BBH izpiti - razmišljanja

skar · 285908

Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #180 : 16 Oktober 2007, 16:28:29
jap midva sma tud v tej disciplini tekmovala v avstriji :)   na slikci je pa Tery z "mini" aportom :D

lp, jana
:-* Na tejle slikci je ful luškan. :-* Aja,kje bi lahko našla kake videe iz izpitov... :-[ :P

lp



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #181 : 16 Oktober 2007, 19:18:02
:-* Na tejle slikci je ful luškan. :-* Aja,kje bi lahko našla kake videe iz izpitov... :-[ :P

lp


Hvala  :P

za videe
Nimam na youtube niti izpita niti državnega prvenstva lani  ::)  :-\  mam posnetke iz prireditve v Doliču, in sicer samo prosta vodljivost http://www.youtube.com/watch?v=Y_MKJ8PZeH4
bi se lahko enkrat spravla pa sestavla en mix poslušnosti  ;D

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #182 : 20 November 2007, 14:15:24
A mi lahko kdo v korakih napiše shemo za B-BH izpit? Jst sm že mal pozabila, ker je od tečaja preteklo cca. 5 mesecev  ;D . Na poletne roke nisem mogla it, bi pa šla sedaj na zimskega.
Glede na TOLE povezavo, sem si jaz predstavljala nekako takole:

- 40 do 50 korakov naravnost
- obrat levo okrog
- do 15 korakov hoje
- vsaj 10 korakov teka
- vsaj 10 korakov počasne hoje
- normalna hoja do izhodiščne točke
- obrat desno
- cca. 20 korakov normalne hoje
- obrat desno
- cca. 40 korakov normalne hoje
- obrat levo okrog
- cca. 20 korakov normalne hoje
- odlaganje
- cca. 20 korakov normalne hoje
- obrat levo
- normalna hoja
- srečanje s skupino (ustavljanje v skupini)
- normalna hoja do izhodišča


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #183 : 20 November 2007, 14:41:51
- 40 do 50 korakov naravnost
- obrat levo okrog
- do 15 korakov hoje
- vsaj 10 korakov teka
- vsaj 10 korakov počasne hoje
- normalna hoja do izhodiščne točke
- obrat desno
- cca. 20 korakov normalne hoje
- obrat desno
- cca. 25 korakov normalne hoje
- obrat levo okrog
- cca. 15 korakov normalne hoje
- ustavljanje (pes se mora brez povelja usesti)
- cca. 15 korakov normalne hoje
- obrat levo
- normalna hoja (čez izhodišče)
- srečanje s skupino (ustavljanje v skupini)
- ven iz skupine
- odpneš psa in ponoviš skupino brez povodca
- vračanje na izhodišče
- ponoviš celo shemo brez povodca
- sedi v gibanju (po 10 korakih poveljuješ, oddaljiš se 30 korakov)
- prostor v gibanju z odpoklicem (po 10 korakih poveljuješ, oddaljiš se 30 korakov)





Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #184 : 20 November 2007, 14:42:54
Govorim iz fraj glave, do zdaj sem tak program izvajala na vseh tekmah, pa še nobeden ni rekel da je narobe  :)

Izhodiščni položaj, pes sedi ob vodniku - na povelje sodnika hoja naravnost naprej min. 40 korakov, sledi obrat levo-okrog, 10 korakov normalne hoje, 10 korakov teka, 10 korakov počasne hoje, nato spet 10 korakov normalne hoje in obrat desno za 90°. Po min. 15 korakih sledi še en obrat desno, nato 15 korakov naravnost, obrat levo okorog, po min.5 korakih se ustaviš. Na povelje sodnika zopet v smeri naprej in po 10 korakih obrat levo. Nato se ustaviš nekaj metrov pred skupino (odvisno kje ta je) in greš skozi njo na povelje sodnika, se v njej ustaviš in potem odideš nazaj na izhodišče. Odvežeš psa, in ponoviš vajo skozi skupino, nato pa odideš do izhodiščnega položaja in izvedeš še enako vajo brez povodca (kot sem opisala zgoraj, le skupine na koncu ni treba še enkrat ponoviti  ;)  ). Na koncu sledi le še iz izhodiščnega položaja vaja sedi v gibanju in sicer po 10ih korakih povelje Sedi, vodnik nadaljuje pot naravnost naprej še 30 korakov, se tam obrne in počaka na znak sodnika, da gre nazaj do psa. Potem se gre še 10 korakov - vaja dol v gibanju - vodnik nadaljuje pot, po 20ih korakih se obrne in na znak sodnika pokliče psa. Le-ta mora pritečt in se vsest točno pred vodnika. Nato se navadno počaka na sodnikov znak ali nekje 5 sekund, nato psu daš povelje le še za osnovni položaj (poleg) in je vaja končana. Sledi še odlaganje/ali pa je to pred samo vajo, odvisno od štartne številke (liha dela, soda odlaga).

