Rottweiler

mary · 370038

IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #150 : 28 Oktober 2006, 21:11:01
Da še dodam (sedaj, ko sva s Paxom malo prišla k sebi) - ta tekma je bila kvalifikacijska za IFR - svetovno prvenstvo v delu rottweilerjev, v okviru katerega bo tudi mednarodna tekma po programih IPO1 in IPO2.



REZULTATI:

http://www.rottweiler.at/IFR%20-WM/Ergebnisse/2810/IPO1/Ergebnisse%20IPO1-1.pdf
http://www.rottweiler.at/IFR%20-WM/Ergebnisse/2810/IPO3/Ergebnisse%20IPO3-1.pdf


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #151 : 29 Oktober 2006, 17:43:24
Shit no... kaj pa je Brane delal na sledi, da ima samo 2 tocki :'( :'( (upam, da sem se zmotila)



fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #154 : 30 Oktober 2006, 08:30:52
Bravo Urška in Pax. Njuna tretja tekma in to na svetovnem za RW!!!!!


Čestitke tudi ostalim.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #155 : 30 Oktober 2006, 16:35:28
Evo, eno kratko poročilce, čeprav mi še vedno manjka nekaj ur spanja. Še dobro, da so prazniki.

Prva dva dni in v soboto smo imeli še lepo vreme, včeraj pa ravno obratno. Vseeno to ni pokvarilo vzdušja med tekmovalci. Imeli smo se prav luštno. Mislim, da smo večinoma s svojimi rezultati kar zadovoljni, vsi pa bi Branetu privoščili, da bi mu odobrili novo sled (kar bi bilo edino pošteno). Ampak žal se je organizator odločil drugače.

Na žrebu sem upala, da bom izžrebala sobotno sled in nedeljsko poslušnost, ker so nam za nedeljo napovedali slabo vreme. Žal se mi želje niso uresničile.

Mene je prvič "stisnilo" pri poslušnosti v soboto zgodaj zjutraj, ko je Pax na štartu preklopil v "kje za vraga je marker", drugič pa včeraj na sledi, ko je norveška sotekmovalka pred mano v težkih razmerah (dež, veter v sunkih) predčasno zaključila sled. Tudi češki tekmovalec je imel nekaj težav. No, ko je Pax štartal sem si oddahnila, saj je z nizkim nosom šel direktno po sledi. Vmes se je sicer preveril in zgrešil prvi predmet za kakega pol metra, je pa kljuke naredil v nulo ter drugo in tretjo linijo izdelal v dobrem tempu ter našel in nakazal zadnji predmet.

Končno sem k nekaterim bolj oddaljenim imenom v svetu delovnih rottweilerjev dodala obraze, spoznala nekaj ljudi, katerih nasveti utegnejo priti še kako prav, pa seveda srečala kar nekaj tekmovalcev iz sveta razstav.

Celoten nastop pa je bil po mojem mnenju zelo uspešen tudi z vidika psarne in bodoče vzreje, saj kaže smer v katero želiva iti. 2 tekmovalki iz ene psarne, obe pozitivno ocenjeni v vseh disciplinah. Ni sanjsko, je pa dober začetek.  ;)


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #156 : 30 Oktober 2006, 16:47:39
Urška, kaj pa je bilo pri Branetovi sledi narobe?

Čestitke prav vsem!!



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #157 : 30 Oktober 2006, 18:44:10
Sosednja sled je bila bližje kot določa pravilnik, poleg tega pa je vse skupaj kazalo še na to, da je sled nekdo prehodil.


aika

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 2
Odgovori #158 : 31 Oktober 2006, 09:16:07
Malce z zamudo sporočam ...

22. oktobra 2006 smo se udeležili mednarodne razstave psov CACIB Split 2006, kjer je Thor Mumlek pri švicarski sodnici Lisbeth Mach v razredu delovnih samcev osvojil še zadnji potrebni CAC in tako postal HRVAŠKI PRVAK V LEPOTI Ch. HR ;)


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #159 : 31 Oktober 2006, 17:58:26
Aika, če si morda spregledala  ;)

Jaz ti ne pravim, da se igraj sodnika, ne sprašujem te za tvoje mnenje o posameznem psu in ugotavljaj njegovo vzrejno vrednost, ampak o poznavanju osnovnih pravil vzreje. In vzrejni pravilnik je čista osnova, ki jo mora poznati vsak vzreditelj. V vzrejnem pravilniku so poleg ostalega tudi pravila za razporejanje psov v vzrejne grupe.

Na sosednjem forumu si zapisala, da psici za najvišjo vzrejno oceno ni potrebno imeti IPO1 (http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,116.630.html). Zato te ponovno sprašujem, kateri vzrejni pravilnik je podlaga za tvoje trditve?


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #160 : 01 November 2006, 12:02:55
Urška,

malce z zamudo a iz srca čestitke !!!

Vem kaj pomeni iti na svetovno, zato ti želim, da se udeležiš tudi naslednjega in vsaj potrdiš že doseženo ali pa naskočiš še kakšno večjo uvrstitev.

Bilo bi lepo, če bi imeli v Sloveniji enega svetovnega prvaka  ;)

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #161 : 01 November 2006, 23:50:51
Miša, hvala!

Sporočam vam, da je luč sveta ugledala tudi nova stran Kluba ljubiteljev rottweilerjev Slovenije. Stran je še v izdelavi.

http://www.rottweilerklub.si/


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #162 : 04 November 2006, 20:58:28
Malo zamujam, čestitke!!  8) 8)

dog4ever a je ta Brane slučajno tudi marker?

Pavel je pa "moj sošolec" v šoli.  ;D Čestitke!



