Rottweiler

mary · 368994

Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #90 : 02 Julij 2006, 18:07:46
Čestitke za izpite!


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #91 : 02 Julij 2006, 19:02:35
aika čestitke za opravljeni izpit :)


aika

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 2
Odgovori #92 : 02 Julij 2006, 21:27:09
Hvala


ssega1

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 1
  • http://freeweb.siol.net/ssega1/
Odgovori #93 : 27 Avgust 2006, 01:00:24
L.P.
Sem lastnik psičke ROTTWEILER ki ji je ime ramona.Je čistokrvna in ima rodovnik in vse potrebno!
Je ubogliva in zelo dobrosrčna afnica ki se zelo rada igra in zna nagajati!!
Moti pa me,da nevedni ljudje govorijo kako je ta pasma napadalna,kar sploh NI RES!!
Moja RAMONA je prava lepotička in smeška!!
SEBASTJAN


Herr-Thor

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
  • Herr-Thor
Odgovori #94 : 28 Avgust 2006, 16:25:47
Lep pozdrav!

Še jaz pokažem mal naše ljubljenčke.
Spodaj APTB, punca stara leto in pol. Prava lepotica in zelo pridna.
Zgoraj RW, fant star 14 mesecev, bil včeraj na rastavi v Trbovljah in si pridobil svojo prvo zmago, in sicer prvak razreda mladih, ocena Odlično 1, sodnik Hans W. Muller.
Tako da se mal pohvalimo,

lp, Dejan
 



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #95 : 28 Avgust 2006, 20:10:27
Čestitke!!

Lp nina



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #96 : 28 Avgust 2006, 20:14:54
Čestitke :)


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #97 : 03 September 2006, 11:06:10
Pozdravljeni vsi novi rottweileraši. Lepi psi.

Thor, čestitke za Trbovlje. Bolj me zanima, kako je kaj izgledalo odraščanje tvojih dveh pesjanov, glede na to, da imaš doma praktično identično kombinacijo, kot jo imam jaz. Ajka (amstaff) ima 3 leta, Pax (RW) pa dve leti in pol. Gredo pa psi tipa bull in rottweilerji čudovito skupaj (te pa s to kombinacijo včasih kdo čudno gleda).

Mi smo se včeraj vrnili iz dopusta in lahko rečem, da smo se imeli super. Pax in Ajka sta uživala, edini problem je bil Pax, ker sploh ni hotel ven iz vode  ::) Morski pes...


Herr-Thor

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
  • Herr-Thor
Odgovori #98 : 04 September 2006, 08:35:07
lp,

Glede pasem in karakterjev naših dveh bi lahko rekel da sta nek Dream Team. (En primer ki sem ga opazaoval včeraj: Na drevesu za hišo imamo slive in Thor(ker je večjji) jih obira in jih daje Piji, ki jih veselo je).
Do sedaj nisem imel z njima še nobeih problemov, oba sta vodlijiva in poslušna tudi ko sta skupaj, kar se mi zdi bistveno, ker sta oba močna karakterja in predvsem ker imata vsak svojega lastnika.
Pia je bolj trmasta sploh v tem obdobju gonitve(čeprav je sterilizirana) in všasih razume šele potem ko se glas dvigne nad 50 Hz. Je pa res da je bratova in je on zadolžen za nejeno poslušnost in šolanje. Ali sta opravila začetni tečaj šolanja in gresta letos verjetno naprej.
Thor pa je nek poseben patron. Zelo močen karakter(njo si je podredil ko je bil star 8 mesecev,) vedar tudi zelo vodljiv. Z pravilno motivacijo in animacijo. Prejšnji teden sva se vpisala v šolo (B-Bh) in se že prav veselim dela z nijm.

