CACIB Ljubljana, 13. 1. 2007

meta · 59406

jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #210 : 15 Januar 2007, 16:30:14
hehe mi2 sva pa v novicah...:D


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #211 : 15 Januar 2007, 18:20:08
Tale Hočevar je res en čuden tip. Naju je v Celju žical, da bi ga slikala, ko bo nastopal v ringu. Samo v Celju se mi njegov pes ni zdel tako prestrašen. Ko je bil v kletki se je veselo vohljal z Luno, je bilo pa videti, da je postal precej bolj plašen, ko je zraven prišel lastnik. Sem se pa ful zgrozila v soboto, ko ga je peljal iz dvorane ven, ker se je pes plazil za njim. In pes se je ustrašil vsakega psa ali človeka ob "poti". Meni se je prav smislil. Razstavljanja zlatkotov potem nisem gledala, če bi ga pa, pa dvomim da bi ob vsem tem lahko ostala tiho. Je pa žalostno, da s psicami iz njegove vzreje vzreja tudi njegov sin (vsaj mislim da je sin) in karavana plašnih psov se nadaljuje iz generacijo v generacijo.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #212 : 15 Januar 2007, 18:41:39
Am, od sina psi niso niti približno tako plašni oz. sploh niso.
Tako da ne širiti nepreverjenih inforamcij.
Pa še očka od zadnjega legla od njegovega sina je en znan zlatko.

LP

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #213 : 15 Januar 2007, 19:38:43
Am, od sina psi niso niti približno tako plašni oz. sploh niso.
Tako da ne širiti nepreverjenih inforamcij.
Glede na to, da sem na treningih spoznala nekaj psic iz vzreje njegovega sina (vzrejali so itak s psico od očeta), vem kaj govorim. Med drugim je ena na specialki prav zaradi plašnosti dobila prav dobro oceno, pa na večih razstavah vem da so sodniki komentirali, da je zelo plašna. Verjetno je situacija vseeno boljša kot pri očetu, ni pa vse idealno.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #214 : 15 Januar 2007, 19:47:06
Am, od sina psi niso niti približno tako plašni oz. sploh niso.
Tako da ne širiti nepreverjenih inforamcij.

Ne bit ravno tako trdno prepričan...
Se popolnoma strinjam z Luno.
Res je da ni ekstremne plašnosti, kot pri očetu, ampak je kar prisotna.
Poznam dva lastnika, ki sta kupila psa pri njih. In oba tarnata glede plahosti. Enega si imel možnost spoznat tako v Sg, kot v Lj.
Vsekakor pa izvira plahost od očetovih psov.

Karakterno sta sin in njegova spremljevalka popolnoma nekaj drugega kot TH. Pa tudi psi zgledajo res lepi. So prav lepo nabacani (močni)...   :o

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #215 : 15 Januar 2007, 20:00:32
Ja no .. razlika je očitna ... tk da ni vse v isti koš za metat ... pa tisto psička je bila tudi v LJ, pa je bila občutna razlika ... tokrat se me ni več bala.
Torej gre zadeva na boljše, pa tudi njegov pes se ga ni bal v ringu.

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #216 : 16 Januar 2007, 07:43:18
Gre na boljše... saj bodo enkrat verjetno to izkoreninili.

Saj ne gre za to da se psi bojijo samih lastnikov, ampak se bojijo okolice kot take. Karakter zlatega prinašalca ali pa labija... je popolnoma drugačen. Sicer se pa meni sploh ne da več o tem... bo že vsak sam videl (nima smisla razlagat).

