Smrdi

Nika · 9312

Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
: 26 Oktober 2006, 10:40:05
Pri nas je prislo do problema. Tisa obupno smrdi. Tudi ce cisto potiho pride v prostor, se takoj zavoha da je noter. In to je zelo motece, sploh ker je mami koncno dopustila, da je lahko kadarkoli/kakrsnakoli v hisi.
Usesa niso, analne vrecke niso, gobec ni.. Ne smrdi samo pri enem delu, ampak celotno telo. Ce jo skopam, po dveh dneh izgine osvezujoc vonj in spet smrdi.
Hrano smo zadnjih nekaj mesecov menjali ravno zaradi tega in niti pri eni smrad ni izginil. Trenutno pa hrane ne mislim vec zamenjati, ker ji tale v vseh pogledih ustreza, pa se naspidirana je u nulo. Dobiva pa razne dodatke: jajca, kruh, mleko, kvas, jetrca..Naj to ukinem?
Veterinar je ze delal preiskave za scitnico in hipofizo, pa ni bilo nic narobe. Na splosno je zdaj zdrava kot riba v vodi.
Cesem jo vsak dan.

Sam ce jo od blizu povohas ni tak problem, je pa zmozna celo sobo zasmradit v 10min. Pa ni to tisti pasji vonj, ki meni celo disi, ampak je dejansko smrad.



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #1 : 26 Oktober 2006, 10:50:48
Drugega, kot da jo vsakič zdrgneš z mešanico kisa in vode, jaz ne znam svetovati. V bistvu vse na kar bi pomislila, si že sama napisala in preverila.
Aja... mogoče še to - Astor zna kdaj spustiti takšnega (beri: ima kdaj vetrove), da vse žive celice v stanovanju pocrkajo.  ;D Najraje pa to naredi v avtu....  ::) Plinska celica.  :'(
A ta smrad se je pojavil šele sedaj?


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2 : 26 Oktober 2006, 11:10:59
Ma super :D Se spomnim, da sem jo enkrat za poskus s kisom in vodo obrisala, pa je ful pomagalo. Zdaj se pa res nisem spomnila tega delat, ker sem izlocevala razne dejavnike. Bo pa tole skor 100% pomagalo :)
V bistvu traja ze kaka dva, tri mesece, le da je zdaj postalo res nevzdrzno zaradi dezevnih dni in celodnevne rose. In v vsakem primeru je mal mokra, kar pa smrad le potencira. Obrisem jo itak vsakic, se pa fena grozno boji tako da to odpade..



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #3 : 26 Oktober 2006, 11:28:44
nekoč je bila ena tema o nenavadnem smrdenju psa, pa so nazadnje odkrili, da gre za vnetje ušes. vsekakor poskušaj ugotoviti kje najbolj smrdi.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #4 : 26 Oktober 2006, 11:29:37
Ohhhh - če je pa mokra, potem pa se ti ni treba beliti glave! Vsa fora je v mokroti ;) Astor "zasmradi" stanovanje samo s tem, ko zunaj pol ure skače po travi, mokri od rose. Torej je moker samo malo po tačkah in že je dovolj. Samo se ne sekiram - odprem okno, da se prezrači ali pa pošpricam z Oustom ("ki odstrani vonj in ga ne prekrije"  ;D - ne reklamiram, ampak pri nas se je resnično izkazal za učinkovitega - izjemno!).
Torej - pred vhodom v stanovanje dobro zbriši s suho brisačo, nato pa mešanica kisa/vode, zračenje stanovanja ali pa Oust.  :)


Lp,
M


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #5 : 26 Oktober 2006, 12:05:13
Deteljica, preverjene so vse odprtine, dlako sem verjetno tudi vso premaknila, potem med blazinicami.. Na usesa itak se bolj pazim, ker je ze imela vnetja, pa se taka simpaticno viseca so :)

Moti me to, da niti ko je suha nima normalnega pasjega vonja, ampak smrdi. Se spomnim nase komondorke, kako ni imela nikakrsnega vonja ko je bila suha, ce je bila pa mokra bi lahko pa bruhal zraven nje. Ostuden vonj je bil.

Bom pa Oustavila ta smrad :D



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #6 : 26 Oktober 2006, 13:15:23
če nekoč ni smrdela, lahko investiraš še v bolj proben veterinarski pregled - kri pa tako , če ima morda sladkorno ali kakšno drugo presnovno bolezen.

poskusi tudi s spremembo hrane, če bo kaj bolje.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #7 : 26 Oktober 2006, 13:28:39
Pri hrani smo ze sprobali vse variante, pa ji je vedno nekaj nagajalo. Zdaj smo na neki eukanubi, ki je v vseh pogledih super, le da psica smrdi (kot po vsaki hrani). In ko sem to nasla, ne mislim vec menjat. Ne verjamem da je problem v hrani.
Za sladkorno pa se neki drugega je bila testirana priblizno leto nazaj, vse brez problemov.

Aja, pa razglistena in "razklopana" je, tako da v tem grmu tut ni zajca.



malena3

  • Gost
Odgovori #8 : 08 December 2006, 07:15:31
Oj.
Ja razlogov je definitivno lahko več.
Kal je imel prvi teden pri nas grozen vonj.
Ampak to ne vonj, kot bi se valjal kje, al pa ko pade dež, pa nekateri malo smrdijo.
Ampak čisto poseben vonj, ki je rezal, ko si vstopil v hišo. Posebej je bilo zanimivo zaradi tega, ker polarci načeloma nimajo vonja.

Razlog: notranji zajedalci.
Ko smo jih odpravili, se izginil tudi vonj.

