Rottweiler

mary · 369968

DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #750 : 29 Marec 2011, 00:26:37
http://www.bolha.com/zivali-psi-pasemski/rottweiler-rodovniska-samicka-stara-3-mesece-zaradi-bolezni-prodam-oglas1273763450

Če kdo pozna koga ki išče kvalitetno mladičko rotija, razstavne linije, z zelo velikim potencialom za delo in razstave. Izključno za bivanje v hiši/stanovanju, pesjak ne pride v poštev. Iščejo lastnika, ki jo bo naprej šolal in z njo delal. Ima zelo dober plen in je ful požrešna. Pa prelepa tudi :).



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #751 : 29 Marec 2011, 11:55:02
Samo popravek:
Rottweilerji se ne delijo na razstavno in delovno linijo. Se pa vzreditelji delijo na tiste, ki jim je pomemben tako videz kot vsebina in katerih psi so delovno sposobni in na tiste, katerim je značaj nepomemben, pomemben je samo videz in število razstavnih titul, ker le te pomagajo prodajati mladiče. To, da sami sebi rečejo razstavna linija pa praviloma ne garantira nobenega lepotnega potenciala, imajo pa taki vzreditelji ponavadi veliko število psov (tako veliko, da je individualno ukvarjanje z njimi vprašljivo). Vzreja kompletnih psov pomeni vložek časa in znanja v posameznega psa, kako ti to uspe pri takih pogojih, pa mi ni čisto jasno.

Osebno ne bi niti pomislila na to, da vzamem psa iz tako množične vzreje: http://www.vom-hause-edelstein.com/new/kennel.htm

Da nadaljujem z mojo večno dilemo: kako lahko sploh delovno pasmo vzrejajo taki, ki še v življenju psa niso pripeljali do najvišjega delovnega naziva, kako sploh vedo kakšen mora biti pes značajsko, da je tega sposoben. Da ne omenjam tistih, ki ne samo, da niso psa pripeljali do višjega delovnega naziva, še do preprostega B-BH ne, pse jim šolajo drugi. In potem pridejo kupci k takim vzrediteljem, ki jim prodajajo bučke in klobase o čudovitem karakterju svoje psice in uporabljanega samca, pri tem, da se jim niti sanja ne, kakšen značaj bi pes delovne pasme moral imeti.

Vprašajte vzreditelje vašega bodočega mladička, koliko višjih delovnih izpitov (IPO) so sami naredili s svojimi psi. Ne koliko izpitov psi imajo, koliko so jih oni sami naredili s svojimi psi. Odgovor vas utegne šokirati. Še posebej, če ste prej poslušali polurno analizo značaja psov. Če hodite na razstave, bodite pozorni na vso tisto klicanje in mahanje, piskanje in ne vem kaj še vse, ob ringu. Značajsko ustrezni psi potrebujejo minimalno količino spodbude, že sama misel na to, da jih zunaj čaka plen bo poskrbela, da stojijo tako kot je treba. Tisti, ki so nagonsko slabi, tisti pa potrebujejo sto ton piskajočih igrač, pa še potem napol nezainteresirano stojijo pri miru. Odprite oči, uporabite možgane in postavite prava vprašanja, ko kupujete psa.

TOMBO: vsaj tako zabavno bo kot je bil občni zbor, zagotovo  :D



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #752 : 29 Marec 2011, 12:39:24
Kolikor sem jaz razumela ni iz linije oz vzreje kjer je povdarek na delu ampak lepoti. Psice nisem spoznala v živo, pasme tudi ne poznam. Je bilo pa veliko govora o njej med treningom in mi je rekel če koga poznam naj posredujem oglas. Vzreditelja ne poznam, včeraj sem imela trening z gospodom, ki pozna zdajšnjega lastnika in ki jo je videl in "sprobal" (drugače se pa tudi on z vzrediteljem ne razume). Več ti ne znam povedat ker sem pač laik in nisem v teh vodah :)



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #753 : 08 Maj 2011, 19:09:44
Danes sva s črnuhom odpeljala zadnjo tekmo. Še četrto leto zapored je bil najboljši rottweiler na državnem prvenstvu. Obrambo je imel med prvimi tremi in dobil posebno pohvalo sodnika za najmočnejše ugrize, ustavljanje markerja in za vse faze obremenitve (ponovnega napada).  :o


ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #754 : 08 Maj 2011, 19:13:15
Čestitke!