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #163 : 04 November 2006, 21:28:57
Čisto slučajno je ;)



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #164 : 04 November 2006, 22:01:21
 :D POtem ga pa poznam  ;D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #165 : 05 November 2006, 10:45:01
Urška čestitke z tale delavni uspeh  :o Aika tebi pa za razstavnega ;).



Lp nina



aika

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 2
Odgovori #166 : 12 November 2006, 20:25:32
Mi smo se vrnili iz svetovne razstave psov vseh pasem v Poznanu na Poljskem, kjer se je predstavilo kar 205 rottweilerjev iz vsega sveta, je naša psarna dosegla prvovrsten uspeh, saj je

AIKA MUMLEK PREJELA OCENO ODLIČNO 2 IN V RAZREDU VMESNIH SAMIC v konkurenci 22 samic



CORA MUMLEK PA JE PREJELA OCENO ODLIČNO 5 v hudi konkurenci 27 MLADIH SAMIC


Za odlično hendlanje se zahvaljujeva Psarni Mumlek in posebej Jožetu Šinjurju Mumleku!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #167 : 13 November 2006, 09:59:22
Čestitke!!!


Lp nina



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #168 : 13 November 2006, 13:08:00
Vojka, čestitke še tule.

No, jaz sem se ob spoznanju, da je svetovna razstava na isti datum kot državno prvenstvo, najprej malo hudovala nad tem, kako je možno, da sta dve mednarodni kinološki prireditvi na isti datum. No, potem sem se morala odločiti na katero od obeh prireditev grem. Na koncu sem odpovedala hotelsko rezervacijo v Poznanu in udeležila sva se državnega prvenstva. Odločitev je bila na mestu, saj sva nepričakovano dosegla 3. mesto po programu IPO1.

Imela sva tudi čisto svojo skupino navijačev (parson russel team  :)) in Juta je posnela kar nekaj fotk http://jupiora.moj-album.com/album/5734353/

Meni najbolj všečna


IgiS pa je poleg fotk posnel en dobr filmček http://www.leomegy.com/temp/pax.wmv

Več o tekmi pa najdete TULE

Komu naj se pa jaz zahvalim  ? Najprej in predvsem inštruktorju in markerju Marcelu Vodovniku, ki s svojim delom ter nasveti uspešno pomaga razreševati probleme, ki se pojavljajo med šolanjem. Potem markerju Marku, ki počasi postaja nepogrešljiva pomoč pri šolanju. In seveda celotni tekmovalni ekipi ŠKD Celeia, ki me je sprejela medse in kjer se res dobro počutim, kar veliko pripomore k temu, da najdem motivacijo za obiskovanje treningov tudi takrat, ko se mi najbolj ne da. In nenazadnje seveda vzreditelju Xavru Meixnerju, ki že 35 let vzreja kompletne rottweilerje, delovno in razstavno uspešne pse (čeprav je on kriv za prvo dilemo  :D).


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #169 : 03 December 2006, 21:49:27
No, danes pa smo iz dela na poligonu malo preklopili na razstave. Včasih se kakšna sprememba prav prileže. Obiskali smo mednarodno razstavo v Avstriji CACIB Wels, kjer je rottweilerje sodil Ernst Kugler, vzreditelj rottweilerjev in lastnik psarne "vom Lipizzanerhof".

Pax vom Schwaiger Rathaus je prejel oceno ODLIČNO 1 v razredu delovnih.
Diego vom Hertener Wappen je prejel oceno ODLIČNO 1 v razredu šampionov.

Prav tako pa je Paxova polsestra, Resi vom Schwaiger Rathaus, v lasti vzreditelja Xavra Meixnerja prejela oceno ODLIČNO 1 v razredu mladih.




Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #170 : 04 December 2006, 10:17:12
Čestitam Urška!!!

Pax je dokaz da je lahko dober delavni pes tudi dober razstavni pes:)

Pa še veliko uspehov vama želim!

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


aika

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 2
Odgovori #171 : 12 December 2006, 20:26:44


saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #172 : 14 December 2006, 09:19:54



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #173 : 25 December 2006, 18:12:31
Lep preostanek božičnega dne, v novem letu pa zdravja, sreče in uspehov!

http://www.canis-aemona.com


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #174 : 25 December 2006, 18:52:11


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #175 : 12 Januar 2007, 10:22:01
Mene pa zanima ena stvar :
In sicer...slišala sem da se lahko različne pasme gonijo različno dolgo in me zanima koliko časa se približno gonijo rottweilerke?

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #176 : 12 Januar 2007, 10:37:19
Pa še to : Kdaj se povadi začne prva gonitev - ker bom posvojila rottweilerko iz zavetišča in se je ravnokar začela gonit pa bi rada ugotovila kolko približno je stara.

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


aika

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 2
Odgovori #177 : 12 Januar 2007, 11:08:39
Prva gonitev je popolnoma odvisna od razvitosti psici. Naša Aika se je prvič gonila pri 10 mesecih, Cora pa pri osmih. Prva gonitev je nekle med 6 in 12 mesecem.


Pridete na ogled razstave v LJ? Predvidevam, da bo zelo veliko rottweilerjev.

LP,
Vojka


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #178 : 12 Januar 2007, 11:11:49
Ja pridem pogledat, imamo isti dan predavanja za vodnika reševalnega psa tako da pridemo po predavanjih. Upam da bom vidla čimveč rottov :)

Aja pa še to me zanima - mnenje vaše - Kiba ima na eni nogi voljčji krempelj in zdej bo sterilizirana in imamo možnost da ga odstranijo - naj ga odstranimo ali ne?

Ker se bojim kakšnih kasnejših težav če bi se kam zataknila, si ga odtrgala,...

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #179 : 12 Januar 2007, 11:29:47
Aika vi pridete?

če, Z katerimi psi?

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."