Zaščita pred klopi in bolhami

*nastja* · 1170697

aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #30 : 19 Februar 2006, 14:47:15
Aski jaz dajem ampule Advantix in od takrat zaenkrat še ni nobenega klopa dobila, jih je pa imela že dva..lp


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #31 : 19 Februar 2006, 20:03:09
Jaz sicer že načeloma zavračam uporabo katerih koli pesticidov (kar te ampule so) na živalih, vendar če misliš psa ščititi z ampulami, potem ti en teden ne predstavlja bistvene razlike, tako ali tako moraš za učinkovito zaščito pred klopi nanašati vsak mesec.

Lp, Črt

kako pa potem vidva skbita za zaščito pred zajedalci? meni so lani dali nek tekoči homeopatski pripravek, ki se da po kapljicah v hrano, pa se je meni takrat zdelo, da se klopi še bolj "lepijo" na njega ... je pa res, da je imel lani zelo malo klopov ...

lp

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #32 : 19 Februar 2006, 20:33:50
To trigi tudi mene zanima, kako vidva vajine pasjane zaščitita, če sta proti uporabi pesticidov( ampul)? Moja je že fasala okuženega klopa, tako, da niti malce ne razmišljam o tem, da je ne bi dobro zaščitila. Pa je imela samo dva klopa, pa žal en okužćen bil.  Ker sem očitno pravi cajt reagirala, še ni prišla bakterija(bakterija ki povzroča pljučnico, katero je moja poleti prebolela) do kosti. Lahko bi se po veterinarjevih besedah drugače končalo, bolj žalostno, so pa po zadnji kontroli ugotovili, da nima več te bakterije, kar me ful veseli..Zato res bolje preventivno zašćititi psa kot pa ne..lp


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #33 : 19 Februar 2006, 20:40:10
Uporabljamo Eterična olja. Zadevo naneseš na ovratnico ali pošpricaš po pasji dlaki mešanico E.O in mandljevega, lahko narediš tudi mešanico z vodo...

Uporabljamo pa Sivko, Palmeroso in Citruse. Obnese se pa 100% bolje kot ampule, pa še bolj naravno je ;)

Lp nina



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #34 : 19 Februar 2006, 20:51:32
Hvala ninci..pa to deluje?..sem tud moji samo tak ozaščito hotla dat, ap ne vrm kako deluje..lp


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #35 : 19 Februar 2006, 21:43:57
Hvala ninci..pa to deluje?..sem tud moji samo tak ozaščito hotla dat, ap ne vrm kako deluje..lp

Saj pravim pri nas se je 100% bolje obneslo kot Frontline recimo, z Advantixom pa sploh nočem probati, ker je definitivno premočen, da bi psu dala tako "sranje" na kožo. Je pa res, da moraš olja dajati pogosteje, sploh če greš na sprehod v gozd ali kakšna območja, kjer je veliko klopov.
Aja pa bolh tudi nimamo, pa še psa lepo dišita ;)

Lp nina



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #36 : 19 Februar 2006, 22:01:39
ninci..nisem vedela, da je Advantix tako močan in škodljiv, so mi ga na veterirni svetovali..Se tud sama bolj nagibam, k tem naravnim oljem, pa nism bila 100% , da deluje. Sej to , da daš pač večkrat to olje na psa ni problem, važno , da ne dobi neželjenih zajedalcev-bolh, klopov,...Bom začela tud jst rajši moji  to dajati....lp



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #37 : 19 Februar 2006, 22:04:07
ninci..nisem vedela, da je Advantix tako močan in škodljiv, so mi ga na veterirni svetovali..


Zakaj le ::) :-\ ;)

Lp nina



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #38 : 19 Februar 2006, 22:15:51
Bom kot že dejala, začela z temi eteričnimi olji, ma samo da je bolj zdravo :)


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #39 : 20 Februar 2006, 19:18:08
Uporabljamo Eterična olja. Zadevo naneseš na ovratnico ali pošpricaš po pasji dlaki mešanico E.O in mandljevega, lahko narediš tudi mešanico z vodo...

