Gomilar [Cairn Terrier]

**Jackie** · 312441

Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #150 : 09 Februar 2006, 22:39:12
Kdaj pa se namerava Kana ženiti? Vzrejni je aprila in mislim, da, če bi Bubo spravili tja, bi že lahko kaj urihtal. Buba je krasen samček in brez veze, da ven rineš in si delaš stroške, če imaš lepega samca doma. Je pa še nekaj, leta tečejo in da ne bo Kana prestara za prvo leglo!
Pri nas je zdaj toliko posla okoli mladičkov, da še nismo niti razmišljali, kako bo s Pumino paritvijo. Kombinacija z Glenmorom se je pokazala za uspešno, vendar bi bilo treba spet v Bratislavo iti, tako, da ne vem, če ne bomo raje Bubo ali Jacka prosili, da bi se potrudila okoli naše kraljice.


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #151 : 22 Marec 2006, 11:46:15
Ojla !
Da jaz malo obnovim temo...
Kana hodi v pasjo šolo ...
Tako da smo postali piflarčki !
Kaj pa pri vas kaj novega ?



Mariekke

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #152 : 17 Maj 2006, 18:35:04
Ojla! Prav vse po vrsti vas pozdravlja naš agorček in  sporoča da je od pasjih počitnic :D veliko bolj priden.  :P
Upam da bo tako tudi naprej in, da teh težav z lulanjem nebo več...
in kako kaj drugi cairni??? :)



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #153 : 18 Maj 2006, 19:37:06
Oooo, končno nekdo od živih !
Agorčka pa pozdravlja njegova teta Kana  8)
Kako ste kaj ?
A lahko en luškan opis vašega psička !!!???

Pa slike, slike, slike ....!


Se tipkamo ...!



Mariekke

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #154 : 19 Maj 2006, 17:55:45
no kaj naj povem.... naš Agor se obnaša že čisto "šolsko"... ;D no uboga že kar... glede lajanja ga moram pohvaliti, ker laja samo zvečer, ko vidi sence :D... je pa zelo radoveden in mora biti vsepovsod zraven....
naprimer: ko grem v sobo mora na vsak način z mano in potem se uleže na mojo preprogo v sobi ter zadrema...  :D
je pa zelo aktiven in obožuje gibanje... že res da je malce pretežek ampak ga je tudi veterinarka pohvalila, koliko mišic ima ;D... seved ima najraje sprehode z vsemi družinskimi člani naenkrat... pa še to je nanboljše če gremo s kolesom v naravi, on je pri tem spuščen in"brezskrbno" teka naokoli.... :D
se sklišimo  ;D



Mariekke

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #155 : 19 Maj 2006, 18:06:37
amm... mi smo zdej  u šoli delal spletno stran... in sm jo nrdila o cairnih... ;D... neki slikc je gor in na njih so Pumini mladički pa tut Puma... čeprov bo treba na tej strani nrdit še neki popravkov :D
evo pa še naslov strani www2.arnes.si/~mgruba2



Lola

  • Gost
Odgovori #156 : 19 Maj 2006, 21:17:52
popravek : linkati moreš NAZAJ NA NASLOVNO STRAN, drugače pa je ok :)



Mariekke

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #157 : 20 Maj 2006, 06:38:14
popravek : linkati moreš NAZAJ NA NASLOVNO STRAN, drugače pa je ok :)
aha to wem samo še nisem uspela... ker je naš učitelj zadnje čase na kratko z živci pa se mu je tako mudilo, da smo morali strani dati na net... čeprav eni še niso končali... sej ta popravek bo kmal narjen (UPAM) ;D



Mariekke

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #158 : 25 Maj 2006, 17:26:23
no kaj je zdaj z vami??? :(
a ste zaspali????
dejte no kej pisat!!!!! >:( >:( >:(



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #159 : 25 Maj 2006, 19:04:10
Ne vem , kaj je res...
Noben se več ne javlja ...
 >:(



Mariekke

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #160 : 26 Maj 2006, 17:41:49
no bo kaj?????? >:( >:(



Mariekke

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #161 : 26 Maj 2006, 17:46:53
no kako ste kaj?? ;D



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #162 : 26 Maj 2006, 18:08:49
Prvo kot prvo - potrpežljivost je božja mast!
Seveda niso vsi aktivni točno takrat in tam, kjer ti hočeš, zato lahko to normalno poveš..Če se res dolgo - dolgo - nekdo ne oglasi pa pokažeš razne novice, če si kakšno osebo res želiš slišati, le-to kontaktiraš prek ZS ne pa se jeziti tukaj na vso moč, češ 'tle so vsi zaspal, no kej je z vami, dejte no kej pisat!!! itd.'

In poleg tega obstaja slovnična pisava in je na forumu ta tudi upoštevana.

