Zaščita pred klopi in bolhami

*nastja* · 1180329

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2400 : 03 Junij 2013, 10:52:28
Na evo, spet moram nekaj zgruntat, ampula je popustila. Ima kdo izkušnje z CdVet Abwehrkonzentrat za pse?
Certifect je deloval natanko od 31.4. pa do 1.6...Zdaj želim zopet nekaj natur.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


NikaMajLuka

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #2401 : 04 Junij 2013, 10:03:36
Medva imava ovratnico Foresto približno 1 mesec in sem navdušenaaaaaaa!!!! :o :o :o :o
Iz njega pobiram same mrtve ali klope, ki še lezejo... Pobrala sem vsaj 20 mrtvih klopov!! Pa vsaj 10 živih... Meni je res super!! :P



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #2402 : 04 Junij 2013, 11:44:43
Se opravičujem, če je bilo že kje omenjeno... torej Foresto naj bi psi nosili neprekinjeno.
Moja psica spi v postelji? Torej tudi vaši psi, ki nosijo Foresto, spijo z vami v postelji? Meni je to malo tako....  :-[ Ravno zaradi smradu sem ji drugo ovratnico dajala dol, ko sva prišli s sprehoda. Ampak potem učinek ni isti.  :-\
Hvala za odgovor!



Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Odgovori #2403 : 04 Junij 2013, 12:01:33
Foresto nima vonja, vsaj jaz nisem opazila da bi bil nek izrazit vonj. Psici z ovratnicama spita v postelji brez da bi jima ovratnico snemala dol.


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #2404 : 04 Junij 2013, 12:32:02
Tudi mi smo zelo zadovoljni z ovratnicami Foresto in Scalibor. Dva (ZP in bernka) imata Foresto, ena bernka pa Scalibor, ker se mi je po Foresto ovratnici sprasakala...klopov skoraj ne pobiramo, mogoče enega ali dva na mesec, pa so psi 2x na dan na sprehodu, norijo po travi, grmovju... Pa tudi spijo pri nas in tudi jaz nisem opazila, da bi ovratnice imele kak vonj.

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #2405 : 04 Junij 2013, 12:48:24
Na navodilu za uporabo Foresto ovratnice piše da pes ne sme spat v postelji s tabo s to ovratnico. Moj ima svojo posteljo in mi to ni predstavljalo nekega problema.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #2406 : 04 Junij 2013, 13:21:35
Bamm Bamm nosi Foresto ovratnico od 25.4. in tudi spi z mano v postelji. Na navodilah piše, da naj ne bi smel, ampak mu dovolim. Ovratnico dam dol samo takrat, ko opravlja terapevtsko delo.

Zaenkrat imamo dobre izkušnje. Letos odkar so zaščiteni sem na njem našel smo enega mrtvega in posušenega klopa, ki je sam padel dol. Ampak to je mogoče tudi zato, ker letos ne hodimo tolik po krajih, kjer so klopi, ker tudi psici, ki dobita Advantix, ne dobita klopov.

Pred leti sem probala Scalibor, pri nas ni bila učinkovita.



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #2407 : 05 Junij 2013, 07:12:05
Hvala vsem za odgovore in mnenja!
LP, Katja



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2408 : 11 Junij 2013, 18:31:23
Včeraj sem s prijateljico Foresto zamenjala za Scalibor. Upam, da bo bolje deloval...

V soboto je kljub ovratnici, dodajanju česna v prehrano in kljub temu, da sem jo pošpricala z mešanico citrusov in kisa, na glavi imela 2 prisesana klopa :-X

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #2409 : 11 Junij 2013, 18:47:39
Ali imate vsi ki vam Foresto ni deloval pse z daljšo dlako?

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2410 : 11 Junij 2013, 19:45:26
Js ja. Mi je pa zanimivo, da odkar sva dala ovratnico dol je pa imel le dva klopa, pa bo to počasi že 14 dni. Bo pa Šapa upam da sporočila, kako ta naša ovratnica deluje na njenega kratkodlakega psa. V glavnem jaz od začetka nisem dala na psa nič, zato da se pač spuče teh foresto kemikalij preden kaj drugega na njega nanašam, zdaj pa kr naenkrat klopov od nikoder tako kot da ima ovratnica malo zapoznel učinek  ;D Počešem ga že in s jih že s tem verjetno mal dol spravim, ampak tak osip mi pa res ni jasen. Tako da bom zdaj še malo počakala in preštudirala kaj sploh na njega dat.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2411 : 11 Junij 2013, 20:49:12
Dokler ne veš kaj mu naštimat, ga lahko" potunkaš" v citruse al pa sivko.  :) Pa boš mela mobilni osvežilec prostora.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #2412 : 11 Junij 2013, 21:38:47
Moja Fanta ima dlako, ki je nekje vmes med dlako NO-ja in sarplaninca. Torej gosta, srednje dolga.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #2413 : 24 Junij 2013, 00:24:19
Bo pa Šapa upam da sporočila, kako ta naša ovratnica deluje na njenega kratkodlakega psa.
Pa v bistvu zaenkrat kar deluje, nimam pripomb. Se pa več lastnikov dolgodlakih psov pritožuje, da Foresto na njihovih psih ne deluje tako, kot bi moral.



