Gomilar [Cairn Terrier]

**Jackie** · 309221

**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
: 23 Maj 2005, 15:04:41
Živjo  !
Koga zanima pasma cairn terrier , oziroma so mu te psi lepi ? Jaz imam psičko , ki je že prej omenjene pasme . Stara je 3,5 leta in sliši na ime Kana . Dobili  smo jo , ko je bila stara dobra dva meseca . Je zelo nagajiva , uboga pa kadar je potrebno ::)  ;D  ::)
Na plečih ima 28 cm , in ima odlično vzrejno oceno .  Letos 14. aprila smo jo parili s samcem Bizi-jem (Izzy Dobart )  . Leglo pričakujemo 14. junija .  Kmalu gremo na ultrazvok , kolikor pa se je dalo otipati pa je . TUdi vedenjske spremembe so nastopile .... No pa še njena slika :

To pa je samček Bizi :



Lep pozdrav , zina



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 23 Maj 2005, 20:18:20
kancha! full fletna skuštranka :-*

Kakšen je pa karakter teh kužkov, od kje izvirajo, v kakšne namene se oz. so se uporabljali?

Držimo pesti, da boste čez kakšen mesec doma imeli še več kuštravcev ;)

Lp nina



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #2 : 24 Maj 2005, 06:19:06
kancha! full fletna skuštranka :-*

Kakšen je pa karakter teh kužkov, od kje izvirajo, v kakšne namene se oz. so se uporabljali?

Držimo pesti, da boste čez kakšen mesec doma imeli še več kuštravcev ;)

Lp nina

Te kužki so po značaju precej trmasti in dobrovoljni . Če se enkrat zapičij0o v eno stvar zlepa ne odnehajo . Izvirajo iz Velike Britanije , natančneje iz otoka Sky . Uporabljali so jih za lov na miši in podgane na gomilah (od tod tudi njegovo drugo ime , gomilar ) .



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3 : 24 Maj 2005, 08:42:41
Koliko mladičkov pa se lahko pri tej pasmi pričakuje? In kakšno je sploh zanimanje za pasmo v Slo.?

Lp nina



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #4 : 24 Maj 2005, 14:52:24
Koliko mladičkov pa se lahko pri tej pasmi pričakuje? In kakšno je sploh zanimanje za pasmo v Slo.?

Lp nina
Pri tej pasmi lahko pričakujemo 4, 5 mladičkov včasih tudi 6. Zanimanje za cairne pa je v zadnjem času zelo naraslo (mladičke je letos imela že Kanina sestrična Puma Pamela Dobart ) . Mene že zdaj kličejo , kdaj bodo mladički ... Eden me je celo vprašal če so dobri v pasjih borbah  :-\ ::) >:( Eni spet sprašujejo če psička podarim ker izgleda kot mešanec , spet tretji pa če podatrim oz. prodajam psico . Za sedaj se je najdlo 5 resnih ljudi , ki bi za malčke odlično skrbeli .



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5 : 24 Maj 2005, 21:57:56
No potem imaš skoraj vse morebitne mladičke že oddane. kako pa je z barvami pri cairn-ih' Sem videla, da je oče svetlejši kot mama, obstaja več barv ali samo različni odtenki? 
Kako dolgo pa teli kuštravci živijo v povprečju?

Lp nina



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #6 : 25 Maj 2005, 14:32:36
No potem imaš skoraj vse morebitne mladičke že oddane. kako pa je z barvami pri cairn-ih' Sem videla, da je oče svetlejši kot mama, obstaja več barv ali samo različni odtenki? 
Kako dolgo pa teli kuštravci živijo v povprečju?

Lp nina
Dovoljene so vse barvne različice , razen čisto bele in čisto črne . V povprečju pa živijo 14 let .



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #7 : 08 Junij 2005, 09:22:16
Ja, res zanimanje za to pasmo tudi pri nas raste, kar smo najbolje videli, ko je Puma imela mladičke. Ti psi so zelo popularni v Ameriki in Avstraliji, predvsem zaradi zelo prijetnega značaja, prilagodljivosti in enostavne nege. Vsekakor, mi smo z našo psičko zelo zadovoljni.
Kani želim lepe in zdrave mladičke!!!
Tu pa je eden od Puminih mladičkov, ki se je prišel pokazat svoji mami:


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #8 : 08 Junij 2005, 18:46:15
Ja, res zanimanje za to pasmo tudi pri nas raste, kar smo najbolje videli, ko je Puma imela mladičke. Ti psi so zelo popularni v Ameriki in Avstraliji, predvsem zaradi zelo prijetnega značaja, prilagodljivosti in enostavne nege. Vsekakor, mi smo z našo psičko zelo zadovoljni.
Kani želim lepe in zdrave mladičke!!!
Tu pa je eden od Puminih mladičkov, ki se je prišel pokazat svoji mami:
http://img123.echo.cx/img123/5941/aragor35meseca3wa.jpg
In bili smo pri vetu , pa so spet neke komplikacije ... mislim ni komplikacij , samo ima malo mladičkov , 2 ali tri .. ali pa gre res za navidezno brejost , ker zdaj je datum kotitve postal 24 . junij , oz. obdobje med 14. in 24. junijem  ::)

slika spremenjena v povezavo; zoe



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #9 : 08 Junij 2005, 21:06:33
Kateri dan pa je danes od paritve? Mislim, da bi zdaj že morala občutiti premikanje mladičkov, če položiš roko na Kanin trebuh, vsaj pri Pumi so prav krepko brcali.Datum 14.-24. junij, hm, to mi je malo čudno, pazi, da se ne bo zgodilo kot pri naši šnaucerki pred leti, ko bi morala po datumu že kotiti, pa ni, veterinar mi je pa 1 teden govoril, da naj kar čakam, rezultat so bili mrtvi mladički, psica pa je skoraj poginila.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #10 : 10 Junij 2005, 21:03:44
Citiraj
samo ima malo mladičkov , 2 ali tri .. ali pa gre res za navidezno brejost , ker zdaj je datum kotitve postal 24 . junij , oz. obdobje med 14. in 24. junijem 


A na ultrazvoku ni bilo videti mladičkov, ali je sploh niste peljali na UZ? misliš, da gre res samo za navidezno brejost??

Lp nina



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #11 : 20 Junij 2005, 21:17:58
Danes smo 20-ga kako kaže? Je že kaj novega??

Lp nina



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #12 : 30 Junij 2005, 10:37:01
Ne nič ni bilo , hvala ninči  za tisti pripevek o navidezni brejosti , ja na UZ res nismo šli ker nam je to odsvetoval vet , rekel je da se bo tako ali tako pokazalo ali je ... No psička je dobila mleko in vse , ampak nimamo nobenih  hujših težav , ni psihično sesuta ali pa da bi iskala mladičke , pa igrače na kup nosila pa take ... spet se obnaša popolnoma normalno samo mleko ima .... Naslednjič gremo pa na Slovake ( ne Talija !?  ;))



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #13 : 01 Julij 2005, 11:41:00
Zelo mi je žal, da ne bo malih cairnčkov. Naslednjič morda ne bi bilo slabo, ko bi napravili bris in progesteronski test, kar se je izkazalo pri nas kot sigurna zadeva. Seman pride septembra na razstavo v Lendavo in se lahko dogovorita!


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #14 : 01 Julij 2005, 12:37:00
Zelo mi je žal, da ne bo malih cairnčkov. Naslednjič morda ne bi bilo slabo, ko bi napravili bris in progesteronski test, kar se je izkazalo pri nas kot sigurna zadeva. Seman pride septembra na razstavo v Lendavo in se lahko dogovorita!
hvala za obvestilo :D



kaja

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 11 Avgust 2005, 15:04:45
pozdravljeni! ze kar nekaj let se zanimam za te kuzke in je bilo o njih zelo malo napisanega, sedaj pa vidim da jih je vedno vec. kuzek mi je bil prvic zelo vsec pri gledanju filma carovnik iz oza z imenom toto...gleda na njegovo skustrano podobo mu to ime zelo ustreza. zanima me kako se gibljejo cene cairncev v sloveniji in tujini. kako to da so kuzki iz istega legla tako razlicnih barv?

talija na nekem drugem forumu sem videla slike tvojega legla in me zanima ce mislis v prihodnje imeti se kaksno leglo?

lep dan



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #16 : 11 Avgust 2005, 17:06:38
Kaja, če se boš odločila za cairna, ne boš zgrešila. Mi smo zelo zadovoljni z našo Pumo, ravno tako pa tudi vsi novi lastniki. Njihov značaj je res krasen. Kot si verjetno že brala, so cairni lahko vseh barv, razen bele in čisto črne. Naša Puma je temno marogasta, oče mladičkov je pa svetlo pšenične barve-rezultat sta bili dve "mali Pumi", 1 pšenična psička in 3 samčki, pšenični z nekaj marogami.
Pumo bomo še parili, zdaj mora 3 gonitve počivati.
Pridemo pa cairni v Trbovlje, Puma in sigurno dva mladiča, za 2 pa še ne vem. Če boš tam, se lahko kaj več pogovorimo o pasmi, sicer pa se lahko oglasiš tudi pri meni doma in spoznaš vso našo pasjo druščino.
Tukaj pa sta slikici mladičk Aby in Amber z mamo:



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #17 : 11 Avgust 2005, 17:11:27
Na ceno sem pozabila: v Italiji in Avstriji so cene okoli 9oo EUR, Slovaška okoli 5oo, cena naših mladičev je bila protivrednost 6oo EUR.


