BBH izpiti - razmišljanja

skar · 283801

šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #60 : 06 Februar 2007, 14:07:26
Poleg v urbanem kot iti poleg s plečko in vmesno gledanje v lastnika. Saj, tako smo delali mi, pa tudi, če gre pes samo lepo poleg lastnika, se mi zdi dovolj. ampak jaz sem to spremembo razumela, kot da more nekako pač iti, da lahko tudi vleče, samo, da ne sme skočiti na mimoidoče oziroma na sodnika. Morda sem narobe razumela, ampak zdi se mi too much, da bi se pes ne naučil lepo hodit po mestu, razen da ne skače po ljudeh.

Tega pa nisem niti vedla, da mora imeti pes na avtobusu, vlaku nagobčnik.

Saj se načeloma strinjam s tem, da nikoli ne veš kdaj bo potreboval nagobčnik. Npr. Janku so dajali injekcijo v sklep, kar baje full boli, pa se ni niti premaknil. Tako da mislim, da ga ne bo potreboval. Škodilo mu pa tudi ne bo, če se bo navadil.

Ne razumem pa zakaj za izpit ne dajo tudi malo več na bonton lastnika (npr. pospravljanje kakcev)?

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #61 : 06 Februar 2007, 14:27:34
Ne razumem pa zakaj za izpit ne dajo tudi malo več na bonton lastnika (npr. pospravljanje kakcev)?

Saj je to že sedaj. Po pravilu tečajnik, ki v urbanem okolju nima na izpitu vrečk, ne bi smel narest B-BH izpita.



šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #62 : 06 Februar 2007, 14:34:18
Saj vem, da je tako že zdaj. Samo bi moralo biti več poudarka. Ker se mi zdi, da večina lastnikov ta del bolj slabo dojema.

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


DIMI

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 16 Februar 2007, 12:17:27
Pozdravljeni!
Mogoče bo vprašanje neumesno, vendar ne vem točno v kateri podforum ga postaviti, zato ga postavljam kar tukaj.
Mene zanima, koliko mora biti najmanj star pes, da se lahko prijavi na izpit BBH?
Sprašujem pa zato, ker je naš sedaj star 8 mesecev in nam je inštruktor v šoli rekel, da je še premlad. S tem, da bo maja izpit in takrat bo imel 11 mesecev. V šoli pa je že od 4 meseca starosti.
Hvala za vse vaše odgovore.



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #64 : 16 Februar 2007, 12:20:32
14 mesecev.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #65 : 16 Februar 2007, 13:11:14
Saj vem, da je tako že zdaj. Samo bi moralo biti več poudarka. Ker se mi zdi, da večina lastnikov ta del bolj slabo dojema.

Mislim,da tisti z BBH kaj dojemajo ta del. :)
 Problem je z ostalimi 98 % lastnikov,ki še niso dojeli,da je psa treba peljati v kakšno šolo. Delež tovrstnih, ki so dojeli, da drek sodi v smeti je manj kot simboličen  >:(.
Dimi- mgoče boš pa našel kakšen termin za izpit, ko bo pes 12 mesecev- takrat lahko delaš vsaj A.
Od kje pa te magične meje pa ne nas vprašat.
kar se mene tiče je 12 m star pes popolnoma dovolj zrel za BBH in še kaj več  ::)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #66 : 16 Februar 2007, 13:27:23
Midva pa imama naslednji vikend BBh izpit. Upam, da nama bo uspelo. Držite tačke in pesti.

Glede iztrebkov, meni se zdi, da smo lastniki psov, ki se zavedamo kaj sodi v smeti v taki manjšini, da tudi veliko tistih z izpiti se tega ne zaveda, tako da bi res potrebovali dobro kampanjo.

Lp

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #67 : 16 Februar 2007, 13:35:39
Midva pa imama naslednji vikend BBh izpit. Upam, da nama bo uspelo. Držite tačke in pesti.

Glede iztrebkov, meni se zdi, da smo lastniki psov, ki se zavedamo kaj sodi v smeti v taki manjšini, da tudi veliko tistih z izpiti se tega ne zaveda, tako da bi res potrebovali dobro kampanjo.

Lp

naslednji vikend  :o?
a se je kje sezona izpitov že začela ?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #68 : 16 Februar 2007, 13:40:56
Deteljica, zanimivo vprašanje. Ker v Kinologu je bil razpored izpitov in prvi imajo izpit ELIT-4.3. OK, Nova Gorica ga je imela že januarja.