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #755 : 08 Maj 2011, 19:26:26

Da nadaljujem z mojo večno dilemo: kako lahko sploh delovno pasmo vzrejajo taki, ki še v življenju psa niso pripeljali do najvišjega delovnega naziva, kako sploh vedo kakšen mora biti pes značajsko, da je tega sposoben. Da ne omenjam tistih, ki ne samo, da niso psa pripeljali do višjega delovnega naziva, še do preprostega B-BH ne, pse jim šolajo drugi. In potem pridejo kupci k takim vzrediteljem, ki jim prodajajo bučke in klobase o čudovitem karakterju svoje psice in uporabljanega samca, pri tem, da se jim niti sanja ne, kakšen značaj bi pes delovne pasme moral imeti.


En velik podpis z moje strani!

Cestitke za uspeh!......................cim vec taksnih vzrediteljev, ki delajo zgago steparjem psov, "pravih in nepravih", ista figa!



[Sharky]

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
  • Švicarski beli ovčar
Odgovori #756 : 25 Maj 2011, 18:25:18
Ker sem lih nov na forumu pa zaenkrat še nimam kaj pokazat, ker kupujem psa, bom pa predstavu našga (zdaj že 8 let pokojnega) lepotca, ki je bil glavni šefe v soseski  ;D



naš Axel, ki ga je kostni rak pokopal  :'(



ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #757 : 25 Maj 2011, 19:38:26
Axel je bil zelo lep, sožalje.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #758 : 26 Maj 2011, 00:34:03
Všečna mrcina  :)

Veliko sreče pri nakupu psa, dandanašnji je iskanje dobrega rottweilerja kot bi iskal iglo v kopici sena, sploh pri nas...


[Sharky]

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
  • Švicarski beli ovčar
Odgovori #759 : 26 Maj 2011, 08:42:30
Za danes ne vem, ampak že takrat se spomnim, da so bli redkokateri rottweilerji lepi. Najbolj moraš met srečo pri glavi in vratu, da zraste v tako pravilno masivno obliko. Pa tudi pri odtenku rjavih "ožganin", ker je pogostokrat ful pretemna. Nekateri rottweilerji zgledajo kot neki mešanci s totalno sfaljeno konstitucijo, kaj šele glavo...


urška, tvoj ma perfektno glavo in si res lahko srečna, da imaš takega!  :)



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #760 : 26 Maj 2011, 09:48:42
Mislim, da z videzom niti ne boš imel težav. Bolj z samo vsebino, ker kolikor je šla vzreja vizuelno naprej, je šla značajsko nazaj. Preprosto jim manjka "jajc", pa kar je najhuje, pojavlja se agresija iz strahu. Meni srce zaigra, ko vidim lepega, pa značajsko močnega psa. Ena zadnjih, ki mi je ustrezala obojestransko, je bila ta psica http://www.working-dog.eu/dogs-details/132904/Missy-vom-Rangau.


[Sharky]

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
  • Švicarski beli ovčar
Odgovori #761 : 26 Maj 2011, 10:37:52
Nej, sej ne kupujem rottweilerja, ampak belega švicarskega ovčarja...

Pa tud doma enostavno niso za še enega rottweilerja, sej veš kako gre to  >:(  mel smo enkrat p!"%arijo, ker je en mali divjak norel s kolesom pa padu direkt na našga psa v parku in se je seveda pes ustrašu pa mal šavsnu tamalga za roko in pol je bla cela štala...zdej je pa seveda pasma kriva ane  ::)

Pa mimoidoče babice in dedki so začel pri naši bajti čez cesto hodit mimo, zato ker so se bal psa  ::)  ljudje so res taki bebčki



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #762 : 28 Maj 2011, 00:13:51
škoda...


CocoBee

  • Gost
Odgovori #763 : 28 Maj 2011, 20:28:53
to je zame eden najboljših psov! mela sem mojo lubico Romo, stara je bla 12 let ko jo je kap in smo jo dali pod injekcijo :'( svet se mi je podrl...ne znam opisati...zelo jo pogrešam. bila je čudovita in prijazna, in nikakor ni bila agresivna kakor mnogi pravijo za to psmo..mislim da je vse v vzgoji. super je bila. prilagam slikce moje Romike




CocoBee

  • Gost
Odgovori #764 : 29 Maj 2011, 08:25:58
če pa kerga kaj več zanima pa seveda lahko vpraša...;) mislim da sem si skozi 12 let dolgo periodo nabrala dovolj izkušenj za to pasmo ;)



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #765 : 29 Julij 2011, 21:39:55
V Nemčiji poteka državno prvenstvi VDH DM IPO 2011. ADRK (nemški rottweiler klub) zastopajo naslednji vodniki s svojimi psi:
        
1    Sascha Sieben    Gismo vom Cassanova
2    Markus Maaser    Bongo von der Bodebrücke
3    Martin Jonietz    Jack vom Markgräfler Land
4    Melanie Krüger    Bulli vom Türnleberg
5    Dietmar Müller    Jasko von Tengen
6    Manfred Koch    Dusty aus der Grafschaft

Zanimivo bo videti posnetke na www.working-dog.eu in se zamisliti, kje je naša vzreja v primerjavi s temi psi.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #766 : 23 Oktober 2011, 22:37:41
Zmagovalci IFR IPO svetovnega prvenstva 2011, ki je ta vikend potekalo v Italiji.