Smo pa imeli zadnič primer(prvič) da sta oba naletela na bogega ježeka.  Pia je takoj dobila "uničevalni" nagon in se zgnala v bogega ježa. Thor pa takoj za njo. Problem je bil da niti slučajno nista slišala drenja mame, ki jih je spustila ampak šele ko je prišel brat(je lastnik Pie) in njo fizično odstranil. Thor je prenehal že prej. Ježek je preživel psa pa sta dobila kazensko. Se pa vsak dan sprečujeta z našima mačkama vendar ni nobenih problemov.   

Je pa res kot si rekla da te všasih s takšno kombinacijo všasih ljudje kar čudno gledajo. Sploh ko se naberejo vsi prijatli tukaj okrog in gremo skupaj na prehod to pomeni: dva rottija, ena rottika, ena APBT in en bullteriar. Vendar se vsi lepo razumejo(zaenkrat), ker so sploh psi še sorazmerno mladi.

tako malo na kratko o naših lumpih,

Kako pa kaj tvoja kombinacija. Kolikor vidim na slikah imaš zelo lepe RW.
Kakšno sliko lahko  prilepiš vseh skupaj da jih mal vidmo.

lp,

Dejan



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #99 : 04 September 2006, 16:08:27
Ja, tudi Pax si je Ajko podredil nekako pri tej starosti. Nista tako hud dream team, ponavadi je tako, da Ajka poskuša Paxu podtaknit kakšno lumparijo. Naskrivaj ga izziva, ko pa se zapodi za njo se pa dela kot da je najmanj pol manjka, spušča take glasove da crkneš od smeha. Če jih ne opazuješ od začetka seveda nahruliš Paxa, da naj da že enkrat mir, ta te pa samo zabodeno gleda.

Na morju sta neskončno uživala v zgodnjih jutrih, ko sta se lahko do onemoglosti preganjala po osamljeni peščeni plaži. Ajka pa je cele dneve neumorno preganjala martinčke in se kot kamikaza poganjala v grmovje. Pax jo je le začudeno opazoval.

Delo z rottweilerjem je užitek, pa še veliko se naučiš. Katero šolo pa obiskujeta?

Kar se tiče zasledovanje plena pa čim prej naredi red. Odpoklic mora delovati tudi takrat.


Herr-Thor

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
  • Herr-Thor
Odgovori #100 : 04 September 2006, 16:24:07
Ja je tudi pri nas včasih tako ko jih mal nora prime. Predvsem Pijo. Ona nori okrog njega, skače preko njega on pa sam butasto gleda.
Obiskujema pa šolo v Celju.(KD Celje, lokrovec)
Ttor je že moj tretji RW, prvega sem imel 12 let kar je že kar lepa starost za RW. Drugi pa je žal bil pri meni samo 6. mesecev.Že s prvim sem hodil v KD Celje in mi še kar ugaja.
Glede morja in vode pa ne prvi ne drugi nista mogla videt vode, Thor pa je čist nor na vodo čeprav zaplavat pa noče.

Kje pa ti šolaš svoje ?



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #101 : 04 September 2006, 16:29:35
Ah, škoda. Sicer sem iz Ljubljane ampak svojega šolam v Celju, v ŠKD Celeia. Trenutno se nas na višji stopnji nabere tam 7-8 rottweilerjev. Si vabljen na obisk.

Aja, pa še tole. Doma imam samo Paxa, imava pa s prijateljico skupaj registrirano psarno, ona pa ima drugega kosmatinca, ki je na fotkah tudi v tej temi.


Herr-Thor

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
  • Herr-Thor
Odgovori #102 : 04 September 2006, 16:47:41
Moj najbližji sosed in moj stric ima tudi prijavljeno psarno RW. Sicer se ne ukavraja več aktivno s tem ima pa še 3 RW. Tale moj ima tam brata in sestro. Imel je tudi mamo ki pa je žal ni več. Tako da nas je kar nekaj ljubiteljev tukaj.

Za Diegota pa sem že slišal. Ko sem se mal pozanimal kateri so med najlepšimi oz. dobrimi po karakterju v slo. je bil Diego med njimi. Oz. saj sta bila samo dva.