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #217 : 16 Januar 2007, 19:54:37
Saj ne gre za to da se psi bojijo samih lastnikov, ampak se bojijo okolice kot take. Karakter zlatega prinašalca ali pa labija... je popolnoma drugačen. Sicer se pa meni sploh ne da več o tem... bo že vsak sam videl (nima smisla razlagat).
Rosa se popolnoma strinjam s tabo. Zlati prinašalec ali labradorec s takim karakterjem zame ni pravi zlatko oziroma labi, ker retriverji že v osnovi niso plašni psi. Sicer pa kakor komu ustreza. Mene še tako lep labi ali zlati prinašalec ne bo prepričal, če ne bo imel ustreznega karakterja. Je pa žalostno, da namesto da bi vlagali v vzrejo karakterno stabilnih psov, se ukvarjajo z odpravljanjem netipičnih karakterjev. Mogoče še to: nekaj povsem drugega je videti nekega psa sem pa tja na razstavah, ali pa ko ga vidiš 1-krat ali večkrat na teden - v drugem primeru lahko veliko bolj oceniš, kako težavna je lahko plahost.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #218 : 16 Januar 2007, 20:04:31
Danes na Preverjeno POP TV o razstavah!

Lp nina



Sanja

  • *
    • Prispevkov: 423
    • Točke: 2
  • Irish rocks!
Odgovori #219 : 16 Januar 2007, 20:12:28
Sestrična ima njegovega zlatkota in je prej vse drugega kot plašen. Star je že dobrih 5.5 let in je od samega začetka izredno dominanten...


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #220 : 16 Januar 2007, 20:48:08
Je kdo gledal prispevek o razstavi? Mi lahko kdo prosim razloži, zakaj omenjena psica zaradi razstav ne more v hribe?  ::)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #221 : 16 Januar 2007, 20:49:43
To pa tudi jaz nisem razumela.  ???

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #222 : 16 Januar 2007, 20:51:32
Kolikor vem o teh pasmah (yorkiji, shih tzujih ipd.) se jim s tem kvari dlaka  ::)
lp
T.

8)


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #223 : 16 Januar 2007, 20:59:47
Ja ker bi se ji pol tista dlaka do tal uničla - mislim kr neki - rajši ima šampjonat kot pa psa ki veselo hodi po hribih. Jaz nimam nič proti razstavam - imam pa proti nekim pudranjem psov, lakiranjem, britju v najbolj nemogoče oblike ( mislim če so tisti pudlji lepi sem jaz papež ) - naraven pes je najlepši pes.

mi je blo pa všeč tisto da v nevem kateri državi psu testirajo dlako in če ugotovijo da lakirana psu vzamejo naslov.

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #224 : 16 Januar 2007, 21:25:21
Sem se malo sprehodila po razstavi in se nisem mogla načuditi koliko dela eni lastniki psov vložijo v svoje pse (večina po nepotrebnem, ker bi imeli lepega psa tudi , če bi ga samo lepo počesali). :-\
Sem pa videla kar nekaj dolgodlakih psov in le redko kateri ni bil napudran, videla sem pa tudi nekaj razstavljalcev, ki so lakirali kar ob ringu, kar so morali videti tudi sodniki in ni mi znano, da bi kdo diskvalificiral takšnega psa.

Se že strinjam, da mora pes biti urejen za razstavo ampak pri nekaterih pasmah gre to urejevanje v čisti ekstrem.
Pudelj z takoimenovano športno frizuro je mnogo lepši pes, kot pa te spake z golo ritjo, ki jih videvamo po razstavah. :-[
 


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #225 : 16 Januar 2007, 21:38:17
Meni je bil prispevek ful mimo. Zakaj kažejo samo ekstreme pri razstavljaju, ne pa tudi normalnih razstavljalcev.
Očitno so mi Luno do sedaj čisto napačno ocenili, ker jo ponavadi niti stuširam ne pred razstavo, kaj šele da bi posebej trenirali razstavljanje in se en dan prej cel dan česali in fenirali. :P Še en razlog več da neham z razstavljanjem.

sicer sem se pa tudi sama zgrozila, ko sem videla toliko pudra na mizicah in vseh mogočih sponk na dlakah kužkov ... mislim če ti psi res uživajo na razstavah potem pa res ne vem več, ali so psi sploh še psi.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #226 : 16 Januar 2007, 21:54:09
Eh... zdaj bodo spet povprečni ljudje (ki nikoli niso bili na razstavi in se ne spoznajo na to) mislili, da so tam vsi psi napudrani in nalakirani kot za miss sveta...

