Pretirano praskanje

meta · 25964

meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
: 12 Oktober 2006, 10:20:56
Pri Atri sem v zadnejm tednu opazila, da se je res zelo zelo začela praskat. Bolh nima (ji tudi redno dajemo advantix), po ušesih se praska še od takrat ko je imela vnetje (zdaj so ušesa ok, samo enkrat na teden jih očistim in so res ČISTA). Se mi pa prav čudno praska po zadnji plati (se je včeraj tako hudo da ji je malo kri tekla) in po zadnjih tacah se tudi prav gloda. Je dobila tabletke proti notranjim zajedalcem ker kaj drugega mi ni padlo na pamet. Se ji je pa v zadnjem tednu tudi dlaka malo "poslabšala". Je je še vedno veliko samo ni pa več ista kvaliteta.

Ima mogoče kdo izkušnje s takim pretiranim praskanjem? Kaj bi to lahko bilo  ???

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


MAP

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 12 Oktober 2006, 10:25:11
Meni je rekel "živinozdravnik", da se včasih spremeni Ph kože, razen, če nimate kakšne bakterijske okužbe, ker potem dobi pa antibiotik.... Upam, da se kaj pomagala, Lp, Maja

+1



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #2 : 12 Oktober 2006, 10:28:29
Pri Atri sem v zadnejm tednu opazila, da se je res zelo zelo začela praskat. Bolh nima (ji tudi redno dajemo advantix), po ušesih se praska še od takrat ko je imela vnetje (zdaj so ušesa ok, samo enkrat na teden jih očistim in so res ČISTA). Se mi pa prav čudno praska po zadnji plati (se je včeraj tako hudo da ji je malo kri tekla) in po zadnjih tacah se tudi prav gloda. Je dobila tabletke proti notranjim zajedalcem ker kaj drugega mi ni padlo na pamet. Se ji je pa v zadnjem tednu tudi dlaka malo "poslabšala". Je je še vedno veliko samo ni pa več ista kvaliteta.

Ima mogoče kdo izkušnje s takim pretiranim praskanjem? Kaj bi to lahko bilo  ???
Glede na povedano, so najbolj možne bolhein zajdavci to pa praviš , da je odpravljeno.
Samo nasvet, kdaj pa kdaj, je dobro zamenjati preparat da se bolhe/klopi preveč ne navadijo nanj.
Kana je imela kožno alergijo ko je to delala... Ampak to je bolj malo mogoče glede na to da je kožnih alergij zelo malo.
Mogoče narobe hrana?? ? Ali pa bi bilo potrebno izprazniti mošnjičke... Kaj drugega tudi meni ne pade na pamet...
Mogoče kriv šampon, (uporabljaj kakšnega blagega z nevtralnim pH, najbolje, kar tistega za dojenčke ampak ne Johnsson al kaj je, ker povzroča prhljaj)...Res je možno zadnje!

+1



meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #3 : 12 Oktober 2006, 11:19:37
Skopali smo jo samo ko se nam je v gnoju povaljala (pa še to je bil nek super oh in sploh šampon, ki so nam ga vsi priporočali). Hrano smo menjali že zaradi ušes...iz Eukanube na Almo Natur in se je na ušesih pokazalo kot pozitivno...

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #4 : 12 Oktober 2006, 11:26:03
Oh in sploh šamponi, ter kakšni posebej speciaizirani in ne vem kaj še vse šamponi, se lahko pogosto pokažejo za neprimerne.
Kana, ki ima bolj občutljivo kožo, recimo, sploh ne prenese šampona za pse z dolgo dlako pa za prav to pasmo, pa za tiste s trdo krovno dlako pa ne vem kaj še vse...
Jaz imam trenutno od Lumpija šampon z izvlečki medu in mandljev pase super obnese, ker ne izsuši kože in je res fajn.
Glede hrane pa... Katera pa je to ?



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #5 : 12 Oktober 2006, 11:27:28
Ste v zadnjem času belili stanovanje ( pleskali) , lakirali tla ali kaj podobnega ?



