Zaščita pred klopi in bolhami

*nastja* · 1175080

*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #120 : 21 April 2006, 14:45:54
Mi mamo tudi frontline pa kr pomaga. Sam je pa tut dobu klopa .. 2 na čelo pa enga pri ustah  :-\ :-\ revček. Samo to preden smo dali ampulo. Zdej pa mislim da ga bomo cepli.



ella

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 5
  • Lota
Odgovori #121 : 21 April 2006, 15:27:35
mi imamo sedaj advantix...je kar v redu.

Me pa nekaj zanima: za Eto nam je zmanjkalo ampul in gremo ravno jutri na piknik. ::) Je kaj narobe, če ji  dam eno ampulo od Lote?
 ???
lp

Od najstarejših dni človekove civilizacije in kulture je pes njegov prijatelj in sopotnik.


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #122 : 21 April 2006, 15:37:17
hja... odvisno od tega kdo je Lota in kaksna je razlika v kilazi  ;)

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


ella

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 5
  • Lota
Odgovori #123 : 21 April 2006, 15:39:59
Eta Nemški ovčar, Lota Maltežan...razlika v teži je kar velika ja.. ::) Jaz bi ji dala(če se sploh lahko da) tako za silo, pa bi šli v pon. kupit nove ampule. ;)
Samo potem ne vem kolko časa bi ta tama držala pr Eti...če sploh bi... ::)

No torej ne vem ... :P

Od najstarejših dni človekove civilizacije in kulture je pes njegov prijatelj in sopotnik.


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #124 : 21 April 2006, 15:48:24
Ce je Eta odrasel nemski ovcar, potem je povsem nesmiselno, da ji das ampule za maltezana, ker itak ne bodo prijele (deluje namrec ob doloceni koncentraciji preprata na kg telesne teze). Samo stran jih bos vrgla. Kdaj je pa nazadnje dobila ampulo?

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


ella

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 5
  • Lota
Odgovori #125 : 21 April 2006, 15:52:35
Aha ok, hvala za odgovor. Potem ji bomo dali obesek, ki smo ga kupili v neki pasji trgovini in deluje proti klopom in bolham samo ga moramo sestavit skupi ker je neki šel narazen.

Am, nevem kdaj je dobila zadnjo ampulo(bi mogla brata vprašat)...k zdej je imela ta obesek in ni imela nič klopov/bolh, zdej je pa razpadu.... ::)

No bomo že nekak...lp ;)

Od najstarejših dni človekove civilizacije in kulture je pes njegov prijatelj in sopotnik.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #126 : 21 April 2006, 16:01:22
Zacasno jo lahko pospricas z Autanom, samo potem jo splakni, ker ni ravno fajn, da bi si ga dol polizala...

battito animale


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #127 : 22 April 2006, 10:27:08
Mene pa zanima (se opravičujem, ker je malo off topic, ampak saj ne bomo na dolgo in široko  :) ) v glavnem če je kaj narobe če na mestu kjer je bil klop malo odpade dlaka pa še miniaturna hrastica je zdaj tam (hrastica ni nastala ker bi klopa grdo zvlekla ven, ker sem ga prav z tisto pinceto ki je za klope). Aja pa sprašujem za mucko  :-\



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #128 : 22 April 2006, 11:04:33
Se dogaja, konec koncev zaradi ugriza klopa ostane ranica. Nekaj casa malce bolj pozorno preverjaj to mesto in ce se pojavi se kaksna rdecina, oteklina, ... potem ukrepaj, sicer pa ni potrebno nobene panike.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #129 : 22 April 2006, 14:55:10
Mi imamo klopov kot sto vragov.  >:( >:( Sem šla včeraj kupiti nove ampule (EXpot) - upam, da bodo bolje učinkovale kot Frontline in EO. Ko se bodo pozdravile Astorjeve tace, pa še biokill gor. No ja, saj sedaj tako ali tako ne hodi na sprehod, ampak ker je bil nazadnje včeraj v gozdu, danes najbrž pobiram še "stare" klope ven. Sem pa našla enega majhnega (tok majhnega še nikoli), ki je bil prisesan in mrtev. In ni in ni hotel ven...smo ga odtrgali - pa ga je malo notri ostalo. Upam, da ne bo hujšega....  :-\


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #130 : 22 April 2006, 18:34:30
Scythe enako...samo da smo mi imeli EO.V ponedeljek sem ga v prve namazala,pokapala ovratnico itd...v četrtek najdem 3 klope >:(.Sem rekla,ok mogoče je blo premalo.Šenkrat bolj pokapam ovratnico ::),ga namažem malo...danes 5 klopov >:(.Moram it po ampule...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #131 : 22 April 2006, 22:27:10
Ima kdo slabe izkušnje z Advantixom? naši ga nameravamo dat... me zanima še vaše mnenje...



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #132 : 22 April 2006, 22:39:10
Ima kdo slabe izkušnje z Advantixom? naši ga nameravamo dat... me zanima še vaše mnenje...