Bom pa se enkrat oglasil z Thorom pri vas da sploh vidim kako kaj poteka. Katere dni  pa imate šolo?



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #103 : 04 September 2006, 17:07:43
Neaktivni rottweileraš s 3 psi, od katerih sta 2 mlajša od 2 let?  :D Ja, ja, kar naj te prepričuje.  ;D :P  Poznam še nekaj tako "neaktivnih"  ;D . Potem predvidevam, da je tvoj stric Srečko Mastnak.

Za Diegota pa sem že slišal. Ko sem se mal pozanimal kateri so med najlepšimi oz. dobrimi po karakterju v slo. je bil Diego med njimi. Oz. saj sta bila samo dva.

Ja? Katera dva pa? Ker ravno tuhtam kdo poleg Dinča hodi tako na razstave kot na delovne tekme...


Kolikor mi je znano so med mojim dopustom ravno spremenili urnik treningov, ta teden je svetovno in treningov ni, tako, da ti sporočim naslednji teden...



Herr-Thor

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
  • Herr-Thor
Odgovori #104 : 04 September 2006, 17:24:38
Točno tako!

Ne vem kaj je bilo to mišljeno(med tvojimi smeški). Da je še kar aktiven ?
Mene nima kaj preričevat. Vem kako je. Če bi bila tamala na prodaj bi že verjetno šla.

Sem se sedaj ko sem bral  tvoj post spomnil tistih vaših fint Dyonis-Diego. Ti moram povedat da nisem ne levi ne desni. Sem nekje vmes.

lp,

in javi kdaj.....




Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #105 : 04 September 2006, 19:36:48
Ja, točno to. Je kar nekaj teh "starih mačkov" med rottweileraši se je navidezno upokojilo, potem pa jih je v zadnjem času ponovno zagrabila rottweiler mrzlica in so si nabavili nekaj mladih psov. Zasvojenot pač.  ;D To je pozitivno. Velika škoda je namreč, ko vzrejo v tako majhni deželi zapusti nekdo, kot je npr. Tomi Tomc. Kar predstavljaj si, koliko znanja je šlo v nič.

Ne, mene je res zanimalo, kdo je še karakterno dober pes. Zame pač v to kategorijo sodijo samo psi, ki so sposobni tudi delati. In to ne le na papirju.

Ocenjevanje zunanjosti psov pa prepuščam strokovnjakom - sodnikom ADRK. Klubsieger je mimo in so povedali svoje http://www.rottweiler-erhardt.net/news/adrk-ksz/riedlingen.html

Za treninge ti pa sporočim.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #106 : 05 September 2006, 13:38:24
Mislim, da si ta tema zasluži povezavo tudi tule http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=2363.0


Herr-Thor

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
  • Herr-Thor
Odgovori #107 : 05 September 2006, 13:55:55
Lp,

Saj ponavadi je tako. Mene osebno kar malo čudi da so sploh nahali z vzrejo. To kar praviš za Tomca je res škoda. Po drugi strani pa je tudi škoda, da se  ljudje ki so res dobri v tem potem skregajo med sabo in s celim svetom.

V to z karakterji, delovnostjo in lepoto se pa ne bom spuščal. Naj bo tako kot do zdaj da" vsak svoje hvali" ;)

Me pa zanima koliko je tvoj Pax star in težak? Thor ima 14 mesecev in 50,5 kg.

Pa če mogoče pridete v MB na razstavo.




Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #108 : 05 September 2006, 14:34:55
Spori med rottweileraši so tudi stara stvar. Različno pogledi na pasmo pač.

