Rottweiler

mary · 370441

Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #120 : 26 September 2006, 08:42:36
 Ja, malo bo treba še delat  :)

Je pa Maja pridno fotografirala in ujela tudi Paxa pri delu: oblajanje


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #121 : 26 September 2006, 22:22:22
Sky, moram pa priznati, da je bila organizacija dobra, hrana pa fenomenalna. Jaz pa sestradana kot volk po nastopu, sploh nisem pogledala tekme do konca, ampak sem se zapodila v pladenj z dobrotami z žara.


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #122 : 27 September 2006, 15:34:49
Hvala za pohvale! ;)

Vendar ne smemo pozabiti,da tekmo naredijo tudi tekmovalci.

Vse je potekalo več kot vredu,razen malo negodovanja,ko so ugotovili,da streljam tudi pri tekmovalcih po programu izpita B.   8)

Organizacijsko moram reči,da smo res kar močni,tudi zato so nam bili zaupani v organizacijo prvi IRO reševalni izpiti v Sloveniji.

In upam,da se vidimo tudi naslednje leto.   ;D


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #123 : 29 September 2006, 00:04:41
No, pa še ena nova izkušnja izpred pol ure - rottweilerji so izjemno uporabni za preganjanje tatov.  8)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #124 : 29 September 2006, 21:55:56
No, pa še ena nova izkušnja izpred pol ure - rottweilerji so izjemno uporabni za preganjanje tatov.  8)

 ;D ;D Ga je stresel iz hlač? :o

Lp nina

p.s. čestitke za uspeh, malo z zamudo :-[



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #125 : 01 Oktober 2006, 02:23:53
Dva mladca iz Rakove Jelše sta kradla bakrene žlebove z vaške cerkve. Pa sem jih zalotila, si zapomnila registrsko vozila in poklicala policijo. Pax pa je bil tako prepričljiv, da sta jo pobrisala. Samo so ju ujeli...

Pa hvala za čestitke. Danes sva nastopila na tekmi na Ptuju in dosegla 2. mesto po IPO1. Z nastopom pa žal nisem najbolj zadovoljna, je pa res, da so bili sodniki zelo strogi.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #126 : 01 Oktober 2006, 23:03:27
Da še dodam (sedaj, ko sva s Paxom malo prišla k sebi) - ta tekma je bila kvalifikacijska za IFR - svetovno prvenstvo v delu rottweilerjev, v okviru katerega bo tudi mednarodna tekma po programih IPO1 in IPO2.



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #127 : 05 Oktober 2006, 15:20:46
Danes pa mi je en rottweiller polepšal dan  :) .
V okolici Postojne sem vozila za enim Ljubljančanom, ki je imel napis na prtljažniku "Be careful I'm on board" zraven pa nalepko rottweilerja. In res je  bil, kukal skozi okno in vzbujal strah in trepet mimoidočim   ;)
Prava nalepka in napis za pravi čas. Najbrž ljudje bežijo od avta. Pozornost pa mi je pritegnila tudi registrska I'MFREE, škoda, ker je tip zgledal malo prestar zame :D .
LP


ewchy

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #128 : 06 Oktober 2006, 16:30:08
Tega tipa sem pa tudi že jaz videla v LJ! :o Takrat je imel še streho dol in rotek je lepo kraljeval na zadnjih sedežih. NORO!


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #129 : 08 Oktober 2006, 01:07:52
Zdaj lahko samo še upata, da bere forume  :P



aika

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 2
Odgovori #130 : 08 Oktober 2006, 09:31:06
Ta tip ima pa sestro od našega Thora. In mislim, da ne bere forumov.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #131 : 09 Oktober 2006, 08:46:20
Taro?

No punci, sanj je konec. Ne bere forumov  :P


aika

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 2
Odgovori #132 : 09 Oktober 2006, 08:50:34
Taro sigurno ne, ker tega imena ni bilo.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #133 : 09 Oktober 2006, 09:35:13
Pri nas sem srečevala enega gospoda s psico iz Thorovega legla s takimi hecnimi ušesi. Če me spomin ne vara je rekel, da je Tara. Lahko, da jo je on preimenoval.


aika

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 2
Odgovori #134 : 09 Oktober 2006, 09:56:20
Kaj vse ljudje govorijo... Poznam par takšnih...


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #135 : 09 Oktober 2006, 17:29:00
Zadnjič sem ga spet opazila, tako, da ga bom ob naslednjem srečanju malo povprašala. Je pa takrat povedal čigava vzreja je in koliko je stara.