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Mariekke

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #163 : 26 Maj 2006, 19:14:08
v redu, no.... bom pisala bolj  slovnično :)
drugače pa upam da se bo kdo kmalu javil.... ;D



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #164 : 18 Julij 2006, 12:50:59
Hej!
Pri nas je vsakk dan bolj pestro... Ali pa tudi ne  ::)
torej Kana je čez dan grozno lena, nič se ji ne da poležava po hiši kot lutka.
Čisto zares... Ko pospravljam dnevno sobo, pa leži na kavču jo prestavim na drug kavč pa je spet tam...
Razen ko kdo pride je izredno vesela, kot še nikoli. Dirke imamo zvečer.
Na dolge sprehode sploh več ne hodimo ali pa hodimo zelo redko ( Ronu se ne da več skakat okoli ), vseeno pa Kana zvečer dobesedno
pade v košaro.
Poskrbimo za rekreacijo na 30 min sprehodu ali pa zveče3r do onemoglosti prinaša jabolka.
pojavila se je še ena težava.
Noče več spat v svoji košari.
Ko gre prvi član spat  se kar pritihotapi v zgornje nadstropje in čaka , da kdo odpre vrata in podobno.
Sicer pa je še vedno rada.
V soboto smo bili tudi na Kolpi.
Bilo je res krasno. Kana se je celo kopala pa čeprav ne prostovoljno.
Najprej sem jo odnesla v vodo in me je celo popraskala.
Potem je ušla ven.
Pa sem ji metala kamenčke , pa jo zabavala, pa je spet k meni prišla in ji je bilo ker v redu, čeprav se me je cel čas držala.
Potem pša smo šli s kolesi na večerjo, in se je spet pojavil problem, par kilometrov Kana seveda ni zmožna teči ob kolesu ( ali pač ??? ),
v košarici niti podrazno ni hotela biti. No pa sem vzela kopalno torbo ( taveliko ), kano napokala noter, in smo šli. Kana je uživala, mi pa tudi čeprav je bila s svojimi 7 kilami prav težka.
Zvečer je samo še padla v posteljo.
Naslednji dan smo pa imeli obiske, bilo je super, čeprav Kana ni bila ravno navdušena nad toliko ljudmi.
Še malo pa dobim tudi fotoaparat iz popravila, potem pa AKCIJA!


Lp, Kana&co



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #165 : 18 Julij 2006, 17:13:23
No po dolgem času spet glas od vas :D

Kar se tiče poležavanja, mislim da je pri vseh enako, psi so pač bolj pametni kot mi in ne silijo ven na vročino :D
Z kopanjem pa ne hiti preveč, da ne bo zasovražila vode ;)

Zanimivo da ne mara košarice... verjetno bi imela boljši razgled v košarici kot pa ga je imela v torbi :) No ja... vse ob svojem času

Se kaj dobivate z ostalimi gomilarji? Imaš kaj kontakta z vzrediteljem? No zanima me pravzaprav kako se odvija cairnska scena na slovenskem ;)

Lp, Črt



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #166 : 18 Julij 2006, 19:33:32
No po dolgem času spet glas od vas :D

Kar se tiče poležavanja, mislim da je pri vseh enako, psi so pač bolj pametni kot mi in ne silijo ven na vročino :D
Z kopanjem pa ne hiti preveč, da ne bo zasovražila vode ;)

Zanimivo da ne mara košarice... verjetno bi imela boljši razgled v košarici kot pa ga je imela v torbi :) No ja... vse ob svojem času

Se kaj dobivate z ostalimi gomilarji? Imaš kaj kontakta z vzrediteljem? No zanima me pravzaprav kako se odvija cairnska scena na slovenskem ;)

Lp, Črt
Kopanje je prav vzljubila, danes je pol ure "plavala" po domačem potoku. Pa "tauha" ven razne stvari , ki se ji zdijo zanimivi.
glede torbe je res... Ampak se je počutila bolj varno pa tudi res je bilo bolj varno, recimo če bi tisti ki jo je vozil na hitro ustavil, bi se lahko zgodilo da gdč. zdrkne ven. z ostalimi gomilarji ravno ne, veš jih ni veliko v SLO, pa tudi čas dopustov je ;) Spoznavamo pa veeelliiiko novih prijateljev, najbolje pa se razume s... terrierji ! Nimam kontakta z vzrediteljem, ga bomo pa po možnosti vzpostavili jeseni ( B-BH ), ko nam bo sodil na izpitu ;) . Drugače pa je cairnska scena dokaj mirna, nič posebnega... Ja, pa Črt uresničila ti bom željo izpred nekaj časa , končno bom lahko slikala Kano obešeo na Rona hehe... Bodo FFOOOTKEE!



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #167 : 19 Julij 2006, 14:58:17



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #168 : 19 Julij 2006, 15:01:08
Pa še ena ( danes na sprehodu bomo pa še slikali ) :



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #169 : 19 Julij 2006, 23:27:33
 ;D Poziranje pa že obvladamo vidim :)

Koliko je sedaj sploh teh kosmatinčkov v sloveniji? (približno)

Še eno vprašanje ... za Kano verjamem da je prijazna in socializirana psička ... ti je kaj znano kako je pa v večini? So samčki večinoma prijazni do ostalih psov, ali so bolj teriersko 'oštri' ??