Ja, jaz zagovarjam dejstvo, da je rottweiler delovna pasma, zato morajo biti psi sposobni delati. In da morajo to sposobnost pokazati vsi psi, ki se uporabljajo v vzreji. Saj ne pričakujem popolne predstave, vsak pa po mojem mnenju mora pokazati vsaj nekaj osnovnih zadev. Poslušnost, ki vključuje skupino ljudi, da se lahko izloči agresivne in plašne pse ter tiste, ki so streloplahi in preizkus obrambe z določeno obremenitvijo, da se pokažejo nagoni (plen) in živci. Tisto, kar naredi rotta takega, kakršen mora biti.

Zunanji videz je potem v drugem planu. Lepota ne sme biti prvo merilo kvalitete psa. Je pa seveda potrebno težiti k celotnemu paketu, to je lep, delovno sposoben pes.

Pax ima 2 leti in pol, včasih je imel 55 kg, danes pa jih ima zelo spodobnih 47, kar se bistveno pozna na njem. Je suh in mišičast pes.

Pax na Klubsiegru
http://www.aniwa.com/images/galeries/ADRKKS2006HEADSHOT/ppages/ppage65.htm
http://www.aniwa.com/images/galeries/ADRKKS2006BestofSunday/ppages/ppage52.htm


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10

fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Odgovori #110 : 05 September 2006, 19:01:19
Mogoče veš kateri dan bi se najbolj splačalo iti v NG?



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #111 : 05 September 2006, 19:48:26
Nimam pojma, vse je odvisno od žreba - rada bi videla čim več naših.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #112 : 06 September 2006, 15:56:31
Evo, žreb je odločen, jaz pa kolebam. Verjetno bom šla v nedeljo. Izžrebane št. so navedene pred tekmovalci, za urnik pa je ikonca zgoraj http://www.fci2006.com/rezultati.aspx


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #113 : 23 September 2006, 23:03:12
Danes sva se s Paxom "prebila led" na najini prvi delovni tekmi po programu IPO1. V Varpolju so se potrudili in organizirali res lepo tekmo. Šlo nama je razmeroma dobro, pokazalo pa se je kje morava še pridno vaditi, pa kje se ne znajdem najbolje. Zdaj samo upam, da bova delala vedno manj napak...


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #114 : 24 September 2006, 08:20:27
Urška, mogoče veš se da kje videti rezultate  :)



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #115 : 24 September 2006, 11:33:16
Danes sva se s Paxom "prebila led" na najini prvi delovni tekmi po programu IPO1. V Varpolju so se potrudili in organizirali res lepo tekmo. Šlo nama je razmeroma dobro, pokazalo pa se je kje morava še pridno vaditi, pa kje se ne znajdem najbolje. Zdaj samo upam, da bova delala vedno manj napak...


Četitke Urški in Paxu!

Relativno dobro.......haloooo   100 na obrambi boš videla, da ne bo samo na izpitu, mogoče ža na drugi tekmi :o

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #116 : 24 September 2006, 15:39:42
Kanchy, nimam pojma, meni se jih ni dalo prepisovat, tako, da vem samo zase. Morda bi ti Sky lahko pomagal, saj je to njegovo "domače" kinološko društvo.


Četitke Urški in Paxu!

Relativno dobro.......haloooo   100 na obrambi boš videla, da ne bo samo na izpitu, mogoče ža na drugi tekmi :o

Iz tvojih ust v božja (ups, sodnikova) ušesa. Naslednja tekma je namreč kvalifikacijska za Avstrijo.  ;D


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #117 : 24 September 2006, 15:54:21
No saj ni tako nujno, vseeno hvala  ;)

Pa čestitke (oprost prej sem pozabila čestitati  ::) ) in veliko sreče na nadaljnih tekmovanjih  :-*



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #118 : 24 September 2006, 22:30:18
Hvala za čestitke. Se bova potrudila  :)


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #119 : 25 September 2006, 18:47:00
Citiraj
100 na obrambi boš videla, da ne bo samo na izpitu, mogoče ža na drugi tekmi

Že tokrat je bilo zeloooo blizu.  ;)


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!