodo vsi taki.  ;D



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #16 : 23 November 2005, 14:12:49
Tud meni so rottiji ful lepi, take lepe očke imajo  :-* :-*
Pa še zgodba :

Naši sosedje itak ne marajo živali, ne mačk, ne psov...nič..Ko sem bila še malo mlajša, so imeli NO, ki je bil večino časa sam(spuščen ali v boksu), hvala bogu je prišel včasih na obisk, da sva se poigrala..Potem je ta pes umrl (bil je kar star), tri leta je bil mir (niso imeli nobene živali), nato pa so si predlani kupili Rottija  :-\ , seveda brez rodovnika, kar je bilo od njih kar za pričakovat...V glavnem prve dni so se z njo ukvarjali, se igrali...po enem tednu pa.. :-X...zaprli so jo v boks (ki zame ni pravi pesjak, ampak samo neka uta s tremi stenami in od spredaj neko mrežo, poleg tega, je ta boks postavljen daleč od hiše, pri potoku..čist na samem..Psa so kupili sinu (ni tako mlad, da se ne bi zavedal, kaj je to pes oz. kaj je to žival, je starejši od mene), seveda pa se je nato začela šola, zanjo se ni več brigal. Na sprehod je šla zelo redko, pa še tedaj jo je peljala mama od tistega sina (ne vem kako naj drugače napišem..), ki jo je pa še komaj zadrževala. Šolali je seveda niso, oziroma so imeli svoje metode ( :-X). Psica je bila do mačk zelo agresivna, ko je videla kakšno, je ponorela, kar je bil velik problem, saj ima večina sosedov mačke (tudi mi).... To se je vleklo eno leto in pol(še sreča da ne več), dokler so se končno odločili, da jo bodo oddali. V roke jo je dobil drug lastnik, vendar žal ne vem, kako se ima tam..Večkrat sem že vprašala sosede, vendar niso ne vem kako radodarni z odgovori. O tem novem lastniku sem vprašala tudi očeta, ki ga pozna (bolj slabo, samo malo pa le) in mi je rekel, da je on v redu (tj. tudi do živali), tako da upam, a je z njo res vse v redu, ker imela je pa tak pogled....žalosten da ni kaj  :'(
Boks so sedaj podrli, tako da res upam, da ne bojo več imeli kaj...

Pa še enkrat poudarjam, da je VSE ODVISNO OD SOCIALIZACIJE IN LJUBEZNI DO ŽIVALI, OD UKVARJANJA Z ŽIVALJO, NE PA OD PASME SAME (ok, nek značaj, ki je v genih (lovski nagon, itd), samo 100% ni noben pes rojen ubijalec, ali karkoli že..)

Aja pozabla sem še povedat, da se lahko vsakemu psu (mešancu, maltežanu, ZP-ju) pri takšnih lastnikih 'zmeša', da je bil to rottie (pravzaprav je vprašljivo če je sploh rottie, ker nima rodovnika, kar se mene tiče, mu je podobna - nisem velika poznavalka, pa nočem žalit rodovniških rotijev in njihovih lastnikov  ;)))  je le naključje...

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #17 : 23 November 2005, 14:23:29
od moje sošolke soseda ima rotija in je tok prijazen pa če je spuščen ga zmeri pobožam ;D

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #18 : 12 December 2005, 12:07:55
Ta post sem po pomoti naredila, pa zdaj dodajam eno slikco naše Kane, ko čaka na žogico. ;D
Lp


