BBH izpiti - razmišljanja

skar · 284318

šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #90 : 24 Februar 2007, 09:50:02
Moram pohvalit našega Janka, da se je včeraj odlično odrezal in sva naredila izpit B-bh. Bravo midva!

Bilo je sicer ogromno treme z moje strani, ampak je vse izpadlo dobro, še celo tiste stvari, ki so me malo skrbele. Pa sodnik je bil full prijazen, pa nam je še vse lepo razložil, kaj bi še lahko izboljšali.

Lp

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #91 : 24 Februar 2007, 11:30:36
O šnufi čestitke :o  Katerega sodnika pa ste imeli? 


šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #92 : 24 Februar 2007, 17:24:59
g. Viktorja Smerdela.

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #93 : 26 Februar 2007, 11:39:07
Kar nekajkrat je bilo že v tej temi napisano, da BBH izpiti niso nobena garancija, da je pes primeren za urbano okolje, s čemer se tudi jaz strinjam, ker poznam preveč psov z opravljenim izpitom, katerim jaz ne bi dovolila nenadzorovanega gibanja med ljudmi in drugimi psmi.
Sem pa zadnjič videla na nemški televiziji izpiit oziroma preizkus primernosti prostega gibanja v naravnem okolju, ki ga izvajajo v Hamburgu. Tam mora ta preizkus opraviti vsak pes, katerega želi vodnik voditi brez vrvice. Izgleda pa tako, da se sodnik odpravi z psom v urabno okolje (npr. obljuden park), delaju v manjših skupinah in tam sodnik oceni pasje reakcije na različne moteče faktorje kot npr. kolesar, tekač, otroci, druge živali. Pri preizkusu ni važno, da pes hodi strogo poleg, ocenjuje se odzivnost na vodnika, npr. odpoklic pri srečanju z drugim psom in podobne zadeve. Izpit tudi ne traja 10 minut kot naš BBH, ampak se udeleženci odpravijo na kar dolg sprehod (med cca. 1 do 2 uri), v katerih lahko izvedenec res dobro oceni obnašanje psa. Vsi psi, ki tega izpita oz. preizkusa nimajo morajo biti na območju mesta Hamburg strogo na povodcih. Se mi pa je zdela tudi zanimiva izjava izvedenca, ko je bil povprašan o tem ali se psi nikoli na takšnem preizkusu ne stepejo in je on odgovoril, da včasih se in da pač to spda vse zraven, da pa on ocenjuje to odvisno od situacije in reakcije lastnika ali psa in sploh ni nujno, da takšen pes izpita ne opravi.

Se mi pa takšen izpit kot obvezen zdi dosti bolj smiseln kot pa naš BBH.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #94 : 26 Februar 2007, 11:45:29
Iskala sem po internetu, a ne našla: kje so razpisani datumi za opravljanje izpita BBH (za območje Ljubljane)?

Hvala.

Kristinca & Florinca


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #95 : 26 Februar 2007, 12:09:45
Jaz bi tudi bila za karšenkoli izpit na podlagi katerega bi nosilec pridobil pravico prostega gibanja po npr parkih PST in podobno-po preudarku vodnika.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


mitja

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 1
Odgovori #96 : 26 Februar 2007, 14:43:19
Ne boste verjeli, s taksnim izpitom, kot ga je opisala Martina se tudi jaz strinjam.
Moji psi ga opravijo tam nekje pri 4 mesecih starosti (sploh pa je pozitivno ce se lahko vmes se malo stepejo).



martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #97 : 26 Februar 2007, 18:31:12
Mitja saj ni mišljeno, da se morajo stepst med seboj, verjetno so vsi bolj srečni, če do konfliktov ne pride :-[, ampak se ocenjuje pač kako in zakaj je do konflikta prišlo in kakšna je bila potem reakcija psa ter vodnika.

Je pa pri tem še en manjši hakeljc. Vsi, ki imajo pse spuščene in čeprav imajo zato dovoljenje, morajo imeti pse kar visoko zavarovane.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #98 : 28 Februar 2007, 08:14:49
Mitja saj ni mišljeno, da se morajo stepst med seboj, verjetno so vsi bolj srečni, če do konfliktov ne pride :-[, ampak se ocenjuje pač kako in zakaj je do konflikta prišlo in kakšna je bila potem reakcija psa ter vodnika.