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #6 : 12 Oktober 2006, 11:31:08
Niste imeli zadnje case dosti treningov za PNZ, prinasanje iz vode? Mogoce je pa v tem problem, da je bila tolikokrat v vodi in voda ni bila cista?

+1

battito animale


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #7 : 12 Oktober 2006, 12:20:56
Meni se zdijo to ZELO znacilni znaki alergije. Jaz bi ti svetovala, da se oglasite pri veterinarju dermatologu. Verjetno bo potrebna izlocevalna dieta - dietni briketi in/ali kuhana hrana - samo taka, ki je psica se ni jedla. Lahko gre sicer tudi za alergen iz okolja, ampak najprej se navadno poskusa z dieto.
m.

+1

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #8 : 13 Oktober 2006, 09:49:49
HVALA VSEM!!!  :-*  :-*   :-*

Niste imeli zadnje case dosti treningov za PNZ, prinasanje iz vode? Mogoce je pa v tem problem, da je bila tolikokrat v vodi in voda ni bila cista?

To dvomim, ker smo imeli prvič že sredi avgusta in bi se pomoje kaj prej pokazalo...

Ste v zadnjem času belili stanovanje ( pleskali) , lakirali tla ali kaj podobnega ?

V torek smo začeli kuhinjo prenavlat...Samo je bila Atra zaprta v dnevno ali pa mojo sobo...

Meni se zdijo to ZELO znacilni znaki alergije. Jaz bi ti svetovala, da se oglasite pri veterinarju dermatologu.

Samo Atra se bolj praska po tazadnji in zadaj po nogah...tako da se mi ne zdi, da bi bilo kaj s kožo narobe  ???


Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #9 : 13 Oktober 2006, 11:52:09
Najprej dobro premisli ali ste kaj spremenili malo preden se je praskanje pojavilo - recimo nove talne obloge, druga hrana, karkoli, tudi navidez nepomembne zadeve. Precej hudo zadeva je recimo steklena volna, če pes pride v stik z njo. Mogoče ne bi bilo slabo psa okopati (samo z vodo ali pa mogoče prevretkom iz hrastovega lubja) če je slučajno prišel v stik s kakšno škodljivo snovjo. Potem je treba povsem izključiti bolhe (opisane težave lahko pri občutljivem psu povzroči ena sama bolha), pa vnete analne vrečke, pa gliste...Če tukaj ne najdeš nič, lahko poskusiš s kakšno dietno hrano, saj jih imajo skoraj pri vseh boljših znamkah. In če nič ne bo pomagalo, bo res treba k dermatologu.


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Odgovori #10 : 13 Oktober 2006, 14:40:48
Ojla!

Super da sem zasledila to temo! Mi imamo podoben problem. Najprej je bilo vse ok, v tem času nismo menjali hrane, niti se selili ali kaj prenavljali itd. Proti bolham ima Frontline in glede na to da je bele barve in majhna in jo redno pregledujem bi bolhe izločila. Tablete proti zajedalcem je dobila, bom sicer šla še k vetu po drugo sredstvo (sedaj je dobila 3x zapored Pratel). Enkrat se je že zgodilo, da je (2 leti nazaj) pogrizla eno nogico. Takrat smo iemli vse možne varjante, izločevalno dieto itd. in se je izkazalo da hrana ne škoduje, saj je srbenje samo od sebe izginilo in potem je Geri 2 leti jedla vse brez težav. Sedaj se je najprej pojavilo srbenje in praskanje, nato pa glodanje zadnjih tac do te mere da si je zgrizla veliko dlake in sedaj zgleda kot oskubljena kura. To je naredila po zadnjih tacah, okoli anusa, po repu in sprednje tačke si je grizla. Najprej smo seveda naredili akcijo proti bolham- vse pse preventivno skopali in obnovili frontline čeprav je bilo 2 tedna prezgodaj, hišo pa smo prešpricali celo, stvari oprali. Pa ni bilo nič bolje. Analne vrečke ima prazne. Glodanje se je nadaljevalo in Geri je postala vsa rdeča in v krasticah. Ker ni šlo drugače sem kupila reflektorček. Zanimivo je še nekaj... opazila sem, da se Geri grize bolj pri fantu kot doma in da se to grizenje nekako pojavlja v času ko "nima kaj delat". Če je v mojem naročju spi po več ur brez da bi se popraskala. Če smo zunaj na sprehodu se ne praska. Če se igramo se med igro nikoli ne ustavi in grize. Če delam jaz svoje stvari in je ona sama zraven mene potem se grize na veliko.