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #19 : 06 Januar 2006, 16:23:59
Ko sem prebirala opise pasem, sem se tudi jaz spravila poiskat slavne ljudi, ki imajo rottije(samo najbolj razpoznavne zvezde):
Will Smith jih ima 4, dvema je ime Indo(Ludo) in Zhaki
Janet Jackson ima psico Reilly
Alicia Silverstone ima mešanca med dobermanom, rottijem in pit bulom po imenu Samson
Robbie Williams ima mladičko Missy
Victoria in David Beckham imata dva, Puffy in Snoopy
Paris Hilton je lani iz zavetišča posvojila Tysona
Leonardo Di Caprio ima rottija po imenu Baby
Brian Austin Green(iz nanizanke Beverly Hills 90210) je imenoval svojega rotija Cube
Dedee Pfeiffer (igralka in sestra Michele Pfeiffer) ima Boa
Malcom Jamal Warner (igra sina pri Huckstable-ovih) je poimenoval psico Makeba
Pamela Anderson ter Christina Ricci imata tudi rottweilerja in imel ga je tudi pokojni Marlon Brando
Carrie Fisher(Star Wars) ima Sweetie
Adrian Paul (Highlander) jih ima 5

Rottiji so igrali tudi v filmih, nekaj bolj znanih je:
Conan the Barbarian - igrali so bojne pse (wardogs)
Big mamma´s House
Barb Wire - igrala je Camille zraven Pamele Anderson
Alien 3  - psa Spike-a so igrali kar 4 rottiji
Legaly Blond 2 (Blondinka iz Harvarda 2)- psiček Bruiser se je zaljubil v rottweilerko Leslie
Garfield - rottiju Lucu je glas posodil Brad Garrett

Lp


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #20 : 06 Januar 2006, 16:41:21
Moje izkušnje z rotiji so zelo mešane, vendar jih vseeno naravnost obožuje :-*

V ulici imamo lastnika, ki ima že od nekdaj rottweilerje. In vsi so popadljivi (napadli mojega psa, mamo, brata...etc) - napadali so seveda ko so ušli od doma (zelo pogosto). Vendar tukaj krivim edinole lastnika in ne pasmo! Lastnik je namreč popolnoma zblojen... pse pretepa, niso pravilno socializirani, kaj šele vsaj malo izšolani. Najraje bi ga brcnila nekam  >:(
Večkrat je bil tudi že prijavljen na policijo (zaradi napadov in ogrožanja). Nikoli ni bilo nič storjeno. Pri takemu grobijanu bi se vsakemu psu zmešalo.  :(

Pri sestrični pa so imeli najbolj luškano rottweilerko kar sem jo kdaj videla!  :-* In tudi po karakterju je bila taaaaak srček!   :-* V njej ni bilo niti kančka agresije (oz. je ni nikoli pokazala). Bila je najbolj scrkljano in milo bitje kar sem ga kdaj videla.  ;D Mama te rottweilerke je bila tako-tako. Včasih agresivna, včasih sprejemljiva - nikoli pa ekstra ubogljivo bitje. Oče pa je bil eden izmed zgoraj opisanih "agresivnežev".

Smo pa imeli tudi v mali šoli 3 rottweilerje - in vsi so bili zelo simpatični. Najstarejši (7 mesecev) je bil eden izmed najbolj poslušnih in mirnih "učencev"!  ;D

V glavnem, zame so rottweilerji čisto normalna pasma, tako kot vse druge. So luštni, srčkani - priznam pa, da imam raje tiste z bolj "milo" konstitucijo (najbrž zaradi prej opisane psičke).  :-[




Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #21 : 08 Januar 2006, 00:25:13
Bolha da te popravim še na tem forumu: ;)

v Legally blond 2 je samec Leslie, gre namreč za poanto gejevskih psov, ki je naprej v filmu precej uporabljena

V Garfieldu je pa Luke doberman in ne rott

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #22 : 08 Januar 2006, 11:05:43
Hvala za popravke, sem hotela danes popraviti, pa si me prehitela. Sicer sem Blondinko gledala, ampak bolj površno in si nisem zapomnila tega rottija. Garfilda pa nisem gledala tako da sem samo z neta pobrala podatke in so očitno napačni.
Lp


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #23 : 24 Januar 2006, 22:13:49
No, še ena, zaljubljena v to veličastno pasmo.  ;D Imam tudi kosmatinca po imenu Pax, s katerim obiskujeva tudi razstave, čeprav nama je šolanje bistveno bolj pri srcu. Opravila sva B-BH, sedaj pa se pripravljava počasi na IPO1 (no ja, po pravici povedano v tem mrazu ne delava, saj je nevarnost poškodb prevelika  :-\).

