Zaščita pred klopi in bolhami

*nastja* · 1172255

Mimozaver

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #2730 : 04 Junij 2016, 15:28:35
Kaj pa diazinon?
Moja ma VitalVeto ovratnico katere ucinkovina je diazinon(DYMPILATE), pa razen enega posusenega klopa to sezono nimava nobenih problemov.
Uporabljale sva jo lani tudi, pa je imela najvec dva klopa cez celo leto.
Vidim, da je dosti debat o imidaclopridih,fipronilih nikjer pa o diazinonu. Ve kdo kaj vec?

Je pa nonstop v okolju, kjer jih mrgoli, mam neverjetno sreco da se ne primejo na Laro.


“Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”


― Albert Einstein


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2731 : 04 Junij 2016, 15:51:33
Podobno. Po mojih info. Jaz itak vse te pse z insekticidi in ljudi držim stran od čebeljnjakov, čebeljih pasišč etc. Ker blagodojni na okolje niso. Ovratnico vedno snamem pred čofotanjem v vodah.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


1_girl

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #2732 : 27 Februar 2017, 09:55:39
Pozdravljeni,

iščem kakšen nasvet za ampule pri mladičku manjše velikosti. Ovratnic zaenkrat ne bi imela, ker imam ponavadi rada da doma nima nič okoli vratu.
Zaenkrat imam ogledano:
-Advantix
-Prac-tic
-Fypryst Combo
-Ataxxa (mislim, da ne bi dobili prave merice, ker je od 4kg naprej)

Sicer je še nimamo jo pa pričakujemo v kakšnem tednu. Pomembno je, da bi poleg na bolhe delovala tudi na klope, ker se mi zdi, da jih je zadnja leta resnično vedno več in ogromno jih je okuženih.
Vesela bi bila kakršnih koli izkušenj z omenjenimi ampulami. Predvsem me zanimata Prac-tic in Ataxxa, ker sta mi precej tuja.

Najlepsa hvala in Lp, 1_girl



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2733 : 27 Februar 2017, 14:00:40
Če ne bo pacal po vodi in se valjal v zemlji, lahko probaš el. obesek. Ki so dobri, ga mora imeti pa ves čas na sebi.
Drugače pa išči repelent ex-spot je med ampulami moj št. 1.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


vidka

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #2734 : 27 Februar 2017, 16:23:10
Ojoj,zakaj bi zavestno poškodovala svojega hišnega ljubljenčka.Vsi repelenti in cepiva imajo stravske učinke na psa:artritis,obolenje srca,encefalitis,alergije,epileptični napadi,rakava obolenja.Obstoja tudi naravna zaščita,tudi doma narejen zvarek.



1_girl

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #2735 : 27 Februar 2017, 16:56:04
vidka, zaradi tega, ker se mi v veliki meri zdijo domači zvarki neučinkoviti. Zakaj dobim odgovor, kot v da je moj namen škoditi kužku? Kaj potem predlagaš, da se ga tudi cepi ne? Ne vem, vem da nič od tega ni dobro, ampak če me kdo vpraša kaj bi raje borelijo ali mu dala ampulo, bi vsekakor rekla ampulo. Poznam kužka, ki je imel ogromno klopov, včasih po sprehodu tudi 30 naenkrat in potem prebereš, da je nekje 50% klopov okuženih. Kaj bi ti raje?
Skratka kužku bi rada dobro, ampak če bi jaz toliko hodila po grmičevju in travi, kolikor ponavadi kužki hodijo in če bi obstajala ampula za ljudi, bi jo še sebi dala.   :-[  Imam vseeno raje malo kemije, kot pa kakšno bolezen, ki jo prenašajo klopi. Tudi jaz sem se špricala z Autanom pa verjetno tudi ni nedolžen..

Hvala čara lahko samo vprašam na kakšen način deluje el. obesek in kje se dobi ex-spot?

Najlepsa hvala in Lp, 1_girl



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2736 : 27 Februar 2017, 17:05:35
Ojoj,zakaj bi zavestno poškodovala svojega hišnega ljubljenčka.