anča

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • Spike
Odgovori #2414 : 24 Junij 2013, 05:55:39
Da še jaz povem svojo letošnjo izkušnjo. Že tretje leto uporabljam na psih Scalibor ovratnico. Dobila sta jo že tam meseca marca-aprila. V preteklih letih sem predvsem na kavalirju dobila nekaj že prisesanih klopov. No, letos po približno 1 mesecu nošenja je imel kavalir ponovno nekaj klopov, po drugem psu so pa lezli, a ker je kratkodlak, sem jih dovolj hitro opazila.

Nato pa sem jima začela v hrano dodajati od česnove tablete z namenom izboljšati kvaliteto dlake in okrepiti imunski sistem, ker je imela vižlica težave z ušesi. Zadnji mesec pa bolj intenzivno opazujem in ugotavljam, da že nekaj časa nismo imeli nobenega klopa in to kljub hoji po hribih, gozdovih, igranju v visoki travi ipd., tudi lezli niso po dlaki/koži. Ponavadi so se na kavalirju redno nabirali klopi med prsti na tacah, ker sem jih po vsakem sprehodu umivala in se je strup ovratnice spral iz dlake, zdaj pa klopov kljub pranju tac ni :D

Skratka, letos bom dokončala kuro s česnovimi tableti in ovratnico, naslednje leto pa poskusim le s česnom, pa bomo videli v čem je trik :D



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #2415 : 24 Junij 2013, 08:03:09
Torej jaz sem psici pred slabimi tremi tedni namontirala Foresto. Pa nisem ravno zadovoljna z učinkom. V tem času je imela zagotovo že 5-6 prisesanih klopov (na najbolj neobičajnih mestih  :( : pri nohtu na tacah, na veki ipd), kar nekaj pa sem jih odstranila že preden so se prisesali. Malce večji mir je bil prejšnji teden, kar pripisujem visoki vročini, ki tudi klopom najbolj ne ustreza.
Skratka... ovratnica doslej ni izpolnila mojih pričakovanj. Tako da razmišljam, kaj za naprej. Zopet uporabljati bolj invazivne zadeve (Advantix ampule, ki so se doslej izkazale za najbolj uspešne) ali vstrajati še nekaj časa na ovratnici....
LP, Katja



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2416 : 24 Junij 2013, 08:39:04
Pes je v slabem mesecu brez zaščite pridelal samo par klopov, mene pa napadajo celi sestradani  ::) Zdej ga mam spet na scaliborju in je zaenkrat še brez klopov, glede na prejšnjeletne izkušnje bi naj tako tudi ostalo. Mi je žal, da foresto ne deluje ker so sicer karakteristike dobre in bi bolj prav prišel, sam če ne dela ne dela.

Šapa, me veseli  :) Zgleda je res dlaka problem.



solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Odgovori #2417 : 25 Junij 2013, 20:05:26
Kdo ve, če je še kje možno dobiti Zyzek sprej?



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2418 : 27 Junij 2013, 23:24:14
Tudi jaz sem upala, da bo Foresto deloval pa žal ni šlo...
Zdaj odkar ima Scalibor sem po parih dneh našla 2 pritrjena klopa, ampak takrat ovratnico pomoje še ni napolno delovala, pa par dni nazaj sem tekom sprehoda dol pobrala 4 lazeče klope, za katere pa ne morem reči ali bi se pritrdili ali ne. Zaenkrat kaže veliko bolje kot Foresto :)

Zdaj samo upam, da bo tako tudi še naprej, in da ne dobi bolh :-\

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #2419 : 28 Junij 2013, 07:15:35
Kdo ve, če je še kje možno dobiti Zyzek sprej?