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #185 : 20 November 2007, 14:44:35
Koliko od tega je na povodcu ali brez pa ne vem več  :-[

Najprej je vse na povodcu, potem pa vse še brez povodca (prosto) --- to sem si še zapomnila  ;D


Hvala obema za pomoč  ;).


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #186 : 20 November 2007, 14:48:19
Ni problema  :)  Urška me je prehitela za minutko  ;D

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #187 : 20 November 2007, 14:54:33
Me nič ne moti, če je 2x napisano. Odlaganje na sedi in prostor sta mi falila, pa nisem vedla kam nej ju dam  :-[ ;D .
1.12. imava izpit, znava v bistvu vse, samo skupaj moram povezat. Imam pa tud srečo, da živim v naselju v LJ in imam dnevno dovolj motečih dejavnikov  :D. Do sedaj ni trzala na človeka, psa in niti na mačke ne  :o. Se bova pa kmalu začele prestavljat še na druge travnike.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #188 : 20 November 2007, 15:20:21
Vse te korake, obrate moraš vedet na pamet al ti kdo sproti govori?

Kristinca & Florinca


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #189 : 20 November 2007, 15:33:04
Na izpitu te lahko vodi inštruktor, na tekmi moraš vedet sam. Vsekakor pa boljše zgleda če sam obvladaš zadevo tudi na izpitu  ;)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #190 : 20 November 2007, 15:34:33
Na povezavi KD Krim, ki je bila objavljena tudi na začetku te teme, piše: Vsaka posamezna vaja se prične in konča v osnovnem položaju (pes sedi ob vodniku). Sodnik da znak za začetek vsake vaje. Vse ostale vaje, kot naprimer obrate, ustavljanje, spreminjanje načina gibanja, mora vodnik izvajati samostojno. Vodnik lahko prosi sodnika za vodenje v vseh elementih izpita /za izpite A do C /.

Če velikokrat vadiš, znaš kmalu vse skupaj na pamet ;)


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #191 : 20 November 2007, 15:38:07
Ja vse ti pride v kri  8)  jaz vem da se že tudi brez psa ustavljam - desna in leva noga se priključi ter stop  ;D   da me ne bo kdo čudno gledal - ne to ni obvezno, ampak psu na tak način pomagaš  ;)  prav tako kot naredim prvi izkorak z levo nogo in je nekoliko krajši korak.  Po intenzivnem treningu ti tako preide v kri da drugače sploh 'ne znam' več hodit  ;D

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #192 : 21 November 2007, 06:00:21
petrca kje pa bosta imeli izpit? Verjetno kot ponavadi v mojem klubu, a ne? :o Potem vaju posnamem, ker bom tisti dan tam :)


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #193 : 21 November 2007, 07:26:55
Ja, na KD Ljubljana sem se prijavila. Je bil edini datum, ki mi je ustrezal. Zato upam, da ne bo do takrat vse zasnežil.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #194 : 21 November 2007, 07:44:31
Ja, na KD Ljubljana sem se prijavila. Je bil edini datum, ki mi je ustrezal. Zato upam, da ne bo do takrat vse zasnežil.


bodo pa shemo skidal- še lažje,ker nimaš kam zavit :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #195 : 21 November 2007, 07:59:27
Sem pripravljena tud sama kidat, samo da mi ni treba iskat novega datuma  :D.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #196 : 22 November 2007, 05:48:38
petrca no kakor poznam ta klub, se ti ni bati glede kidanja snega. Bodo pa kako delovno akcijo izvedli in bo skidano :P Drugače pa sem prepričana, da ne bo snega :) No držim pesti, da ga do 17.12. še ne bo ;D


gala

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #197 : 24 November 2007, 18:40:25
Danes sva z Galo uspešno opravile BBh. Gala je ravnokar dopolnila 14 mesecev.

Moja izkušnja: izpitne pole niso problem, vaje na poligonu pa toliko, kolikor sam zahtevaš od psa...Sama sem na treninge hodila kar redno (dvakrat tedensko skoraj 7 mesecev, preden sem se prijavila k izpitu), doma je nisem načrtno trenirala, le toliko (sedi, poleg, prostor, sem), kar se uporablja v vsakdanjih situacijah - doma, v mestu...