Manjše zlo se temu reče. Eni imajo raje psa s potencialnim encefalitisom kot pa mrtvega zaradi kuge. Lahko tudi brez problemov rečemo, da bo pes pri 14 letih fasal kak tumor, pa če je bil cepljen ali ne.

Mi imamo na enem psu scalibor, na drugem + 3 mačkah pa frontline (fypryst). Smo brez bolh in klopov, živimo čisto ob gozdu.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2737 : 27 Februar 2017, 17:45:56
Ja scalibor je super. zdaj bo tretja sezona in 0 klopov....hja pes s klopnimi je cela žurka, sploh če so planšarske pasme, ki so za to nesnago izjemno občutljive.

Pa  jaz nimam hišnega ljubljenčka, jaz imam psa. :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


sonchnica

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #2738 : 10 Marec 2017, 14:55:12
Živjo
Kje je možno kupiti scalibor ovratnico?
Brskam po spletu, pa ne najdem  ;)
Hvala za odgovor in lep dan.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2739 : 10 Marec 2017, 16:54:12
Na vsaki veterini



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #2740 : 13 Marec 2017, 08:02:48
Mi že nekaj let vztrajamo pri Forestu, s Scaliborjem so vsi psi dobili bolhe.
Muce dobijo ampulo Broadline.
Domači zvarki pri nas ne pridejo v poštev.
Klopi so že v akciji, vsak dan najdem mrtve na tleh.




Aska101

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #2741 : 21 Marec 2017, 08:15:36
Ima kdo izkušnje z zeliščnim pršilom  Cay? :)



M

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #2742 : 24 Marec 2017, 17:07:12
Je bolje dajati Ex Spot (ucinkovina permetrin) ali Advantix, ki vsebuje poleg permetrina tudi imidakloprid?
Glede na to, da je permetrin repelent in ubijalec, je smiselno psa obremenjevat se z dodatnim ubijalcem insektov (imidakloprid)?

Vase izkusnje?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2743 : 25 Marec 2017, 08:38:34
Advantix imam za izhod v sili ravno zaradi dveh nevrotoksinov. Ko Scalibor ne bo več deloval ali pa Exspot. imam pa sama trenutno najraje Scalibor. Psico ne moti ovratnica, nima negativne reakcije, klopov 0, plavat si ne upa in gre samo do trebuha, da se napije vode.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2744 : 25 Marec 2017, 09:26:55
Jp, tud cenovno gledano so ovratnice občutno cenejše kot razne ampule. Exspota še nisem imela, po advantixu je imel pa pes na mestih nanosa tako ogabno kožo in dlako, da ni bilo za nikamor.



1_girl

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #2745 : 07 Maj 2017, 19:54:46
Evo mi pa smo danes že dobili prisesanega klopa. :( In to sredi Ljubljane v parku. PRejšnji mesec smo imeli Advantix, vendar se je po njem psička malce bolj praskala in imela mastno kožo, zato smo za naslednje kupili Prac tic in ji ga dali v četrtek. Po vsakem sprehodu psičko skrbo pregledamo, prečohamo celo z brisačo. Ogromno jih tudi poberemo iz nje in iz sebe) še ko lezejo, pa se je hudič kljub vsemu še prijel.  :( Pri Advantixu smo jih prav tako pobirali iz nje, vendar neprisesane.
Prac tic če se ne motim nima repelentnega učinka. Kako je v tem primeru s Scalibor ovratnico-ima ta morda le repelentni učinek in kako je s kombiniranjem trenutno omenjene ampule s to ovratnico? Sicer bi potem naslednjič ampulo izpustili oziroma dali po potrebi (zaradi bolh).

Prav tako me zanima na kaj sem lahko pozorna trenutno, če je bil klop okužen? Se pojavi morda kakšna rdečica?