Uporabljamo pa Sivko, Palmeroso in Citruse. Obnese se pa 100% bolje kot ampule, pa še bolj naravno je ;)

Lp nina

In to se dobi kje? :) Kako pogosto pa ju pošpricata?


http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #40 : 20 Februar 2006, 19:24:04
Dobi se jih v bolje založenih trgovinah, tam kjer za Asko največ kupujem, jih povsoda imajo ta eterinčna olja, samo nism vedela, kako delujejo, no če res tak dobro zaščitijo, se jih pa mora pogosteje nanašati, nekako jih s eno krpo vtreš v kožo,  no bo ninci več povedala, ker jih uporablja.  lp


alenka

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 4
Odgovori #41 : 21 Februar 2006, 11:56:14
Jst tudi uporabljam eterična olja (sivka in čajevec). Fajn je bit pazljiv kakšna eterična olja se kupuje - najboljša so seveda naravna 100%, so seveda malce dražja in jih je težje dobit. Zmešam jih v steklenički s šprico, tko da v deci radenske dam ščepec soli, malo olivnega olja (par žlic) in okrog 40 kapljic eteričnega olja. Vse dobro premešam in psičko pošpricam po hrbtu in razmažem po telesu.



alenka

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 4
Odgovori #42 : 21 Februar 2006, 11:57:41
ja, pa še to: ta mešanica drži za kar neki časa, koo zmanjka zmešaš novo



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #43 : 21 Februar 2006, 17:23:38
Vsem za nakup E.O prdlagam trgovino kalček http://www.kalcek.com/, imajo tudi on-line trgovino, tako da lahko kupujete v njej tudi tisti, ki niste iz Lj. Ljubljančani pa imate eno v BTC-ju in eno na Trubarjevi. Olja so preizkušene in dobre kvalitete, ne kupujte poceni olj!!


Jaz nakapam olje na ovratnice, vsakemu ene 5 kapljic, seveda je problem če uporabljate ovinske zatezne ovratnice :P potem zmešajte žlico mandljevega olja in 5 kapljic E.O in vse skupaj vtrite (vmasirajte) v dlako. Lahko se držite tudi recepta od Alenke.
Lahko si daste tudi 3 kapljice olje na dlani in potem psa pobožate. Škodi nič ne, pes se samo navzame vonja.

Kako pogosto??

Odvisno, sami boste videli, kda ovratnica ne bo več oddajala vonja (vonj iz ovratnice se prenese tudi na psa). Pa še našadva sta poleti veliko v potokih, jezerih, rekah, .. tako da.. je kdaj treba zadevo ponoviti vsakodnevno odvisno v kakšnem območju se gibamo.

Alenka zakaj dodaš sol?? Drugače mi je recept znan, zasledila sem ga že na nekaterih mailing listah in ameriških internetnih straneh ampak nikjer nisem zasledila dodane soli ???

Lp nina



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #44 : 21 Februar 2006, 18:09:38
Zmešam jih v steklenički s šprico, tko da v deci radenske dam ščepec soli, malo olivnega olja (par žlic) in okrog 40 kapljic eteričnega olja.
Katerega koli eteričnega olja?


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #45 : 21 Februar 2006, 18:12:03
Jst tudi uporabljam eterična olja (sivka in čajevec).

scythe ;)

Sicer pa se najbolj priporočajo citrusi, sivka, palmerosa in čajevec ;)

Lp nina



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #46 : 21 Februar 2006, 18:18:10
scythe ;)
Po moje je skrajni čas, da se pobarvam na blond....  ::) :-[

Citiraj
Sicer pa se najbolj priporočajo citrusi, sivka, palmerosa in čajevec ;)
Opazila sem, da ne piše pri vseh e.o., da so 100% - mora to posebej pisati (pri nekaterih je manjši procent ali pa nič ne piše)?


alenka

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 4
Odgovori #47 : 21 Februar 2006, 18:19:45
Alenka zakaj dodaš sol?? Drugače mi je recept znan, zasledila sem ga že na nekaterih mailing listah in ameriških internetnih straneh ampak nikjer nisem zasledila dodane soli

Sol je zaradi tega da se olje in voda bolje pomesata



~Lunca~

  • Gost
Odgovori #48 : 21 Februar 2006, 18:56:16
Uporabljamo Eterična olja. Zadevo naneseš na ovratnico ali pošpricaš po pasji dlaki mešanico E.O in mandljevega, lahko narediš tudi mešanico z vodo...

Uporabljamo pa Sivko, Palmeroso in Citruse. Obnese se pa 100% bolje kot ampule, pa še bolj naravno je ;)

Lp nina
No meni je pa o tem povedala sošolka- ki je kupila mladička od vas. Samo je rekla da naj nanesem še po dlaki, kar pa ni bilo ravno dobro, saj je dlaka postala vsa zlepljena in mastna. Drugače pa se je obrestovalo in smo dali na vratnico. Tako da sama malo mešam ampule s tem in pa sprejem in deluje super ;) ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #49 : 21 Februar 2006, 19:04:16
No meni je pa o tem povedala sošolka- ki je kupila mladička od vas. Samo je rekla da naj nanesem še po dlaki, kar pa ni bilo ravno dobro, saj je dlaka postala vsa zlepljena in mastna. Drugače pa se je obrestovalo in smo dali na vratnico. Tako da sama malo mešam ampule s tem in pa sprejem in deluje super ;) ;)

Koliko olja pa si dala?? To daš samo par kapljic, lahko si tudi razmažeš po rokah in potem samo pelješ roke skozi dlako, ko da bi jo razčesavala.