Zdi se mi (nisem 100%) da se če je sama doma ne grize. Sedaj so se ji rane zaradi reflektorčka lepo zacelile, koža ni več rdeča in dlaka raste spet. Je pa problem ker se Geri grize in prsaka samo da dam zadevo dol. Ponoči spi z mano na postelji pa se celo noč ne praska- spi brez reflektorčka.

A je možno (kar se meni zdi še najbolj verjetno) da to dela iz psihičnih razlogov in ne fizičnih? A je možno da to dela zaradi stresa, ki ga je nedolgo nazaj doživela? In kako to odpraviti. Če ima pa kdo idejo kaj od fizičnega bi lahko bilo bi bila zelo hvaležna.

Aja, še to. Ko se je prvič kot mladiček pogrizla se je to zgodilo tisti dan ko je prvič ostala sama za 4 ure doma.

+1



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #11 : 13 Oktober 2006, 18:36:44
HVALA VSEM!!!  :-*  :-*   :-*



V torek smo začeli kuhinjo prenavlat...Samo je bila Atra zaprta v dnevno ali pa mojo sobo...




Ampak je potem ko je bilo vse posušeno imela vstop vanjo ?
Možno , da je reakcija na to. Ker pri Kani se absolutno vedno pojavi  :-\



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #12 : 13 Oktober 2006, 18:40:37
Ojla,
Geri, po moje je tu razlog v psihi, in ne v kakšni alergiji ali čem podobnem.
Kakor sem te razumela , se psička grize kadar ji je dolgčas in doživi kak stres.
Lahko , da se ko je pri fantu bolj zato grize, ker je nate bolj navezana.
Kaj pa če ji dlako ali kožo namžeš s čim res nenevarnim in ogabnega okusa ?  ::)
A kostk pa tega, da se sama zaposli ima dovolj ? Mogoče lahko poskušiš s kongom in jo na skrivaj opazuješ ali se grize tudi ko je zaposlena ...
Drugega mi trenutno res ne pase na pamet ... :-[



Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #13 : 13 Oktober 2006, 19:31:21
bi bilo možno, da je alergija na kake trave. cvetenje se namreč še ni nehalo. naša psička pa ima v času, ko cvetijo določene zadeve tudi pikice. sicer po trebuhu, ampak je kratkodlaka...tako, da glede na to, da so izpuščajo okoli rite in po tačkah, bi bila možna tudi ta opcija?



Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Odgovori #14 : 13 Oktober 2006, 19:39:12
Ojla!

Ja tisto s fantom sem malo nerodno zapisala :-[ Pri fantu sva ali obe ali nobena ;) Ampak tam ni ostalih 3h posov in se mogoče zato bolj dolgočasi. Dokler grize kostko se ne grize (bikovko), če ji dam kos pršuta v kong tudi se pol ure ukvarja s tem brez da bi se popraskala vmes. Meni to deluje kot da ko se "spozabi" je ne srbi ???... Glede na to, da sva skoraj cel dan skupaj in jo mam več ali manj na očeh sem opazila da se v naročju 100% nikoli nima volje praskati. Če jaz zjutraj preveč potegnem s spancem potem se začne praskati na postelji, ampak to je skoraj vedno PO 10h. Če bi ble bolhe bi težko rekla da spijo do 10h in potem kar naenkrat začnejo gristi. Jaz mislim da je to psihične narave, seveda se pa lahko tudi motim. A ima kdo izkušnje z grizenjem zaradi psihe? Kako naj se spopadem s težavo razen tako da psa zaposlim- ker cel dan se spet ne morem ukvarjat samo z njo ::)

Namazat.. hmm... ja mogoče jo lahko namažem s kisom?