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #69 : 16 Februar 2007, 14:06:03
Od kje pa te magične meje pa ne nas vprašat.
kar se mene tiče je 12 m star pes popolnoma dovolj zrel za BBH in še kaj več  ::)

Tudi jaz se sprašujem od kje jim starost 14 mesecev.  ???  Moja je izpit podoben BBh delala in uspešno opravila pri starosti 8 mesecev!!  ;D

Kristinca & Florinca


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #70 : 16 Februar 2007, 14:28:26
Tudi jaz se sprašujem od kje jim starost 14 mesecev.  ???  Moja je izpit podoben BBh delala in uspešno opravila pri starosti 8 mesecev!!  ;D
a imaš lovca in si delala lovsko poslušnost?
ker kolikor vem edino oni ne postavljajo nobene starostne meje za  izpite poslušnosti.
Za PNZ- je je pa običajno 9 mesecev.

no 14 mesec za tako malenkost ,kot je BBh in bi bilo res najbolje ,da bi jo imeli VSI psi že pri 10 mesecih  je pa 14 m spodnja starostna meja res absolutno pretiravanje , bolj v škodo kot korist kinologiji  >:(.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #71 : 16 Februar 2007, 14:37:54
Bravo deteljica!

Res je, Flora je ptičar, čeprav ne vem ali ji je že jasno zakaj je na svetu.  :D

Kristinca & Florinca


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #72 : 17 Februar 2007, 08:02:35
A ni sedaj meja kot pogoj, da greš lahko delati B-Bh s psom 15 mesecev in ne več 14.? Sicer so te omejitve res totalno mimo.

Lp


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #73 : 17 Februar 2007, 09:35:35
A ni sedaj meja kot pogoj, da greš lahko delati B-Bh s psom 15 mesecev in ne več 14.? Sicer so te omejitve res totalno mimo.

Lp

ne meni se zdi, da je bila prej 15 in je zdaj 14- izjemen napredek  ::) ,
mi pa vsee no ni nič jasno- ko sem jaz delala izpite je bila 15 mesecev meja za IPO I.
Kolk je pa pol zdej meja za IPO I, če moraš imet prej BBH ? A so zato na 14 mesecev popravili, da greš pol čez en mesec lahko na IPO?  >:D
Pa še to je bedato-ob taki striktni mejo so pol vsi izpiti nabasani v junij in v eno jesensko rundo- vmes pa nič. Se pravi ,če psu manjka kakšen dan bo pol pol leta strejši za naslednji rok- še dobr da veterani tud lahko štartajo  :P tekme po IPO III npr, ker drugač imam včasih vtis,da je namen čim več psov odvrnit od šolanja z nepotrebnim zavlačevanjem.
Naj pustijo človeku ,da štarta,ko je njegov pes pripravljen.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #74 : 17 Februar 2007, 09:53:32
ne meni se zdi, da je bila prej 15 in je zdaj 14- izjemen napredek  ::) ,
Uf pa res, so za en mesec prej premaknili mejo kdaj lahko opravlja pes ta izpit, sem malce pomešala :-[ :-[ To je bilo lani okoli junija, ker takrat je Aska opravljala ta izpit. Po prejšnjem kriteriju bi pa samo glih za glih ujela pogoj. So pa te omejitve res nesmiselne.
Poznam primer, ko je pes opravljal izpit A, pa so komplicirali samo za en dan, ker en dan mu je rabilo do enega leta, kar je pogoj bil, da je lahko ta izpit opravljal. Ker je inštruktorju uspelo prestaviti dan izpita in tako je temu psu uspelo narediti ta izpit.

Lp


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #75 : 17 Februar 2007, 10:01:35
Tukaj imajo pa nerodovniški psi prednost, ker se baje da lahko pač napisati en drug datum rojstva (saj itak nihče (od sodnikov seveda) ne ve kdaj točno se je rodil)  8)



šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #76 : 17 Februar 2007, 12:05:38
naslednji vikend  :o?
a se je kje sezona izpitov že začela ?

Pri nas je izpit naslednji vikend, pa pride sodnik g. Smrdel. Ne vem zakaj nas ni v Kinologu.

Midva sva stara zdaj 14 mesecev, sam bi komot že pol leta nazaj lahko naredila izpit, saj že od 4.meseca hodima v šolo.

Se strinjam, da imajo nerodovniški psi v tem pogledu prednost.

Lp

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #77 : 18 Februar 2007, 22:13:56
Se strinjam, da imajo nerodovniški psi v tem pogledu prednost.
Tukaj se pa jaz s tem ne strinjam, ker tudi pri teh veš lahko datum rojstva. Tako, da tudi ti nimajo prednosti.

Drugače pa veliko sreče na sobotnem izpitu.

Lp


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #78 : 18 Februar 2007, 22:15:49
Tukaj se pa jaz s tem ne strinjam, ker tudi pri teh veš lahko datum rojstva. Tako, da tudi ti nimajo prednosti.