Jaz se z govoricami ne obremenjujem  ;)

Kakorkoli že, mi namesto govorjenja čas preživljamo na poligonu, na pripravah za IFR. Škoda le, da nas ni kaj več.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #136 : 10 Oktober 2006, 16:12:28
Ker je tole zaenkrat potencialna ponudba jo omenjam brez imen staršev. Za ugodno ceno (zaenkrat še v dogovarjanju z vzreditelji) je na voljo mladič (samec) iz Nemčije, ki ni primeren za vzrejo. Pogoj vzrediteljev je le en - res dober dom. Glede na paritveno kombinacijo in temperament je velik potencial za delo. Resni interesenti naj se mi javijo na zasebna sporočila ali na mail ([email protected]). Mladič bo šel v nov dom s pogodbo.


aika

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 2
Odgovori #137 : 15 Oktober 2006, 17:39:56
Včeraj se je na poligonu KD Poetovio v Miklavžu odvijal jesenski vzrejni pregled za pasmo rottweiler. Pregleda se je udeležilo kar 9 psov, 3 samci in 6 samic.

Aika Mumlek in Thor Mumlek sta bila ocenjena z odlično in dobila najvišjo vzrejno oceno A/1.

Slike z vzrejnega pregleda lako vidite na http://aika.moj-album.com

Prilagam sliko Aike


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #138 : 16 Oktober 2006, 16:55:39
Mene je ta vzrejni pregled že rahlo spominjal na komedijo. V škodo pasmi seveda. Za začetek že to, da sem zanj po čistem naključju izvedela tik pred zdajci.


fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Odgovori #139 : 16 Oktober 2006, 19:44:47
Urška, a ti si bila na vzrejnem?

Jaz bi namreč tudi šla z veseljem, če bi vedela za njega. Na drugem forumu so mi rekli da so vsi vedeli za njega ...  ???



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #140 : 16 Oktober 2006, 20:23:38
Vsi vedeli za njega? Ni res. Če bi imela telepatske sposobnosti, potem morda.  ::)  Kako (kje) pa naj bi VSI izvedeli za njega? Pa kdo so potem VSI  ???

Sicer je pa natančno predpisano, da mora biti vzrejni pregled objavljen v uradnem glasilu KZS (revija Kinolog). Ta pregled ni bil objavljen. Prepričana sem, da zagotovo obstaja kakšen lastnik rottweilerja, ki se tega vzrejnega ni mogel udeležiti in to preprosto zato, ker zanj ni vedel.



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #141 : 16 Oktober 2006, 20:25:35
Mene je ta vzrejni pregled že rahlo spominjal na komedijo. V škodo pasmi seveda.

Kaj pa je bilo tako strašno narobe  :-[  ???

aika vam pa čestitke za uspešno opravljen vzrejni pregled in veliko sreče ter zdrave pameti v vzreji  :)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #142 : 16 Oktober 2006, 20:47:36
Kaj pa je bilo tako strašno narobe  :-[  ???

aika vam pa čestitke za uspešno opravljen vzrejni pregled in veliko sreče ter zdrave pameti v vzreji  :)

Reciva zelo preprosto - ogromno. Od tega, da sploh ni bil uradno objavljen (jaz sem zanj izvedela tik pred zdajci), do tega, da so bili na njem psi brez B-BH-ja, pa ena izrazito plašna psica, do tega, da so bile ocene podane na podlagi meni nepoznanega vzrejnega pravilnika.

Pasma RW ima svoj vzrejni pravilnik. Ki ni usklajen s PSD-jem. Ampak ocene pa niso bile ne na podlagi starega pravilnika in ne na podlagi PSD-ja.  ???

Če pogledaš zgornjo oceno, ki jo je zapisala Aika: A/I za oba psa.

Stari vzrejni pravilnik pravi:
Citiraj
Po zunanjosti :
razred A:ocena odlično, stopnja displazije A1/2
razred B: ocena prav dobro, stopnja displazije B1/2
Delovna uporabnost:
I.razred:opravljen preizkus značaja, opravljen izpit v delu najmanj IPO I
II.razred:opravljen preizkus značaja, preizkus obrambe po programu IPO I

PSD (pravilnik o strokovnem delu) pa pravi:

Citiraj
A. Razvrstitev psov po vzrejni oceni:
· najvišji vzrejni razred z oznako I: psi in psice, ki so dali kvalitetne potomce v najmanj
dveh leglih, lahko dobijo oznako I-A,
· srednji vzrejni razred z oznako II,
· nižji vzrejni razred z oznako III,
· vzrejno prepoved z oznako 0 (nic) dobijo psi/psice zaradi prirojenih hib in neželenih
naravnih lastnosti,
· delovne pasme se ocenjujejo glede na delovne uspehe še z ocenami: 4/2/0 (npr. II/2),
· za lovske delovne pasme se ocenjujejo z ocenami I/I, I/II, I/III
· psi lovskih pasmah, ki se ne uporabljajo za lov, dobijo oceno o delu 0 (npr.,II/0).

