Objektivno mnenje

Tecka · 7290

Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
: 31 Oktober 2006, 14:07:47
Gre namreč za našega Janija...
Kot sem že napisala v drugih temah je perzijec star 15 let. Že od rojstva ima cel kup težav, prirojeno okvaro zenice, eno samo modo, težave s kolki, najhujše pa so njegove težave z ledvički.
Ima pogosta vnetja ledvic, kljub prehrani primerni za takšna obolenja (hills in tehnical ju imata), ki se zadnje čase še stopnjujejo. V letošnjem letu se mi zdi, da je vsak mesec en teden na antibiotikih in infuzijah. V zadnjih tednih pa se njegovo stanje vidno slabša. Shujšal je do kosti - dobesedno. Čuti se mu cela hrbtenica in še veterinar je rekel, da če nas nebi poznal bi mislil, da muca stradamo. Sicer je enako kot prej, ko je bil vedno bolj "buckast", vendar samo spi in nič ni od njega. Zgleda porazno  :'(. Piko na i smo pa odkrili včeraj, ko je imel epileptični napad. Kar padel je na tla  :'(. Prvič sicer, veterinar pravi, da mu za zdaj zaradi njegovih ostalih težav nebi dajal zdravil. Zdaj me je klicala moja mama (muc namreč zadnja dva meseca živi pri njej), da se je napad ponovil.
Sprašujem se ali je sploh še smiselno reveža matrat. Njegovi zadnji meseci so večinoma samo trpljenje in sama se počasi nagibam k evtanaziji, čeprav je težko, ker imam bučmana zelo rada. Naj ga še zdravimo, ali je zanj boljše, da se od njega poslovimo?
Želim neko objektivno mnenje, ki ga zaradi čustev sama nisem zmožna (se tolažim, da še ni konec, da se ga lahko reši in živi še nekaj let), veterinarji pa... no ja imajo finančne interese.
lp
T.

8)


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1 : 31 Oktober 2006, 15:04:29
Tečka,

žal mi je, da moraš ti in tvoja družina doživljati take grozne trenutke. Sama dobro vem, kako to izgleda, pa saj veš, saj si mi stala ob strani  :-*

Moje osebno mnenje je, da si jaz ne bom nikoli več dovolila kalvarije in dopustila, da bi živalca trpela. Dokler lahko sama hodi, je, iztreblja in nima večjih zdravstvenih težav, potem je vse o.k. Ko pa mu te funkcije zastajajo ali odpovedo...se je potrebno odločiti...ali za svojo dušo probati vse in še več, da bi ga obdržali pri življenju in s tem potešili svojo sebično ljubezen, ker se ne moremo ločiti od živalce, ali...dovoliti dostojno smrt.

Jaz sem se na srečo morala odločiti samo 1x v življenju in vem, kako huda je ta odločitev. V drugo sem mladičku poizkušala z vsemi medicinskimi metodami podaljšati življenje in na koncu ugotovila, da sem s tem hotela "pomagati" samo sebi, psa pa sem v resnici matrala v agoniji, dokler ni sam odšel - pa čeprav na veterini.

Vsekakor ti svetujem, da se v zvezi s tem pogovoriš z različnimi veterinarji, da se domači "zberete" na posvetu in skupaj najdete tisto, kar bi bilo najbolje za mucka.

Priporočam ti, da prebereš: http://www.vzb.si/oper_postopki.htm

Kakorkoli se odločiš, stojim ti ob strani !

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #2 : 31 Oktober 2006, 22:00:00
Tudi jaz mislim da bi bilo dobro da se družina skupaj vsedete in presodite ali -ali.Zelo mi je žal zate, in seveda za tvojga muca ki tako zelo trpi -upam da se boš kmalu odločila -in prav odločila ,saj vem ti nas vprašuješ kaj bi bilo prav ampak to je tako delikatna zadeva da se boste svojci mogli res sami odločit želim vam vsem skupaj čim manj muk in trplenja.In če smem bit drzna in izrazit svoje mnenje JAZ bi mu dovolila it v mačja nebesa ali kaj pač je ker bi mi bilo preveč hudo da bi ga gledala kako zelo se muči.Zavedaj se da mi ljudje na žalost nimamo take možnosti in se morajo nekateri v groznih mukah in bolečinah borit do konca -živalim tega ni treba -hvala bogu

