Zaščita pred klopi in bolhami

*nastja* · 1178101

Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #1110 : 31 Marec 2009, 21:02:31
Bambi, hvala  ;) Grem konec meseca kupit, ko greva steklino cepit.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1111 : 31 Marec 2009, 21:24:55
No, ko ze ravno vsi tako hvalite Scalibor. Tudi Cosmo jo je nosil dve sezoni.. Prvo sezono je bil res popolnoma brez klopa, lansko leto je pa kljub ovratnici po 14 dneh nosenja dobil prvega, potem cez kaksen mesec pa se drugega klopa. Potem sem ovratnico zamenjala z zyzek sprejem..Jo je pa nosil ves cas, dala sem mu jo dol samo kadar se je kopal v jezeru (v navodilih pise da ubija vodne mikroorganizme in da je pametno dat dol preden gre pes v vodo).
Za letos pa se ne vem kaj bi.. Trenutno imamo frontline ampulo + sprej po potrebi.. Pa klopa se ni dobil (zadnjic ko je ampula potekla nasprican pa se ni bil sem mu nasla enega, ki je se lezel  ::)).

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #1112 : 31 Marec 2009, 21:27:26
Pri nas je vredno poskusit, ker nas obkrožajo gozdovi. In kamorkoli greva, morava skozi gozd. Sicer ga preglejujem, samo rada bi bila še malo bolj ziher.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1113 : 31 Marec 2009, 22:58:55
Midve se vedno prisegava na Prac-tic ;D

Pri nama Scalibor odpade, ker je skos pri nama na postelji in res ne bi rada imela te ovratnice povsod..



teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #1114 : 01 April 2009, 09:22:30
Prac-tic ;D
Kaj je to? Sprej?



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1115 : 01 April 2009, 10:00:36
Ampulce :)

Isto naneses kot Frontline, s to razliko, da se veze na mascobno plast na kozi. Midve sva celo lansko poletje imele treninge na travnikih in gozdovih s podrastvo, pa Zara ni imela niti enega klopa, jaz sem jih pa frcala dol s sebe :)



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #1116 : 01 April 2009, 10:23:59
Zanimivo...

Tai je čisto na začetku imel Prac-tic ampule in niso pomagale čisto popolnoma nič. Odvisno od psa do psa kako držijo...

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Heilie

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #1117 : 01 April 2009, 13:15:17
Jaz sem pri nas v zasavju iskala Scalibor, pa ga nikjer ne dobim. Kdo mogoče ve, kje bi ga tukaj pri nas imeli? Se ga mogoče dobi tudi v kaki trgovini?
Veterinarji ga nimajo, ker ne priporočajo nošenje teh ovratnic(takšen je bil odgovor).

Advocate pa imajo kakor vidim, samo moram zdaj res premisliti katero ampulo bi dala svoji kužiki. Zaenkrat sem bila še najbolj zadovoljna z Advantix, samo me skrbi čez poletje zaradi komarjev :( Trenutno imam namreč Frontline.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1118 : 01 April 2009, 18:07:28
Heilie v Zasavju Scaliborja ne bos nasla.. Mi smo ga nabavljali na veterinarski postaji v Celju.. Dobi se pa (se mi zdi) samo pri veterinarjih).

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Heilie

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #1119 : 01 April 2009, 18:45:32
Hvala, bom poskusila kje v Celju ali Ljubljani.



ursika

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
Odgovori #1120 : 11 April 2009, 20:22:55
Zanima me ali se da Scaliborjevo ovratnico dobit kje v Mb?

Trenutno sicer uporabljam za Bucija Advantix ampule in sprej na bazi zelišč od Canine in zaenkrat(trkam na les) ni imel še nobenega klopa prisesanega.

Ali bi sploh lahko še zraven ampule in spreja nosil ovratnico?



blob

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #1121 : 12 April 2009, 11:00:28
Zdravo!
Zanima me kaj uporabljate proti zajedlacem tisti ki ste z obale (tudi proti komarjem)?