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #15 : 13 Oktober 2006, 20:46:35
Samo Atra se bolj praska po tazadnji in zadaj po nogah...tako da se mi ne zdi, da bi bilo kaj s kožo narobe  ???

Saj ni treba, da je pes ves v hrastah... Spodnja stran zapestij, sape, okrog repa - to so najbolj znacilna podrocja (tudi pri ljudeh se izpuscaji pogosto pojavijo na pregibih, sploh notranja stran zapestij je eno tako znacilno mesto). Ce dodas pa se ponavljajoce vnetje uses zraven, bi se pa jaz tega lotila na nacin kot sem napisala.
m.

p.s. Geri - kaksen reflektorcek?

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Odgovori #16 : 13 Oktober 2006, 20:54:17
maja, ne vem kako se temu reče pravilno.. tisti plastični ovratnik, ki ga pes dobi po npr. operaciji. Ker ima to okoli vrata se ne more gristi. Je pa malo nepraktično ker moraš jemati dol vsake par uric saj pes s tem težko pije in je. Čeprav Geri je tudi že te tehnike osvojila :o



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #17 : 13 Oktober 2006, 23:17:45
 :D :D :D Ok ... jaz pa studiram s kaksno lucko svetite pse ... Tistemu se pravilno rece zascitni plasticni ovratnik ;D ;D ;D
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #18 : 14 Oktober 2006, 14:22:48
Naše praskanje se je čudežno končalo  ;D Hvala vsem še enkrat za odgovore  :-*

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #19 : 10 November 2006, 21:53:19
Meta a ste uspeli ugotovit, kaj je vzrok?
Ker Luna se tudi zdaj kakšen mesec obupno praska, grize in liže. Najprej sem mislila, da je kaj povezano z gonitvijo, ampak se kar ne neha. Glede na to, da zajedalcev nima, hrana je ista, ne vem kaj je vzrok. Možno je, da je alergična na pršice (ker je veliko več notri). Samo kako ugotoviti vzrok?

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #20 : 11 November 2006, 08:38:05
moj prešnji pes se je res živčno praskal oziroma grizel po zadnjem koncu (okrog repa)...pa smo ugotovili, da so bile analne vrečke. če je kakšen dvom, se splača preverit...



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #21 : 11 November 2006, 08:42:59
Luna kaj pa pretirano suha koža, zdaj ko se je začela kurilna sezona?

Lp nina



meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #22 : 11 November 2006, 11:30:34
Meta a ste uspeli ugotovit, kaj je vzrok?

Točnega vzroka nismo ugotovili...je bilo pa pomoje krivo kaj kar je pojedla :-\ ji je tudi smrdelo iz tazadnje in praskala se je zelo (notranji zajedalci dvomim, da so bili, ker je dobila tablete malo preden se je tisto začelo). Potem je pa kar naenkrat nehala s praskanjem.


Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #23 : 11 November 2006, 18:11:19
Kurilna sezona ne vem če ima veze, ker smo bili do par dni nazaj brez ogrevanja (smo greli samo s "klimo" v dnevni), ker so nam preklapljali plin in so nekaj zašuštrali vmes.
Analne vrečke sem ji tudi stiskala (pa ne vem če prav), ker se je dosti lizala okoli repa.
Me pa skrbi tudi ker je zadnji teden malo apatična (kar nima prave energije in volje). V šoli so mi rekli, da je mogoče preutrujena, samo dvomim, ker običajno ima toliko energije da je ne dohajam.
A je možno, da bi imela vnete analne vrečke in to tako vpliva?