Lp, Črt



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #170 : 20 Julij 2006, 08:48:08
Torej, težko je govoriti kateri so bolj "oštri".
Se pri samcih sicer malo bolj pozna puberteta, sicer pa so oboji ob pravilni vzgoji izredno prijazni in ljubeči.
Je pa s Kano tako, je izredno nezaupljiva in mora prvo spoznati da si u redu, potem pa lahko z njo delaš kar hočeš, drugače odpadeš tudi na področju dajanja priboljškov  ::)
Cairnov je zdaj če se e motim okoli 40 - rodovniških, koliko pa je nerodovniških "cairnov" pa ne bi vedla oz. jih mora biti okoli 10, 15  ???
Škoda , da se pri tej pasmi že tako zgodaj razvija nerodovniška "industrija".
Samčki so tudi prijazni do drugih psov, tale Bizi , ko je bila Kana pri njem, sicer ni pustil nobenega do nje, drugače pa so prijazni in se dobro razumejo z ostalimi, pri Kani pa je sicer tako, da mora biti ona glavna  ;)
No bom danes še fotke dodala  :P



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #171 : 21 Julij 2006, 12:08:57
Imamo eno fotko special za PeSjanar.Si :
Jeeeezzzziiik , dolg kot žirafin... Ja, ja za brke pucat ;D
Jaz bom dol padla... Katere face dela ta pes....



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #172 : 30 Julij 2006, 13:59:12
> Še nove Kanine fotke : http://zina.moj-album.com/album/4231726/  8)



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #173 : 20 Avgust 2006, 13:59:38
Za vse , ki mislite, da ste svoje gomilarje odvadili kopanja lukenj ( Kana to ne dela že cca. 3 leta ) , naj vas obvestim, da dobro pregledate skrite kotičke- ugotovila sem namreč , da Kana koplje super luknjo pod kupom dil ( ne vem kako se spravi tja , ampak se)...
No, umetnina --->>

Ostali dokazi tukaj!
Jo bom pa probala zasačiti pri dejanju...oz. sem jo že ampak ne s fotoaparatom



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #174 : 29 Avgust 2006, 19:18:54
Po dolgem času se vam javljam in sram me je,da me tako dolgo ni bilo :-[.
Pumini mladiči so zdaj že odrasli in puberteta jih je tudi v glavnem minila in spreminjajo se v ta prave pridne cairne, take, kot je njihova mama. Pa da se malo pohvalimo, v nedeljo smo bili na razstavi v Trbovljah in mala Amber(Aisha) je dobila zelo lepo oceno od švedske sodnice ter CAC in BOB.
Nestrpno pa pričakujem, da se bo Puma odločila in se začela ženiti ter da bo, če bo vse po sreči, po letu in pol, v drugo postala mama. Ženina že imamo in to je mladi Jerry Zo Sengetova(Jack), uvožen iz Slovaške in tudi polbrat Puminih mladičev.


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #175 : 30 Avgust 2006, 17:09:58
Super, Kano pa v tem tednu čaka sterilizacija  8)
Naredili sva A izpit, nadaljujeva z BBh, to je novega pri nas...  :-*



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #176 : 30 Avgust 2006, 20:52:36
Bravo za Kano, bo očitno prva cairnka pri nas, ki bo imela B-BH! Pridnaaa! ;D


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #177 : 31 Avgust 2006, 08:25:12
Hvala, no potrudili se bomo, in s kančkom sreče nam bo najbrž uspelo...  ;)
Drugače, je pa zdaj ko sva naredili že A, veeelikooo bolj pridna, tudi na sprehodu, če zagleda drugega psa, ne teče k njemu , ampak če ji samo rečem Kana, me počaka ali pa sama pride k meni...
No potem, v glavnem, ta šola kamor hodiva je res super... Malo je takih  :-*
Res krasen odnos do psov in vse, imeli smo tudi predavanje veterinarja, krasno res, vse pohvale.
Aja spomladi se bova s Kano preizkusili še v flyball-u , da vidiva če bo šlo...
Potem pa morda kdaj kakšen agility za zabavo, kaj resnega pa ne.
Je pa super, da si se oglasila ( sama s sabo ne morem v temi govorit )...
 :D
"Mariekke" (na forumu ), oz. lastnica Agorja, mi je pa še nekaj omenila glede piknika cairnov... Že kaj novega ???



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #178 : 31 Avgust 2006, 08:30:28
Družinica:

Pa še s Frfro ( Kana in Frfri sta v zadnjem času postali zelo dobri prijateljici ) :



piki_ca

  • *
    • Prispevkov: 394
    • Točke: 0
  • PiKc&Gali
Odgovori #179 : 31 Avgust 2006, 12:37:54
JA jst lahko potrdim da je Kana v solii zeloooo pridna in bo100% naredila B-BH ;)
in **Jackie**  res je da je dobrih sol zelooo malo in ta v katero medve hodimo po mojem zeloo dobra :P

lp ksenja

p.s: moja psička je od kane sošolka! Ma zeloooo veliko sošolko :o

**A dream is something in your mind and in your heart - where it will stay forever unless you bring it to life...**
Pika&Ksenja