Kakšen je zame pravi rottweiler? Če pustim zunanjost ob strani se mi zdi najbolj pomemben pravi temperament. Pri pasmi ga je na žalost vedno manj zaradi preveč v razstave orientirane vzreje. Pravi predstavnik pasme je samozavesten in neustrašen a hkrati dovolj vodljiv pes. Je pa to pes z močnim karakterjem in kot tak ni primeren za začetnike ali pa premehke ljudi, ki psu niso sposobni jasno začrtati mej.


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #24 : 26 Januar 2006, 12:50:22
Pozdravljena Urška na forumu in dobrodošla. Midve s Kano greve pa šele to pomlad v šolo in sicer za izpit A, za začetek, potem bomo pa še videli. Najbolj si jo želim odvadit agresivnosti do psic, pa še malo boljšega odpoklica se tudi ne bi branila ;D, drugače je pa kar vodljiva in poslušna.

Sem pa bila na zadnjih treh razstavah razen v prekmurju(mislim da je bilo tam) in sem gledala kako razstavljajo rottije. Malo me je sicer motilo, da so imeli kovinske ovratnice namesto razstavnega povodca, čeprav ni zgledalo, da bi kakšen pes kazal agresijo na druge pse. Sem pa že nekajkrat vidla Katjuško mlado psičko, če mogoče veš od koga je, pa še z bratcem se razstavlja. Prvič sem jo vidla na otvoritvi Tukana, ko so ju peljali malo socializirat ;D, potem pa še na razstavah.
Lp


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #25 : 26 Januar 2006, 23:04:15
khm ni o rottih...ampak od kdaj se kovinske ovratnice uporabljajo za agresivne pse  ??? Na splošno so kovinske ovratnice razstavne, nekateri pa jih uporabljamo tudi v vsakdanu za psa, ki v življenju brez razloga še ni napadal brez izzivanja. Jo bom sicer zamenjala zaradi dlake, ker nimam tanke razstavne kačice ampak če bi funkcionirala normalno v tem ne vidim nobenega bav bava zaradi napadalnosti in te fore  :o :o :o ??? ??? ???

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #26 : 27 Januar 2006, 10:24:38
Neyka ni bilo tako mišljeno. Vsi psi na razstavah(kar sem jih jaz videla razen rottov) so imeli tisti tanki štrikec okoli vratu. Tako sem nekako sklepala, da mogoče pa rotti nimajo, ker bi ga strgali, če bi se recimo zapodil v kakšnega psa, ampak noben ni kazal takih nagnjen. Sicer pa lahko Urška pove kako je s tem in zakaj, ker ona tudi razstavlja. Te kovinske ovratnice pa so pri nekaterih zgledale že kot ketne, samo ne tako debele.
Lp


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #27 : 27 Januar 2006, 10:58:38
Sori sem mogla povedat :-[. Pri rotih nevem kašne ovratnce so sam kokr sem zapazla kovinske. Jaz mam to ketnco sam za dolgodlakca to ni. Kačica bi bla kr vredi sam glede na to da ne bom razstavlala več se mi ne splača. Je pa vseen zanimivo pogledat kako imajo različne pasme že kar neka tiha pravila glede razstavnih povodcev in ovratnic.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


aika

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 2
Odgovori #28 : 27 Januar 2006, 11:48:48
Na razstavah imajo rottweilerji povečini vsi enake kovinske ovratnice, ki so postale že skoraj zaščitni znak RW.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #29 : 27 Januar 2006, 15:53:10
Urška, imaš mogoče kakšno slikco Paxa? Se spomnim, da sem ga občudovala na slikah, ko je bil še čisto majčken.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"