1. mesto: Marani Greta with Balù von Turnleberg (Italija)
A: 100 B: 98 C: 91 - Skupaj 289 točk

2. mesto: D'Amico Paolo & Lorna (Italija)
A: 95 B: 92 C: 94 - Skupaj 281 točk

3. mesto: Anselmi Alessio & Pascal dell'UDM (Italija)
A:100 B:94 C:86 - Skupaj 280 točk

Ekipna razvrstitev:

1. ITALIJA
2. FINSKA
3. FRANCIJA

NAJBOLJŠA SLED- Anselmi Alessio & Pascal dell'UDM (Italija)- 100 točk
NAJBOLJŠA POSLUŠNOST - Marani Greta with Balù von Turnleberg (Italija) - 98 točk
NAJBOLJŠA OBRAMBA - Tiina Saaranluoma & Manouman Mammuttimanfred (Finska) - 94 točk


hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #767 : 06 April 2012, 17:30:29
Rottweilerji so moja druga najljubša pasma.Tudi meni pa gre na živce ko govorijo da so napadalni in podobne žaljive stvari za to pasmo.



Banjusie

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #768 : 06 April 2012, 19:29:09
A zdaj je že rottie. :P
Meni pa gre močno na živce, ko nekateri ljudje kar zbežijo če vidijo predstavnika. Kot da jih bo požrl. ::) Tudi naši sosedi so imeli kar precej težav, ker so spuščali psa po travnikih, kar od nikoder se priplazi otrok in pes ves vesel steče k njemu...in potem spet cela štala, pes je napadalen, ga je treba umrtit, otročiček pa brez praskice...Je že skoraj do tožbe pripeljalo samo zato ker je pes zgledal "agresivno", čeprav sama osebno nimam pojma od kje ljudem take zamisli. ::)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #769 : 06 April 2012, 20:07:44
Hja od kje... Že to, da je črn in velik je dovolj za vse, ki psov ne poznajo (no, tudi za kar nekaj tistih, ki mislijo da jih tudi). In pes, ki ob tem še teče proti otroku, vesel ali ne, izgleda zastrašujoč. Tako je in tega se je treba zavedat in imet psa pod kontrolo, da do takih zadev ne prihaja. Kako pa je otroku, ko teče proti njemu nekaj nepoznanega in črnega in po možnosti celo večjega od njega... hm... mimogrede se lahko ustraši in to za brez veze.  :-\

Strah ima velike oči, ni ga potrebno še dodatno razpihovat.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Banjusie

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #770 : 06 April 2012, 20:34:16
Itak da se otrok ustraši, to je čisto normalno....
Čeprav mene tudi deloma veseli, da nekateri navajajo otroke, da jih veliki psi ne bojo pojedli...po drugi strani, pa če otrok steče proti veliki mrcini iz navdušenja, pes pa se ustraši ali kaj podobnega in ga nehote zgrabi je čisto druga stvar.  :-\
Citiram besede uporabnika iz enega drugega foruma :
Citiraj
Joj... Ta grozna pojava tega psa... Ti psi so... Nevem ne bi ga imel... Pobil je mojega prejšnjega psa... Še zdaj ga pogrešam... Ti psi so GROZA! Agresivni, dominantni... Vsakega bi napadli!!!  Ne.. ne prenesem jih.
Razumem, da nekomu rottie raztrže psa ampak ne vem zakaj bi zameril vsej pasmi zaradi enega predstavnika (ki po možnosti niti ni bil te pasme), ki je bil pomožnosti prestražen ali kaj. Ne moreš soditi pasme le po izgledu ali po govoricah drugih ljudi, brez da se ne bi bolj poglobil vanjo-česar pa marsikdo ne razume (oz. noče razumet).