Pri tebi tega najbrž ni, glede na to, da si jo peljala k veterinarju, bo pa mogoče dobrodošla info. za koga v naprej.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #9 : 08 December 2006, 11:54:33
Nisem bila nikoli pri veterinarju zaradi tega. Se je pa zdaj uredilo samo od sebe.



mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #10 : 30 Avgust 2011, 18:34:18
Ma super :D Se spomnim, da sem jo enkrat za poskus s kisom in vodo obrisala, pa je ful pomagalo.

Vem da sem nekje to že zasledila, vendar sploh ne najdem, zato bom vprašala kar tu :) V kakšnem razmerju pa daš vodo in kis (vinski je ok?)? Pa to samo obrišeš s krpo ali skopaš ali vtreš v dlako?

LP


Lp, Marusa


ikoiko

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 01 September 2011, 12:18:29
Rabim pomoč oz nasvet saj moj pes obupno smrdi. Smrdi kot "kuga" dobesedno. Naj razložim. Pes je star 19 mesecev, samec, nekastriran. Pregledati sem dala že blato in nima notranjih zajedalcev, analne vrečke smo spraznili in ni nič vneto ali zamašeno, koža je zdrava, dlaka svetleča, lepa, uhlji čisti, skratka, nobenih očitnih znakov alergij ali vnetij nima. Praska se, kolikor je po moji oceni, čisto normalno, nič pretirano. Kri je zdrava, saj je ravno preboleval erlihijo in borelijo tako, da smo imeli testiranje krvi po kuri z antibiotiki in je vse ok. Smrdi pa po zgornjem delu telesa, nekako kot da bi smrad iz kože prihajal. koža ni pa nič rdeča, ali srbeča, ali suha... Naj povem še, da kuža smrdi že več mesecev cca. pol leta in to še predenj mu je bila diagnosticirana erlihija in borelija. Malo imam na sumu hrano saj se mi zdi (ampak nisem prepričana ker je že tako dolgo od tega) da je začel smrdeti ko sem mu zamenjala hrano in sicer iz royal canin za junior sem šla na pro plan losos za odrasle pse. hrana mu drugače odgovarja saj je vse ok (iztrebki, apetit, dlaka...). Skratka, resnično ne vem več kaj narediti saj celo stanovanje smrdi po njem in vonj je res močen in neprijeten. Sem upala, da tako kot je prišel ta ogaben vonj bo tudi odšel ampak sedaj je pa res nevzdržno sploh zato, ker kuža živi z nami v stanovanju. ima kdo kakšno idejo kaj bi lahko bilo oz kako odpraviti ta vonj. jaz sem že obupala :(



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #12 : 01 September 2011, 13:46:37
Kakšno dlako ima?Dolgo,kratko,podlanko?Če ima pes dolgo dlako in močno podlanko mu lahko dlaka smrdi tudi zaradi tega,ker z krtačo pri česanju ne pridete do kože in mu dlake ne prezračite.
Tjaša



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #13 : 01 September 2011, 14:19:32
Vem da sem nekje to že zasledila, vendar sploh ne najdem, zato bom vprašala kar tu :) V kakšnem razmerju pa daš vodo in kis (vinski je ok?)? Pa to samo obrišeš s krpo ali skopaš ali vtreš v dlako?

Jaz kar po občutku, toliko da se kis voha. Zdaj pri večjem psu dam na kanglo vode približno deci kisa, polijem po psu in malo premučkam dlako  :)



mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #14 : 01 September 2011, 15:55:32
Jaz kar po občutku, toliko da se kis voha. Zdaj pri večjem psu dam na kanglo vode približno deci kisa, polijem po psu in malo premučkam dlako  :)

Hvala! :) Še to me zanima, po koliko časa zgine ta vonj kisa? Sem Zaro danes skopala, potem sem jo pa s tisto brisačko za na roko, namočeno v kis (sem uporabila jabolčnega v razmerju 1:10), prebrisala in potem prečesala. Sedaj se, če sedi zraven, kisa ne voha, tudi če jo povohaš od blizu ne, če pa jo čohaš se kis voha na rokah.

LP

Lp, Marusa


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #15 : 04 September 2011, 11:20:24
Mogoče bo še pri komu enako kot pri nas. V glavnam naša Bina smrdi po igri z "kmečkimi" psi. Tistimi, ki so v stiku z živino, kopajo jih pa ne kaj prida in imajo že oni sam tak vonj, potem se to pri vsem tem grickanju in tačkanju pa objemanju in valjanju seveda prenese na mojo psico in jaz jo z vlažno krpi s pikico eteričnega olja oz. zdaj imam Biospotix sprej  prebrišem in imam spet normalno  dišečega psa.  Malenkost se voha eterično olje. Kisa pa ne uporabljam ker mi obupno smrdi.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #16 : 04 September 2011, 13:35:40
Hvala! :) Še to me zanima, po koliko časa zgine ta vonj kisa?

Vonj kisa je popolnoma izginil v roku nekaj ur ;)

Lp, Marusa


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #17 : 05 September 2011, 06:45:12
ikoiko - ProPlan lososa je tudi moj imel in po tej hrani je bil vonj močnejši (drugače mu je pa super odgovarjal), se mi pa vseeno ni zdelo, da bi obupno zaudarjal.

Psa sicer ne perem s kisom, ga pa uporabljam namesto čistila proti vodnemu kamnu. Po "navadnem" kisu mi je kopalnica tako zaudarjala da sem jo komaj prezračila, po alkoholnem pa vonja skoraj ni oz. res zelo hitro izgine.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com