Samo, da nikjer uradno ni zapisano. Mi smo pred leti (ko sem s samojedom delala prvič A izpit) pri enemu nerodovniškemu nemcu lepo pogoljufali, da je lahko šel na izpit. Saj noben ne ve.  ;)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #79 : 18 Februar 2007, 22:26:10
Samo, da nikjer uradno ni zapisano. Mi smo pred leti (ko sem s samojedom delala prvič A izpit) pri enemu nerodovniškemu nemcu lepo pogoljufali, da je lahko šel na izpit. Saj noben ne ve.  ;)


Ja datum se ve, samo kako ljudje goljufajo kot vsepovsod drugje je pa to čisto možno, da se kateri zmislijo datum Samo potem se tega morajo že v potnem lisitu izmisliti, saj tega moraš imeti z sabo na samem izpitu, vsaj pri nas je tako bilo. Za Asko vem kdaj je bila skotena in vem, da točno ta datum je napisan v njen pasport in goljufije ni.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #80 : 19 Februar 2007, 08:32:05
Deteljica, kaj je to IPO I? In IPO III? Kratica za kaj? Se oproščam za svojo nevednost....  :-[

Kristinca & Florinca


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #81 : 19 Februar 2007, 10:02:23
Klasični izpiti službenih psov-sled ,poslušnost ,obramba. (mednarodna kratica)
 Bolje je bila stara SchH (Shutz-hund)
Ker res je mal zbrke pri teh kraticah- menda je naša (nacionalna kratica)za  Iskanje Pogrešanih Oseb enaka al pa podobna in hrvaška okrajšava za (nacionalna kratica) Izpit Prirodnih Osobina (lovski PNZ po naše ) je tudi enaka, tako da moraš po pasnmi ugibat za kakšen izpit gre ::)
Ni ga čez transparentnost  >:D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #82 : 19 Februar 2007, 10:15:02
Hvala Deteljica.  ;D

Pa še ena pripomba, če smem:

Tole sem skopirala z domače strani Kinološke zveze Slovenije  http://www.kinoloska-zveza.si/komisije/komisija-za-solanje/

Starostna omejitev za pristop k izpitu za psa spremljevalca s preizkusom obnašanja v urbanem okolju, oznaka B-BH je 15 mesecev.

Očitno se stvari niso obrnile na bolje.  :'(


Kristinca & Florinca


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #83 : 19 Februar 2007, 10:17:13
Tole sem skopirala z domače strani Kinološke zveze Slovenije  http://www.kinoloska-zveza.si/komisije/komisija-za-solanje/

Starostna omejitev za pristop k izpitu za psa spremljevalca s preizkusom obnašanja v urbanem okolju, oznaka B-BH je 15 mesecev.
Lahko, da še niso popravili podatki na spletni strani. Ker dvomim, da bi v tako kratkem roku 2x zamenjali starostno omejitev.  ???


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #84 : 19 Februar 2007, 10:22:28
No, če je tako, so pa zelo šlampasti. Pa ravno v kratkem so prenovili svojo domačo stran.  ???

Nisem zasledila, da bi kje pisalo ali je za pristop h BBh obvezen izpit iz A. Morda kdo od vas ve?

Kristinca & Florinca


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #85 : 19 Februar 2007, 10:30:53
Ne, A ni predpogoj za opravljanje B-BHja.



WolfSLO

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #86 : 21 Februar 2007, 10:49:24
No, če je tako, so pa zelo šlampasti. Pa ravno v kratkem so prenovili svojo domačo stran.  ???

Nisem zasledila, da bi kje pisalo ali je za pristop h BBh obvezen izpit iz A. Morda kdo od vas ve?


Za pristop na ISP-B-Bh ni obvezen izpit ISP-A

Lp

Kjer je red, svobode ni!


SunnyDay

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #87 : 21 Februar 2007, 22:27:06
Če je pes ravno vmes med 12 in 14 mesecev, greš torej lahko samo na A. In potem čakaš naslednje roke, če želiš še na BBh. Se ti roki od KD do KD razlikujejo ali to predpisuje KZS? In so samo junija in novembra ali ...?


šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #88 : 22 Februar 2007, 20:36:05
Po mojem mnenju je boljše, da počakaš da bo pes star 14 mesecev in greš potem na Bbh izpit.

Mislim, da ima vsako KD svoje roke. Mi imamo zdaj izpite, pa potem še aprila. Kak pa majo drugi pa ne vem.

Lp

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #89 : 24 Februar 2007, 08:52:46
Za pristop na ISP-B-Bh ni obvezen izpit ISP-A
Izpit A res ni obvezen, da greš potem lahko delat B-Bh. A lahko preskočiš. Sej, če je v drugih klubih tudi tako kot v mojem, ti inštruktorji proti koncu OŠ povedo, za kateri izpit je primeren tvoj pes. Sam pa se odločiš potem na katerega boš šel. Aska tudi nima narejenega A-ja, pač pa samo B-Bh.

šnufi držita se danes in poročaj kako vama je šlo, naredila izpit ziher bosta :)

lp