Zaščita pred klopi in bolhami

*nastja* · 1180556

Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2250 : 13 Januar 2013, 18:44:07
Ima kdo izkušnje z Billy no mates? Kako se obnese?

Once you go boxer, you never go back :)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2251 : 30 Januar 2013, 17:26:47
Kje bi se dalo dobiti Catandog obesek? Ali pa če ima kdo izkušnje z AniBio Tic Clip?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #2253 : 31 Januar 2013, 17:27:27
Na angleškem Amazonu imaš original Catandog. 25 funtov pride. ;)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2254 : 23 Februar 2013, 14:14:46
hej

Ce bo koga slucajno zanimalo, Foresto ovratnico od Bayerja so preimenovali (sem iskala kot budala po internetu informacije), nakar sem nasla tole spletno stran. Po novem se imenuje Seresto, sem sla pa malo brat navodila itd.
No uglavnem, ovratnica drzi 8 mesecev proti bolham in klopom, ni skodljiva za ljudi, pes jo mora ves cas nosit, ni jo pa treba snemat med kopanjem in plavanjem, ker so aktivne sestavine integrirane noter v ovratnico in se izlocajo v zelo majhnih kolicinah skozi vseh 8 mesecev, tako da ni strahu pred izlocanjem le-teh v vodo. Hkrati je dovoljena hkratna uporaba drugih izdelkov proti zajedalcem. Zacne delovati v 48ih urah po nanosu. No, itak pa najdete na spletni strani ogromno informacij, med drugim so objavljeni tudi posnetki testa kako deluje proti bolham/klopom (precej nagravzno za videt, pa za par sekund so se mi celo zasmilili grozni umirajoci krvosesi  :-[).

Po vsej verjetnosti mi letos tole nabavimo (namesto Scaliborja)  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2255 : 23 Februar 2013, 18:06:37
Me zanima,če ta tudi smrdi ???

Once you go boxer, you never go back :)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2256 : 23 Februar 2013, 19:07:50
Pise, da nima vonja sploh..  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #2257 : 23 Februar 2013, 19:14:46
Moj Taiko je imel lansko leto Foresto. Nima vonja sploh, učinkovala je pa super. Res je malček dražja od Scaliborja (za Taia je prišla mislim da nekaj čez 30€) ampak po mojem mnenju vredna denarja.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #2258 : 23 Februar 2013, 19:22:40
Kje pa lahko kupiš te ovratnice?

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2259 : 23 Februar 2013, 19:23:54
Ma ja, Scalibor smo mi recimo cez leto porabili dva (2x14 eur=28 eur), Foresto pride pa 26 eur pa rabis samo eno na celo sezono (cena je vzeta iz lekarnar.com).

Imajo jo pri veterinarjih in glede na to, da je cena tudi na lekarnarju verjetno tudi v dolocenih lekarnah..  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2260 : 23 Februar 2013, 19:25:12
Sliši se ful dobro, hvala za informacijo. Pomoje bom letos to probala namesto Scaliborja, ker po mojih izkušnjah Scalibor slabo deluje proti bolham.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #2261 : 23 Februar 2013, 19:32:55
Meni za Taia recimo Scalibor ni bil všeč, ker mu je vedno obarval belo dlako na rdeče. Pa tudi držal mu ni vredu. Sem pa za Easyja lani imela Scalibor (porabila samo eno, čeprav živimo v neposredni bližini gozdov) in bila zelo zadovoljna.

Letos bom pa pomoje da kr isto naredila, Tai Foresta in Easy Scalibor.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2262 : 23 Februar 2013, 23:29:37
Pa so te ovratnice kaj strupene za človeka? Recimo,če se pes brez omejitev valja po postelji, včasih pa pride z glavo tudi na povšter? Nimam izkušenj, do sedaj smo imeli elektronsko napravico in bio sprej, samo po njem cel avto smrdi :(..

Once you go boxer, you never go back :)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2263 : 24 Februar 2013, 11:12:35

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Putka

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #2264 : 01 Marec 2013, 10:45:35
Mene pa zanima (nimam časa vsega brat), ker je res dolga tema... Katere repelente proti bolham in klopom priporočate za pse z zelo gosto dlako (kodrasta dlaka) in da so hkrati varni, če imamo doma tudi majhnega otroka in mačko?
Baje, da so ampule in ovratnica strupeni in ni priporočljivo, da majhen otrok boža psa potem... ??? Mi zda kdo kaj svetovat? Mogoče obstaja kaj na osnovi limone ali pa česa drugega naravnega?



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2265 : 01 Marec 2013, 13:54:46
Priporočljivo ni cca. 2 dni (če  se zgodi se še zmeraj lahko roke opere in je), pol pa je v redu. Za bolhe še  nisem našla kvalitetne nestrupene zadeve, za klope je pa kis zakon. Ampak mora prit res do kože.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Putka

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #2266 : 01 Marec 2013, 14:31:40
Andreja kaj pa vi pri lagottu uporabljate? :)