Sicer se je pa ful praskala tudi po ušesih, pa sem ji čist preventivno (ušesa so povsem čista) dala Otonazol in je zdej ok.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #24 : 11 November 2006, 18:59:15
Naša se je tudi kakšen mesec nazaj ful praskala, pa smo šli k veterinarju pa je rekel, da je to samo zato ker menja dlako. In je res minilo in sedaj je v redu. Luna kaj menja dlako trenutno?



Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Odgovori #25 : 30 November 2006, 11:47:46
Ojla!

To glede menjave dlak in praskanja je pogost pojav. Poznam kar nekaj psov ki se ob menjavi dlake nekaj časa praskajo, potem pa mine. Je pa razlika med tem praskanjem in kakšnim drugim- med menjavanjem dlake ni tako imenovanega "histeričnega" praskanja- ko se pes živčno in intenzivno praska, niti ni grizenja.

Pri nas se je potem praskanje ustavilo, pa se je pred par dnevi ponovilo in še dodatno potrdilo moj sum. Geri je vajena da je vedno in pousot z mano (z mano je hodila celo na fax, delala pa sem od doma...), sedaj pa sem zaardi obveznosti več odsotna in je precej časa s fantom in tako se pojavi tudi praskanje. Bolj se praska če sem prav jaz zraven.. torej po mojem 99% kliče po pozornosti. Ko se igramo in smo zunaj na praskanje pozabi :D

Je pa res da ji je zdej začelo tudi smrdeti iz tazadnje, čeprav ima analne vrečke prazne, tako da bom vseeno še hrano menjala.

Vsi ki se vam tako praskajo psi pa bodite zelooo pozorni na bolhe. Včasih lahko 1 bolha naredi ogromno škode, saj traja reakcija tudi do 14 dni po piku. Primer: pes sicer nima bolh, pa nekje zunaj dobi eno bolho, ker ima ampule ta bolha po piku sicer pogine, ampak pes se praska še 14 dni, ker je pač alergičen na bolhe. Seveda vi ob pregledu ne boste našli bolh...



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 14 Maj 2012, 13:39:11
Naš 9 tednov star bokser se nenormalno praska. Dobila sva ga v petek, in se je praskal, čeprav vzrediteljica pravi,da se pri njej ni..res smo bili preden smo se odpravili domov na travniku, in bi lahko tam kaj fasal...V soboto smo tudi kupili obesek antiparazitik, samo najbrž, če je bila kakšna bolha na njem, je že prepozno..Vedno,ko se praska pogledam mesto,kjer ga srbi, vendar je nisem nikoli videla. Imamo tudi njegovo sestrco,ki se ravno tako praska, vendar veliko,veliko manj...Najbrž ga bom danes poizkusila okopat, če bom našla kak nežen šampon,...Imate kak drug predlog? Bi to lahko bil stres? Samo ne deluje, da bi imel domotožje, ker ima pri nas tudi sestrico,in se po cele dneve igrata...

PS: Danes ob dveh zjutraj je naju zbudil,tako se je praskal  :'(

Once you go boxer, you never go back :)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #27 : 14 Maj 2012, 14:12:25
Lahko je stres, lahko so bolhe, lahko je kaj drugega. Edino ne pozabit v primeru, če so bolhe, da je treba razbolhat tudi bajto, ležišča itd...
Upam, da ugotovite čimprej kaj bi lahko bilo, ampak navadno je rešitev tista, ki je najbolj preprosta ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 14 Maj 2012, 14:37:04
v kolikem času pa naj bi praskanje prenehalo, če je krvi stres? Bi kakšni DAP feromoni pomagali? Malo mi je hecno,ker ne kažeta nobene ločitvene tesnobe, sta že skoraj "preveč" domača, prava lumpka... :)

Once you go boxer, you never go back :)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #29 : 14 Maj 2012, 15:23:06
Enim psom so pomagali šele antidepresivi, ki se jih je potem postopno ukinilo.
Kaj pravi veterinar?

Čeprav no, čisto možno je kaka alergija-na material ali pa hrano.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!