Naj še povem, da je klop izgledal mrtev. Me pa moti tudi dejstvo, da psičko po sprehodu nosimo po stopnicah in jih posledično tudi velikokrat pobiramo iz svojih rok.
Pa ravno sedaj je bilo govora, da je približno 1/3 klopov okuženih z Boreliozo.  :-\
Ali pa morda kakšno učinkovito repelentno razpršilo? Pa pomožnosti, da bi bilo malce bolj dolgotrajen učinek, kot dve uri. :)

Hvala in Lp, 1_girl



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2746 : 07 Maj 2017, 20:33:00
Scalibor je repelent, ampak ne kombiniraj z ampulami. Tudi Foresto je repelent. Od ampul pa poleg Advantixa, ExSpot, pa še kaj bi znalo bit, ne sledim več toliko ampulam, ker imam tretjo sezono Scalibor.

Lahko pa poleg trenutne ampule kombiniraš s sprejem Bispotix ali čim podobnim lahko s kisom.

Pa ni samo borelioza, je tudi anaplazmoza, pa klopni meningitis. Načeloma naj ne bi bila težava, če je klop prisesan manj kot 24 ur. Te zadevščene jih bi naj prej ubile, predno uspejo okužit psa.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #2747 : 07 Maj 2017, 21:18:23
Jaz mislim, da imam že ene 4 leta ali še več foresto in nisem dobila v vseh teh letih niti enega klopa na psu, pa smo ogromno v gozdu in na travnikih. Priporočam res :)



1_girl

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #2748 : 08 Maj 2017, 07:18:32
Ja verjetno bomo naslednjo kar Foresto potem vzeli. Smo že sedaj razmišljali pa psička tehta 6.3kg in še raste tako, da ne vemo katera velikost bi bila primerna. Verjetno bo nekje v kakšnem dobrem mesecu pa že imela 8kg in bomo potem že lahko vzeli večjo velikost. :/
Kaj pa kakšen repelenten sprej morda, ki bi bil primeren tako za nas, kot za psičko?

Hvala in Lp



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2749 : 08 Maj 2017, 09:55:11
Kaj na osnovi citrusov ali kisa. 1/4 razmerje kis-voda. Citruse narežeš, prevreš in imaš sprej....ne vprašat za doziranje, tega ne vem. Drugače jaz zase uporabim tale sprej (predvsem za komarje sicer, ampak tudi klopi se namre reeeedko primejo-pa živim obdana za gozdovi, lesko, govedom, visoko travo...)
https://www.ecco-verde.si/bjobj/bio-out-sprej-proti-mrcesom

Foresto pa recimo pri moji sploh ni bil učinkovit. Med tem ko je znanka z dvema setroma, v enakem okolju, popolnoma navdušena. Tako, da moraš za svojega ugotovit, kaj deluje. :)


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


1_girl

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #2750 : 08 Maj 2017, 14:46:54
Ja saj najbolje bi bilo, da naredimo nekaj doma in našpricamo sebe ter psičko za ta 1 mesec, dokler ne nabavimo kakšne repelentne ovratnice. :) Hvala za nasvet.

Kaj res? Ker glede Foresto sem vbistvu slišala do sedaj same pohvale. Saj glede Scaliborja tudi glede klopov, sem pa slišala, da pa ni preveč dobra zaščita probi bolham. Koliko pa stane Scalibor ovratnica in kakšne so velikosti? Psička ima 6.3kg in je stara 4 mesece.

Hvala in Lp, 1_girl



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #2751 : 08 Maj 2017, 16:53:36
Baje naj bi bila foresto "manjše zlo" za pse glede učinkovin na/v njej.  :) za foresto vem, da so dve velikosti in sicer manjša je okrog 27€, večja pa okrog 38€. za scalibor pa žal ne vem, edino zdi se mi, da ima več velikosti na voljo, nisem pa prepričana.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2752 : 09 Maj 2017, 07:43:02
Mojmu psu tudi ni foresto pomagal, je pa psu kateremu sem ovratnico naprej dala. Scalibor tavečji je okrog 30€, za manjšega pa ne vem



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2753 : 09 Maj 2017, 07:53:00
Moja nima bolh, pa tretjo sezono uporabljam Scalibor. Je pa res, da ni dvoriščni pes, ampak živ v hiši z mano. Zunanje tepihe, ker en samc, pa le vztrajno markira ob garaži, pa občasno posprejam ali z natur zadevami ali pa Biokil vsake kvatre.