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #771 : 06 April 2012, 20:38:09
Andreja, ja je res - se strinjam s teboj. Sicer malo OT ampak veliko ''napadov'' so izzvali ravno otroci, ker jih starši nimajo pod kontrolo. In potem pes in pasma čist kriva za napad. Tako kot je pes nevaren otroku, je tudi otrok ''nevaren'' psu. Ko greva z mojo psino na sprehod velikokrat kater mali pridivja in se naša psička ustraši. Hvala bogu, da ima Hailey rada otroke... nwm, kdo bi bil v tem primeru kriv - otrok ali pes? Sicer ni problem, če bi prišel bol počasi in malo bolj previdno. Drugače pa priznam, raje vidim, da imajo otroci radi pse (in vse živali) kot pa da se jih boljijo. Ko grem na sprehod velikokrat vidim predvsem mame, ki svojim otrokom zbijajo v glavo, da jih bo kuža ugriznu, da je nevaren, da je hudoben... to mi gre res na živce, ker se z mano sploh ne rabijo ubadat in nikogar ne prosim, da se dotika in se približuje mojemu psu. In tole naj se otrok psu ne prebližuje, bi se lahko drugače razložilo, kot pa da jim vbijajo v glavo strah pred psi.

Dogs are best friends ever!


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #772 : 06 April 2012, 20:45:52
leni in nerazgledani starši na žalost jih je preveč... V končni fazi smo krivi mi, čeprav nenamerno  :-\

Strašenje in sklepanje po enem primeru je pa žal vseprisotna zadeva tako kot teli starši.  :(  Logika je pa takim samo zlorabljena beseda. Škoda besed. Samo izkušnje in zgled bo mogoooče kaj naredil na dolgi rok.

Črno in veliko je pa pomoje strašljivo že po genih iz pradavnine  :P Kaj čmo še vedno nosimo v sebi nagon po preživetju iz časa pradavnine he he  :o
Še cele oddaje iz tega pripravljajo  ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Banjusie

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #773 : 06 April 2012, 21:10:30
 Zgleda da smo res odrezani od sveta. Pri nas pa se otroci predvsem bojijo. Mame so po navadi čisto navdušene, ali pa psa ignorirajo, otroci pa jih posnemajo. Mi na sprehodu po navadi srečamo učiteljico s svojo hčerko, pa se vedno ustavita in mama začne govoriti "lej, lej lep kuža!". Vprašajo za dovoljenje, če lahko poboža in otrok na ta način spozna, da pes sam po sebi ne bo storil nič narobe, če boš z njim ravnal primerno.
En ful zakon primer pravilno naučenega otroka je 5 letna hčerka očetovega prijatelja...mala obvlada da kar zijaš.  ::) Čisto mirna je, vpraša če lahko psa poboža, mu ponudi roko za povohat in ga poboža. Moj se je, prvič ko jo je videl zalaufal vanjo in nanjo skočil, pa je samo ostro rekla-hej! in ga rahlo odrinila s sebe. Čopo je bil ful presenečen nad takim odzivom, ker včasih malčke zanalašč tako straši.  Ampak ta deklica ga čisto obvlada, pes jo vse uboga. Pa tudi ni take vrste otrok, ki bi psa tako mečkala. Malo ga počoha in to je to. Pa pri igri, ko se otroci mečejo na pse in jih natezajo...ona daje ful zrel vtis, ker se očitno zaveda, da psa to boli. V uglavnem mala je zakon.  ;) Imam pa grozno slabo vest ker tako čudoviti ljudje vedno pristanejo na slabšem...deklica ima okvaro srca, hodijo na operacije po vsem svetu, že od njenega rojstva... Življenje ni fer.  :-\
Malo preveč smetim temo. Hotela sem samo povedat, da obstajajo posebni primeri, za svojo starost precej zrelih otrok in ni nujno, da je tudi otrok kriv...je pa to ful redko. Kakor je napisala Jazz včasih ne  veš kdo je kriv, ne veš kdaj je "napad" izzivan. In največ takšnih primerov se pojavi pri kakšni taki pasmi, ki je že po koreninah znana po "mesarjenju" (mesarski pes iz Rottweila). Sploh pa večina psov ni vzrejenih s pravo mero odgovornosti, zato so precej pogoste karakteristične napake, ki pa se hitro prikažejo, še posebej pri psih brez rodovnika kjer nikakor ne moreš ugotoviti kaj je še primešano zraven.