Je pa pri tem še en manjši hakeljc. Vsi, ki imajo pse spuščene in čeprav imajo zato dovoljenje, morajo imeti pse kar visoko zavarovane.

veeno bolje ,  kot  da jih uradno ne smeš imeti spuščene.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #99 : 28 Februar 2007, 11:45:10
Če se ne motim morajo tam vsi psi nad določeno višino itak biti zavarovanii (ali pa vsaj večina večjih pasem)


šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #100 : 28 Februar 2007, 14:34:29
PRi nas je do določenega zneska pes upoštevam pri zavarovanju hiše. Zato plačilo škode, ki jo naredi pes, gre iz stanovanjske police. Do določenega zneska.

Lp

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #101 : 20 Marec 2007, 10:44:50
Imam informacijo iz tretje ali četrte roke, da naj bi se po novem ena vaja na izpitu opravljala z nagobčnikom. A kaj veste o tem? In ponovno naprošam kokar koli, ki bi vedel, kje so razpisani datumi za izpite iz B-BH.

Kristinca & Florinca


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #102 : 20 Marec 2007, 11:20:42
če slučajno koga zanima kaj si jaz mislim o tem naj prebere tule , ker se mi res ne da vse trikrat premlevat:

http://www.mojpes.com/forumbb/viewtopic.php?t=13343&start=0

termini pa so tule (ampak sumim, da ne čist vsi):

http://www.kinoloska-zveza.si/obvestila/12

l.p.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #103 : 20 Marec 2007, 11:43:37
če slučajno koga zanima kaj si jaz mislim o tem naj prebere tule , ker se mi res ne da vse trikrat premlevat:

http://www.mojpes.com/forumbb/viewtopic.php?t=13343&start=0

termini pa so tule (ampak sumim, da ne čist vsi):

http://www.kinoloska-zveza.si/obvestila/12

l.p.

Hvala deteljica, ker jaz pa res ne mislim še vseh drugih forumov brat, mi tale čisto zadošča.

Kristinca & Florinca


martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #104 : 20 Marec 2007, 12:03:50
Hvala deteljica, ker jaz pa res ne mislim še vseh drugih forumov brat, mi tale čisto zadošča.

Deteljici se pa ne ljubi vse še enkrat pisati, če se tebi ne ljubi niti linka stisniti, na katerem je povezava do teme in ne rabiš celega foruma prebirati. ;)

Ti pa lahko povem, da je na drugih forumih napisanih še ogromno stvari, ki jih tu ni, tako da mogoče ni slabo občasno kam pokukati. :-[ 


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #105 : 20 Marec 2007, 12:13:14
Martinca, jaz nisem prosila za mnenje v dveh odstavkih, pač zgolj odgovor da ali ne. In če se deteljici ne ljubi napisati niti besede da oziroma se ji sploh ne ljubi pisati na forum, potem ji pač ni treba.

Moj čas je pa precej omejen in res ne mislim brati vseh mogočih forumov, ker sem s tem povsem zadovoljna, hvala lepa za reklamo. Na link sem bila pa prisiljena kliknit in brat vse mogoče, ker nisem dobila konkretnega odgovora, za katerega sem prosila.

Kristinca & Florinca


martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #106 : 20 Marec 2007, 12:18:10
Florinca glede na to kako omejen je tvoj čas lahko dostikrat pokukaš sem.

Evo odgovor namesto deteljice: DA


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #107 : 20 Marec 2007, 12:42:00
nekaj izsekov mojih misli:

Jaz to gesto razumem kot napoved strategije bodočih omejitve za pse, ki jo bo podpirala KZS  .
In to se ji zdi očitno pomembneje sporočiti širši javnosti, kakor da bi za začetek poskrbeli, da bi slavni BBH ali sorodni izpit bil vsaj uradno priznan in prinesel kakšne bonitete psom, ki ga opravijo

Vseeno ne morem kaj ,da ne bi izpostavila še enega zanimvega dejstva,ki bo sledilo iz te nadvse globoumne odločitve  .

A bodo razne maltežane , čivave , kavalirčke, pomerančke, buldoge, francoske buldoge , mopse, shizuje, pinče, papilončke, pekiničane, boston terierje, opičje pinče itd opremili z naprstniki, ali jih bodo posadili v nagobčnike in kot v kočiji peljali po mestu?
Predlagam kakšnemu obrtniku s mislom za poslovnost, da prične izdelovati primerne (po velikosti in obliki) nagobčnike za te pasme, saj jih v trgovinah kronično primanjkuje.

Ali pa bo KZS končno javno priznala, da se psi delijo na okolju nevarne pasme , ki morajo nosti nagobčnike v urbanem okolju in nenevarne pasme, ki nagobčnika ne potrebujejo?