Scythe v Kalčku po večini dobiš dovolj kvalitetna olja, zato sem tudi dala njihov link. Ponavadi redko piše na embalaži koliko % je olje, sami prodajalci pa tudi v kakšnih klasičnih trgovinah nimajo ravno veliko pojma o E.O. Je pa tudi kvaliteta olja odvisna od pridelave le tega. In seveda posledično tudi cena ::)

Lp nina




scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #50 : 21 Februar 2006, 19:12:24
Scythe v Kalčku po večini dobiš dovolj kvalitetna olja, zato sem tudi dala njihov link. Ponavadi redko piše na embalaži koliko % je olje, sami prodajalci pa tudi v kakšnih klasičnih trgovinah nimajo ravno veliko pojma o E.O. Je pa tudi kvaliteta olja odvisna od pridelave le tega. In seveda posledično tudi cena ::)

Vem, da je Kalček ena izmed redkih trgovin s kvalitetno ponudbo EO - vendar sem ravno na njihovi strani zasledila te stvari, ki sem  jih spraševala. Torej nekje je pisalo koliko % je olje (20, 30 ali 100%) - nekje pa ni pisalo nič. Kaj to pomeni? Da so tista olja, kjer nič ne piše 100%? Mislim ne vem - zato sprašujem, ker sklepam, da si bolj redna stranka v Kalčku...  :-[


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #51 : 21 Februar 2006, 19:18:27
scythe uf to pa nimam pojma kako imajo oni z temi označbami. Najbolje, da kontaktiraš trgovino ali pa se zapelješ tja pa ti bodo pomagali ::) Jaz bi pogledala pa imam doma trenutno samo eno Palmeroso, na kateri nič ne piše niti ni bila kupljena v Kalčku, tako da ti ne bom v pomoč ::)


Lp nina



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #52 : 21 Februar 2006, 19:23:38
Samo en predlog: kaj če bi se tale tema preimenovala v "zaščito proti parazitom/insektom" ali kaj podobnega?

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #53 : 21 Februar 2006, 19:31:25
Ja tok koker sem naredila, to pa kar veliko ::) ::)
No bom sedaj naredila-malo in malo utrla pa bo ;)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #54 : 21 Februar 2006, 20:48:15
ninci..tisto na trubarjevi si verjetno mislila smrček, pa tudi v trgovini čebelica jih imajo :).


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #55 : 21 Februar 2006, 20:54:56
Ne govorim o pasjih trgovinah ampak specializiranih trgovinah z zdravo prehrano in naravnimi E.O.
Na trubarjevi je kalček tako kot v BTC-ju.

Lp nina



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #56 : 21 Februar 2006, 20:58:31
Aha to trgovino si mislila, Drugače imajo v prej oemenjenih trgovinah čisto naravna taka eterična olja.


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #57 : 21 Februar 2006, 21:45:43
in katero EO, ki ste jih predlagalo za pse najbolj diši ?

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #58 : 26 Februar 2006, 17:26:34
fino, bomo probali z E.O. (tudi jaz iščem nadomestek za Advantix) Samo nekaj me zanima: kako je z vonjem v stanovanju? Je možno spati v isti sobi kot pes?  ::) Ali psa po vsakem sprehodu umijete/zamenjate ovratnico?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #59 : 26 Februar 2006, 19:11:37
fino, bomo probali z E.O. (tudi jaz iščem nadomestek za Advantix) Samo nekaj me zanima: kako je z vonjem v stanovanju? Je možno spati v isti sobi kot pes?  ::) Ali psa po vsakem sprehodu umijete/zamenjate ovratnico?

 ;D ;D Lepo dišijo nič srkbet ;) Vonj ni tako močan, sploh se pes tudi malo razdiši in ti se na vonj privadiš. Vonja pa če se le-da ne spravljamo dol, ovratnico pa res po vsakem sprehodu snamemo (in jo imamo v stanovanju na omari :)), ampak to čisto iz navade, da sta doma brez, ne zaradi vonja samega.



Lp nina