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #2267 : 01 Marec 2013, 14:41:43
naša izkušnja z klopi je bila katastrofalna. :( Od pomladi do jeseni smo našemu kosmatincu dajali ampule Frontline vsak mesec. Pred nekaj leti, točno avgusta, pridem domov, Alex leži negibno na tleh, ne dvigne glave..nič. Zaženem paniko, takoj pokličem veterinarja, ki pride na dom. Alex je imel 40 vročine, kasneje ugotovimo na pregledu, da ima hud uroinfekt, slabokrvnost, povečano vranico....dobi antibiotike, tablete proti bolečinam in vzamejo mu kri za kontrolo erlihije, na izvid smo čakali dva tedna. Antibiotiki niso pomagali nič, vedno manj se je gibal, skoraj nič jedel...nato smo zvedeli, da ima erlihijo. 4 tedne terapije, zraven še ne vem koliko paketov ranitala, ker je imel želodec totalno razdražen...v glavnem muka. Na kontroli zvem, da je erlihija obvladana, kar pomeni, da bo erlihijo imel za vse večne čase in da lahko upamo, da se izbruh bolezni ne bo ponovil.
Ko je bilo vse to za nami, grem do veterinarja na posvet kakšno zaščito proti klopom naj sploh dajem in da mi ni jasno, kako je lahko zbolel, če pa je redno dobival ampule. No potem mi je razjasnil stvari...Frontline in podobni preaparati kot so tudi ovratnice deujejo na princip, da se klop prisesa, ampak se okuži in odmre. in ker se klop prisesa, je verjetnost, čeprav veliko manjša kot pri psu brez zaščite, da ga klop (ki je okužen) torej okuži. Po tem sva uporabljala Advantix in od takrat naprej nisem na njemu našla niti enega klopa več. Advantix pa naj bi deloval na principu, da se klop sploh ne prisesa, kar je seveda super stvar. Bolh recimo ni imel nikoli, tudi pri uporabi Frontline, ampak vseeno mislim da je vsak pes zgodba zase. :)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2268 : 01 Marec 2013, 14:52:15
Mi imamo čez zimo frontline (je super za bolhe, klopov pa ni), čez leto pa Scalibor ovratnico, ki je zakon za klope, in tudi sicer se mi zdi manj strupeno za psa, ampak pri otrocih, ki znajo to še k ustom vleč pa nebi priporočala. Seveda, če so otroci mali...

V glavnem vse drži odlično. Naša Po (lagotto) ne vem če je mela 2 klopa v življenju, Sai (avstralka) pa glih tako.

Ampak frontline tudi po naših izkušnjah ni dober za klope. Veliko jih uporablja obeske, ki naj bi odganjale klope pa razna eterična olja pa vseeno slišim, da občasno kaj dobijo.

Jaz bi dala verjetno kar ampulo, malo popazla par dni in gass ;) Če bi pa šla v gozd ali podobno bi pa vsakič vzela vato, gor dala kis in psa dobro do kože namazala s kisom. Če ne pride do kože sploh na izpostavljenih mestih ne prime. Pa še sebe tako "oborožim" ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2269 : 01 Marec 2013, 19:17:16
Jaz moram tudi za bolhe potrkat po lesu. Resnično. Okoli nas so mačke, ki nisi zaščitene s kemijo, ježi, njen pasji prijatelj, ki tudi zelo redko dobi kaj proti nesnagi.
Pa sem prejšnjo sezono uporabljala za psico biospotix sprej, nekaj časa pa tudi neem ovratnico (n slab mesec elektronski obesek)...tekač pred hiši sem tedensko posprejala z biospotixom. Bolh ni bilo. Nikoli. Občasno kakšen klop, pregledovala sem pa po vsakem sprehodu.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2270 : 01 Marec 2013, 20:14:20
Mi smo nazadnje imeli bolhe ene 15 let nazaj, sam smo se jih takrat najedli za 30 let naprej  ;D Psička je na frontlinu, ker je to edini preparat, ki ji ustreza, samec je na scaliborju in bom letos mogoče sprobala uno tadrugo ovratnico o kateri je ovčka nekje pisala, mačkov pa že tudi par let ne tretiramo, več saj si klope sami zližejo dol bolh pa kot pravim nimamo. In dokler takole laufa se mi ne zdi smiselno strupe na živali dajat, če bomo pa fasali bomo pa porihtali tako kot je treba.



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #2271 : 01 Marec 2013, 20:18:07
Nika, ti imaš briarda? Zdej pa ne vem a sva se midve že kaj pogovarjale ali ne? Oprosti za mojo morebitno sklerozo.  :D



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2272 : 01 Marec 2013, 20:33:57
Ruskega terierja, sklerozna sem pa zgleda isto kot ti  :-[



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #2273 : 01 Marec 2013, 20:36:08
U...lep kuža res. :)
Zakaj si pa ti sklerozna?



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2274 : 01 Marec 2013, 20:39:37
Ker se res ne spomnim, da bi se že kdaj kaj pogovarjale - na spletu, v živo?



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #2275 : 01 Marec 2013, 20:56:53
Aja, ne, ne...to je bilo mišljeno bolj kot vprašanje, če sa se že midve pogovarjale o pasmi na forumu... :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2276 : 02 Marec 2013, 23:16:04
Tisti ki sami doma naredite razne šprice. Konkretno me zanima za sivko ali avkaliptus- koliko kapljic oz. ml eteričnega olja uporabite in koliko vode (predvidevam destilirano)?

Ne bi spet kupovala biospotix spreja za pohištvo in zunanji tepih. Sem malo naveličana tega vonja.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #2277 : 02 Marec 2013, 23:26:05
Čez zimo mi je malo vseeno kaj dobiva, ker ni klopov, za bolhe pa itak ne rabiva neke 100% zaščite. Kaj je trenutno najbolj zanesljivo za 15kg psa?

So kapsule Advntix še vedno najboljše ali je čez zimo karkoli novega?

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2278 : 02 Marec 2013, 23:29:13
Za vsakega psa drugače. Čisto realno nekaterim psom super odgovarja advantix, drugim pa ne. Je pa smiselno menjat proizvode sezonsko, ker se ustvari rezistenca.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #2279 : 02 Marec 2013, 23:40:45
Najbrš ostaneva na Advantix.

Ravno zato sprašujem, ker NIČ drugega ne pomaga razen Advantix, vem pa da je smiselno menjavati preparate na vsake toliko časa...nSem upal da je kaj novega, ker sva sprobala že vse iz lekarne in iz veterine...

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.