Junior handling

**Jackie** · 353359

A-Tsa-Rja

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #1170 : 25 Avgust 2013, 06:57:48
Z rodovniki, prijavami je tako...Pri nas v Sloveniji lahko tukaj malo špekuliramo. Po navadi ti, ko se prijaviš ni potrebno navedit točnega imena psa, oziroma kataloško številko. No mogoče se to dogaja na nekaterih razstavah, vendar pa tudi nikoli ne preverijo ali je res točno tisti pes, ki si ga napisal. Jaz sem v svoji karieri velikokrat vzela tudi psa, ki ni bil prijavljen na razstavo. Lastniki, ki imajo več psov so enega razstavljali, dogovorila pa sem se, da so mi pripeljali še drugega. Je pa res, da če je pes nerodovniški in tudi zgleda kot da je nerodovniški (pazit morate, ker so oči razstavljalcev, sodnikov, delavcev v ringih precej stroge, saj se vsi na pasme zelo dobro spoznajo!! - torej tudi če je še tako majhna stvar, ki ne sklada s pasmo, vse druga pa res ni priporočljivo da greste s tem psom na JH)

Po ostalih državah pa je to precej bolj strogo (to govorim sedaj za te mejne države npr. Hrvaška, Avstrija).

Lp, Ula



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #1171 : 25 Avgust 2013, 21:14:32
Citiraj
Je pa res, da če je pes nerodovniški in tudi zgleda kot da je nerodovniški (pazit morate, ker so oči razstavljalcev, sodnikov, delavcev v ringih precej stroge, saj se vsi na pasme zelo dobro spoznajo!! - torej tudi če je še tako majhna stvar, ki ne sklada s pasmo, vse druga pa res ni priporočljivo da greste s tem psom na JH)
Kaj pa če je pes rodovniški in ima pomankljivosti in zato se ne sklada čisto s pasmo? Saj v takem primeru lahko?  :) Za vsak slučaj vprašam ker sem mislila v Vrtojbo Dinota vzet v JH pa da ne bi slučajno kaj komplicirali ker ne bo prijavljen in nima prave odlakanosti.  :-[
Sicer pa je najbolj enostavno da si psa od nekoga sposodiš, rodovniškega, pa je rešeno.  :)



A-Tsa-Rja

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #1172 : 25 Avgust 2013, 21:44:14
Ja okej odstopanja v posamezni pasmi seveda, noben pes ni popoln. Mislila sem bolj tako npr imaš ''labradorca'' in je telo skladno z labradorcem, glava pa je bolj podobna npr. zlatkotu ali pa kaj takega :)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1173 : 27 Avgust 2013, 01:55:05
Pa saj je čistokrvn labradorec, poznam mamo in tata ker smo ga kupili pri prijatlh. 100% je labradorec
To še ne pomeni, da je res to ;) Je pač podoben labradorčku ;) Če pač ni rodovniški in s tem se moraš sprijazniti. Da hendlaš druge pse rodovniške pa ne vidim ovir. Bolje o tem povedo ti drugi, ki se s tem ukvarjajo.


fiola1

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
Odgovori #1174 : 11 Maj 2015, 14:18:59
Živjo! Mene pa zanima, če bi se lahko udeležila junior handlinga z psom starim 6-8 mesecev? Imam namreč avstralčka (zdaj je star 4 mesece), ki zaradi nepravilne obarvanosti ne sme na tiste prave razstave, zato ga bomo po vsej vrjetnosti kastrirali in ker s kastriranim psom na razstave ne smem, bi se rada udeležila kakšne dokler je še mladič in najbrž v junior handlingu obarvanost ni problem, glede na to, da sem nekje zasledila, da tekmujejo tudi z nerodovniškimi psi.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #1175 : 12 Maj 2015, 17:14:26
Seveda, saj se pri JH ocenjuje sposobnosti vodnika, ne pa psa.  :)



fiola1

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
Odgovori #1176 : 13 Maj 2015, 07:46:57
Potem mladiček ni problem?  :o
Ali mogoče kdo ve, kje bi se lahko naučila likov in vsega?



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #1177 : 13 Maj 2015, 16:01:07
Tudi mladič ni problem.  :) Je pa res da je z mladičem oz. nasploh s psom, ki ni vajen razstavljanja kar težje, saj je običajno v JH kar nekaj stanja, premikanja okrog psa (preverjanje zlatega pravila), različnih likov, menjave psov in podobnega, kar zna biti kar težko delati s psom, ki ni navajen (enega živahnega mladiča, ki včasih vleče, grize vrvico in se ne zna prav postaviti boš bolj težko imela postavljenega 15 minut v vrsti, se vrtela okrog njega in delala osmice). Ampak saj bistvo ni, da si vse naredimo najbolj enostavno kot se da (čeprav večina tekmovalcev tega ne upošteva  ::) ), ampak da dobimo novo izkušnjo in se kaj naučimo.  :) 

Lahko mi na ZS napišeš iz kje si pa ti povem če poznam kakega tekmovalca s tvojih krajev.