vegetarjanstvo

Ribica_Tina · 3063

Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
: 23 Oktober 2006, 15:38:57
na to temo nisem zasledila ničesar. se mi je pa vprašanje porajalo ob branju članka o smrti Brodija - Drnovškovega psa.

kako primerna je takšna prehrana za psa? če sploh je? do vegetarjanstva sicer nimam nikakršnih predsodkov, ampak vseeno ne vem, če bi svojega psa hranila izključno z vegi hrano... :-\



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #1 : 23 Oktober 2006, 16:04:38
Jaz sicer svojega psa ne bi hranila izključno z vegetarijansko hrano, čeprav tudi meni meso ne diši, vem pa, da je bilo enkrat govora o eni borderski ovčarki (mislim, da ji je ime Bramble ali nekaj takega), ki je imela 27 let in je bila izključno na vegerarijansko prehrani.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #2 : 23 Oktober 2006, 16:20:21
Drnovšek je Brodija hranil z vegeterijansko hrano zato, ker je bil njegov mastif bolan. Imel je težave s sečili. Drnovšek ga je imel na dieti, Brodi je moral jesti predvsem čim manj beljakovin živalskega izvora. Ne vem pa kako je lahko pes postal čisti vegeterijanec.

Pri moji Živi to nikakor ne bi uspelo in je ne bi nikoli hranila samo z vegeterijansko prehrano. Pri nas sta oba psa nora na meso in se mi zdi neumno da psa hraniš z vegeterijansko hrano, razen če res nima kakšne posebne bolezni.

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3 : 23 Oktober 2006, 17:08:08
Jaz sem absolutno proti vegetarijanstvu pri psih. Še hujše se mi zdi vegetarijanski maček, ki naj bi bil izključni carnivor. Torej vsega mora biti do neke določene mere. Naj mi pokažejo psa, ki bi v naravi zobal samo in izključno koruzo, pšenico in travo ::)

Lp nina



Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #4 : 23 Oktober 2006, 19:54:22
ma ja...mi ni blo jasno, ker res še NIKOLI prej nisem slišala za psa, ki bi se "prostovoljno" odločil, da mesa ne bo jedel več ???



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #5 : 24 Oktober 2006, 13:14:59
Pes rabi beljakovine živalskega izvora, kar pa ne pomeni da mora biti nujno meso. Jajca, mleko in mlečni izdeki (kar je Brodi dobil) meso lahko nadomestijo.


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #6 : 24 Oktober 2006, 13:35:30
Če sem odkrita, se mi zdi vegetarjanstvo pri psih in mačkih zelo trapasto. Poznam kup vegetarjancev in veganov njihove živali pa to niso. Sama nisem sicer ljubitelj mesa, kakšen pršut me pa še vedno "zatrga".
lp
T.

8)


martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #7 : 24 Oktober 2006, 21:20:37
Predvsem se mi zdi sumljiva izjava, da se je pes sam odločil, da bo vegeterijanec.  ???
Do sedaj sem dejanja našega predsednika vsaj skušala razumeti in spoštovati, po zadnjih izjavah pa mislim, da se mu je dokončno utrgalo. :-\


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #8 : 02 November 2006, 12:19:32
Predvsem se mi zdi sumljiva izjava, da se je pes sam odločil, da bo vegeterijanec.  ???
Do sedaj sem dejanja našega predsednika vsaj skušala razumeti in spoštovati, po zadnjih izjavah pa mislim, da se mu je dokončno utrgalo. :-\

mislim,da je bilo tukaj precej iztrgano iz konteksta odgovor pa je bil tudi v stilu- kakršno vprašanje ,tak odgovor (bedasto -bedasto).
To vprašanje se je pojavilo med intervjujem o čisto resnih političnih in svetovnih problemuh - o Sudanu in Sovensko -Hrvaških odnosih itd- potem pa vmes nenadoma vprašanje ala " menda se zadnje čase po Zaplani sprehaja vse  več samskih blondink?" na kar je odgovoril nekaj v stilu " A res , škod ada nikoli nobene ne srečam " potem spet resna vprašanja in potem nenadoma o vegetarianstvu njegovega psa in sledil je odgovor v tem stilu.

Poznam pa več psov,ki so živeli na vegetarianski (ne veganski !)iideti (zaradi zdravstvenih težav) in tudi vse polno psov(prednjačijo pastirski)  živi tradicionalno na mleku kot edinem viru beljakovin- z izjemo kakšne miši , ki jo izkopljejo.

Kaj se bi se pes sam odločil- običajno za to kar je navajen jest. Npr to da psi zavračajo surovo meso , če ga niso vajeni, je zelo pogosto, čeprav je to v bistvu njihova naravna prehrana.



Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!