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #227 : 16 Januar 2007, 21:58:52
Eh... zdaj bodo spet povprečni ljudje (ki nikoli niso bili na razstavi in se ne spoznajo na to) mislili, da so tam vsi psi napudrani in nalakirani kot za miss sveta...

... in da potem ne smejo niti ven z njimi na sprehod... pa bodo spet prišli do izraza nerodovniški psi, ker itak že velja prepričanje da je rodovnik samo za razstave....  :-\

Lahko bi za primerjavo dali kakšnega kratkodlakega psa, pa kakšnega, ki mu ni toliko do tega da osvoji mladinski šampionat, pa...
ah škoda besed.

Lp nina






martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #228 : 16 Januar 2007, 21:59:25
Eh... zdaj bodo spet povprečni ljudje (ki nikoli niso bili na razstavi in se ne spoznajo na to) mislili, da so tam vsi psi napudrani in nalakirani kot za miss sveta...

Žal je večina dolgodlakih res bila takšna :-[


Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #229 : 16 Januar 2007, 22:47:25
se en prispevek o razstavi: http://www.rtvslo.si/zabava/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=8&c_id=21903

drugace pa jaz sem z razstavo bila kar zadovoljna, veryka dobila v soboto cac in rez.cacib, v nedlejo ap cac in cacib. Pa presenetljivo dosti dalmatincev je bilo prisotnih(menda 17 :o)



Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #230 : 16 Januar 2007, 22:51:27
hmm, ne vem zakaj ne odpre vredu, malo pobrskajte, prispevek o sobotni in nedeljski razstavi je s slikicami..samo komentarji ob lsikah pa so bedasti:(


Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #231 : 16 Januar 2007, 23:21:39
Sanja, to mislis vzreditelja M.H.-ja, al?

Jaz sem pac v glavnem zato napisal te poste, ker se mi zdi posteno, da smo lepo objektivni.

LP

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #232 : 16 Januar 2007, 23:34:36
Heh, jaz sem v bistvu mislil, da bodo kej tezili ... ker sem tk btw slisal, ko so g. Vidicu neki tezili novinarji. Tako da sem bil prav presenecen, ko so zadevo predstavili pozitivno. Je pa res manjkal se kaksen obicajen rastavljalec.

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #233 : 16 Januar 2007, 23:37:44
Žal je večina dolgodlakih res bila takšna :-[

Zakaj žal? Nekateri psi, ki so že od malega navajeni, ne trpijo niti malo, obratno, zdi se mi da so tako ponosni, sproščeni, še sama nisem mogla verjet :) vse je odvisno kako psa navadiš, tako da ni treba, da se ti vsi pri na mizah, fenirani in postriženi smilijo.




popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #234 : 17 Januar 2007, 00:18:25
Luna na sreco imas(imava) taksno pasmo ki ne potrebuje veliko nege. Za razstavo je dovolj da porezes konico repa, mogoce dlake med blazinicami, po potreba malo na vrato in koli ritke. To pa je tudi vse. Ni pa nic narobe ce nisi naredil nic od tega, sploh ce ima pes tak pogled kot Luna  :o

Verjamem pa da morajo lastniki dolgodlakih poskrbet za marsikaj. Ampak le da je v merah normale. Kar je prevec je pprevec, daj psu malo mira! ;)

Treba je pa udi vedet da se veliko povedanega izreze in se uporabijo samo dolocene scena iz pogovora, tako da je tezko govorit o tem kaj je hotel s tem povedat. Vem pa da s svojimi psi hodi tudi v hribe... tako da je najbrz pojasnilo sledilo, valda pa tega ne bodo objavili  :-\

lp



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #235 : 17 Januar 2007, 08:58:09
Meni osebno je bil tudi prispevek na popu kar nekaj, ampak v 10 minutkah je zelo težko predstaviti dejansko stanje in raznolikost na razstavi.
Za shit-tzuje ne vem, ampak recimo yorkiji imajo če so razstavni, doma navito dlako, tako da se ta ne lomi in ne zamaže po nepotrebnem, pa še en svileni plašček čez, in ne vidim razloga zakaj nebi mogel kuža iti na sprehode in v hribe...pozabili pa so omeniti da mogoče vsem kužkom tudi ni za v hribe hodit :) jaz bi mojo Taro samo z vlečnico gor spravila, pa čeprav ima samo kilo :)