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #774 : 07 April 2012, 19:29:48
No, pravzaprav bo tudi moje mnenje OT, ker se ne nanaša konkretno (ali samo) na rote.
Želim pa napisati, da je samo in izključno on odgovoren za svojega psa - lastnik! In ne glede na vse, mora v vsakem primeru lastnik predvideti reakcije npr. otrok.  Ki se strinjam, da niso vedno primerne. Vendar pa mora ravno zato imeti lastnik psa pod nadzorom. Sorry, sama sem grozna ljubiteljica psov. Ne glede na pasmo. Vendar pa ne glede na karkoli, bi mi srce aritmično začelo biti, če bi videla, da šiba proti otroku nek rottweiler. Tako da popolnoma razumem reakcije prestrašenih staršev.
Pa moram napisati še to, da sem prav zgrožena nad izjavo Banjusie; češ, da tvoj pes "zanalašč straši" otroke? Menim, da je to popolnoma neprimerno! In menim, da bi svojega psa morala imeti pod kontrolo.  >:(
Aja, pa še to: na Šmarni vsakodnevno srečujem gospoda z rottom. Skuliranim, na polno. Ignorira pse (no, mojo psico ima rad, haha) in ljudi. In imam  prav rada tega pesjana. Ima pa ta gospod psa vedno izpuščenega. In meni je to čisto razumljivo, ker je pes res popolnoma nekonflikten. Vendar pa.... če tega para (lastnika s psom) ne bi poznala, bi bila pa zelooo previdna in bi mi pulz tudi malce narasel, ko bi se mrcina sprehodila mimo.  Ker hipotetično: če pes (40+ kg) ne bi bil prijazen do mojega psa (3+ kg) oz. bi bil agresiven, moja psica ne bi imela kaj dosti možnosti.... tu se vsi strinjamo, kajne?
LP, Katja



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #775 : 03 Junij 2012, 23:39:52
Eno NUJNO vprašanje: Obstaja v Sloveniji kakšen klub ljubiteljev rotvajlerjev oz. če vprašam drugače, kdo bi lahko bil zainteresiran za rešitev enega čistokrvnega samca? Pes je star cca. 4 leta in ima opravljeno osnovno šolanje. Če se hitro ne najde nekdo, ki bi ga vzel, vsaj začasno, gre pod injekcijo... Jutri ga pride pogledati inšpektor... Če ima kdo kakšno idejo, mi naj prosim čimprej javi...
Aja, v MB azilu ga menda niso hoteli vzeti...



hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #776 : 04 Junij 2012, 15:14:37
Poskusi na čim več oglasih pustiti sporočilo morda se kdo najde.



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #777 : 04 Junij 2012, 15:51:27
Eno NUJNO vprašanje: Obstaja v Sloveniji kakšen klub ljubiteljev rotvajlerjev oz. če vprašam drugače, kdo bi lahko bil zainteresiran za rešitev enega čistokrvnega samca? Pes je star cca. 4 leta in ima opravljeno osnovno šolanje. Če se hitro ne najde nekdo, ki bi ga vzel, vsaj začasno, gre pod injekcijo... Jutri ga pride pogledati inšpektor... Če ima kdo kakšno idejo, mi naj prosim čimprej javi...
Aja, v MB azilu ga menda niso hoteli vzeti...

Če ga v zavetišču niso vzeli in če ga pride pogledat inšpektor je mogoče ta pes agresiven in se zato oddaja?

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #778 : 04 Junij 2012, 19:28:09
Simi,
pes ima dva ugriza lastnikov v zadnjem času... Pes je stabilen, poznam ga od malega, je pa bil v zadnjem času čisto ločen od družine zaradi dojenčka... Po opisu incidentov sodeč (ugriz v roko med igro in pri pobiranju hrane ter neko renčanje pri božanju...), je nekoliko zmeden in je prevzel vodstvo krdela... Jaz z njim nimam nobenega problema. Je pa to sosedov pes... Sama ga ne morem vzeti niti začasno, saj imam veliko bolj problematično psico, poleg tega je pes zunanji, jaz pa nimam zunaj ne boksa ne ničesar... Lastnikom je žal za njega, ampak se bojijo za otroka in ne vidijo druge možnosti...
Torej če prav razumem, je rotvajlerjev v Slo za vstran metat in nikogar ne zanima, če gre en mlad samec pod injekcijo? Kaj pa azil, se lahko sami odločijo, katerega psa bodo vzeli in katerega ne?
Se bojim, da za neko obsežno akcijo oglasov ni več časa...



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #779 : 04 Junij 2012, 20:48:14
Kaj pa azil, se lahko sami odločijo, katerega psa bodo vzeli in katerega ne?

Ne. Se pa lahko lastniki sami odločijo, v katero zavetišče ga bodo oddali - ni nujno treba v pristojno za njihovo regijo.