Po prvem vzrejnem pravilniku bi Thor dobil omenjeno oceno, Aika pa ne, ker nima IPO1. Po PSD-ju pa noben od njiju ne bi mogel dobiti najvišje vzrejne ocene, ker noben nima še niti enega legla. Saj pravim, živa komedija.



fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Odgovori #143 : 16 Oktober 2006, 21:03:43
Urška, žal, res ne vem kdo so VSI, ki so za vzrejni vedeli, kar ogromno nas je, ki o njem nismo vedeli nič.

Mene lastnik RW samca (opravljen IPO1, krasen samec) že kar nekaj časa sprašuje kdaj bo vzrejni, jaz pa sem mu odgovarjala da bo vse napisano kar lep čas prej in da bo pravočasno izvedel.

Ne vem kaj naj mu sedaj rečem. Da, hm, nisem bila med tistimi, ki bi za vzrejni izvedeli? In kaj si bo ob tem mislil? Ne vem, res ne vem...

Na ostale stvari, kot pravim, se ne spoznam (vzreja), mi je pa vseeno zanimivo da znotraj pasme delijo delo oz karakter ali karkoli že na samce in samice.

Urška, morda veš kaj več o tem? Saj vem, napisala si že ogromno, vendar tega nisem zasledila.




Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #144 : 16 Oktober 2006, 21:14:22
Kako to misliš, delijo na samce in samice? Vzrejna pravila so enaka za samce in samice. Tako po starem pravilniku kot po PSD-ju. Ni razlik med spoloma.


aika

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 2
Odgovori #145 : 17 Oktober 2006, 08:24:37
Urška, mislim da je čas, da organiziraš seminar in poučiš g. Rotnerja in ga. Dragičević (oba sta namreč sodila na vzrejnem pregledu) o vzrejnem pravilniku tem in onem...! Ali pa drugič kar ti podeljuješ vzrejna dovoljenja!!! Zakaj se pa nisi na prireditvi pritožila?


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #146 : 17 Oktober 2006, 09:29:36
Vojka, ne razumem zakaj to jemlješ kot osebni napad nase. Ti si na vzrejnega peljala svoje pse. Kakršno oceno sta psa dobila - tako imata.

Očitno pa si mnenja, da so ocene podane po veljavnem vzrejnem pravilniku. Ker verjamem, da kot vzrediteljica in glede na napisano poznaš vzrejni pravilnik za pasmo, ki jo boš vzrejala (saj zato si pa psa peljala na vzrejni pregled), te prosim, da nas seznaniš s trenutno veljavnimi vzrejnimi predpisi.

Jaz sem samo naredila copy-paste starega pravilnika in PSD-ja.

Predvsem menim, da je čas, da se za našo pasmo naredi en tak spodoben vzrejni pravilnik. Pa ne bo več dvomov.

Pritožila na prireditvi se pa nisem, ker ne vem kakšne vzrejne ocene so dobili posamezni psi. Prav tako sem bila samo gledalka (in nimam osnove za pritožbo, to bi bilo približno tako, kot da bi se gledalec pritožil nad ocenami na razstavi). Glede na pretekle izkušnje tudi menim, da bi bila pritožba bob ob steno.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #147 : 18 Oktober 2006, 12:44:48
Aika, žaljivo se posmehuješ, da so moja vprašanja o vzrejnih ocenah neosnovana. Zato, če si morda spregledala, ponavljam vprašanje... 

Kot vzrediteljico, ki očitno pozna vzrejni pravilnik za pasmo, ki jo vzreja, te sprašujem, po katerem vzrejnem pravilniku sta Thor in Aika dobila svoji vzrejni oceni?


aika

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 2
Odgovori #148 : 18 Oktober 2006, 21:27:26
Urška, jaz nisem sodnica niti članica vzrejne komisije za rottweilerje in se v sodniške ocene ne vtikam in se ne bom.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #149 : 18 Oktober 2006, 23:39:22
Jaz ti ne pravim, da se igraj sodnika, ne sprašujem te za tvoje mnenje o posameznem psu in ugotavljaj njegovo vzrejno vrednost, ampak o poznavanju osnovnih pravil vzreje. In vzrejni pravilnik je čista osnova, ki jo mora poznati vsak vzreditelj. V vzrejnem pravilniku so poleg ostalega tudi pravila za razporejanje psov v vzrejne grupe.

Na sosednjem forumu si zapisala, da psici za najvišjo vzrejno oceno ni potrebno imeti IPO1 (http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,116.630.html). Zato te ponovno sprašujem, kateri vzrejni pravilnik je podlaga za tvoje trditve?