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #18 : 11 Avgust 2005, 20:38:18
o kako luškane slikice! :) :) :-* :-* :-* :-*

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #19 : 22 Avgust 2005, 09:35:46
no imamo nekaj novih slikic moje lepotičke
 ;D :D ;) :)
kot je recimo tale

ostale na http://kana.moj-album.com/album/922616/?stran=1



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #20 : 22 Avgust 2005, 10:56:24
 ;D ;D ;D

kancha tale slika pa zelo spominja na našo Rumbalajo.A velikokrat takole spi?
lp nina



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #21 : 22 Avgust 2005, 12:47:19
JA VEČINOMA SPI TAKOLE PONOČI ;D :D



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #22 : 03 September 2005, 21:14:23
smešna je ... tako je naš Indi spal na klopi ... :)



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #23 : 05 September 2005, 12:53:49
Kana je parkrat tudi zaspala na klopi in vedno se ji je posrečilo pasti dol  :o ;D



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 29 September 2005, 15:54:13
Kaja, če se boš odločila za cairna, ne boš zgrešila. Mi smo zelo zadovoljni z našo Pumo, ravno tako pa tudi vsi novi lastniki. Njihov značaj je res krasen. Kot si verjetno že brala, so cairni lahko vseh barv, razen bele in čisto črne. Naša Puma je temno marogasta, oče mladičkov je pa svetlo pšenične barve-rezultat sta bili dve "mali Pumi", 1 pšenična psička in 3 samčki, pšenični z nekaj marogami.
Pumo bomo še parili, zdaj mora 3 gonitve počivati.
Pridemo pa cairni v Trbovlje, Puma in sigurno dva mladiča, za 2 pa še ne vem. Če boš tam, se lahko kaj več pogovorimo o pasmi, sicer pa se lahko oglasiš tudi pri meni doma in spoznaš vso našo pasjo druščino.
Tukaj pa sta slikici mladičk Aby in Amber z mamo:

http://img258.imageshack.us/img258/241/aby0fe.jpg
http://img258.imageshack.us/img258/6417/pumaamber5aq.jpg

Ful so lustni teli cairncki  ..
Hmm .. a se da pri cairnu skos imeti takole frizurico, kot jo ima tale malcek? Krajso ..? Po standardu mora biti taka kot pri Kani ane ?..  ??? ???

Lp

sliki spremenjeni v povezavo; zoe



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #25 : 29 September 2005, 18:21:17
hmmm , Moon . Po standardu je lahko dlaka kakršnakoli , samo da je kvalitetna (trda krovna dlaka ) . Ko smo imeli Kano na vzrejnem so nam napisali da ima kvalitetno vendar neurejeno dlako . Se pravi cairn mora biti postrižen tako kot pri Nataliji (oziroma Aby oz. Amber in Pumi ) . Sicer pa jaz delam Kani včasih ko se mi zljubi frizurce razne (odštekane ) , pridita enkrat z Mishkotom , pa bo Mšek malo spoznal Kano , če želiš seveda !?

Lp , kana



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #26 : 29 September 2005, 20:26:08
Ja, frizura mora biti neurejeno urejena :D. Včasih so cairne razstavljali kar takšne, kakršni so, zdaj pa je to iz mode in mora imeti frizurco, ki pa ne sme biti takšna kot pri višavcu. Vse se oblikuje s prsti, brez trimerja, ki se ga lahko uporabi le na ušesih, s škarjami se oblikujejo le šapice.
V soboto bomo imeli prvi piknik Puminih mladičkov in njihovih lastnikov, seveda, ne bo manjkala mama, ki še ne sluti, kaj jo čaka ;). Bom objavila kakšno slikico!
Lp Natalija


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 29 September 2005, 20:27:24
hmmm , Moon . Po standardu je lahko dlaka kakršnakoli , samo da je kvalitetna (trda krovna dlaka ) . Ko smo imeli Kano na vzrejnem so nam napisali da ima kvalitetno vendar neurejeno dlako . Se pravi cairn mora biti postrižen tako kot pri Nataliji (oziroma Aby oz. Amber in Pumi ) . Sicer pa jaz delam Kani včasih ko se mi zljubi frizurce razne (odštekane ) , pridita enkrat z Mishkotom , pa bo Mšek malo spoznal Kano , če želiš seveda !?

Lp , kana
Jaaa, itak! ;)
A jo boste kaj parili?



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #28 : 30 September 2005, 15:02:15
Ja , nameravamo to pomlad ko pride  ;)
Vidva se pa kar kaj oglasita ...
Mi piši na ZS pa se dogovorimo