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #1122 : 12 April 2009, 11:57:58
Za bolhe in klope letos testiramo Scalibor in zaenkrat kaže dobro. Za filarjo pa Ivermectin.



shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #1123 : 12 April 2009, 14:07:09
očitno bomo tudi mi sedaj šli na scalibor ovratnico.. ker do sedaj smo imeli Frontline & Advantix pa sem  včeraj našla 3klope in pred 10minutami spet 4  :-\  groza bo letos očitno :-\ pa sploh ne hodiva v gozdove in na nepokošene travnike..sva večinoma na dvorišču in na sprehodih po jezu ob dravi.. ko sploh ni trave :-\

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #1124 : 12 April 2009, 14:23:34
Evo mi smo na Scalibor ovratnici...sicer mi je grda kot hudič, pa dobro...ampak res pomaga!  ;D

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1125 : 12 April 2009, 20:47:19
Zdravo!
Zanima me kaj uporabljate proti zajedlacem tisti ki ste z obale (tudi proti komarjem)?

Advantix proti klopom, Interceptor (se dobi v Italiji) ali Stronghold proti filariji.

battito animale


san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #1126 : 12 April 2009, 21:47:23
Proti klopom imamo Scalibor,proti filariji pa ivermectin in interceptor.
A je kdo imel Scalibor ovratnico za borderja?


shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #1127 : 12 April 2009, 22:30:06
uh smo ravno kar našli še 5 klopa danes :-\ verjetno jih ima še več.. :-\ predlaga kdo kaj? jaz res nevem več kaj naj.. lani nič letos pa že 8 :O pa se je komaj začelo..

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #1128 : 12 April 2009, 22:39:45
Ja, nas ima kar precej lastnikov to Scalibor ovratnico za borderje.
Pri nas smo ze 1 teden brez klopa! Skor da ne morem verjet! Ko bi bilo vsaj se naprej tako ... 8)



san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #1129 : 13 April 2009, 07:40:27
Js  imam tudi za psico(mešanko) Scalibor,sem ji dala pred dvemi dnevi in smo našli samo enga klopa na njej do zdej  8) prej bi jih kakih 10-15.
Sem jo hotla kupit tudi za borderja,pa mi je rekla veterinarka,da ona mu nebi dala Scalibor,ker zna nardit kako reakcijo,da ima dosti psov... Tako da zdej nima nič proti bolham in klopom   in nevem kaj mu dat  :-\. Js bi najraje še njemu dala Scalibor,ker sem zadovoljna z njo.


medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #1130 : 13 April 2009, 08:04:01
Mi bomo tudi letos ostali na Prac-tic,saj smo doma neposredno ob gozdu in imamo klopov na miljone,pa v zahvalu tem ampulam nismo imeli lani niti enega :P :P :P :P
Na navodilih sicer piše,da traja učinek 4 tedne,ampak pri nas se je to kar podaljšalo na 2 meseca in pol,preden smo nanesli novo ampulo,pa še zmeraj ni bilo nobenega klopa ;) ;) ;) ;),tako,da bomo kar ostali na tem :) :)

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


ursika

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
Odgovori #1131 : 13 April 2009, 20:41:55
Smo malo poizvedovali in baje vsebuje Scalibor ovratnica enako učinkovino kot Advantix, zato sem osebno postala kar malo skeptična, ker se mi to zdi kar velika doza, če bi kombinirala oboje.

Zato bom zaenkrat vztrajala pri Advantix ampulah v kombinaciji s Canina sprejem pred vsakim sprehodom. Do danes še nisem našla prisesanega klopa(spet trkam). Upam, da bo tako tudi ostalo.



miš

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #1132 : 14 April 2009, 14:49:16
ime morda kdo izkušnje s temle "obeskom" catandog:
http://freeweb.siol.net/snupi2/401.html

vsaka izkušnja dobrodošla.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1133 : 15 April 2009, 09:45:29
Na eni od tujih razstav (mislim da v Zagrebu lansko leto) so delili brošurce o tem obesku. Se mi zdi zanimiva zadeva, če bi imela toliko odveč denarja bi probala. edino kar me moti je, da mora biti skozna psu. Pri nas pa ovratnice nimamo gor, samo na sprehodih. Tako da za sedaj ostajamo pri elektronskem repelentu :)