Glede groominga dolgodlakih psov, kot je že povedano so ti psi navajeni od malega da se češejo in da so porihtani tako kot mora biti. Če je kuža navajen potem ni nobene panike, če pa se recimu kuža na razstavi ne počuti dobro potem mi je pa mimo da se ga sploh razstavlja. In seveda sem totalno proti uporabi lakov in pudrov in ne vem česa vsega nepotrebnega. Mašne in klipsne so drugo, normalno da je bolje da ima kuža zvezano dlako ker ga ta manj moti in da mu recimo ne stoji v oči.
Drugače pa recimo samo za primerjavo, poznam osebno pasjo frizerko in jaz nisem mogla verjeti kakšne kužke pripeljejo lastniki na striženje, cel kuža je en sam veliki vozel, glavnika ni videl še nikoli niti od daleč. In nikoli mi nebo jasno zakaj kupijo ljudje dolgodlakega psa in se niti ne potrudijo toliko da bi ga vsaj enkrat na teden malo počesali. Da ne omenjam da so to večinoma hišni kužki, kaj pa higiena in to. Ker ko se kužka postriže, celoten postriženi kožušček  ostane v enem kosu ??? :-\ Tako da se meni prej smilijo taki psi kot pa kuža ki je navajen na česanje in ima zato negovano dlako in kožo.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #236 : 17 Januar 2007, 09:00:35
Je pa res da mi nebo nikoli jasno zakaj morajo enega haskija eno uro česat, fenirati, lakirati, tupirati, samo na razstavi. Sem imela nesrečo ko še nisem vedela kaj delajo z njimi in sem se postavila z svojo zraven njih in rajši ne govorim da sem bila večino časa v megli pudra in vročini fena, pri haskiju!


martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #237 : 17 Januar 2007, 10:22:36
Zakaj žal? Nekateri psi, ki so že od malega navajeni, ne trpijo niti malo, obratno, zdi se mi da so tako ponosni, sproščeni, še sama nisem mogla verjet :) vse je odvisno kako psa navadiš, tako da ni treba, da se ti vsi pri na mizah, fenirani in postriženi smilijo.




Tu jaz sploh ne mislim, da se mi smilijo, se mi zdi to nepotrebno, ker bi bili prav tako lepi, če bi bili samo počesani in postreženi, vse ostalo se mi pa zdi nepotrebno (npr. pudranje, lakiranje, tupiranje...).


martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #238 : 17 Januar 2007, 10:25:38
Je pa res da mi nebo nikoli jasno zakaj morajo enega haskija eno uro česat, fenirati, lakirati, tupirati, samo na razstavi. Sem imela nesrečo ko še nisem vedela kaj delajo z njimi in sem se postavila z svojo zraven njih in rajši ne govorim da sem bila večino časa v megli pudra in vročini fena, pri haskiju!

Tega tudi jaz ne bom nikoli razumela, sploh, ker sem imela prej dolgodlakega psa (chow-chow-a), ki sem ga tudi vozila na razstave pa nikoli ni bil niti napudran niti fenan! ;)


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #239 : 17 Januar 2007, 10:56:45
Kolegica ima višavskega terierja, ki ga dokaj redno vozi k frizerju (pa ne zaradi razstav) in pravi, da kolikor je drugače živ in včasih že malo težje ukrotljiv, je pri striženju pravi angelček. Kot da bi si prav želel nove frizure.   ::)

Ti feni se ja ne uporabljajo z vročim zrakom, a ne?  ???

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.