Jaz sem ga dooolgo časa nazaj kupila v trgovini Tom & Jerry. http://www.zoopets.eu/
Ne vem pa, če ga še imajo v ponudbi.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2420 : 28 Junij 2013, 11:49:55
zoe, saj proti bolham tud drži. vsaj v navodilih tako piše, izkušenj pa res nimam oz. glede na to da nimamo bolh bo že nkaj na tem  :)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2421 : 28 Junij 2013, 12:50:02
Po mojih izkušnjah žal ne, jih je dobila 2x v prejšnjih letih, ko sem uporabljala Scalibor. Pa Karmen ima tudi podobne izkušnje, najbrž tudi še kdo drug.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #2422 : 28 Junij 2013, 13:28:25
Ja, mi smo imeli invazijo bolh  >:(. Sedaj imamo nekaj Casa Foresto in ni ne bolh, je klopov.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2423 : 28 Junij 2013, 21:08:34
Po treh tednih sem zadovoljna z Repul. Zdej sem ponovila aplikacijo. Par prisesanih klopov, ampak gleda na območje je OK.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Mimozaver

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #2424 : 09 Julij 2013, 21:25:17
Sem ful zadovoljna z Biospotix ampulami, pa vsak teden še našprejam z Biospotix sprejem. Razen enega klopa,ki niti ni bil prav prisesan, mamo mir, pa še pes diši po sivki ;)

“Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”


― Albert Einstein


roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #2425 : 10 Julij 2013, 10:50:12
Mi imamo tudi Foresto, pri weimiju se super obnese, pri tamali pa občasno kakšnega klopa poberem.



Mimozaver

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #2426 : 18 Julij 2013, 23:49:27
Ravno, ko sem se veselila, da nerabim "filat" psa z insekticidi...Biospotix pri obeh deluje super za klope, nic jih ne prinesemo domov, ampak sem pa pri Lari danes opazla bolhe, pa se praskala se je kot nora. Sem ji kupila Skudo pa dobila je Advantix, upam, da bo delovalo, kr groza me je ob pomisli, da ji moram ta advantix vsak mesec do jeseni/zime dajati...

“Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”


― Albert Einstein


fun

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #2427 : 21 Julij 2013, 13:54:25
Živjo,


Sem prebrala nekaj napisanega, vsega ne.
Imamo težavo in sicer, kratkodlakemu malemu kužku sem dala ampulo exspot-a proti klopom in bolham. Ima jo en mesec. Klopa res ni nobenega prinesel, sem pa našla par bolh. Bi prosila za mnenje, katero ovratnico naj mu nadenem proti bolham, da bo le-te pobilo in tudi uničilo gnide oz. komaj izležene bolhe oz. kateri šampon naj jutri kupim proti bolham, da ga skopam in pobijem te packe grde.
Bi pa moral imeti zanesljivo zaščito, saj se večinoma gibljemo v okolju, kjer je beliko drugih psov, pa tudi muc.

Hvala



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #2428 : 21 Julij 2013, 19:30:34
Živjo,


Sem prebrala nekaj napisanega, vsega ne.
Imamo težavo in sicer, kratkodlakemu malemu kužku sem dala ampulo exspot-a proti klopom in bolham. Ima jo en mesec. Klopa res ni nobenega prinesel, sem pa našla par bolh. Bi prosila za mnenje, katero ovratnico naj mu nadenem proti bolham, da bo le-te pobilo in tudi uničilo gnide oz. komaj izležene bolhe oz. kateri šampon naj jutri kupim proti bolham, da ga skopam in pobijem te packe grde.
Bi pa moral imeti zanesljivo zaščito, saj se večinoma gibljemo v okolju, kjer je beliko drugih psov, pa tudi muc.

Hvala

Po enem mesecu je ampula že popustila in jo moraš ponovno nanesti. Če ti bo kdo svetoval kateri šampon (jaz jih ne poznam), ga najprej skopaj, potem pa na novo nanesi ampule. Za boj proti bolham bo pa nujno potrebno preprati in prešpricati stanovanje, avto, vse pasje deke itd... Tam se bo pobilo vse bolhe, za tiste, ki bodo prišle na psa, bo pa ampula poskrbela...



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2429 : 22 Julij 2013, 10:25:05
S tem, da ko skopaš psa, je treba počakati vsaj 3 dni, predno naneseš ampulo. Zato, ker s šamponiranjem spereš maščobno plast in traja nekaj dni, da se obnovi. Ampule pa učinkujejo ravno v kombinaciji s kožno maščobo, sicer pa ne.

Ko sem pred cca 2 letoma jaz dala ex-spot psici gor, 6 tednov ni bilo niti enega prisesanega klopa, bolh tudi ne, potem se je pa koza v dreku valjala in je blo treba šamponirat-pa se je prijel prvi klop! Živim v središču klopov!

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!