Vaja s povodcem je bila OK, brez povodca pa sva se lovile z Galino počasnostjo - ni bila ravno pri volji.. Tako sem se morala prilagoditi njenemu počasnemu tempu...Poleg tega se mi je pri sedi v gibanju najprej postavila v prostor (kar ni prej naredila še nikoli!!!), tako da so mi tu odšteli kar nekaj točk...Bile pa sva pohvaljene za odpoklic - tu je bilo narejeno vse perfektno (le za moje pojme bolj v počasnem tempu...).

Tudi urbano okolje ni problem, če je pes vajen hoje v mestu.

Gala je na zadnjih treningih delala veliko boljše kot danes...Vseeno sva si priborile 88 pik.



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #198 : 24 November 2007, 19:28:07
Čestitke  ;)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #199 : 24 November 2007, 19:33:36
Čestitam za opravljeni izpit!  :o

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #200 : 24 November 2007, 19:41:10
gala čestitke tudi z moje strani za opravljen izpit :)


najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Odgovori #201 : 07 December 2007, 13:25:39
Kako zgleda pa pisni del????

LP Anja
Naj album


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #202 : 07 December 2007, 13:33:44
O pisnem delu sem tudi sama spraševala nekaj strani nazaj, kjer je tudi napisan odgovor  :P ;). Preden se odpraviš na poligon ima vprašanja sponujenimi odgovori (se pravi, da obkrožuješ).

Sem pa tudi jaz posabila povedat, da sva v soboto 1.12. z Buffy opravili izpit z 99%  :o.


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #203 : 07 December 2007, 13:35:22
Petrca, čestitke  :o :o Kje sta pa izgubili tisti 1 %?  :P ;D

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #204 : 07 December 2007, 13:45:44
Eno vprašanej v povezavi z BBH poslušnostjo.
Kaj bi si kot recimo teoretično vprašanje, če bi bili poslušalci enega seminaraja na to temo (kot vodniki ali inštruktorji) želeli poslušat?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #205 : 07 December 2007, 14:35:59
Eno vprašanej v povezavi z BBH poslušnostjo.
Kaj bi si kot recimo teoretično vprašanje, če bi bili poslušalci enega seminaraja na to temo (kot vodniki ali inštruktorji) želeli poslušat?

Recimo naveza vodnik-pes,kako narediti psu poslušnost zanimivo,kako ga pripraviti do tega,da si mu ti bolj zanimiv kot okolica ali drugi psi,kako doseči 100% odpoklic,....


Ali se kaj takšnega pripravlja?


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #206 : 07 December 2007, 14:45:07
Recimo naveza vodnik-pes,kako narediti psu poslušnost zanimivo,kako ga pripraviti do tega,da si mu ti bolj zanimiv kot okolica ali drugi psi,kako doseči 100% odpoklic,....


Ali se kaj takšnega pripravlja?


Lp Zoran

Ma kr tako vprašam, ja je al pa bo v kratkem en razpis za inštruktorje- kot vsako leto, sem slučajno vidla osnutek.
Pa  sem pomislila, kaj pa sploh želijo slišat tisti, ki se vpišejo na tak seminar, kaj se da novega oz zanimivega povedat o BBH poslušnosti ob vsej literaturi , ki obstaja in vseh člankih v raznih revijah in ob vseh debatah po forumih.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #207 : 07 December 2007, 15:14:42
Ma kr tako vprašam, ja je al pa bo v kratkem en razpis za inštruktorje- kot vsako leto, sem slučajno vidla osnutek.
Pa  sem pomislila, kaj pa sploh želijo slišat tisti, ki se vpišejo na tak seminar, kaj se da novega oz zanimivega povedat o BBH poslušnosti ob vsej literaturi , ki obstaja in vseh člankih v raznih revijah in ob vseh debatah po forumih.

Ja,je res,da je povsod vsega dovolj,ampak se mi zdi,da še vedno bolj zaleže in se bolj prime,če ti kdo to v živo razloži in mogoče celo pokaže.


Lp zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #208 : 07 December 2007, 15:23:53
Sicer pa koliko je pa takih, ki si kaj preberejo preden psa nabavijo?  ::)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #209 : 07 December 2007, 22:12:45
Sicer pa koliko je pa takih, ki si kaj preberejo preden psa nabavijo?  ::)

Mislim da kar dokaj, zadnje čase vse več  ;)  hvala bogu.  Šer vedno pa premalo, da bi lahko rekli da je večina ozaveščena. No, jaz sem že 4 leta prej mela vse naštudirano (za vsak slučaj, nikol ne veš kdaj bosta starša rekla ja  ;D ) kupila sem si lahko psa pa pri 14ih letih.  No ja, zavedam se da vsi pa res niso tako  :-\

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/