Kopanje med gonitvijo

meta · 3083

meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
: 13 Oktober 2006, 09:56:50
V temi o lovskih preizkušnjah smo se kar malo ustavili pri tem ali je za gonečo psico škodljivo ali neškodljivo, da se kopa med gonitvijo.

Kot so mene "podučili"  naj bi bilo to nevarno, ker ima voda vse poti odprte in lahko pride do maternice in tam ostane, to pa lahko povzroči vnetje in nato posledično tudi neplodnost psice - pa to bolj velja za umazano vodo (kakšni bajerji, jezi,...)

Tako da zdaj tukaj prosim (upam, da tudi ostale, ki smo o tem pisali v temi o lovskih preizkušnjah) da kdo, ki to res ve razjasni kaj je zdaj ok in kaj ne.

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


Mimozaver

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 25 Junij 2014, 09:34:49
Mene tudi zanima, če je kaj na tem kar meta pravi. Lara se trenutno goni, ampak ti dnevi so nalašć za obisk jezer in rek, ki so čist blizu doma, in je strasna plavalka, pa me zanima če jo res morem čuvat ta cel mesec gonitve, da ne gre v vodo?

Hvala!

“Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”


― Albert Einstein


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2 : 25 Junij 2014, 14:53:41
Ne vem, mi nikoli nismo spuščali gonečih psic plavat v globoko vodo. Brodijo in divjajo po plitvi vodi pa zagotovo lahko.