Moje izkušnje z Advantixom so dobre, odkar ga uporabljam pri Aski, še ni dobila klopa, no moram trikrat potrkat, da bo še najprej tako...lp


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #133 : 22 April 2006, 22:57:49
Slabe izkušnje ima Urša(rožica),ker je Atos dobil izpuščaje.Advantix je namreč zelo močna zadeva in marsikatera pasja koža tega ne prenaša.Mi imamo zaenkrat same dobre izkušnje(trkam na les).

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #134 : 23 April 2006, 10:20:02
Mi uporabljamo ampule (ne vem katere, bom šla kasneje pogledat) in pa ovratnice proti bolham :)

Lep pozrav


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #135 : 23 April 2006, 11:14:41
Hvala za odgovore...bom pogosto pogledala mesta, kjer ji bomo dali Advanitx...



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #136 : 23 April 2006, 15:58:56
Sem danes še enkrat dobro pregledala mojo (po včerajšnjemu sprehodu po gozdu) , pa nisem odkrila klopa, tako, da zaenkrat še prisegam na ta Advantix, vsekakor naslednjič bodo poleg tega še EO in biokill, ker ziher je ziher ;) ;D


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #137 : 26 April 2006, 10:00:52
Jaz sem pa nasla klopa po Advantixu :'( ocitno 100% zascite res ni...

battito animale


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #138 : 26 April 2006, 10:29:59
hmm ali ne delujejo ampule tako da ubijejo zajedalce le po tem, ko psa ugriznejo?

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #139 : 26 April 2006, 10:32:32
100% zaščite res ni, sem imela srečo, no Aska jo imela ;), da ni po zadnjem potepu po gozdu in travnikih nobenega dobila, no naslednjič jo čaka še boljša zaščita - biokol in eterično olje, ker ziher je ziher ;) ;D
Pa vsem vašim pesjanom in pesjankam želim čimmanj prejetih klopov...lp


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #140 : 26 April 2006, 10:32:43
Ja, samo ta klop je bil kar napit, kar pomeni, da je bil prisesan gor kaksne tri dni, tako na oko, mogoce se kaj vec....

battito animale


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #141 : 26 April 2006, 10:38:55
hmm ali ne delujejo ampule tako da ubijejo zajedalce le po tem, ko psa ugriznejo?
Naj bi ampule odvračale klope sploh, da bi imeli možnost se prisesati, samo ziher ni nobena zaščita, vsaj da bi jaz vedela  ne:(

Ja, samo ta klop je bil kar napit, kar pomeni, da je bil prisesan gor kaksne tri dni, tako na oko, mogoce se kaj vec....
A tolko časa, jaz mojo vsak dan sem fejt pretipala, na srečo ni še nič sledu o kakem klopu, če bi ga dobila bi že bila sled, sej se hitro napihnejo oz. se jih opazi..upam, da vaijin ni bil okužen..lp


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #142 : 26 April 2006, 10:41:32
hmm meni je veterinar rekel za stronghold ampule, da ampule kot same klope ne odvračajo ampak jih ubijejo ob ugrizu  ??? Drugače pa tut jest lahk potrkam na les da sib še ni imel klopa čeprav se sprehajava po visokem rastju in travnikih nasploh.

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #143 : 26 April 2006, 10:42:51
Ja S1b ampak ampula bi mogla ubit klopa relativno hitro potem, ko se prisesa... sploh pa Stronghold ne delujejo proti klopom ;)

aska jaz tudi mojega pretipam... pa mi ocitno vedno kaksen zbezi :(

battito animale


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #144 : 26 April 2006, 10:44:14
kako da ne delujejo proti klopom  :-\

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #145 : 26 April 2006, 10:45:43
Stronghold je proti bolham, notranjim zajedalcem, demodexu in filariji... klopom pa ne.

battito animale


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #146 : 26 April 2006, 10:51:04
amm men je ziher reku, da je stronghold dober proti klopom. Mogoče je mislu, da jih ne prepričuje ampak da jih po ugrizu ubija...

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #147 : 26 April 2006, 10:53:16
Ziher ni proti klopom :) ne vem, zakaj ti je tako rekel... ampak ce pri tebi deluje tudi proti klopom, toliko boljse...

battito animale


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #148 : 26 April 2006, 10:57:54
Sib, ko je enkrat klop se že prisesal v psa, je sicer super, da ga čimprej opazimo in ga damo ven, samo to ni garant, da se ni kaj okužil, ker spusti klop svoj strup, že koj ko se prisesa v psa/čko, če ga ima seveda. No tako je bilo meni povedano..lp


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #149 : 26 April 2006, 11:01:19
Ne, ne. Sploh pa nima strupa ;D

Bakterije za te razlicne okuzbe so v crevesju od klopa. Se pravi se mora klop najprej napit, prebavit in spustit izlocke nazaj v pasji krvni obtok (ali cloveski), kar traja nekaj ur.

battito animale