Nikec

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • Nik in Griff
Odgovori #1134 : 15 April 2009, 09:52:24

Lani sem ga kupila za mojega psa, a imam občutek da čisto nič ne deluje. (Saj pri mojemu psu ni). Prav tako pa ima zaščito tudi s Pra-ticom a je po 14-ih dneh dobil že 4 klope. zdaj bom probala še s Scalibor ovratnico nad te klope.



miš

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #1135 : 15 April 2009, 10:21:29
Tako da za sedaj ostajamo pri elektronskem repelentu :)

Oj,
tudi mene moti isto pri "catandog" obesku, ovratnica namreč ni ves čas na psu.

Mi lepo prosim poveš kaj več o elektronskem repelentu.

Iščemo nekaj čim bolj učinkovitega in čim manj "strupenega", pes je namreč z nami v stanovanju. Tudi v postelji se znajde  :o


p.s. Scalibor ovratnica je baje učinkovita v kombinaciji z ampulami.



Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #1136 : 15 April 2009, 11:58:42
V zadnjem tednu tistih eteričnih olj sem v 3 dneh s Sambota pobrala 7 klopov  >:( >:( >:(, tako da mi je dokončno prekipelo in sem šla po Scalibor. Zdaj ga ima 10 dni in smo klop-free  8) - no, SMO žal ne, jaz sem ga namreč dva dni nazaj fasala in sicer se mi je prekleta golazen prisesala na ključnico  :-X , no comment, ni da nimam kakih bolj sočnih lokacij na telesu. V glavnem, nad eteričnimi olji sem za zdaj obupala, smrdelo je precej, v glavo je bil ko Sašo Peče  :D >:D (ko se je olje po kakih dveh dneh po dlaki razmazalo), tako da sem ponovno zvesta Scaliborju.



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #1137 : 15 April 2009, 13:04:00
Js  imam tudi za psico(mešanko) Scalibor,sem ji dala pred dvemi dnevi in smo našli samo enga klopa na njej do zdej  8) prej bi jih kakih 10-15.
Sem jo hotla kupit tudi za borderja,pa mi je rekla veterinarka,da ona mu nebi dala Scalibor,ker zna nardit kako reakcijo,da ima dosti psov... Tako da zdej nima nič proti bolham in klopom   in nevem kaj mu dat  :-\. Js bi najraje še njemu dala Scalibor,ker sem zadovoljna z njo.

Pri nas sta imela oba do nedavnega Scaliborjeve ovratnice od lanskega aprila, pa niti enega klopa od takrat dalje. Deep je zdaj dobil novo Scalibor ovratnico, Lynn jo bo dobila, ko bodo mladiči malo večji. Mladičem jo bom prav tako kupila, preden gredo v nove domove.



hovakaj

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 264
    • Točke: 0
Odgovori #1138 : 15 April 2009, 14:02:21
Naša Alessa je že od začetka zaščitena z ampulami Frontline combo. Do sedaj je bilo ok, nikoli klopov, letos pa grozno no. Sem ji že ene 3 morala odstranit, pa take, ki so lezli po njej sem tudi že obirala kot opica z nje.
Hudi so to pomlad klopi.  Ne vem sploh s čim naj jo zaščitim, saj sem ji pred 14 dnevi dala Frontline, ki pa kot kaže ne deluje več.  >:(
Sedaj jo po vsakem sprehodu pregledujemo in češemo, najbrš nas je že kar sita, ker smo res že tečni s tem pregledovanjem.  :P

Te Scalibor ovratnice, imajo kak močan vonj? če je pes veliko v hiši in če se ga veliko prijema, mečka, kako vpliva na človeka? So alergene za ljudi ali ne? Kdo ve?

lp


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #1139 : 15 April 2009, 14:12:00
Scalibor ovratnice nimajo vonja (v primerjavi z ovratnicami, ki se jih je dobilo v preteklosti). Naši psi živijo v stanovanju, tudi otroci jih vseskozi prijemajo pa zaenkrat nimamo nikakršnih težav.