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3 : 02 November 2006, 10:18:32
Tecka sočustvujem s tabo ob teh težkih trenutkih ki jih doživljaš in ob težki odločitvi pred katero si postavljena, vendar sama mislim da ja Janijev čas slovesa prišel. Nudila si mu 15 čudovitih let, kljub temu da ga vse življenje spremlja bolečina, mi verjemi ti je Jani hvaležena za vse kar si zanj storila in za lepe trenutke ki si mu jih nudila, vem kako je hudo in težko je to odločitev sprejeti, meni je to odgovornot pred leti vzel moj oče, za kar sem mu danes hvaležna, vendar verjamem da kljub temu da bi skupaj z mojim srčkom umiral tudi del mene, bi mu privoščila dostojanstveno smrt. Ko boš mela Janija v naročju ga poglej v očke, v ogledalo naše in njihove duše in povedale ti bodo kako naprej. Se pa pridružujem tudi nasvetoma Miše in Dafne, tudi jaz ti stojim ob strani ne glede na odločitev ki jo boste sprejeli.
Tecka delček Janija bo za vedno ostal v tebi in ko ti bo najbolj hudo ga poišči v svojem srčku in spominih.


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #4 : 02 November 2006, 11:56:20
Poskusi si zamislit obe možnosti - ali ga pustiš, da dobiva nove epileptične napade, pada po tleh in shira do konca - ali pa zbereš vso moč in rečeš, da je prišel njegov čas. Če je jasno, da mu lahko samo umetno podaljšuješ življenje, od katerega ne bo imel nič več, potem mislim, da moraš naredit tako, kot je prav za Janija. Mi smo tudi čakali pri psici in je nismo zmogli peljat na injekcijo, potem je imela pa tak napad sredi noči, da jo je bilo treba vso trzajočo peljat k dežurnemu - tako da nismo olajšali situacije ne njej ne sebi.

Tecka, drži se.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #5 : 02 November 2006, 14:23:39
Pri mačkah so pač ledvice šibka točka. Vsaka ti čast, da si kronično bolnega mačkona uspela vzdrževati v znosnem stanju do tolikšne starosti. Po mojih izkušnjah mačka s kroničnim odpovedovanjem ledvic nima več smisla matrat ko enkrat začne resno hujšati.


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #6 : 12 November 2006, 13:05:46
Od našega Janija smo se poslovili  :'(. Tolažim se s tem, da smo zanj naredili kar se je dalo in je imel lepo mačje življenje.
lp
T.

8)


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #7 : 12 November 2006, 14:37:19
Tecka, moje sožalje. :-\


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #8 : 12 November 2006, 15:03:02
 :'( Tečka tudi moje sožalje ,veš zdaj je rešen in počiva v mačjih nebesih z mojim Jerryem  :'(

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #9 : 12 November 2006, 15:09:46
Tečka, iskreno sožalje.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #10 : 12 November 2006, 15:25:31
Tećka sožalje. Vem, da je bila odločitev težka ampak pomoje ste se prav odločili.

Lp nina



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #11 : 12 November 2006, 16:17:13
Tečka, moje sožalje.  :'(


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #12 : 12 November 2006, 16:50:08
Nisem še najbolj prisebna... Je (upam) šel na boljše, tukaj je imel samo še bolečino in trpljenje.
Hvala vsem.
lp
T.

8)


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #13 : 12 November 2006, 19:24:46
Tudi iz moje strani iskreno sožalje, si sploh ne morem (in nočem) predstavljati da bi moral Frajerja zdajle dati na injekcijo.
Mislim da si se pravilno odločila .. čestitke za pogum.

Lp, Črt



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #14 : 12 November 2006, 19:30:59
Tečka sožalje  :'(



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #15 : 12 November 2006, 20:15:23
Tečka,sožalje... :(

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #16 : 12 November 2006, 20:19:10
TEčka tudi z moje strani sožalje.  :'(


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #17 : 12 November 2006, 20:27:25
Tečka, sožalje  :'(

LP


kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #18 : 12 November 2006, 21:02:30

Tečka,tudi moje sožalje. Ena rožica zanj. Mislim pa, da si se prav odločila in da se mucek zdaj sprehaja po enem takem travniku v svojih večnih loviščih.
Lp, T.



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #19 : 12 November 2006, 21:07:33
Sožalje tud iz naše strani.  :'( :'( :'( Toliko poguma še naprej.



mero

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 1
Odgovori #20 : 12 November 2006, 22:51:08
Iskreno sožalje tudi od mene.  :(

Imam dva mucka in kar zvijalo me je, ko sem brala vse skupaj.

A sem pomislila, kaj bi želela jaz, če bi se znašla v taki boleči situaciji?
Zagotovo konec muk!
Gotovo bi se tako odločil tudi tvoj muc in te prosil za pomoč, ki jo je dobil.
Telešček se je utrudil, dušica pa potuje boljšim časom naproti.

Bodi vesela zanj!



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 13 November 2006, 02:11:39
Iskreno sožalje...


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #22 : 13 November 2006, 07:50:39
Tecka iskrene sožalje :'( :'(