Sprobala sem pa na moji svega i svašta v teh 8 letih. Od elektronike, eteričnih olj, sprejev, ovratnic, ampul. Posledica zaprisežene uporabe naravnih izdelkov so bili prijeti klopi in klopna bolezen. No, nočem strašit ali odvrnit od uporabe blagih sredstev-če na psu delujejo.

Phaaa Seresto /Foresto in Scalibor prodaja celo zooplus.de :p

Večji problem glede zaščite proti klopom je, če imaš mačko, ki se stiska s psom-so zadeve, ki so za mačko strupene. Je težava, če imaš psa plavalca-snemanje ovratnice dol, po ampuli se še ene 5 dni naj ne bi kopal. Elektronski obesek crkne, spreji se sperejo, naravne ampule tudi.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2754 : 09 Maj 2017, 10:35:08
Phaaa Seresto /Foresto in Scalibor prodaja celo zooplus.de :p

Ne pošiljajo v slo, ker pri nas ne smejo bit v prosti prodaji



1_girl

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #2755 : 09 Maj 2017, 17:27:05
Aha. No saj naša je tudi striktno hišni kužek, mačka nimamo, je edina žival pri nas. :)
Pa jo zelo merkamo. Ma sem kar malce razočarana nad Prac-ticom.

Skratka ja, ko mine en mesec bomo kupili bodisi Foresto, bodisi Scalibor. Morda potem še vedno raje Scalibor.
Je pa res izgleda treba sprobati vse. :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2756 : 16 Maj 2017, 08:04:29
Prosim za tolmačenje. Ampula Vectra 3D Vsebuje tri nevrotoksine ali dva al kako, to so učinkovine Dinotefuran / piriproksifen / permetrin.
Tu pa je celoten opis http://www.ema.europa.eu/docs/sl_SI/document_library/EPAR_-_Summary_for_the_public/veterinary/002555/WC500163786.pdf

Rabim nekaj za vaškega potepina.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


_ZOYA_

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • ♥Maltese Maly♥Schapendoes Gavin♥Mix Ajda♥
Odgovori #2757 : 18 Maj 2017, 02:23:08
Rabim nekaj za dolgodlakece.
Ima kdo kakšne izkušnje z Billy no maters?

Imata el.obesek in se nista dobila kakega klopa, ampak bi vseeno se nekaj vzela poleg.

Nexguard in Barcovet odpadeta, prav tako vse ovratnice in ampule, ter spreji na bazi kakeršnih koli olj. Oz. Vse kaj gre na dlako odpade.

Shiny Angels Blue Star-Maly
Gavin Fibby Jingle Slomar Tuft-Gavin
Ajda-Ajda


mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #2758 : 18 Maj 2017, 09:20:51
Jaz sem vsaj dve leti uporabljala billy no mates. V tem času na psu našla 4 klope in nobene bolhe.
Ima pa zdaj Foresto, ker smo pozimi na možu in enemu otroku našli nekaj podobno bolšjemu piku. Na psu nobene bolhe. Ampak za vsak slučaj, family first in to, sem takrat nabavila Foresto in smo zdaj do avgusta pokriti.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2759 : 30 Maj 2017, 13:10:25
Tretjo sezono Scalibor. Sem se že vstrašila kake 3 tedne nazaj, da ne deluje. Ker je imela 1 prisesan klop in to ob kotičku ust. No, odtakrat ni imela več klopov.

Je pa hec. Lani in predlani je prav tako imela 1 prisesan klop v mesecu maju. :) Zdaj pa pregledujem in upam, da bo zdržalo do konec septembra (6 mesecev nošnje).


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!