V kolikor bo namreč prišlo do kakšnih želja po rasistični delitvi pasem bo moral biti pravilnik o BBH opremljen z pravilnikom o razdelitvi pasem, kjer bodo natančno opredeljene pasme oz vizualne in karakterne karakteristike na podlagi katerih se bo lahko jasno določalo kateri psi so potencialno nevarni in torej dolžni izvajati prikaz z nagobčnikom.
Ta spisek naj posredujejo parlamentu, saj bo končno prava strokovna podlaga za sprejemanje ostalih zakonskih opredelitev , ki se nanašajo na omejitve vezane na neavrne pse oz pasme.


Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #108 : 20 Marec 2007, 14:07:05
Da ne boste še naprej klobasali neumnosti in se po nepotrebnem razburjali
ZBOR SODNIKOV je ZAVRNIL vajo z NAGOBČNIKOM kot del BBH izpita

LP
Igor


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #109 : 21 Marec 2007, 13:44:46
Meni se pa vaja izvedena z nagobčnikom sama po sebi ne zdi napačna (pustimo tisto kar bi lahko potem bilo in kaj ne). Po moje bi vsak pes moral biti navajen nanj. Je pa res, da bi določene oblike gobčkov in sama velikost psa lahko bila ovira pri nabavi obveznega pripomočka.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #110 : 21 Marec 2007, 14:19:06
Črt Kanoni je v članku za Delo in dom izjavil, da so za njihovo čivavo nagobčnik kar doma nakvačkali - ga je rabila za avtobus. Tudi jaz sem pred leti iz gurtne sešila čisto solidne nagobčnike, tudi za na avtobus.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #111 : 21 Marec 2007, 14:48:46
Črt Kanoni je v članku za Delo in dom izjavil, da so za njihovo čivavo nagobčnik kar doma nakvačkali - ga je rabila za avtobus. Tudi jaz sem pred leti iz gurtne sešila čisto solidne nagobčnike, tudi za na avtobus.

ma čivavo daš u žep al pa v ročno torbico pa je  :P
mene enkrat na Portugalskem niso hotl vzet v taxi z mlado borderko-pa sem jo dala v torbo za naslednjega taksista- in smo se pelali  :D- ker sploh ni vedel ,da vodzi psa :o

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


piki_ca

  • *
    • Prispevkov: 394
    • Točke: 0
  • PiKc&Gali
Odgovori #112 : 02 Junij 2007, 11:04:06
No pa da se malo pohvalimo. Včeraj so potekali izpiti v Klubu (klub za šolanje psov novo mesto) in me smo delale B-bh z Piko in ga naredile z 96% :)

lp ksenja

**A dream is something in your mind and in your heart - where it will stay forever unless you bring it to life...**
Pika&Ksenja


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #113 : 02 Junij 2007, 11:05:49
piki_ca čestitke :o


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #114 : 02 Junij 2007, 11:29:04
Cestitke!

enim se pa sploh ne da dopovedat, da bernardinci niso glupi. Mene je ena lastnica vprasala, kako se da psa naucit, da uboga :D



piki_ca

  • *
    • Prispevkov: 394
    • Točke: 0
  • PiKc&Gali
Odgovori #115 : 02 Junij 2007, 11:38:07
hvala za čestitke :)

ja točno tako bernardinec je prav tako kot katero koli druga pasma le da ni tako hitra vendar vajo naredi vendar počasneje :)

**A dream is something in your mind and in your heart - where it will stay forever unless you bring it to life...**
Pika&Ksenja


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #116 : 02 Junij 2007, 12:02:02
Čestitke! :D

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #117 : 03 Junij 2007, 14:10:22
ja točno tako bernardinec je prav tako kot katero koli druga pasma le da ni tako hitra vendar vajo naredi vendar počasneje :)

Jaz imam občutek, da vse velike pasme naredijo neko vajo počasneje. Ampak na koncu pa imajo narejeno. Čeprav nam gre od vseh vaj najbolj prostor, ko pa tako rad leži.

Lp

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #118 : 07 Junij 2007, 09:36:06
Mogoče mal budasto vprašanje: Kako izgleda strokovni izpit (vprašanja)?


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #119 : 07 Junij 2007, 09:43:36
Mogoče mal budasto vprašanje: Kako izgleda strokovni izpit (vprašanja)?

Vprašanja so takale: http://www.milosv.net/moj_pdf/bbh_vprasanja.txt

Lp nina